Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (673) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103
Čírina
223 příspěvků 22.3.20 12:41

@ertz U mne na parapetu začíná být celkem tlačenice, a to ani nemám vyseté cukety a cínie. Stačily muškáty, begonie a „honzíky“, které jsem vytáhla z komory již s ubohými anemickými ocásky. Zase dojde na každoroční obohacení interierového designu veledílem „prkno přes dvě židle“.
Soucítím s vaším nedostatkem prostoru.

ertz
288 příspěvků 22.3.20 13:18

@Čírina Cínie a cukety vysévám přímo do půdy, vzchází bezvadně a v pohodě doženou ty předpěstované. Já jsem ale v nejteplejší oblasti ČR, takže to máte třeba jinak.
Porkpiehat zmiňovala barevné kombinace. Zajímavé záhony jsem našla zde https://graefin-von-zeppelin.de/, jsou tam záhony pro různé podmínky i požadavky ( podle barev, pro hmyz…). Pro ty, co nemluví NJ Beet-Ideen

if5
290 příspěvků 22.3.20 13:57

@ertz Ženská, co mi to děláte?! Už půl hodiny prohlížím Beet-Ideen a další témata, uprostřed rozkramařené pracovny! Musím ty věci nastrkat zpátky na místo, a ne studovat, které kytky se hodí pro které motýle…

Porkpiehat
2067 příspěvků 22.3.20 14:10

@ertz Ta s pupenem má dva ubohe flekate listy.

Příspěvek upraven 22.03.20 v 19:42

Čírina
223 příspěvků 22.3.20 14:36

@ertz 500 m. n m.. Předpěstování to jistí.

ertz
288 příspěvků 22.3.20 15:55

@Čírina Tak vy asi musíte, já jsem tak 250 - 300 m. n.m. Zrovna u nás kvetou mandloně a některé meruňky- bohužel, zmrznou.
@Porkpiehat Listy vyrostou až po odkvětu. Čím víc listů Vám vyroste, tím bohatší pak bude kvetení (za rok). Mně letos vyrostly dva stvoly na každé rostlině. A první jsem dostala od kolegyně jako malou cibulku, kterou jsem si „vykrmila“. Hlavně by neměly být na cibuli červené fleky (spála).

Pavla.Eliskova
17 příspěvků 6.4.20 14:33

Mám už rajčata pěstovaná v kokosových tabletách cca 20cm vysoká…mam je jiz vysadit, nebo jeset pockat?

Vinca_minor
1541 příspěvků 6.4.20 15:20

@Pavla.Eliskova Máma radí až po zmrzlých, dají se zasadit hluboko do země. U nás by teď zaručeně zmrzly.

ertz
288 příspěvků 6.4.20 15:55

@Pavla.Eliskova To rozhodně ještě počkejte, noci jsou chladné a za týden se určitě zase ochladí. Kromě toho ty rostliny musíte otužovat, nemůžete je dát zrovna ven, na přímé slunce. Můžete je přesadi do větších nádob (květináčů apod). Nevím, jak velké ty kokosové tablety jsou, ale nejde jen o výšku sazenice, ale aby měla nějaký kořenový systém a byla celkově pevná- silný stonek.

cerruti
612 příspěvků včera v 14:59

@Pavla.Eliskova určite počkať. Budú sice žltnuť, lebo to kokos zvykne robiť, ale vonku zamrnu. Jedine ešte raz aj s kokosom do väčšej nadoby presadiť.

Porkpiehat
2067 příspěvků včera v 15:12

Máte někdo zkušenost s doma (na záhoně) pěstovanou čočkou a cizrnou? Syn (1.třída) měl v rámci domácí výuky zasadit nějakou luštěninu a pak jí vždy na pokyn paní učitelky (dvakrát v týdnu) namalovat, poslala nám na to speciální tabulku. Zvolila jsem čočku, protože jsem si byla jistá, že vyklíčí. A abychom si to ztížili, tak jsme kromě pěti čoček dali do další misky pět cizrn a pět fazolí, abychom mohli porovnat klíčivost, délku a tvar rostliny. Čočka i cizrna vyklíčily v pohodě, fazoli se na té mokré vatě nechtělo, vyklíčila jen jedna. Bylo mi líto, že by měli časem zhynout (z té vody a zásoby ze zrna dlouho nevyžijí), tak jsem přesadila vše (i nevyklíčené fazole) do tří květináčů a dala na verandu. Všechno se samozřejmě rozjelo daleko více (kuchyně na severní straně), veranda na jižní, navíc celá prosklená. I ty fazole se vzpamatovaly. S těmi jsem samozřejmě počítala, že je pak zasadíme do záhonu, ale co ta čočka a cizrna? Když zhynou, tak se samozřejmě svět nezboří, ale pokud by se dostaly až do fáze plodů, bylo by to skvělé. Obávám se, že kvůli zákazu vycházení nebudeme moci uskutečnit projekt s líhnutím bourců (nemohla bych dojíždět pro listí), tak bychom mohli mít aspoň zahradní projekt.

cerruti
612 příspěvků včera v 15:17

@Porkpiehat to chce priamo do zeme.. Neznáša dobre presadzanie. Hlavne cicer a fazuľa.. So šošovicou nemam skúsenosť.

giuliettka
6128 příspěvků včera v 15:28
@Porkpiehat píše:
Syn (1.třída) měl v rámci domácí výuky zasadit nějakou luštěninu a pak jí vždy na pokyn paní učitelky (dvakrát v týdnu) namalovat, poslala nám na to speciální tabulku.

Máme rovnaký ukol. Malý zasadil fazule. Na tej vate vylkicili 3. A ja sa každé ráno modlim aby neskapali skôr jak začne škola. :-) pre istotu vždy k tej kresbe pridávam aj foto. :-)

ertz
288 příspěvků včera v 16:48

@giuliettka @Porkpiehat O fazuli se u nás říká, že by vylezla ze země hned za patama, kdyby se nestyděla. Cizrnu pěstuje soused na poli z přímého výsevu, jako ty fazole, ale musíte až po zmrzlých - jsou citlivé na mráz. Nebo je nějak chránit, když se ochladí.

Porkpiehat
2067 příspěvků včera v 17:54

@ertz Takže teoreticky je to možné. Samozřejmě bych počkala až po zmrzlých. Jestli nepřežijou, tak si to nezasloužily :-D

Hortenzii jsem zlikvidovala. Naštvala mě těmi omrzlými lístky (každý rok je to samé). A to přitom nebyl holomráz, ale byla přikrytá sněhem (26.3. nám nasněžilo 8 cm). Přežila to i patnácticentimetrová meruňka z pecky, která má také lístky. Když na podzim přežily i tři aloe těžký sníh, který polámal stromy v lese široko daleko (pak jsem je přesunula na verandu) a jedna z nich dokonce před měsícem vykvetla, tak je hortenzie chcípák a nezasloužila si mojí péči. Jednou v květnu přišel mráz, který líznul jen to, co bylo nad úrovní plotu (šeřík a katalpu), hortenzie se samozřejmě musela přidat, i když byla nízko.

Porkpiehat
2067 příspěvků včera v 17:59

@giuliettka Čočka je fakt na tyhle pokusy vděčná. Jak je placatá, tak mi přijde, že klíčí snadněji.
Ani nevím, jaké fáze máme dosáhnout. Tady se přestalo mluvit o návratu do školy 4.5., teď je další orientační datum 25.5. (je předtím několik státních svátků (tři), včetně takzvaného „mostu“, kdy se státní svátek propojí dnem volna s víkendem). Takže my se budeme starat o luštěniny ještě měsíc a půl. Abychom paní učitelce nenesli spíš úrodu…

giuliettka
6128 příspěvků včera v 18:07
@ertz píše: …jako ty fazole, ale musíte až po zmrzlých -

Ja moju nikam presádzať nebude, až pojde vekom, malým kvetináčom, alebo mojou odbornou opaterou, tak ju vyhodím a vyhlásim, že odišla na farmu k sestre, že tam jej bude lepšie. :-D A keď pojdem k sestre, tak to bude určite v čase, keď ešte je úroda na poli, nikdy nechodím v zime, tak si vyberiem najkrajšiu rastlinku na poli a vyhlásim, že to je tá naša a ako krásne prežila cestu poštou. :-D
(sestra má našťastie gény mičurina a ona keď zastrčí ježibabinu metlu na dvore do hliny, tak jej do rána zakvitne, takže jednu fazuľku možem adoptovať)

giuliettka
6128 příspěvků včera v 18:09
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Takže my se budeme starat o luštěniny ještě měsíc a půl. Abychom paní učitelce nenesli spíš úrodu…

U nás to možno bude až na slnku vysušená, jesenným vetrom vyfúkaná úroda. Ktohovie kedy pojdú tí naši. :-)

ertz
288 příspěvků včera v 18:28

@Porkpiehat Klasická hortenzie nesnáší zásadité půdy. (Takže já ji ani nezkouším, i když se mi líbí.) Některé možná trochu snesou, ale nemám zkušenosti.
@giuliettka Naši půjdou, až bude dost roušek (už je), dezinfekce (brzo bude) a děti udrží mezi sebou vzdálenost 1 metr (nebude nikdy) - říkal Babiš nebo Plaga. :-)

Porkpiehat
2067 příspěvků včera v 19:04

@ertz Po hortenzii jsem vždy toužila, tak jsem si jí pořídila i přes klimatické podmínky. Máme hodně zásaditou půdu, tak jsem koupila extra zeminu pro hortenzii, zasadila jí do květináče, přihnojovala hnojivem na hortenzie. Kdyby neomrzla, tak bych jí definitivně píchla do země a ať se ukáže. Koupila jsem si ve stejné době plamének (klematis), který také vyžaduje spíš kyselou půdu. Ten se snaží :-) Na podzim jsem přesadila azalku (rovně koupená ve stejné době jako hortenzie) do záhonu. Azalce se v květináči dařilo, každý rok měla květy, rozrůstala se, byla hned vedle hortenzie, bylo to do očí bijící, jak to má ta hortenzie na háku :-). Vypadá to, že azalka zimu (a ten těžký podzimní sníh a ten březnový mrazík se sněhem) vzorně přežila.

if5
290 příspěvků dnes v 16:07

@Porkpiehat Možná není vaše hortenzie správná odrůda - myslím, že se můžou dost lišit mrazuvzdorností a vůbec odolností. Zkuste se (až to půjde) poohlédnout, jestli má hortenzii někdo ze sousedů v podobných podmínkách.

Vinca_minor
1541 příspěvků dnes v 16:24

@Porkpiehat My máme obyčejnou hortenzii, ne tu echt šlechtěnou. Snáší naši jílovitou zamechovanou půdu i zimy bez zakrytí a každý rok krásně kvete.

Stránka:  « Předchozí 1 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek