Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (783) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2599 příspěvků 24.6.20 19:57

@benyka - tak ak sa uspokoja s trávou, tak ich aj naďalej môžem vnímať ako pekných slimačikov.

benyka
8495 příspěvků 24.6.20 22:05

@MP blanka U mě nic jiného než trávu nedostanou. :-)

Porkpiehat
2366 příspěvků 25.6.20 09:15

Fotka není moje (ještě jsem je nestáhla do počítače), ale dnes jsem si říkala, že jedna růže (loni zasazená) je nějaká chcípácká, tak jsem se podívala blíž a zjistila jsem, že jsou na ní drobné housenky se vztyčeným zadečkem, které ožraly některé listy tak, že zbyla jen žilnatina. Hned jsem si je šla určit, housenky nejsou housenky, ale larvy, kterým se říká housenice a jsou od pilatěnky (nejspíš tmavokřídlé nebo růžové). Tak jsem je obrala a rozmačkala. Protože mají mít několik generací do roka, tak budu muset sledovat vývoj, a včas zakročit, pokud by se objevily znova.

Jordaan
9026 příspěvků 25.6.20 09:36

Behem necelych ctyr tydnu mi z dynovych seminek vyrostla tahle monstra :-).

Demode
1992 příspěvků 29.6.20 19:24

Vstavače, nevím přesně jaké a drahoušek si taky nemůže vzpomenout.

Demode
1992 příspěvků 29.6.20 19:38

Lýkovec vonný a nádherně modrá kamejka.

Porkpiehat
2366 příspěvků 29.6.20 22:38

Kdy je nejlepší doba na stříhání mateřídoušky? Ráno - poledne - večer? A jak moc mají být kvítky rozkvetlé? Mateřídouška se mi krásně rozrostla, pořizovala jsem si jí za tím účelem, že bych si mohla květy usušit. Ale teď váhám, nepodařilo se mi najít zaručené tipy na sběr květů.

Mohito
669 příspěvků 30.6.20 17:01

Zahradník amatér si jde pro radu. Nevíte, jak se jmenuje keřík na obrázku? Hlavně by mě zajímalo, jestli není jedovatý. Motá se mi kolem něj dítě.

Mohito
669 příspěvků 30.6.20 17:02

Zahradník amatér si jde pro druhou radu :-) Některé kytky v zahradě mi takto nepěkně šednou. Nevíte o jakou „nemoc“ se jedná?

Mohito
669 příspěvků 30.6.20 17:06

Manžel letos vyrobil vyvýšené záhony, tak jsme se pustili do květinových pokusů a objevili například krásu Lupin :-)

ertz
493 příspěvků 30.6.20 17:27

@Mohito Padlí, postřik koupíte v obchodě. Je teď dost vlhko.
Vyvýšené záhony máte krásné, já mám kromě lupin (ty u nás moc nejdou - sucho), ráda i ostrožky, které tam máte. Kdysi jsem vysela sáček a to byla přehlídka modrých odstínů. Na horní fotce máte myslím i juku - tu bych dala rychle pryč. Hodně zmohutní, vytlačí vám ostatní rostliny, délka jejího květního stvolu ten zbytek opticky přebije - ale hlavně se toho nedá zbavit. Jednu jsme odstraňovali a ještě v metrové hloubce byly kořeny silné jak ruka. A velmi ochotně obrážely.

Čírina
329 příspěvků 30.6.20 17:36

@Mohito Keřík je podle mého skromného názoru mahonie, je nejedlá. Bobulky prý nic moc. Děti by je jíst neměly. Horší jsou prý ale květy, voní velmi sladce a medově a zvlášť velmi malé děti prý přitahují.

více info
https://cs.wikipedia.org/…nolist%C3%A1

Nemoc vypadá jako padlí.

Vinca_minor
1826 příspěvků 30.6.20 18:10

@Mohito Je to mahonie cesmínolistá, máme ji taky. Můžu o víkendu plody ochutnat, jestli jsou dobré (pak bych na dítě dávala pozor) anebo ne. Ještě můžete doufat, že se popíchá o listy a začne se jí vyhýbat :D

Vinca_minor
1826 příspěvků 30.6.20 18:15

@Mohito Dle toxikologického informačního střediska se jedná o plody téměř nejedovaté, nebezpečných je 20 a více plodů a řeší se to aktivním uhlím.

Mohito
669 příspěvků 1.7.20 13:52

Moc všem děkuju za rady!

vlm
5322 příspěvků 2.7.20 18:42

Začíná mi kvést motýlí keř

Porkpiehat
2366 příspěvků 3.7.20 15:50

Potřebovala bych poradit.

Hledám tip na nějakou trvalku, která by na záhonu vždy po odkvětu nahradila tulipány a narcisy. Vysvětlím situaci: Sousedka má tři kočky, sice se budou za dva týdny stěhovat, ale nová majitelka má také tři kočky. Dokud na záhonu něco roste (byť jsou to zbytky stonků ostříhaných tulipánů), tak kočky v záhonu nehrabou a nevykonávají potřebu. Ale jakmile odstraním zbytky stonků a listů a než stačí vyrůst letničky, které vyseju, tak je to kočičí eldorádo. Jediné, co zabírá, je trvalé udržování země vlhké. Ale nechce se mi pořád zalévat hlínu i na místech, kde už nic nemám (a semínka se evidentně nechytla, vinou koček?). Takže bych si představovala, že po odkvětu tulipánů, a hyacintů by začala růst nějaká podobná „trvalka“. Všechny trvalky, které mám, bují a nevím, jestli by ty cibuloviny úplně nevytlačily. Letos poprvé jsem cibuloviny vytahala ze země, protože se některé dost rozrostly, jiné zase skoro odešly (tulipány z IKEA, které jsem si koupila jednou na jaře), abych je na podzim rozsadila podle nového plánu.
Mám krásný orlíček, něco podobného by se mi líbilo, protože ten začne pořádně růst až po odkvětu cibulovin.

Děkuji předem za jakýkoli tip!

zwedavka
1131 příspěvků 3.7.20 17:15

Snědek?

if5
320 příspěvků 4.7.20 16:55

Velkokvěté zahradní kopretiny - dělají dost robustní trs, ale začnou růst až po cibulovinách. Mám je olemované tulipány a modřencem, a zatím se snášejí dobře. Tulipány se stejně musejí po pár letech vyndat a přesunout, tak můžete postupně zvětšovat rádius, jak se budou kopretiny rozrůstat. A jsou fajn do vázy, dlouho vydrží.
Nebo denivky, rudbekie, jakékoliv hvězdnice - záleží na tom, čemu se bude dařit na vaší zahradě.

benyka
8495 příspěvků 4.7.20 17:37

@vlm Co dělají vaše žáby? Syn mi onehdy poslal dokumentární foto, jak se potkal s ropuchou zelenou v obýváku. :-)

Porkpiehat
2366 příspěvků 4.7.20 17:42

@if5 :-) Rudbekie a hvězdnice (já jím říkám miniastřičky) mám a daří se jim výborně. Rudbekie jsem si vypěstovala od semínka a zdatně se rozrůstají. Miniastřičky jsem dostala jako odkopek v bývalé práci, těm se také daří a rozrůstají se. Ze semínek mám i náprstník, rovněž se rozrůstá a je nádherný. Když vidím, jak se daří i starčeku a orientálním liliím, tak musím být opatrná se vším, co má avizovanou výšku vyšší jak 40 cm, protože u mě se to mění v Adélu. Zkusím se podívat po těch kopretinách.

Porkpiehat
2366 příspěvků 4.7.20 17:43

Jsem nějak v ráži a rozhodla jsem se zrušit jahodníky. O jahody soupeřím s mravenci, hlemýždi (slimáci tu jsou jen leopardí a ty nechávám žít) a svinkami (nejspíš se pouští do už nahlodaných jahod), je to hrozná otrava. Zato maliny a borůvky mi přinášejí radost. Takže v rámci relaxační zahrady, o kterou se snažím, půjdou jahody k šípkům :-) Místo po nich nechám buď tak jak je (na zemině je geotextil a na něm bílé kamínky) nebo časem něco vymyslím.

vlm
5322 příspěvků 4.7.20 17:57

@benyka rostou rostou, ale nožky jim zatím neraší, žerou řasu a rostou.snad jednou neodejdou přes obývák :-)

ertz
493 příspěvků 4.7.20 22:49

@Porkpiehat Kromě rudbekií můžete i echinaceu - má více odstínů (bílá, růžová, oranžové, pastelové žluté) než rudbekie. Také plamenky/vysoké floxy - krásně voní a mají různé odstíny od bílých přes pastelové po sytě růžové. Popř. hosty, ty raší až po cibulovinách a mají takový sošný habitus. Ale ty chtějí spíše stín nebo polostín. Na podzim je krásný rozchodníkovec, má svěží zelenou barvu a kvete na podzim. Hodně láká hmyz. Hosty a rozchodníkovec se nerozrůstají tak moc do šířky, ty snáze udržíte na jednom místě.

Porkpiehat
2366 příspěvků 4.7.20 23:22

@ertz Abych tu rudbekii upřesnila - semínka jsem koupila pod názvem Třapatka nachová, latinský název Echinacea purpurea, slovensky Rudbekia ružová. Když jsem odpovídala na předchozí příspěvek, tak jsem se v tom moc nešťourala, protože i ve francouzštině jsem slyšela pro tuhle kytku jak echinacea, tak rudbekie. Myslela jsem, že i v češtině je to stejné.

Štve mě, že jsem „povinná“ si tam něco zasadit, pokud nechci mít ze záhonu kočičí záchod. Mně by třeba vůbec nevadilo mít po určitou část roku na části záhonu jen hlínu, za záhonem se krásné na plotě rozrůstá psí víno, tak to není úplně holé.

Stránka:  « Předchozí 1 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek