Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (783) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
7309 příspěvků 4.7.20 23:38
@Porkpiehat píše:
Zato maliny a borůvky mi přinášejí radost.

A čo dať tam tayberry?

Porkpiehat
2366 příspěvků 5.7.20 07:21

@giuliettka Tolik místa tam mezi ostatními keříky není. Nejdřív dám pryč ty jahodníky a pak uvidím. Na jednu stranu mě ty jahodníky samozřejmě mrzí, ale kluci nechtějí jíst ani trochu „načaté“ jahody (já je chápu, v jejich věku mi také takové věci vadily) a já, od té doby, co se nám po zahradě promenují kočky, nemám z jahod také takový požitek jako dřív. Ale něco tam bude muset přijít, aby si ty nové kočky nemyslely, že ty kamínky jsou kočkolit.

ertz
493 příspěvků 5.7.20 07:52

@Porkpiehat Česky je třapatka (R.) a třapatkovka (E.), ale hodně lidí to nerozlišuje. Ještě mě teď napadla Brunnera - jestli máte ráda pomněnky a velké listy (ale chce asi vlhčí místo) nebo trávy. Tayberry není špatný nápad. U nás na zahradě nikdy nerostly maliny (horko, jílovitá půda), ale tayberry šlo, je pnoucí ale jemnější, menší než ostružiny. Myslím jsme měli odrůdu Buckingham?, chuťově výborná, ale děsně trnitá (malé a hrozně ostré, špatně se ty trny vytahovaly - pro děti riziko). Jahody jsem viděla v truhlíku převislé a překvapilo mě, jak plodily. Mají je v ulici jedni lidé zavěšené na plotě, vypadá to dobře a zvířena se k tomu nedostane,

vlm
5322 příspěvků 5.7.20 11:59

@benyka tak hlásím že jsem dnes viděla jednoho pulce ase zadníma nozkama, někteří jsou větší, a jezírko fakt vyčistili, letos jsme di něj nic nedávali a řasa takřka pryč.

s_sirena
67 příspěvků 5.7.20 16:55

@Porkpiehat a co tam dát jen nějaké zápichy, jsou různé, od pestrobarevných skleněných koulí, přes větrníky, nebo decentní proutěné… Jinak taky doporučuji floxy, je to taková „kytka našich babiček“ ale parádu nadělá

bao-baba
1102 příspěvků 5.7.20 18:43

@s_sirena
Floxy jsou fajn, také hezky voní. Jen mají trochu náchylnost k padlí. Také je pěkný vysoký rozrazil (modré květy, chutnají včelám) nebo žlutá třezalka. Také různé druhy šalvějí poslouží. Výplně na záhonech řeším také letničkami, mám ráda jemnolisté afrikány. Nesmrdí a dělají kompaktní keříky, které vydrží až do podzimu.

zwedavka
1131 příspěvků 6.7.20 07:28

Tak já pochopila, že se hledá květina na období mezi tulipány a letničky. Pokud na celou sezónu, tak za mne nízké podzimní astry. Zjara je to kompaktní keříček, od září pěkně kvetou.

Porkpiehat
2366 příspěvků 6.7.20 08:36

@zwedavka Ono se to nejspíš rozšířilo o diskuzi, co místo jahodníků. Proto ta tayberry. Ale protože máme už maliník a ostružiník, které oba celkem obstojně plodí, tak by to chtělo něco jiného, spíš menšího nebo středního vzrůstu.
Ale prioritně ted hledám něco, co by roslo po tulipánech/narcisech/hyacintech.

@ertz Jahody v truhlíku jsem měla hned ze začátku, ale vyžadují denní zálivku. Pokud bychom na pár dní odjely, tak ty záhonové max. trochu zvadnou, ale ty truhlíkové by uschly.

@bao-baba třezalku už mám. Ale s tou šalvějí jste mě přivedla na nápad tam zasadit místo jahod nějaké bylinky. V jednom velkém květináči mám rozmarýn, který soupeří s brčálem, má už svůj tvar do převisu, takže na přesazení do není. Oba zdatně utlačují tymián, tak bych místo jahod mohla zkusit rozmarýn (když se nenechá přerůst do metrového keře, jako má sousedka, která ho nechala volně růst, tak by mohl být výbornou náhražkou), tymián a konečně bych si mohla zasadit levanduli, zatím jsem jí měla jen v květináčích a nikdy nepřežila.

Uživatel je onlineBirdonawire
505 příspěvků 6.7.20 09:38

@Porkpiehat Hlasuji za levanduli. Mame ji tady v Praze na dvore, velikanskou. Spolu s obrim rozmarynem. Je to takova zvlastni zahrada, sdili ji nekolik sousedicich domu, nejak neni jasne, kdo je vrchni zahradnik, lidi tam postupem casu vysadili, co uznali na vhodne. Mame tam napriklad dva vanocni stromky ve vysluzbe, aspon mi tak pripadaji.

Porkpiehat
2366 příspěvků 6.7.20 10:19

@Birdonawire Já jsem na tu levanduli úplně zapomněla, ale jak @bao-baba znímila o té šalvěji, tak jsem se přes rozmarýn a tymián dostala k levanduli. Je to nižší keřík, takže bude velikostí plně vyhovovat danému místu. Ten rozmarýn, co mám, mi na moje kuchařské výtvory stačí, možná tam dám jen levanduli.

zwedavka
1131 příspěvků 6.7.20 17:07

Drobné ovoce
Dobrou zkušenost mám s angreštem (nutno odrůdu odolnou proti padlí), rybízem, malinami, ostružinomalinami, jostou, muchovníkem, kanadskými borůvkami.
Kolega chválí moruši, má převislou. A ještě budete mít krmení pro bource.
Nemůžu doporučit rakytník, trnitý obrovský, plody se nedají jíst jenom tak a ještě pevně drží a tedy špatně se sbírají. Pak kamčatskou borůvku (zimolez), plodí časně, ale plody jsou vespod pod listy a hned padají.

Porkpiehat
2366 příspěvků 7.7.20 19:56

@zwedavka Kvůli padlí pelášila josta, i když mám angrešt ráda, tak to fakt už znova ne, nebudu riskovat. Myslím, že mezi keříky půjde jen levandule, co bych to byla za patriota?

benyka
8495 příspěvků 7.7.20 20:02

@Porkpiehat Ten velkej reklamní brácha už to fakt přehání:

if5
320 příspěvků 8.7.20 20:08

@Porkpiehat A podsadit horskou saturejku, do fazolí nepostradatelná - ne nadarmo jí Němci říkají Bohnenkraut, fazolový bejlí. Ale musí se přidat až na závěr, jinak zhořkne.

Jordaan
9026 příspěvků 13.7.20 12:26

Dyne prezily moji nepritomnost a opet se zvetsily, vykvetly a maji baby dynicky :-).

Čírina
329 příspěvků 14.7.20 11:03

@Jordaan Jak já vám je závidím. Vysadila jsem letost čtyři cukety na záhon, a všechny sežrali slimáci.

flegma
161 příspěvků 14.7.20 11:22

@Čírina Mne sa osvedčilo hneď po vysadení prekryť rastlinky odrezanými plastovými fľašami (vznikne taký plastový valec), kým nepodrastú. Potom už to obhrýzanie vedia väčšinou zvládnuť.

Jordaan
9026 příspěvků 14.7.20 12:15

@Čírina

Ty dyne jsou jak zive, svym zpusobem jsou to bytosti, maji treba svuj denni rytmus. Vubec by me nenapadlo, ze dyne je tak zabavna rostlina. Rozhodne je idealni na pestovani s detma, protoze dela ohromne a rychle pokroky.

MP blanka
2599 příspěvků 14.7.20 14:18

Kvety nie z mojej, ale z Božej záhradky. Z auta by som si toho možno ani nevšimla, ale keď idem na bicykli, som priamo pri tom a kochám sa tou krásou okolo cesty. Samá burina, nikto sa o to nestará, a taká nádhera, taká paleta farieb, také pestré kompozície!
Dúfam, že mi prepáčite, že som zabrala toľko virtuálneho priestoru.

Demode
1992 příspěvků 14.7.20 15:27

@MP blanka
Vyfotila jste i mojí už od dětství milovanou kytičku, které se česky krásně říká hvozdík kartouzek, lidově také slzičky Panenky Marie. Jak se jí, prosím, říká slovensky?

MP blanka
2599 příspěvků 14.7.20 17:33

@Demode - netuším, aj ja jej tak hovorím. Mám ju na záhrade, lebo som sa pred časom dopustila menšieho prírodného pychu. Prírode som, dúfam neublížila, a kvitne krásne. Ale tie na fotke sú je naozaj niekde z okraja cesty.

Vinca_minor
1826 příspěvků 14.7.20 17:56

@Demode UTFG :D Klinček kartuziánsky

Demode
1992 příspěvků 14.7.20 19:14

@MP blanka já ji mám také na zahradě na takovém neudržovaném plácku.

@Vinca_minor Aj lidově slzičky Panenky Márie? Děkuji, barvínku :-))

if5
320 příspěvků 17.7.20 07:37

@Porkpiehat Konečně jsem se dostala k vyfocení zahradních kopretin. Tyhle tradiční se mi líbí víc než ty plnokvěté, které se teď v obchodech převážně nabízejí.

zdena l
86 příspěvků 2 inzeráty 17.7.20 08:40

@MP blanka na šesté fotce máte lnici, je to léčivka, letos jsou příkopy plné kvetoucích květin

Stránka:  « Předchozí 1 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek