Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (783) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
8495 příspěvků 17.7.20 12:03

@if5 Ty jsou krásné! Mně se letos poprvé objevily takovéto kopretiny v trávníku, při sekání jsem je schválně vynechávala, tak čekám, jestli to příští rok ocení. :-)

benyka
8495 příspěvků 29.7.20 14:19

Dneska jsem objevila plody na morušovém keříku, který jsem vysadila někdy v dubnu. Ale když jsem si prohlédla blíž listy „nalakované“ kočičí močí a utrhla a očichala bobulky, tak jsem zjistila, že na ochutnání, jestli vůbec, si raději pár let počkám, až keř dosáhne bezpečné výšky 1,5 metru.

Dani17
494 příspěvků 3.8.20 19:34

Prosím, jdu si pro radu. V ložnici na okně se mi na fialkách objevili takové pidi bílé asi mšice. Postříkala jsem tymiánem. A ted nevím, zda rostlinu nějak očistit a nechat, nebo zahodit. Když jsem oprašovala, objevila jsem i zelené mšice. Jinde zatím v bytě nemám. A zrovna hezky kvetou. Budu muset asi vypěstovat nové.

MP blanka
2599 příspěvků včera v 18:40

Poprosila som susedku, s ktorou si podobné služby vymieňame, aby mi počas našej 3 týždňovej neprítomnosti poliala izbové kvety. Pred odchodom som ich poliala ja, približne v polovici dostanú od kamarátky a potom už vydržia, kým prídem. Takto som jej to aj povedala, teda že moje kvety sú zvyknuté, a naozaj stačí, aby prišla iba 1×. Všetky črepníky som zhromaždila na dlážke v kúpelni, aby to mala jednoduchšie. Ale ona mi asi chcela urobiť radosť a nezanedbať potrebnú vlahu, a vodou teda nešetrila. Dnes som poutierala prach na poličkách / nechápem, kde sa tam vzal! / ale keď som chcela rozniesť kvety na miesto, každý bol preliaty, a v podmiskách a ozdobných obaloch stála voda, veru aj na dlážke. No, nevadí, nemám žiadnu špeciálnu zeleň, povylievala som, očistila som si pritom odrastené, či uvädnuté časti, umyla som črepníky a už je zasa všetko na mieste, žiadna strata. Naopak - od toho prajného polievania mi pri palme vyrástla - asi - bedla jedlá.

Femur
437 příspěvků včera v 18:51

@MP blanka Přesně to samé nám udělala moje maminka. Jeli jsme jen na týden, tak jsme ji poprosili, jestli by je jednou nezalila. Během naší dovolené nám obden chodily sms: „kytičky v pořádku, zality“. Začali jsme tušit problém. Po návratu jsem z orchidejí vylila hnijící vodu, zatím to přežily, ještě asi další dvě kytky jsme museli vysušit, ibišek se tvářil, že se mu to líbí. Akorát starý dřevnatý kaktus na okně po letech zase obrazil, vyrašily na něm malé lístečky. :-)

MP blanka
2599 příspěvků včera v 21:00

@Femur - takže ten drevnatý kaktus vám maminka zachránila! A potom, že kaktus sa takmer nepolieva.

Stránka:  « Předchozí 1 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek