Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (797) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 09:16

A konečně začínají plodit naše echt pozdní maliny :D

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 09:20

A ještě jeden řízený požár de luxe. Potok donesl po bouři hromady větví a kukuřic. Kukuřice drze posílám dál, ale větve jsem asi měsíc tahala na hromadu. A protože jsem neměla sílu tahat to všechno na břeh, tak jsem zkusila použít sirky.

Jordaan
9175 příspěvků 30.8.20 13:23

@Vinca_minor

To ale neni Vase zahrada nebo jo? Jestli jo, tak mi pada celist :-)

Jordaan
9175 příspěvků 30.8.20 13:41

.

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 13:45

@Jordaan Je to zahrada mé maminky. Má tisíc metrů a je sice v kolonii, ale z jedné strany je cesta a z druhé potok. Dokud byli naši oba, tak všechno odedřel táta. Pro jednu ženskou je toho příliš. Já se teď snažím péči trochu zjednodušit, takže kácím 10m smrky, likviduju staré keře, ruším vysloužilé záhony a tak. I tak je tam keřů nepočítaně a práce jak na kostele.

ertz
609 příspěvků 30.8.20 13:46

@Vinca_minor Rozchodníkovec (nachový?) Hylotelephium
@cerruti @vlm A jsou to opravdu vřesovce? Já nevidím na fotce lístky, ale celé rostliny vypadají spíš jako vřes.
Vřes chce spíš kyselou půdu, vřesovec snese i zásadité a dobře se rozrůstá /jeho lístky jsou jako jehličí/.

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 13:52

@Jordaan Ale já zas radši budu kopat kořeny, prostříhávat keře, dělat požáry, vyndávat balvany ze záhonu, zasypávat díru po vaničce a kopat obrubníky, než sekat trávu. Máma mi vždycky zakáže dřít s tím, ať si sednu a kochám se :D

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 13:58

@ertz Rozchodníkovec to nebude, ta naše kytka má úzké kuželovité květy. Ta žlutozelená vedle je ta samá. Kdysi se nám vysemenila a od té doby si roste tak různě po zahradě.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.20 14:23

@ertz @cerruti kupovala jsem jako vřes, u otázky jsem to nějak přehlédla, zasazeno do rašeliny, tu a tam dám hnojivo na azalky.

ertz
609 příspěvků 30.8.20 14:37

@vlm Ano, tohle je vřes. Ten u mně zasychá, ale vřesovce jdou dobře i v běžné půdě.
@Vinca_minor Omlouvám se, ale tu načervenalou tyčku jsem považovala za plevel. :-) Vyfoťte ji zblízka, prosím.

Jordaan
9175 příspěvků 30.8.20 14:55

@Vinca_minor

Tu praci Vam verim a nezavidim, ale stejne je to nadhera :-). Moje mama ma tez velkou zahradu, sekani travy ma rozdelene na nejmin 4 dny (pred domem, za domem, na stranach), na prorezavani stromu/krovin posledni roky nekoho zaplati, protoze sama by to fyzicky nezvladla. Syn tu zahradu miluje, necha se tam hrat schovavana, stavet bunkry, dokonce jsme tam i pousteli draka. Casem se bohuzel schyluje k prodeji, dite to ponese asi nejhur.

benyka
8778 příspěvků 30.8.20 15:54

@Vinca_minor Nádhera. Voda, kameny, les, to nenahradí vůbec nic. V létě jsme byli na pronajaté chalupě, kde to měli taky tak, a v lese jim rostly houby. Dokonalé. :-)

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 16:24

@benyka Tak les nemáme, u potoka jsou jen keře a velké jasany, které nám postupně padají na zahradu. A na tom splavu a kamenech se chytá veškerý bordel, takže okolo potoka máme další směnu. Ale děcka se tam vyřádí neskutečně a máme tam chatu, kde se na matracích vyspí 8 lidí a další na zemi, je to paráda. Jen nemáme pitnou vodu, tu vozíme.

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 16:32

Při poslední bouři jsme jasanových větví měli plnou zahradu, zdemolovaly střechu dřevníku a jeden jasan se zlomil. Pozemek není náš, hasiči se tam nedostanou a musíme to řešit se sousedy a s majitelkou stromu. Doufám, že při dnešní hlášené bouři nespadne.

benyka
8778 příspěvků 30.8.20 16:38

@Vinca_minor Tak to je dobrodružný život. Držím palce, ať strom nenadělá škodu než se podaří jej odstranit.

Vinca_minor
2026 příspěvků 30.8.20 17:57

@Jordaan Jo a abych to upřesnila - máme jen zahradu, ale potok je hned za plotem. Mezi potokem a naším plotem je vklíněný cizí pozemek, ale staráme se o něj a užíváme ho my. V potoku jsem se ráchala celé dětství.

flegma
162 příspěvků 31.8.20 12:06

@Vinca_minor „Nevíte někdo, jak se jmenuje ta růžová kytka vpravo?“ Vyzerá to ako Laskavec zasmušilý, tiež mi vyrastá kade tade, na slnečnom stanovisku vie dosiahnuť aj cez meter do výšky a pol metra do šírky…

benyka
8778 příspěvků 31.8.20 19:59

Po čtrnácti dnech snažení se do přiměřeně vyčištěného nepřátelského území dostavil první odvážlivec, dokonce se i napil:

Demode
2046 příspěvků 2.9.20 14:20

Ibišek se snaží.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.20 18:11

Podzim se hlásí, první kaštany (asi jirovec žlutý)jsem sbírala cestou domů.

Čírina
367 příspěvků 11.9.20 10:42

@vlm tak to jsem si tedy musela zagůglit. Hezký strom.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.20 14:39

@Čírina jj hezký, posílám ten náš, tedy není náš, je v parku za plotem.

benyka
8778 příspěvků 19.9.20 09:51

Předevčírem jsme na přání souseda nechali pokácet půl živého plotu a vyrobili tak za zbytky tújí kolem jeho drátěného plotu metr širokou „dálnici“, aby se tam dal vytrhávat plevel. Tak jsem zvědavá, jestli ten ubohý půhledný zbytek ještě někdy aspoň trošku obrazí nebo naopak do jara definitivně uschne. Až si budu zřizovat v příštím životě zahradu, nechám udělat kolem pozemku metrový betonový chodník a před ním elektrický ohradník proti kočkám. Zatracená práce.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.20 16:02

@benyka či mu vadilo na vašem živém plotě?

benyka
8778 příspěvků 19.9.20 17:10

@vlm Větve už prorůstaly drátěným pletivem a pod nimi rostl plevel, který jsem nemohla likvidovat, protože jsem se tam prostě nedostala. Jednou to přijít muselo. Jsou už dvacet let staré a mají, bohužel, každá několik kmenů, takže rostly do šířky a nešly už zastřihovat z boku. Redukovali jsme jenom výšku. Otázka byla, jestli to zlikvidovat všechno hned nebo ještě zkusit tohle.

Stránka:  « Předchozí 1 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek