Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (797) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
zwedavka
1164 příspěvků 20.9.20 06:47

Zeravy obráží dobře, ale bude to chtít čas.

Porkpiehat
2598 příspěvků 20.9.20 08:08

Koupila jsem si další růžový keř :-) Měla jsem ho v merku už od července, kdy jsem si koupila popínavou růži Pink Cloud. Jedná se také o popínavou růži - Violette parfumée. Obě jsou umístněné na strategických místech, kudy mi do zahrady lezou (Violette parfumée) a kudy odcházejí (Pink Cloud) kočky. Samozřejmě si budu muset nějaký rok počkat, než se rozrostou, ale aspoň mám pocit, že jsem pro to něco udělala a navíc jsou ty růže taaaak krásné.

benyka
8778 příspěvků 20.9.20 08:20

@zwedavka Máme to tak už pár let na druhé straně zahrady, kde ta zadní polovina uschla kvůli dvoumetrové skládce stavebního materiálu za plotem, a tam to neobrazilo vůbec. Možná je to tím, že je to na západní stranu a nesvítí tam sluníčko, nebo tím, že jsme to nesestřihli nahoře, takže se to realizuje tam. Tady je to obrácené na východ a nahoře sestřižené, takže uvidíme. Každopádně díky za naději. :-)

s_sirena
74 příspěvků 22.9.20 20:37

Takto mi poskočily morušovníky, jsem nadšená, dva roky nic, a teď se takto vytáhly… První fotka je z května, druhá dnešní.

Porkpiehat
2598 příspěvků 22.9.20 20:53

@s_sirena To by bylo housenek :-)

s_sirena
74 příspěvků 22.9.20 21:42

@Porkpiehat myslím na to:wink:

benyka
8778 příspěvků 22.9.20 22:09

Dneska jsem zasadila čtyři keříky, přemístila dva kompostéry a přestěhovala metrák hlíny, a při zaslouženém odpočinku vleže pak hodinu sledovala ptáčky koupající se v čisté vodě, kterou jsem jim tam nalila. Kočky nikde žádné, krásný relax. :-)

MP blanka
2735 příspěvků 25.9.20 14:12

Ako takú kuriozitku som se v auguste dávala fotku bedly, ktorá mi vyrástla pri palme. Dávala som to do súvislosti s tým, že mi susedka v čase našej neprítomnos-ti kvety preliala. Palmu máme už dobrých 10 rokov, stalo sa to prvý raz. Lenže - nie posledný. Keď som po čase v črepníku objavila druhú bedlu, len som sa čudovala, že som ju nezbadala keď len začala rásť, ale už ako veľkú, konzumova-teľnú :-). No a teraz nám narástlo číslo 3. Keď som pozerala lepšie (/ črepník je za zábradlím, trochu schovaný / zbadala som aj biely poprašok na zemine. Odfotila som ešte pred poliatím, aby to bolo dobre vidno. Takže mám takú domnien-ku, že je to spraš / neviem, ako sa to volá /, ktorým sa huby rozmnožujú. Je mi jasné, že budem meniť zeminu, a potom - dúfam - huby rásť prestanú. Mám ale otáz-ku - ako sa to tam dostalo? Ja som myslela, že preto, že bola palma preliata, ale aj tak, z ničoho nič, iba z vody?

Tyana
122 příspěvků 25.9.20 15:27

@MP blanka V prodávaných substrátech se houby (spory bedel, žampionu, hnojník) vyskytují běžně. Pokud je tam nechcete, musíte koupit substrát, na jehož obalu se výslovně píše, že neobsahuje spory hub. Osobně bych se tím netrápila, je to hezká rarita a jednou za čas prostě sklidíte bedlu. :)

Nejsem mykolog, jen mě napadá, jestli to bílé není podhoubí…

MP blanka
2735 příspěvků 25.9.20 17:03

@Tyana - podhoubí, to je to pravé slovo, čo som mala na mysli. Tak to by z toho potom mohla byť množírna! :-)
Ale stále je mi záhadou, ako to, že najmenej 10 rokov / nemenená zemina / nič, a teraz jedna bedla za druhou?

Tyana
122 příspěvků 25.9.20 17:36

@MP blanka To je normální, v „přirozeném“ prostředí trvá několik let(mimo laboratoř a ideální podmínky k růstu), než se ze sporů stane podhoubí.

Teoreticky by se to podhoubí mělo stejně za pár let vyčerpat a odumřít. Ale asi Vám tam ty tři bedle vytrousily taky nějaké spory, tak jak zajde toto podhoubí, můžete sledovat kolik let bude těm sporam z Vašich bedel trvat, než vytvoří podoubí nové. Matka příroda je obdivuhodná.

MP blanka
2735 příspěvků 25.9.20 19:39

@Tyana - Matka příroda je obdivuhodná.
No, to rozhodne, ale ja jej v tomto prípade zatrhnem tipec. Vymením tú zem za novú, a som zvedavá, o koľko rokov na nej začnú huby rásť :-)

s_sirena
74 příspěvků 28.9.20 13:46

Koukám, že nebudu úplně ot, chci se zeptat, máte li někdo zkušenosti s mykorhizou? Musím přesadit nějaké keře, které mají časem tvořit živý plot, jestli to má smysl, zkoušel jste někdo, zdá se vám, že to funguje? Díky

radmila.k
149 příspěvků 1.10.20 09:10

Protože tady se ví všecko, poprosím o pomoc s hledáním názvu tohoto krásného keře. Foceno tento týden v Mariánkách. Děkuji.

benyka
8778 příspěvků 1.10.20 09:41
radmila.k
149 příspěvků 1.10.20 10:10

To bude ono, děkuji.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.20 13:26

..

Uživatel je onlinebao-baba
1259 příspěvků 3.10.20 16:56

Nevíte někdo prosím, co jsou ty žluté kuličky v kořenovém balu? Kuličky z airsoftu to nejsou, uvnitř je tekutina, asi nějaká vajíčka?

zwedavka
1164 příspěvků 4.10.20 12:21

Myslím, že vajíčka slimáků.

1259 příspěvků 4.10.20 18:58

Děkuji, hned to zničím, slimáci mi sežerou kdeco.

benyka
8778 příspěvků 4.10.20 23:29

@bao-baba Slimáčí vajíčka nacházím na zahradě každou chvíli. Jsou velká asi tak 3 mm v průměru (ty Vaše kuličky bych odhadla tak na 1 cm), je jich vždycky cca dvacet až třicet pohromadě, jsou bílá a jsou umístěna v podstatě na povrchu hlíny, jenom schovaná pod listem, kusem dřeva, tlející trávou nebo tak podobně. V hlíně ve větší hloubce jsem na ně ještě nenarazila. Na dotaz na gůglu na žluté kuličky v kořenech mi vyhledávač nabídl diskuse, kde se psalo o tom, že v kořenech sazenic zakoupených v květináčích mohou být kuličky pomalu se uvolňujícího hnojiva, a někdy takové kuličky obsahují i samotné pěstební substráty prodávané v pytlích. (Což asi nepadá v úvahu, pokud Vaše fotka ukazuje něco, co jste zrovna teď nekoupila, ale vyrýpla na zahradě ze země. Takže v tom případě jako kdybych nic neřekla. :-) )

1259 příspěvků 5.10.20 13:15

@benyka
Hnojivo to není a kuličky jsou cca 3 mm velké, zřejmě to budou ta slimáčí nebo šneččí vajíčka.

MP blanka
2735 příspěvků 12.10.20 14:50

V roku 2013 sa rozhodol môj muž, že chce umbedingt mať na našej malinkej záhradke ďalší ovocný strom./Jednu staršiu slivku už máme /.Pretože ja som bola opačného názoru, urobili sme nakoniec kompromisnú dohodu -bude to stlpovitá jabloň, ta takmer nezaberie miesto. A keďže nie je priestorovo náročná, a môj muž má veľké oči, boli hneď 4! Spočiatku to bolo milé. V prvých dvoch rokoch sme sa smiali, že kvety sú vyššie ako tieto stromy, ale v ďalších rokoch nám dva z nich ukázali, že dokážu poriadne narásť. Už v druhom roku bola menšia úroda 10 - 15jablčok, ak nerátam tie, čo odpadli nedozreté. Boli sme trpezliví, ale keď sa rokmi úroda podstatne nezvyšovala a stromy boli stále vyššie / bolo viacej tieňa /, prestalo sa mi to páčiť. V žiadnom roku nerodili všetky 4 stromy a jeden z nich zarodil až tento rok po prvý raz. Už vlani som sa pokúšala prehovoriť muža, aby sme ich dali preč, ale to mi ešte neprešlo. Tento rok argument - takmer nijaký úžitok, a jablka z roka na rok menšie- zabral, a od minulého týždňa sú naše „ topoľe “ preč, zem je vyčistená a teším sa, že si konečne zasadím okolo cestičky ruže. Stromy sme kupovali v sadovníctve ako bezúdržbové, výslovne nás upozornili, aby me rezom nezasahovali, čo nám vyhovovalo.Ale zrejme práve v tom bol klúč. Fotka jabĺk za prvých rokov a časti našej poslednej „úrody “,spolu s kúpeným jablkom, na porovnanie veľkosti. My nie sme žiadni záhradníci, a zrejme bola chyba na našej strane / možno tie jablone vnímali, že ja ich nechcem? :-) / Má tu nikto zo skúsennejších so stlpovitými stromomami opačný poznatok?

MP blanka
2735 příspěvků 12.10.20 14:52

..

Příspěvek upraven 12.10.20 v 21:39

if5
348 příspěvků 12.10.20 18:41

@MP blanka Zkuste aspoň editováním ten druhý text vymazat, ať tam zbude jen prázdné okno.

Stránka:  « Předchozí 1 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek