Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (898) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Čírina
450 příspěvků 8.4.21 18:22

@ertz Budte rada, ze nemate straky. Tady u me v Praze jsou prakticky jen straky, sojky, hrdličky a holubi. Kosa nebo sýkorku jsem neviděla ani nepamatuji.

Vinca_minor
2574 příspěvků 8.4.21 18:31

@Porkpiehat Mně přijde normální, že kočky loví potkany. Dokud jsme je měli, občas jsme zakouslého potkana či myš našli, ale kočky je žraly. A to jsme měli normální malé mouriny, žádné poloviční tygry.

Bystromila Klíšťová
88 příspěvků 8.4.21 22:06
@Porkpiehat píše:
@s_sirena To máte odvážné kočky, když si troufnou na potkany. To bych oželela, že nebudu mít vlaštovčí hnízda.

Kočky jsou strašný mrchy. Ta naše přinesla na velikonoční pondělí dokonce zaječí mládě. Ale ptáka zatím nikdy.

s_sirena
170 příspěvků 8.4.21 23:10

Jsou to vrahouni, ale je to těžké, za hraboše, myši a potkany jsem ráda, ptáky snáším těžko, naštěstí je to výjimečně, za celou dobu do deseti kusů, hlodavce počítám na stovky, občas kocouři smrdí rybinou, tak se bojím, že někomu chodí vyžírat jezírko, mají na svědomí i jednoho netopýra…ti potkani mě taky zaskočili, jsou to kusance.. představa, že by tu skotačili kolem domu nic moc, mám podezření, že někdo ze sousedství je něčím láká, třeba blbě kompostuje nebo tak něco, protože dřív je nenosili…

s_sirena
170 příspěvků 8.4.21 23:15

@Čírina my máme v Praze u podniku kavky, to jsou taky pěkné bestie, viděla jsem jak se pustily do kočky, měla co dělat, aby jim zdrhla..

bao-baba
1729 příspěvků 9.4.21 08:13

@Porkpiehat Rejsky neničit - rejsek není hlodavec jako myš, ale hmyzožravec!

Bystromila Klíšťová
88 příspěvků 9.4.21 12:27

@bao-baba Když oni taky sežerou leccos. Na vlastní oči jsem ho viděla, jak vylezl po prutu maliníku a hodoval na plodech. Já cíleně vraždim jen slimáky, ale kočce rejsky zakázat nedokážu. I když tak bývá tak jeden na dvacet myší.

Porkpiehat
2753 příspěvků 9.4.21 14:00
@bao-baba píše:
@Porkpiehat Rejsky neničit - rejsek není hlodavec jako myš, ale hmyzožravec!

Nevím, jestli jste dobře četla můj příspěvěk, ale já mám pastičku jen v kompostéru (uvnitř pod víkem), protože mi tam rejskové chodí hodovat na larvy zlatohlávků a žížaly, které si tam oboje hýčkám, protože mi vyrábí černozem. Tak nádhernou zeminu jsem v životě neviděla. A ani zbytky zeleniny a ovoce nejsou důvodem, proč bych si tam měla hýčkat myši, které si tam chodí jako do samoobsluhy. Jestli chtějí rejskové žrát nějaký hmyz, tak ať si poslouží na té miliardě mravenců na metr čtvereční (máme tu na zahradě několik druhů mravenců a všechny v obrovském množství) a nechají moje larvy a žížaly v kompostéru na pokoji.

ertz
955 příspěvků 10.4.21 08:26

Mně se prohryzala myš stropem z půdy do kuchyně - neprolezla, ale udělala díru a la Faust. Normálně během dne jsem slyšela, jak hryže. Chytli jsme ji do pastičky a pak pořídili kocoura, kterého pouštíme na půdu, na štěstí je myšilov. Jednou přinesl mládě králíků, které chová soused, při krmení mu vypadlo z králíkárny a on si toho nevšiml. Já jsem viděla, že kocour asi má myš, zblízka už jsem viděla, že to myš není a králíčka zachráníla a s omluvou vrátila. Živého, zvenčí nedotčeného, kocour ho asi nesl jako mládě. Zrovna jsem řekla, že mu zaplatíme škodu, kdoví jestli přežije. Soused řekl, že počkáme, co bude a prý přežil.
Máme staré dětské pískoviště, už nepoužívané. Když náš kocour chytne myš, přinese si ji do toho pískoviště, sedne si na zvýšený kraj a pozoruje běhající myš.

ertz
955 příspěvků 10.4.21 08:31

Koupila jsem si v zimě ptačí pítko - už se těším na léto, bude to náhrada krmítka. 

Včera se pod mým oknem procházel drozd. Ti nám loni komplet ožrali ostružiny. Nebáli se, ani když jsem metr od nich věšela prádlo. Nepomohly větrníky ani lesklé papírky - kromě prvních pěti ostružin všechno spásli oni. Pak změnili taktiku - létali navečer, z jednoho keře na druhý, pak do třetího, na lísku, odtud střemhlav k ostružině a rychle zpět.

Vinca_minor
2574 příspěvků 10.4.21 09:08

@ertz Čtete mi myšlenky. Na tohle pítko jsem koukala už loni. Máme u tújí zabouchanou tyčku, kterou se mi nepovedlo vytáhnout, tak ji chci využít a udělat z nouze ctnost.

ertz
955 příspěvků 10.4.21 11:01

@Vinca_minor Od stejné firmy jsme pořídili i druhé krmítko. Napřed se mi zdálo moc lehké, ale osvědčilo se. Je hezké, když na „balkonku“ sedí různí ptáčci a krmí se. Je spíš pro drobnější ptáčky(stehlíci, zvonci, sýkory) a dá se dát na tyč, zábradlí i zavěsit .

bao-baba
1729 příspěvků 10.4.21 11:16

@ertz Moc se mi to pítko líbí, už jsem si ho objednala taky. Vzhledem k tomu, že mám kočku, tak pítko na tyči, kam nemůže, je to pravé.

Vinca_minor
2574 příspěvků 10.4.21 11:31

@bao-baba U nás se taky potulují různé zahradní kočky, takže musím dbát na ptačí bezpečí. @ertz Dík za tip na krmítko.
Výrobce plastia.eu má do konce měsíce poštovné zdarma :D

ertz
955 příspěvků 10.4.21 13:59

@Vinca_minor Já děkuju Vám za informaci o poštovném. Mám od nich už dlouho samozavlažovací květináče a dva mi praskly, takže jsem chtěla koupit nové, tak se mi to hodí. Dám odkaz k ptáčkům na zahradě od čes. ornitologické společnosti. https://www.birdlife.cz/…-zahrada.pdf ČSO má na svých stránkách k dispozici i časopis Ptačí svět.

Porkpiehat
2753 příspěvků 10.4.21 14:32

Pítko pro ptáky je dobrý nápad. Ale mám obavy, že u nás by sloužilo jen jako pítko pro vosy. Jakákoli vodní plocha - dětský bazének, voda v konvi - je shromaždiště pro vosy. Vosy akceptuji jako hmyz, který má svou úlohu v přírodě, ale že bych je musela dobrovolně shromažďovat v zahradě, to ne. Loni mě bodla do předloktí vosa, měla hnízdo v poštovní schránce. Věděla jsem, že tam pravidelně hnízdo dělají, pak ho začaly dělat v sousedčině schránce (sousedka tu trvale nebydlí, takže schránku nevybírá) a přes naší schránku jen létaly (jsou propojené otvory). Jak pošťačka hodila do schránky letáky, tak milou vodu připlácla a ona čekala čtyři hodiny, než jí uvolním odebráním letáků. Takovou bolest už jsem dlouho nezažila. Vpich mi nejdřív hodně otekl a následně zhnisal, takže i skoro po roce mám v ruce díru.

Vinca_minor
2574 příspěvků 10.4.21 15:32

U nás vosy bydlí hlavně v zemi, ale loni se usídlily ve střeše chaty. To nás nepotěšilo.
@ertz Tak jsem to pročetla. Živé ploty z habrů i tújí máme, nízké i vysoké keře, nižší i vysoké stromy, traviny, slunečnice, hned vedle je potok. Je fakt, že keře jsou plné hnízd, bydlí i v trnitých mrchách, jako jsou dřišťály. Jen teda sudy nezakrýváme, ale asi je dost vody v okolí, protože se v nich nic netopí. Zato se tam úspěšně líhnou komáři.
S neteřkama chci vyrobit hmyzí domeček. Máme vyzděný gril, který se nepoužívá. V části skladujeme třísky a dolní část bysme mohly vyplnit rourkami a šiškami s kůrou, ať si tam bydlí, kdo chce :D

s_sirena
170 příspěvků 10.4.21 21:11

@Porkpiehat taky se nám shromažďují ve schránce… přemýšlela jsem že jim tu starou zbaběle nechám a koupím si novou, ale obávám se, že časem bych měla plot plný schránek…

bao-baba
1729 příspěvků 11.4.21 07:49

Před nedávnem se tu diskutovalo o ptácích na zahradě, postěžovala jsem si, že u nás nemáme červenky. Už jsou! mají hnízdo v hlohyních.

Vinca_minor
2574 příspěvků 14.4.21 14:08

Tak mám pítko i krmítko. Už se těším, až to instaluju. Jen ta tyčka je hned vedle tújí, tak doufám, že se to tam vejde. Ale zas mají hned po ruce úkryt. Ptáci dostanou do pítka pár oblázků a běda jim, jestli se tam nebudou koupat.

ertz
955 příspěvků 14.4.21 18:16

Pořad Ornitolog na drátě na téma Ptačí zahrada.
https://www.youtube.com/watch?…

Vinca_minor
2574 příspěvků 17.4.21 17:15

Tak jsem pokračovala dalším nákupem na Plastii. Krom zahrady si „musím“ vybavit i domácnost, tak mám objednaný svůj první samozavlažovací květináč a truhlík Doppio a pak sadu Moduloo - kelímky univerzálního využití (bílo-šedé a zelený).

ertz
955 příspěvků 17.4.21 17:46

@Vinca_minor Mně včera došly ty objednané.

bao-baba
1729 příspěvků 17.4.21 17:56

@Vinca_minor Pítko už mám doma, příští týden, až se oteplí, tak ho umístím. Líbí se mi ty truhlíčky - první a druhý obrázek.

Vinca_minor
2574 příspěvků 17.4.21 18:28

@bao-baba Už se těším, až je osadím bylinkami. Do těch dvoukelímků buď dám nějaké sukulenty do práce, anebo je využiju na tužky, pastelky apod. Určitě se neztratí. Jo a taky mám malou kruhovou plachtu na kompost :D

Stránka:  « Předchozí 1 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek