Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (898) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
s_sirena
170 příspěvků 23.4.21 14:50

@Porkpiehat mám stejné jako vy, krémové plnokvěté, žluté, a pak ty bílé s oranžovožlutým středem, prohledala jsem galerii, ale loňské fotky jsem nenašla, a plnokvěté a bílé ještě nekvetou. A žluté mi něco nakousalo, takže beru zpět, letos krásné nemám :grin: Ty bílé jsou drobné, a sousedka si je brala několikrát, a ani jednou se neujaly… já je mám po předchozí majitelce tak nešikovně u plotu, ale bojím se je přesadit…

Vinca_minor
2570 příspěvků 23.4.21 16:14

@Porkpiehat Ó děkuji za zmínění :D Já jsem u mámy tři týdny nebyla, tak netuším, jak jsou na tom naše kytky, musím zkontrolovat zejména Vincu minor i major :D

Vinca_minor
2570 příspěvků 23.4.21 20:13

@Porkpiehat Myslíte tenhle? Rostou nám ve svahu u potoka pod kompostem :D

Porkpiehat
2745 příspěvků 23.4.21 22:39

@Vinca_minor Ne, tenhle z vaší fotky je hodně podobný tomu, co jsem si koupila a co začíná kvést (dnes se otevřelo několik prvních květů).
Našla jsem vám fotku na internetu. Francouzi mu dali jméno Narcisse des poètes (Narcis básníků), latinsky Narcissus poeticus.
https://cs.wikipedia.org/…C3%ADl%C3%BD Wikipedie potvrzuje, že na jihu Francie roste volně v přírodě. A třeba vstavačů máme na společeném trávníku u parkoviště na kraji lesa několik desítek. Vždycky si vzpomenu, jak mi je v ČR ukazoval známý na tajném místě jako svátost. A tady „plevel“ :-)

Vinca_minor
2570 příspěvků 23.4.21 23:33

@Porkpiehat Tak ten je nádherný. Náš očividně není „des Poètes“, ale obyč…

Vinca_minor
2570 příspěvků 23.4.21 23:40

Maminka říká, že tenhle básnický narcis pěstoval můj děda (mámin tchán) a byl nádherný. Měli jsme ho i na zahradě, ale bohužel zanikl.

if5
471 příspěvků 24.4.21 00:03

„Básnický“ narcis mám na zahradě poděděný po dřívějších majitelích - rozkvétá nejpozději ze všech mých narcisů a má trochu užší a šedavé listy. A překrásně voní.

pavka_l
1305 příspěvků 24.4.21 13:05

@Porkpiehat Tyhle úžasné a voňavé narcisky bývaly dříve snad ve všech zahrádkách u nás na vesnici. Máme jich pár posledních u maminky na zahradě - kdysi „utekly“ na konec zahrady do trávy a samy si tam rostou a kvetou bez jakékoliv péče.

Porkpiehat
2745 příspěvků 24.4.21 13:33

@Vinca_minor @if5 @pavka_l Proto o něm píšu jako o narcisu mého dětství (tj. cca před min. 40 lety) :-D
Na francouzské Wikipedii o něm píší, že se používá do parfémů. Vůni si z dětství nepamatuji, ale vypadá to, že jeden letos vykvete. Jak nemám zmapované, kam jsem co na podzim dala (respektive jsem si to někam zapsala ale nevím kam), tak mi zbývá jediné místo, kde jsou pouze tenké lísky a dnes už je tam stonek s poupětem. A manžel dostal za úkol jít na místo „odběru“ a přinést mi ještě další. Prý jich tam byla hromada.

Vinca_minor
2570 příspěvků 24.4.21 14:25

Naše zahrada je plná překvapení. Chceš zasadit klematis a najdeš tis. Už si hoví v květináči ve skleníku.

MP blanka
2866 příspěvků 26.4.21 13:34

Vlani som si kúpila dve sady cibuliek Hyacintov. Modro - bielu, a ružovú. Tešila som sa, keď som na jar zbadala, ako sa prvé rastlinky tlačia zo zeme. Teraz už kvitnú, ale spokojná nie som. Na obálke sú tie modré rôznofarebné, mne vyšli iba tmavomodro - fialové. Ale budiž, sú pekné, a biele tiež. Ale namiesto ružových mám akúsi nevyfarbenú maslovo-žltú. Nevyhodím ich, samozrejme, ale znovu sa takto vraciam k nemožnosti reklamovať semená, cibuľky, prípadne sadenice, ako som si tu povzdychla pre časom. Z hľadiska biznysu je to bezproblémový tovar.

bao-baba
1720 příspěvků 26.4.21 20:07

@MP blanka Bohužel se mi něco podobného stalo u tulipánů, které byly také v originálním balení.

pavka_l
1305 příspěvků 26.4.21 20:39

@MP blanka A mně se ty žlutokrémové líbí víc než růžové, tyto vaše jsou takové neobvyklé.

Porkpiehat
2745 příspěvků 26.4.21 21:25

@pavka_l Mně se také ty krémové líbí víc, ale chápu zklamání @MP blanka, jestli chtěla růžové, tak je byť sebehezčí krémové asi neosloví.

Porkpiehat
2745 příspěvků 26.4.21 21:34

Pokoušela jsem se najít, jak by se mohly jmenovat ty plnokvěté bílé narcisy. Nejčastěji jsem padla na jméno „Erlicheer“, ale ty mají kvést od května do srpna, tak nevím. Ale to není podstatné. Podstatné je to, že se jim u mě daří a že nádherně voní. Dávala jsem přivonět i manželovi, aby mi to potvrdil to, co cítím. A mám to potvrzené - voní po konvalinkách! Takže to máme vyřešené, na 1.května manžel nemusí shánět konvalinky (tady se dávají 1.5. a mají přinášet štěstí), uřízne mi v zahradě pár narcisů a je po starostech.

ertz
955 příspěvků 26.4.21 22:06

@Porkpiehat Nemohl by to být Cheerfulness? Já jsem měla u maminky yellow cheerfulness a ten kvete teď na jaře. Zítra se podívám, jestli ho ještě má a případně vyfotím.

Porkpiehat
2745 příspěvků 27.4.21 10:13

@ertz Samozřejmě že se může jmenovat na tisíc způsobů :-D Našla jsem i variantu „Bridal crown“. Ony jsou si tyhle plnokvěté narcisy hrozně podobné, asi by je musel zkoumat zblízka nějaký odborník, aby to dokázal určit přesně.
Ať tak nebo mak, určitě ho vyfoťte, ráda se pokochám.

Porkpiehat
2745 příspěvků 29.4.21 19:31

Narcis vykvetl a je to ten vyrýpnutý planě rostoucí, jsem spokojená. Akorát prší, tak ho nemohu očichávat. Byl původně v jednom trsu, teď ho po rozsazení tvoří několik samostatných. Jsem zvědavá na příští rok.

Porkpiehat
2745 příspěvků 29.4.21 19:38

Hlásím nové poznatky k zavirovaným tulipánům. Potom, co rozkvetly skoro všechny žluté, jsem zjistila, že by na obou koncích záhonu mají černé středy (jak to měly původně). Tyhle vykvetly min. o týden dřív než zbytek uprostřed (tam jich je většina). Ty jsou o trošku menší a jsou celožluté, bez černého středu. Je tam teda mezi nimi jeden černostředový vetřelec, ale je to zajímavý poznatek. Poupata těch středových (celkově je jich tak kolem čtyřicítky, možná víc) byla původně se zelenými středy listů, ale ty co jsem dala do vázy už žádné zelené středy nemají. Takže stále platí, že si tyhle zavirované mutanty nechám. Zmínila jsem se o tom sousedce (tehdy byly vykvetlé jen ty růžové) a její reakce byly dvě: 1) jsou krásné a mám si je nechat a 2) v okolí nikdo jiný tulipány nemá, tak to nemám řešit.

s_sirena
170 příspěvků 1.5.21 20:19

@Porkpiehat vykvetly plnokvěté narcisy…

Porkpiehat
2745 příspěvků 1.5.21 21:50

@s_sirena To jsou jako ty moje! A jakou mají vůni?

s_sirena
170 příspěvků 1.5.21 22:28

@Porkpiehat zítra je očichám, ale během focení mě nic do nosu nepraštilo, tak asi nic výrazného

s_sirena
170 příspěvků 2.5.21 08:42

Tak zblízka voní dost intenzivně, podobně jako pustoryl, taková sladká jasmínová vůně…
Měl by to být Bridal Crown, je koupený v Lidlu jako cibulka

Porkpiehat
2745 příspěvků 2.5.21 10:44

@s_sirena Já jsem tu naší vůni identifikovala jako konvalinky, ale možná by v tom někdo mohl cítit jasmín i něco jiného. Každopádně je to krásná vůně.

Ophelie
1169 příspěvků 2.5.21 13:17

@s_sirena narcisky jsou překrásné!
@MP blanka úplně vám se zklamáním s barvou hyacintů rozumím. Mě by štvala rozhozená barevná kompozice :smile:

Stránka:  « Předchozí 1 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek