Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (927) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
2968 příspěvků 14.6.21 15:08

@bao-baba Jo jo, to je ta past, o které jsem mluvila. Postaví se jim to do cesty a oni si pak domu nanosí ten jed. Na stejném principu funguje i to „pocukrování“. Ale nevím, jak to udělat, když lezou střechou (a navíc nevíme kudy se do pokoje přes střechu dostávají).
Když jsem byla v jižní Americe, tak jsem na vlastní oči viděla u našich hostitelů, jak mravenci chodí krást kočičí žrádlo do misky. Vždycky jich několik vzalo jednu kroketu a pak jí nesli kamsi. Přirovnala bych to k tomu, jak hráči rugby dělají „mlýn“. Mravenci byli kolem dokola, někteří tím pádem couvali. Bylo to neuvěřitelné je pozorovat. Jenže tam mi nevadilo víc věcí, doma je to jiné ;-) Měli tam odpadkový koš zabudovaný do kuchyňské linky. Když se nadzvihlo víko, tak tam vždy čekalo na okraji odpadkáče překvapení - žabky, ještěrky, švábi. Mravenci byli standard.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 21.6.21 09:15

Dopolední odpočinek

giuliettka
8848 příspěvků 22.6.21 16:16

Nemáte niekto chytrý kvetináč? Ak áno, vyplatí sa do toho investovať?

pavka_l
1319 příspěvků 22.6.21 21:09

@giuliettka Co je chytrý květináč? Znám jen „samozavlažovací“.

Vinca_minor
2861 příspěvků 22.6.21 21:53

@pavka_l Ten chytrý má i osvětlení, je plně automatický a strká se do zásuvky. A buď má spešl substrát, anebo se pěstuje hydroponicky.
Za sebe bych řekla, že pokud se člověk o rostliny aspoň trochu stará a nepěstuje je v temné komoře, tak obyč nebo samozavlažovací květináč úplně stačí.

giuliettka
8848 příspěvků 23.6.21 15:00

@pavka_l Mala som na mysli tie smart, ako píše @Vinca_minor sú do zásuvky, svietia, sú samozavlažovacie a sú súpojené s mobilom. Chcem len na bylinky.
https://www.pottenpannen.cz/…nlight-gold/?…

giuliettka
8848 příspěvků 23.6.21 15:33
@Vinca_minor píše:
Za sebe bych řekla, že pokud se člověk o rostliny aspoň trochu stará a nepěstuje je v temné komoře, tak obyč nebo samozavlažovací květináč úplně stačí.

A na bylinky máte ktorý druh samozavlažovacieho? Sííím dajte tip. :-D

Vinca_minor
2861 příspěvků 23.6.21 15:51

@giuliettka Viz tohle vlákno, strana 116, datum 17. 4. 2021. S truhlíkem i květináčem Doppio od české firmy Plastia jsem spokojená, i jednoduchý design se mi líbí. A bylinkám se daří.

giuliettka
8848 příspěvků 23.6.21 16:06

@Vinca_minor Tak ten sa mi nepáči, ale vďaka vám už viem čo chcem, našla som levitujúci kvetináč, pod odkazom Doppio Plastia. :-D

Vinca_minor
2861 příspěvků 23.6.21 16:09

@giuliettka No tak pokud se vám líbí technické vychytávky, jako osvětlení a levitace, tak to se se samozavlažováním můžu jít zahrabat :D

giuliettka
8848 příspěvků 23.6.21 16:15

@Vinca_minor Na tom smart sa mi páčila hlavne tá rozdelená časť, jak je to v tých 4 mriežkach. A predstavovala som si to tak, že mi paradajka pošle sms cez bluetooth, že už je zrelá a potrebuje do omáčky, poprípade bazalka, že má smäd. :-D
Ale ten levitujúci si predstavujem ako mu poviem, prileť nad sporák, čo by som si ja nohy drala cestou k tebe. :-D
Ale samozrejme ho nekúpim, neviem si predstaviť ako vysvetlím manželovi, že potrebujem kvetináč v lufte a 6 tisíc. :-D

pavka_l
1319 příspěvků 23.6.21 20:58

@giuliettka No já mám radši rostlinky a kytky, ne roboty.

Porkpiehat
2968 příspěvků 30.6.21 17:56

Může kočičí moc spálit rostlinu? Mám na psím vínu žluté fleky, vypadá jak postříkané savem. Do výšky asi 40-50 cm, na šířku podobně. Mladé lístky jsou úplně sežehnuté, starší lístky mají jen fleky. To psí víno má na šírku několik metrů, na výšku asi 150 cm (je na plotě), nikde jinde to spálení není. Napadlo mě, jestli to nemohl pomočit kocour. Je to jen kousek od místa, kam mi zase kočky začaly chodit močit na záhon.
Vím, že psí moč vyžírá trávu, ale o kočce jsem zatím neslyšela.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 30.6.21 20:04

@Porkpiehat jestliže vám tam chodí kocour tak to poznáte po čichu

Porkpiehat
2968 příspěvků 11.7.21 10:43

https://natureiciailleurs.over-blog.com/…-sables.html
Zhruba od 5:50 bojuje vosa hrabalka s mravenci o svojí housenku. Video je dlouhé, nakonec ani není vidět, jak zatáhne housenku do otvoru, ale to úsilí, jak musí pořád odhánět mravence… chudinka.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 11.7.21 20:36

Dnes prší celý den a navečer sluníčko

Vinca_minor
2861 příspěvků 24.7.21 12:00

Chci se zeptat - naše růže letos divně kvete. Vždycky to byla klasická růže, ale letos má ten květ takový kudrnatý. Barva je stejná. Nevíte někdo, jestli jen zplaněla, anebo jestli je to nějaká choroba?

Vinca_minor
2861 příspěvků 24.7.21 12:02

Zato naše obyč hortenzie a juka se předvádí v nejlepší kondici :D

Stránka:  « Předchozí 1 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek