Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (557) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 21.06.18 15:18

Vyrostl mi na zahradě platycodon. Sám od sebe. Tímto děkuji nejspíš ptákům.

Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 21.06.18 15:19

A ještě nás navštívila dlouhozobka.

Sobotka
17 příspěvků 21.06.18 18:08
@Storaenso píše:
Dneska jsem si ze zahradnictví přinesla pro mě nevšední úlovek - popínavou hortenzii. Nemáte s ní někdo zkušenost, jak pěstovat? Paní zahradnice říkala, že nesnáší omítku a po ní se nepne, prý dávají prkno na zeď, a to že hortenzii vyhovuje.

omlouvám se za opožděnou reakci, moje popínavá hortenzie - asi desetiletý kus.
Od brizolitu se odtahuje, proto je na dřevěné mřížce a s tím nemá problém.

Pýthia
175 příspěvků 22.06.18 20:51

@Sobotka To jdu ukázat té mojí potvoře :-D

MP blanka
1490 příspěvků 04.07.18 12:36

Prijala by som usmernenie ohľadne toho, či je nutné odstraňovať z previslých muškátov odkvitnuté kvety. Ja som to doteraz robila- teda tak sporadicky, podľa toho, ako som kedy stačila,lebo som taká Morticia, na záhrade odkvitnuté kvety odstrihujem a verím, že to podporuje rast tých nových. Ale je rozdiel odstrihnúť zopár cínií, a prehrňat sa množstvom muškátov v črepníkov okolo terasy a balkóna. Ako to robia v tých krásnych domoch v Rakúsku, Taliansku, Švajčiarsku / a už aj u nás / ? Veď v tých bohatých previsoch to snáď ani nejde, nie ?

Veronika P
363 příspěvků 04.07.18 13:48

Netušíte prosím někdo, co by to mohlo být? Roste to spolu s koprem, je to kopru velmi podobné, ale nevoní to tak.

zwedavka
966 příspěvků 04.07.18 14:25

Černucha damascénská, po odkvětu se udělají plody - suché měchýřky, dají se sušit a použít v suchých vazbách. Semena mají být jedlá, ale to jsem nezkoušela.

vlm
4303 příspěvků 05.07.18 12:05

Nevite někdo,co je to? Pred dvema lety jsem koupila v kvetinæřství kytku do koupelny,obcas zacala chcipat potom zase obrostla,až jsem ji uplně utrápila,a na jejim miste vyrostlo tohle,uz mam druhou vypestovanou zakořeněnim ve vodě.Roste to rychlosti blesku :-)

MP blanka
1490 příspěvků 05.07.18 13:05

@vlm -ako sa volá neviem, ale potvrdzujem, že je to odolná a rýchlo rastúca zeleň, a že sa dokáže rýchlo spamätať, ak ju niekedy zabudnem poliať.

vlm
4303 příspěvků 05.07.18 13:11

@MP blanka mě hlavně prekvapilo, ze se tam sama objevila na misto té původní,žeby spala v hlině a čekala na příležitost :-) . Kdyz jsem byla malá měli jsme možná stejnou doma, taky mela listy do fialova, říkalo se jí blázen.

if5
186 příspěvků 05.07.18 14:57

@vlm
Je to voděnka, lat. Tradescantia
 https://www.ceskestavby.cz/…radescantia/

vlm
4303 příspěvků 05.07.18 15:30

@if5 děkuji moc,

benyka
6565 příspěvků 17.07.18 18:43

Dneska jsem silně znechucena. Vybírala jsem totiž z trávníku a z pod keřů asi pět tisíc (s tím, co bylo už před týdnem, odhadem půl metráku) opadaných nahnilých špendlíků ze tří čtvrtin koruny sousedova stromu, které sahají přes plot nad naši zahradu. Kvůli rozkopané ulici to musím vozit po částech v tašce na kolečkách asi sto metrů ke kontejnerům. Přes veškeré letité pokusy o nějakou dohodu je soused stále v klidu a pohodě, kácet odmítá, i když to ovoce ani z té zbývající čtvrtiny netrhá, nijak nevyužívá ani neuklízí. Dokonce ani stín stromu využít nemůže, když chodí do práce, protože ten padá odpoledne k nám. Romantické zákoutí za plotem:

Gorilka
959 příspěvků 17.07.18 18:53

@benyka Vše co roste nad tvým pozemkem je tvé.

Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 17.07.18 19:15

@benyka @Gorilka má pravdu, NOZ v tom má jasno. Větve přesahující na váš pozemek je možné buď očesat nebo úplně odstranit. Stačí písemně vyzvat souseda, ať větve seřízne. Pokud tak neučiní, můžete to udělat sama. Samozřejmě v době vegetačního klidu. Já bych tedy neřezala, ale sklízela.

benyka
6565 příspěvků 17.07.18 22:33

@Gorilka Není to pravda. Dokud to visí, je to majitele stromu a má právo si to otrhat. Teprve až to spadne, je to mé, takže mám právo to uklidit. Výborný vynález. Už se chytám na „sklizeň“ sousedových shnilých jablek.
@Bystromila Klíšťová Rozdávám i plody z našich stromů (meruňky, třešně). O spadané špendlíky nikdo nestojí.

Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 17.07.18 22:47

@benyka Tak mu to uřízněte. Přiznávám, že ten typ lidí, co si něco vysadí a pak na to kašle, nemám ráda. Že si tam soused nedal nějakou bezúdržbovou sakuru. U nás kdysi obec vysázela podél cest hrušně a jabloně. Ty stromy nikdo neořezává, takže jsou dost pokroucené a samé vlky. Jako bonus se pod stromy koncem léta pro samé vosy už ani nedá chodit. No abych byla fér, tak musím uznat, že od té doby, co nastal stavební boom, tak toho ovoce ze stromů moc nepadá. Dělníci ze stavby si to očešou.

benyka
6565 příspěvků 18.07.18 08:49

@Bystromila Klíšťová On to, bohužel, zdědil. Koupil dům, který už asi deset let přestavuje, nadstavuje a tak, a na zahradu celou dobu kašlal. Má tam skladiště všeho možného zarostlé kopřivami a v posledních dvou letech jeden záhon rajčat. K ostatnímu se nehlásí. Ale zase je to lepší, než kdyby ten dům býval koupil jeden nejmenovaný překupník nemovitostí nečeského původu, což tehdy velmi reálně hrozilo.

Kryptozoo
190 příspěvků 18.07.18 17:28

Nemá náhodou někdo zkušenost s výsadbou hub?Vyskočil na mě článek o jakémsi sázení „naočkovaných“ zrn,ze kterých mají po dvou-třech letech začít růst houby.
Mít vlastní záhonek bedlí by byl splněný sen:-D
Znáte někoho komu to funguje/pěstujete takhle osobně?

Gorilka
959 příspěvků 18.07.18 17:29

@Kryptozoo Doma můžeš pěstovat pouze ne mykohorzní houby.

barvinok
622 příspěvků 18.07.18 19:29

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 14:52

Kryptozoo
190 příspěvků 18.07.18 19:30

@Gorilka Mluvím o tomto článku. Píše se tam práve o tom,že je nutno zasadit je do porostlé půdy./jestli sem tu mykohorizu pochopila správně/ tomto

Gorilka
959 příspěvků 18.07.18 19:49

@Kryptozoo Musíš vyjít z toho, jestli houba je či není mykohorzní. Teď ponechme stranou bedlu. Takový klouzek (sličný) je mykohorzní, tj vyžaduje pro svůj růst živé (a mladé) kořeny modřínu. Hřib smrkový zase vyžaduje živé kořeny smrku. Na druhou stranu, žampión či hnojník nejsou mykohorzní a můžou vyrůst kdekoliv - i v městském parku.

Jak je na tom bedla (vysoká) , mykohorzní ano/ne, netuším - mykoložka nejsem. Ale dala bych si pozor na to, že bedlu (obecně) si nejde splést s jinou houbou.

vlm
4303 příspěvků 28.09.18 07:26

Konečně se i na naší zahradě něco děje,pomalu ale přece,i z toho mála mám radost

benyka
6565 příspěvků 01.10.18 17:37

Po totálním uschnutí, znovuvyrašení po několika dnech dešťů a po přízemním mrazíku fialky došly k názoru, že už je jaro.

Stránka:  « Předchozí 1 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Barvou roku 2019 je korálová

Living Coral 161546. To je odstín, který bude podle firmy Pantone... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

Autor: Monika

Charakteristika vašeho znamení se prý projeví ve vašem šatníku. Celý článek