Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (557) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Mohito
638 příspěvků 13.10.18 22:02

Pekelnice moudré a zkušené kdy je nejvhodnější doba pro sázení levandulí?

zwedavka
954 příspěvků 14.10.18 19:35

Výše uvedené přívlastky si neosobuju, ale soudím že duben a září, letos už se mi zdá pozdě

Lála_druhá
444 příspěvků 16.10.18 09:32

Pokud je to rostlina v květináči a má být vysazena na záhon, asi bych to ještě letos riskla. Vzhledem k letošnímu teplému podzimu (a taky jsem z jihovýchodní Moravy, letos ještě nebylo míň než +4 a přes den je stále přes 20). Pokud chcete vysazovat celý lán, lepší je duben - květen.

Mohito
638 příspěvků 16.10.18 13:33

Děkuju moc za odpovědi!

Oldyn
5903 příspěvků 16.10.18 14:03

@Mohito
Taky myslím, že klidně můžete. Ono stejně záleží v jaké kondici rostlina je. Já letos vysázela dvě, začátkem léta a i přes péči chcíply obě.

Čírina
145 příspěvků 16.10.18 17:35

Letos mělo potíže všechno, koncem jara jsem vysadila pár kytek z květináčků a tak tak, že se dožily podzimu. O tom, že by se rozrostly, nemůže být řeč.
Jo, a levandule v truhlíku chcípla jako první…

laislabonita
116 příspěvků 16.10.18 20:28

@Mohito jestli uz tu levanduli mate koupenou, tak ji zasadte uz ted. Jestli jeste ne, tak az na jare, podle aktualnich teplot. Hlavne si vyberte tu spravnou odrudu, ktera u nas prezimuje. My jsme si pred par lety zasadily tak 20 ks a vsechny zmrzly. No kozlove zahradniky :D ted uz nam ale ta spravna roste druhym rokem a je krasne bohata. Ted nam na podzim znovu vykvetla… jo a jeste je dobre k ni dat sterk/kaminky - nebo aspon te nasi to svedci…

benyka
6431 příspěvků 16.10.18 21:10

@laislabonita Já jsem si zasadila pět levandulí z květináče. Nezmrzly, ale systematicky mi je rozválely kočky. Bylo to pro ostudu, musela jsem je vykopat a zrušit.

laislabonita
116 příspěvků 16.10.18 21:32

@benyka to je skoda. Pres nasi zahradu se prohani teda kde co, ale levandule zatim drzi. Horsi je to se vsim jedlym, to sezere pes. Od jahod az po orechy (ty teda jen nakousnul :D)

benyka
6431 příspěvků 16.10.18 21:36

@laislabonita :-) Se nedivím. Jestli byly ještě se šlupkou, tak ta je dost hořká. Mně se levandule hodně líbí i voní, ale asi mi nejsou souzené.

laislabonita
116 příspěvků 16.10.18 21:42

@benyka ted jsem si vzpomnela, driv jsme meli na terase takovy obrovsky vysoky terakotovy kvetinac, ve kterem byly asi tri trsy levandule. Srostly v jeden celek a byly krasne. Na zimu jsme je teda davali do chodby. To by vyresilo problem s kockama…

benyka
6431 příspěvků 16.10.18 21:48

@laislabonita Problém s kočkama by to asi vyřešilo, ale problém se zalíváním… Zase takový fanda nejsem.

xSx
411 příspěvků 17.10.18 09:33

@benyka Benyka a její nevlastní kočky. To by skoro mohl být název knihy.

benyka
6431 příspěvků 17.10.18 09:47

@xSx Víte, co je zajímavé? Že když se vám po zahradě roztahuje šest cizích dětí, psů, slepic nebo koz, tak každý uzná, že to má nějak řešit jejich majitel.

xSx
411 příspěvků 17.10.18 10:17

@benyka nj, kočky, obzvláště venkovní se prostě nedají dost dobře ovládat. Taky k rodičům na zahradu chodí cizí, ael ta naše vlastní si celkem umí sjednat pořádek. Tak si zkuste pořídit kočku - jednou vyženete ostatních šest :D

benyka
6431 příspěvků 17.10.18 10:49

@xSx Po vzoru: Nelíbí se vám, že po vás na ulici střílejí? Pořiďte si pistoli a střílejte po nich taky. :-)

Bystromila Klíšťová
34 příspěvků 17.10.18 18:25

@benyka Je to takový paradox, k nám chodí jen jedna kočka, ale brala bych jich víc. Po sklizni se k nám na zahradu stěhují rejsci a všechno, včetně malin, sežerou. Jakmile nechám něco ležet na trávníku, okamžitě ho podryjou. A nemůžu ani nechat otevřené dveře na zahradu, jinak je mám uvnitř. Takže přebytečné kočky prosím k nám.

giuliettka
2114 příspěvků 17.10.18 18:44
@xSx píše:
@benyka Benyka a její nevlastní kočky. To by skoro mohl být název knihy.

A viete čo? Jak som si z @benyka a jej peripetii z mačkami robila srandu, tak už ju aj chápem. Ja by som na jej mieste nastražila klepec. Krásny zubatý a dúfala, že tam tá mačka strčí hlavu. Už mám plné zuby ľudí čo chovajú bastardov všetkého druhu a ešte aj očakávajú, že aj ostatní budú ich potvory milovať. Kriste, ke´d si niekto pořídi psa, mačku, koňa… tak nech ich nepchá ostatným pod nos a nech si ich drží doma, sakra. A viem, že som s tým mala ísť do priznania, ale je mi to fuk. Ani tie mačky a psy sa nedržia tam, kde majú a lezú kade tade!

benyka
6431 příspěvků 17.10.18 18:54

@giuliettka Dík. Dneska mě právě napadla otázka, proč si lidé ve městě vlastně pořizují „venkovní“ kočky.
@Bystromila Klíšťová Velmi ráda bych je poslala k vám, ale já jim, bohužel neporoučím. A stejně se obávám, že by lovily spíš ptáky na stromech než rejsky pod zemí.

giuliettka
2114 příspěvků 17.10.18 19:03

@benyka A ja som premýšľala čo vedie dospelú ženu k tomu, aby po cudzích ľuďoch vykrikovala, že jej pejsek je hodný, že ho hladí i školkové deti. Moj syn si dovolil prejsť na chodníku od mojej pravice, ku ľavici. Bez slova a bez komentára. Nechcel ísť okolo labradora. A pani sa jala nás poučovať, o kvalitách jej psa a čo je to za chlapa, že sa nehrnie sa k nemu a nebozkáva mu laby. Vynadala som jej tak, že predpokladám, že keď ma ešte niekedy stretne, tak vezme psa do náruče, aby som jej ho nepohrýzla. :-D
Pozvite ma na kafe a ja vám urobím poriadok s tými majiteľmi mačiek čo k vám chodia. :-)

benyka
6431 příspěvků 17.10.18 21:00

@giuliettka Myslím, že si moc fandíte. Těch potenciálních majitelů může být cca 50, ale nevím, který z nich to je. Ale vážně uvažuji o tom, že si pořídím klec na odchyt malého zvířectva, a když se tam nějaký macek chytí, osprchuji ho řádně hadicí, aby si zapamatoval, že sem nemá lézt. :-)

laislabonita
116 příspěvků 18.10.18 03:18

@benyka @giuliettka proboha, mit Vas za sousedky, radsi ty chudaky zvirata nemit. Kocky venkovni byly vzdycky jak mestske tak venkovske a nemuseji mit vzdy majitele - to se pak samozrejme mnozi, kdyz je nikdo nevykastruje… Ta pani se psem je opacny extrem. Nechtela bych potkat ani ji ani @giuliettka :D

Kryptozoo
116 příspěvků 18.10.18 08:14

http://www.sancezviratum.cz/…acni-program

Třeba se to někomu hodí.

@benyka Hodně štěstí až pak budete to k smrti vyděšené zvíře vypouštět.

benyka
6431 příspěvků 18.10.18 08:23

@laislabonita Správný přístup. Vidíte, že to jde. :-) Na vesnici pochopitelně problém není, tam mají venkovní kočky jít kam se vykálet - na pole nebo na louku, ve městě to odnese jediná zahrada v bloku, kde bydlí někdo, kdo nemá zlého psa. Kam budou chudinky chodit, až si kvůli nim pořídíme zlé psy nebo kočky úplně všichni, to teda nevím.

benyka
6431 příspěvků 18.10.18 08:34

@Kryptozoo Pokropení vodou mi tady někdo poradil. Kdyby na mě počkaly, až přitáhnu hadici, tak bych o nějakém chytání do pasti neuvažovala. Ale z toho, že ten veřejný kočičí záchod uklízím (marně, protože to v podstatě nejde) už dvacet let, za nejrůznější odpuzovací prostředky jsem už utratila tisíce, a dosud jsem si tu past nepořídila, možná vytušíte, že nejsem žádný velký kruťas.

Stránka:  « Předchozí 1 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

10% sleva na kašmírové oblečení

Nosíte pod kabát dva svetry a stejně je vám pořád zima? Stačí je... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak jsem vyrostla z pubertálních nákupů

Autor: Monika

Kam jste chodili nakupovat, když vám bylo -náct? Mým revírem byl... Celý článek

Reklama