Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (620) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Reklama

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 30.08.17 08:23

@zwedavka Aha. To asi budu shánět těžko. :-) Zatím jsem neměla to štěstí přistihnout ho v květu nebo vidět nějaké plody. Asi bude nejlepší poptat se příležitostně přímo v zahradnictví­. Díky.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 18.09.17 16:49

Rostou, rostou. Mám plný trávník hub, jenom nevím, co to je. Smaženice asi nebude.

czDanda
533 příspěvků 19.09.17 09:00

@benyka
Buď pečárka ovčí /velmi chutná/ nebo pečárka zápašná /mírně jedovatá/.
Risknete to?? :-)

pavka_l
621 příspěvků 19.09.17 09:03

@benyka pokud po otlačení žloutne a nevoní, tak určitě nejíst.
A ty bílé lupeny taky úplně žampionu neodpovídají.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 19.09.17 09:08

@czDanda Asi nerisknu. :-) Žampiony mě napadly, hned jak jsem je uviděla v trávě, jenomže ty mají listy do růžova, což tyhle houbičky nemají. Hledala jsem obrázky a zjistila, že i osatní druhy pečárek mají (snad) růžové lupeny. Zápašné nejspíš zapáchají, ale tyhle voní. Sice ne po anýzu, ale příjemně po houbách. Tak nevím. Ještě zkusím papírový atlas (jestli ho najdu, houby už jsem dlouho nesbírala), protože na internetových se s těmi popisy moc nepářou.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 19.09.17 09:12

@pavka_l Zkoušela jsem rýpnout a nežloutne. Prostě dokolalý albín. :-) Muchomůrky jsem prohlížela taky, ale ty to asi nebudou - myslím, že jsem kdesi četla, že mají na noze kalich, což tady není. Ani v holubinkách jsem je nenašla.

pavka_l
621 příspěvků 19.09.17 10:13

@benyka https://www.myko.cz/…leucothites/ mohla by to být bedla bílá podle těch bílých lupenů

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 19.09.17 10:59

@pavka_l JO! To je dobrý tip. Bedly jsem nezkoumala, protože jsem si myslela, že všechny mají na klobouku šupiny. Díky. :-)

Demode
1903 příspěvků 09.10.17 00:43

Již jen vzpomínka na léto.

Demode
1903 příspěvků 04.02.18 18:34

Už mám hroznej absťák.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 04.02.18 20:15

@Demode A já myslela, že už rostou. :-)

Oldyn
5695 příspěvků 04.02.18 20:23

Chci se zeptat, zda máte někdo čemeřici a jestli vám zatáhla listy? Moje čemeŕice bujně roste už rok a mám strach, že se vysiluje a s jarem nevykvete. Nebo je to druh od druhu? Màm temně fialovou barvu.

vlm
3828 příspěvků 05.02.18 09:17

@Demode vůbec se vám nedivím, já nikdy zahradu neměla a utrápila i kaktus, ale s věkem se mé touhy mění, začnala jsem na podzim koupí knihy, naše zahrada v vypadá takhle, a já netuším jestli se mi podaři alespoň něco vysadit a vypěstovat, koupila jsem semena letniček, aby tu alespoň něco rostlo, Zatím listuji knihou a kocham se, snad to tím i neskončí :-)

Čírina
128 příspěvků 05.02.18 16:48

@vlm Tahhle zahrada, to je normální výzva.
Vděčné jsou měsíčky, máky, lichoořešnice, dobrou zkušenost mám i s cíniemi (po předpěstování je to ještě lepší) a povedla se mi spousta kopretin, ale ty pořádně kvetou až napřesrok - jsou trvalé.

Ale bacha, stojí to peníze, už v kytkách zase lítám za dva tisíce.

DRW
1925 příspěvků 05.02.18 18:50

@vlm
Pekny kus zahrady. Preju mu hodne majitelciny kreativity a zadne tuje a podobne hrbitovni kroviny. :D Tu knihu mam doma take a k tomu pul hektar zahrady, ktera ceka na zuslechteni, zatim jsem vysadila visnicku a svestky a ryngle. A za cca mesic vyrazim pro vyhlednute semenacky do lesa za domem: vysadim si doubek, plane tresne (spacuvky) a lipu. Musim to stihnout driv nez tam vjede tezka technika a zacnou likvidovat popadane stromy z letosni zimy. Ta zase znici ty male stromecky.

vlm
3828 příspěvků 06.02.18 06:29

@DRW Diky,ano tuje s tim doma bojujeme, s partnerem se shodujeme ve vsem bez problemu, ale u zahrady jsme narazili, Jeho predstava travnik, okolo nejake tuje, k terase kytky a nejake trávy, proste rozptylová loučka, Moje ovocné stromy, orech, rybiz angrest, jahody, kytky, pred domem neco krasneho, sakura nebo cerveny javor.Jak reknu strom, vidi hromadu spadaneho listi :-)

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 06.02.18 09:32

@vlm Záleží na tom, kdo to bude uklízet. Za pozitivní bych považovala, že se k tomu partner evidentně staví vstřícně. :-) My máme od každého něco - túje (abychom si se sousedy z jedné strany nekoukali do talíře a z druhé nemuseli koukat na ten nebetyčný bo.del, co tam soused má), ovocné stromy i různé keře. To se přece nevylučuje. Člověk dělá chyby, když něco vysadí, ale ono se to, bohužel, projeví až za pár let. Některé rostliny přes veškerou péči „odejdou“ (u nás třeba rododentron, červený javor, levandule), jiné zůstanou, i když se je člověk snaží vyklučit, protože rostou na nevhodném místě (popínavé růže, pivoňky). Hlavně jsme se rozhodli konečně skácet starý velikánský ořech, z něhož bylo dvanáct pytlů listí, a místo pergoly obrostlé břečťanem, z kterého bylo deset pytlů „biomasy“ dvakrát ročně, jsme postavili „bezúdržbový“ přístřešek. Takže teď už tam až tak moc práce není.

DRW
1925 příspěvků 06.02.18 09:49

@benyka nam diky tujim odesly vzrostle hrusne (takove ty hnede fleky na listech je nejaka rez, ktera se z tech tuji, chvojek, jalovcu prenasi, jak na potvoru na hrusne). Bohuzel je maji vsichni v okoli. Pri nakupovani stromku nam to majitel rikal, at je radeji ani nekupujeme, ze jsou to vyhozene penize. Prenasi se to vetrem a dosah je docela velky cca 300-500 m od zdroje nakazy

@vlm
v dobe techniky (vysavace listi), to zase takovy prodlem neni, mnohe dokaze i kvalitni sekacka. Nechte ho zalozit kompost a hadnik, mozna nebude tolik protestovat. Jinak mam absolutne stejnou predstavu o zahrade. Na listi jsme si zvykli, vetsinu nam stejne na zahradu navane od lesa.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 06.02.18 10:13

@DRW O.K. Koukám, že za všechen srab v zahradách v naší čtvrti a přilehlém okolí můžou naše túje. :-)

DRW
1925 příspěvků 06.02.18 10:54

@benyka
neberte to tragicky, je to hrbitovni ker ;), jak rikala moje babicka. Pamatuji si z detstvi, ze nikde jinde jsem je nevidela a k nam na zahradu nesmely, Meli jsme kolem plotu ovocne stromy a z ulice okrasne kere, po revoluci rodicum je ocuravali vencici se psi z blizkeho sidliste, tak postupne vsechny uhynuly. Takze neco znici rez, neco psi.
Ja rozumim lidem, ze je vysazuji na zahrady, protoze to roste rychlem a jsou relativne levne. Na druhou stranu moje kolegyne mela krasny plot z buxusu a letos to na jizni Morave napadla nejaka housenka a zustaly ji z toho jen hole vetvicky. Nevyberete si. Ale ty hrusne me mrzi.

Uživatel je onlinebenyka
5962 příspěvků 06.02.18 11:04

@DRW Zdroj: https://zahradkari.cz/…ne/index.php?…

„Autor: Ondra: Dobrý den, mám dotaz chci začít pěstovat hrušni, ale dostala se ke mně informace, že hrušním přímo škodí : Túje. Pak se stane, že nemoci přímo přejdou na hrušni a plody jsou malé a je ochromen celý strom. Je to pravdivá informace či ne? Moc děkuji za odpověď.“

„Autor: Pavel Skála: Falešná matoucí informace. Thůje (Zeravy) nemají s chorobou hrušní nic společného. Choroba se jmenuje Rzivost hrušně a přenáší se Jalovcem čínským s jeho varietami. Laikům je to jedno a pletou si jalovec se zeravem.“

Takže jalovcem a to ještě jen jedním nebo dvěma druhy (ty dva jsem vyčetla jinde). Sice nechápu, jak se může nemoc přenášet z hrušně na hrušeň pomocí přenašečské rostliny, která ani s hrušní zprava ani s hrušní zleva nijak neobcuje, a proč se nepřenáší přímo (třeba kontaktem včeliček, které sbírají pyl ze stejného druhu květů), ale pátrat po tom už asi nebudu. :-)

DRW
1925 příspěvků 06.02.18 12:01

@benyka
tady asi jsou ruzne pohledy na vec a od ruznych lidi.

Oldyn
5695 příspěvků 06.02.18 13:00

@DRW
Hřbitovní keř je Tis. Někde jsem zahlédla diskuzi, že ani věneček na dveře se z něj nemá dělat.

DRW
1925 příspěvků 06.02.18 15:11

@Oldyn
take, jen ten tis se nedava na zahradu proto, ze je jedovaty. Ja si pamatuji z detstvi hrbitovy, kde ty tuje okolo starych hrobu byly zcela bezne, i takove ty ruzne polehave chvojky. Chodivali jsme na stredni v obdobi prijimacek uklizet v Opave mestsky hrbitov, krome toho, ze je a byl plny krasnych hrobek, tak ruznych keru (tuji, chvojek a tisu) a stromu tam bylo nepreberne. To same jsem zaznamenala i jinde.

Oldyn
5695 příspěvků 06.02.18 15:31

@DRW
Tak asi máte pravdu, já si tis ještě pamatuji z Valtického zámeckého parku, tam je ho taky hodně, až moc bych řekla.

Stránka:  « Předchozí 1 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Těhotná Mesárošová si nechala vytetovat na ruku svoji podobiznu

Dominika Mesarošová se opět moc nepředvedla. Na nejmenovanou akci... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Přešíváme, látáme a staré oblečení oživujeme

Autor: Janča

Nakupujeme nitě, jehly i šicí stroje. Tvoříme a upcyklujeme, tedy... Celý článek

Reklama