Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (647) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Kryptozoo
330 příspěvků 18.10.18 08:53

@benyka Vaši frustraci uplně chápu a dokonce si nepředstavuju,že jste kruťas!Jen za sebe můžu říct,že já bych u toho případného vypouštění být nechtěla. Kočka může vzít čáru(což je pravděpodobné),nebo jí taky z toho cvakne a může vás ošklivě poranit. A vzhledem k tomu,že ani není moc velká šance,že by takový krok přinesl nějaký dlouhodobý efekt,bych hodně váhala jestli se do toho pustit.
Váš pozemek ta zvířata mají za své teritorium a „nemůžou si pomoct“.

Uživatel je onlinebenyka
7656 příspěvků 18.10.18 08:55

@Kryptozoo Asi se odstěhuju na vesnici. :-)

giuliettka
4898 příspěvků 18.10.18 17:21
@laislabonita píše:
Ta pani se psem je opacny extrem. Nechtela bych potkat ani ji ani @giuliettka :D

Keby sa „neobula“ do syna, že čo je to za chlapa, keď sa bojí takého hodného pejska, tak nevypením. Kecy typu, ty nie si chlap… ma točia. Bežne na pokrikovanie, on sa chce len hrať, keď sa ku mne ženie nadšený pes, ktorého jeho majiteľ/ka nedokáže ukočírovať odpovedám len, " ale ja nie
A aby som nebola tak ot, tak jedná záhrada, ktorú som navštívila, ale nie je moja. :-D

Veronika P
569 příspěvků 18.10.18 17:30

@giuliettka Moc bych si prala byt, ve vyhrocenejsich situacich, tak pohotova jako Vy. Obavam se, ze bych takovou situaci presla nervoznim usmevem a mozna se jeste pani omluvila :-)

Oldyn
6166 příspěvků 18.10.18 18:29
@benyka píše:
@Kryptozoo Pokropení vodou mi tady někdo poradil. Kdyby na mě počkaly, až přitáhnu hadici, tak bych o nějakém chytání do pasti neuvažovala. Ale z toho, že ten veřejný kočičí záchod uklízím (marně, protože to v podstatě nejde) už dvacet let, za nejrůznější odpuzovací prostředky jsem už utratila tisíce, a dosud jsem si tu past nepořídila, možná vytušíte, že nejsem žádný velký kruťas.

Teď máme klid, kocoura asi něco přejelo, nebo se někdo naštval víc jak já. :D A nebo zafungovala neaplikovaná rada, postříkat kočce nohy lakem na vlasy. Každopádně nejvíc zafungoval ten odchyt do sklopce a předání majitelům s výtkou.

Uživatel je onlinebenyka
7656 příspěvků 18.10.18 19:50

@Oldyn Tak to gratuluju. :-) Jenom by mě zajímalo, jak toho kocoura majitelé ukecali (tedy pokud ho něco nepřejelo).

Uživatel je onlinebenyka
7656 příspěvků 18.10.18 22:57

Tak na vyvážení pro změnu něco pozitivního a nekočkového: Několik let jsem souseda slušně, leč marně, přesvědčovala, aby skácel starou neužitečnou mirabelku v koutě, jejíž ovoce z valné většiny padalo k nám a musela jsem je z keřů a trávníku dost složitě uklízet. Letos jsem místo neúčinného přesvědčování zvolila psychický nátlak. Když špendlíky začaly padat, rozprostřela jsem na těch čtyřiceti metrech čtverečních plachty a keře zakryla sítěmi. Plnící se igelitky a rozházené nářadí jsem mu nechávala týden co týden pěkně na očích, než popeláři vyvezou odpad z kontejnerů, abych je tam mohla odnést. Konečně mu to došlo. Dnes jsem zjistila, že strom je poražen a rozšmelcován. Uf. :-)

Oldyn
6166 příspěvků 19.10.18 07:43

@benyka
Haha, dobrý. Já teda mirabelku nemám, ale rodiče ano a letos toho bylo nějak moc, na tom stromě.

Veronika P
569 příspěvků 19.10.18 10:43

My máme v sadě jen jabloně, ale jak postupně mizí, ráda bych doplnila nějakým jiným ovocným stromem. Máte někdo nějaký tip? Třeba na starší plodiny nebo naopak na novinky?

Uživatel je onlinebenyka
7656 příspěvků 19.10.18 10:47

@Oldyn Ještě nemám úplně dobojováno - včera jsem posbírala a odnesla třetí várku (po cca 30 kilech) sousedových shnilých jablek.

Uživatel je onlinebenyka
7656 příspěvků 19.10.18 10:54

@Veronika P Někde jsem narazila na nabídku křížence meruňky a švestky. Moc si to nedovedu představit.
Dodatek: Teď jsem si to teda vygůglila, protože hledám taky nějaké tipy do zahrady, a zjistila jsem, že je jich docela hodně druhů a ovoce se sklízí většinou plus mínus v srpnu.

Příspěvek upraven 19.10.18 v 12:01

MP blanka
2000 příspěvků 19.10.18 11:03

@benyka: koniec dobrý - všetko dobré, pre budúci rok už máte po problémoch. Len aby vám to, že strom porezal, nezačal sused neskôr vyčítať. My sme niečo podobné zažili pred rokmi so susedovým kohútom. Každé ráno poctivo a hlasno, ako sa na zdatného kohúta patrí, kykiríkal o 4.hodine ráno. Všetci susedia naokolo šomrali, že ich budí, a niekto potom už mal problém znovu zaspať, kým už zasa nemusel vstávať do práce. Ale iba môj muž sa už raz poriadne nahneval, a išiel to majiteľovi kohúta povedať tak priamo. Na naše veľké prekvapenie na druhý deň sused kohúta zarezal. Jeho pohotová reakcia všetkých zaskočila, a príjemne prekvapila. Lenže sused svoj čin po niekoľkých dňoch oľutoval, prišiel sa ku nám sťažovať, že kohúta zarezal kvôli nám, a vyčítal ten neblahý skutok môjmu mužovi.

DRW
2039 příspěvků 19.10.18 22:09

@Veronika P ja budu sazet jerabinu jedlou, mispuli, moruse atd. Rodice manzela meli nazahrade kvanta jabloni a svestek, jediny uzitek z toho byl calvados a slivovice. Uz jsme vysadili s manzelem visne, 2 zdrave svestky, mirabelku a ryngle. Jen se musime zbavit jeste vetsiny tech jabloni.
Pristi tyden pojedeme do ovocnarske skolky, tak neco vybereme i navic.

laislabonita
152 příspěvků 20.10.18 09:01

Vcera jsme krome svestky, broskve, jablone koupili i jedly kastan. Uz je vzrostlejsi a pani rikala, ze uz i hodne plodil, coz dokazovalo par kastanu jeste v te pichlave slupce v kvetinaci. Dnes budeme sazet i spalir - hrusku Williams zvenku k domu, tak doufam, ze nam ji zase nikdo z chatove oblasti nevykope a nezasazi u nej na zahradce - jako to bylo s nasi okrasnou vrbou :-/ Jo a jeste par pnoucich ruzi a jahody a minuly tyden jsem sazeli hortenzie, boruvky a asi tisic cibulovin. Ne nadarmo dostal muj muz u zahradnika prezdivku Micurin :-D

weruberu
1257 příspěvků 20.10.18 16:53

Letos rostou i na zahradě, muž mi nevěří, že jsou jedlé :-D

julie74
3442 příspěvků 20.10.18 18:54
@Veronika P píše:
My máme v sadě jen jabloně, ale jak postupně mizí, ráda bych doplnila nějakým jiným ovocným stromem. Máte někdo nějaký tip? Třeba na starší plodiny nebo naopak na novinky?

Vzhledem k tomu, že bydlíte na nejteplejším místě v Čechách, můžete cokoliv. Na co máte chuť ? Co zkusit třeba moruše, dřív se hodně pěstovaly, akorát je moc nedávejte někam kde se hodně chodí, jak padají, dost barví. Ale jsou výborné a budete originální

julie74
3442 příspěvků 20.10.18 18:59

A @Veronika tady to máte přehledně http://www.fytos.cz/…ovocne-druhy

Veronika P
569 příspěvků 24.10.18 08:29

@DRW Moc děkuju za tipy. Budete je tedy sázet už letos? My máme zahradu úplně vyschlou a tak přemýšlím, jestli to nebude lepší řešit zjara.

Veronika P
569 příspěvků 24.10.18 08:35

@julie74 Děkuju. No nejteplejším… chalupu mám u Dvora Králové, tam už je to podhůří docela znát. Každopádně moruše jsou bezva. Letos jsem si zamilovala dělání různých podivných marmelád a tohle by se určitě hodilo. Mimochodem marmeláda z mirabelek s levandulí je moc příjemná kombinace a letošní hit :-)

julie74
3442 příspěvků 24.10.18 08:46

@Veronika P no tak to pozor s podhůřím, myslela jsem že jde o domácí zahradu. Zrovna na poslední přednášce z ovocnictvi nám bylo kladeno na srdce, jak rady se třeba na Vysočině prodávají stromky vypěstované a určené třeba pro Mělnicko. Dávejte bacha ať se stromky v podhůří neurazí místním klimatem…
Milovala jsem mirabelky a poslední dva roky je nemůžu ani vidět. Ale jinak marmelády jo, a jste neobyčejně in… :)))

zwedavka
1030 příspěvků 24.10.18 11:31

Doporučuju podzimní výsadbu, po opadu listu, tedy cca od teď do zámrazu. Využijete zimní vláhu, při jarní výsadbě hrozí sucho. Ta pitomá teplá a suchá jara jsou velký problém.
S výjimkou háklivých dřevin a vyšších poloh.

DRW
2039 příspěvků 24.10.18 18:04

@Veronika P ano letos, je to lepsi nez na jare. Pojedeme si pro ne tuto sobotu, pokud uz bude ovocnar prodavat. Vloni jsme sadili az v pulce listopadu, ale jamy na ne muzete mit uz pripravene a na dne kompost :) Na jare stejne budete muset zalevat, ale je sance, ze se vam pres zimu prijmou.

jj a na ty odrudy si opravdu dejte pozor, jak radi @julie74. Kdysi jsme zasadili merunku urcenou pro jizni Slovensko a chudera neprizila zimu.

Veronika P
569 příspěvků 25.10.18 08:45

@DRW Moc Vám děkuju. Mám moc ráda tyhle zahradní práce. Holínky, montérky a rejč a jsem vlastně šťastná. Pak to teda zase moc ráda svlíknu :-)

pavka_l
1026 příspěvků 25.10.18 08:47

@laislabonita Nemusí být u jedlého kaštanu dva stromky, aby došlo k oplození a plodily?

pavka_l
1026 příspěvků 25.10.18 08:55

@weruberu Podle fotky těžko soudit, ale jedlé být nemusí. Záleží na tom, jak voní. Nejedlé žampiony spíše zapáchají a po otlačení žloutnou.

Stránka:  « Předchozí 1 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 101 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek