Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (647) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
weruberu
1257 příspěvků 25.10.18 14:16

@pavka_l jj, vím, tyhle nežloutnou…ale stejně jsem je tam nechala, muž by mi to nejedl :-D

Oldyn
6166 příspěvků 25.10.18 14:36
@pavka_l píše:
@laislabonita Nemusí být u jedlého kaštanu dva stromky, aby došlo k oplození a plodily?

Musí, do jednoho Km.

julie74
3450 příspěvků 25.10.18 14:46

Důležité :pěstovat samostatný strom je možné , ale jak již bylo zmíněno, je zde riziko výskytu tzv. hluchých plodů , kdy je vytvořen pouze prázdný obal bez jádra). Při výsadbě kaštanovníků ve skupině dva a více se podstatně zvyšuje kvalita opylení a výskyt takovýchto plodů je minimální nebo vůbec žádný. Příčina, proč samotný strom neplodí nebo omezeně , ač se jedná o rostlinu jednodomou ( obsahuje samčí i samičí květy) je jednoduchá . Květy samičí jsou připraveny k opylování často v jinou dobu než jsou připraveny k opylování květy samčí , prostě a jednoduše se minou v dozrávání na jednom jedinci a nejsou schopni se opylovat ve stejný čas .Další stromy zajistí to, že na nich dochází k tomuto procesu o pár dnů jinak a poskytnou svůj pyl vedlejšímu stromu, který jej nemůže získat z vlastních jehněd a naopak. Toto míjení se na odehrává řádově ve dnech. Toto je pravý důvod proč se doporučuje výsadba více stromů v jedné lokalitě aby stromy plodily. Toto však není pravidlem a i samotný strom může bohatě plodit , vše záleží na genetické výbavě každého jedince, toto však nelze jakýmkoliv způsobem ovlivnit.

Doporučená a ideální velikost skupinky je 5 jedinců. Samozřejmě víc je možné :)))

pavka_l
1026 příspěvků 25.10.18 14:50

Edit. Chyba chyba

pavka_l
1026 příspěvků 25.10.18 14:51

@Oldyn @julie74 Myslela jsem si to, díky.

julie74
3450 příspěvků 25.10.18 14:55

@pavka_l na kolik máte prostor? :)))
jestli jste z nějaké sympatické obce, dohodněte se na veřejném stromořadí nebo něčem takovém, ještě dostanete dotaci…

laislabonita
152 příspěvků 25.10.18 21:11

@pavka_l ptala jsem se na to pani zahradnice a ten co mame my by mel byt samosprasny. Tedy jak pise @julie74 jednodomy? Jsem tedy zvedava, jak se pristi rok urodi. Dam sem kdyztak aktualizaci :)

pavka_l
1026 příspěvků 26.10.18 10:26

@julie74 nechystám se je pěstovat, jen jsem reagovala na @laislabonita, která psala, že koupili jeden stromek.

julie74
3450 příspěvků 26.10.18 10:29

@pavka_l jasně, neudržela jsem přehled :)))

laislabonita
152 příspěvků 27.10.18 08:12

Tak jsme vcera koupili pro jistotu jeste jeden kastan. Mista mame dost i na tu alej :D mame obrovskou zahradu, na ktere predesly majitel bohuzel spoustu stromu vykacel. Jeden podle kmenu uz tak 30 let stary strom jen kvuli tomu, ze daval na stodolu plechovou strechu, ktera precuhuje o metr a prave kvuli te strese ho porazil. Stacilo ten plech o pul metru zkratit. Ja bych nikdy zadny strom neporazila, pokud by nebylo zbyti kvuli bezpecnosti. K vyroci 100 let republiky zasadime zitra lipu :)

Veronika P
570 příspěvků 29.10.18 13:52

@laislabonita Já mám na zahradě lípu, kterou sázel můj praděda k založení republiky :)

laislabonita
152 příspěvků 29.10.18 16:51

@Veronika P jee, to je krasne dedictvi! To Vam v dobrem zavidim! Kez by se ta nase taky dozila sta let :)

vlm
4716 příspěvků 29.10.18 17:01

@laislabonita určitě se dozije, jen vy už se to nedozvíte.

laislabonita
152 příspěvků 29.10.18 19:17

@vlm :D to je pravda. Ale snad ma pravnoucata a i ta nase soucasna republika.

Demode
1951 příspěvků 13.12.18 09:56

Dvě zahrady: ta za oknem dostala krásně bílou peřinu.

PanenkaMalenka
267 příspěvků 13.12.18 10:11

@Demode
Moc krásné to máte.
Kdybych nakoupila umělé květiny, taky bych to měla tak pěkné:((( Nějak mě kytičky nemají rády, neumím to s nimi, a tak mě rychle opouštějí.

Demode
1951 příspěvků 13.12.18 10:38

To si jenom namlouváte. Tyhle kytky by vám jen tak nepomřely. Čím méně péče, tím lépe.

PanenkaMalenka
267 příspěvků 13.12.18 10:49

@Demode To mě přeceňujete. Tu úplně napravo jsem měla, ale taky zašla. Vždycky jsem ji v náhlém záchvatu zalila (najednou jsem si vzpomněla!), asi jako ostatní. Nejspíš jsem ji uchlastala.

Demode
1951 příspěvků 13.12.18 10:56

@PanenkaMalenka Jo, uchlastala. Tu je lepší zalévat spodem a až když se listy začínají svrašťovat a v podstatě nehnojit. Ale jinak roste sama, a ani na umístění a teplotu není náročná, fakt :-) Většinu kytek lidi zahubí přílišnou zálivkou.

benyka
7664 příspěvků 13.12.18 11:15

@PanenkaMalenka Tlustici starou asi padesát let, a určitě aspoň posledních pětadvacet let nepřesazovanou, jsem nechala v rekonstruovaném bytě půl roku jejímu osudu. Přežila mrazy i nezalévání, ale protože nebyla krásná, olámala jsem z ní oplégry a zasloužilou matku vyhodila. Nejlepší poměr „cena/výkon“ mám u potosů v samozavlažovacích truhlících. Nemám u nich žádnou podpěrnou konstrukci, šlahouny motám v truhlíku stále dokola, sem tam jenom odstraním uschlý list, což není vůbec nijak poznat. Vypadají už několik let v podstatě pořád stejně.

benyka
7664 příspěvků 13.12.18 11:33

@Demode Krásné orchideje! Já už jsem to s nimi vzdala. Když jsem nějakou dostala na jaře k narozeninám, dva roky jsem se o ni pečlivě starala a - nic. Teď už je, sice s těžkým srdcem, ale vyhazuji hned po odkvětu.

Příspěvek upraven 13.12.18 v 22:55

PanenkaMalenka
267 příspěvků 13.12.18 11:36

Já se „starám“ o všechny květiny stejně, t. zn., že se jednou za 1 - 2 týdny vyplaším, že bych je měla zalít. Pro některé je to moc, pro některé málo, některé určitý čas odolávají. S každou zašlou kytkou si říkám, že si musím něco o tom načíst a zlepšit péči, pak jde tak nějak čas a jsou jiné povinnosti. Ale je pravda, že tu jsou asi 3 zvlášť odolní jedinci co mou péči přežívají pár let. Ale moje zásluha to asi nebude. Jo, orchidej je hodně odolná, to bych nevěřila…

Veronika P
570 příspěvků 18.1.19 11:22

Před časem jsem si objednala semínka barevné trávy na letní živý plot a dorazilo mi tohle seno… Má to vůbec smysl set?

mikrob
202 příspěvků 18.1.19 11:44

@Veronika P Obávám se, že takhle barevná tráva existuje jenom v počítači. Zkoušela jsem vypěstovat pampovou trávu ze semínka, ale nepodařilo se, lepší je koupit v květináči.

Veronika P
570 příspěvků 18.1.19 12:14

@mikrob :) jak sem stará, tak jsem naivní… no co bych chtěla za 59,–

Stránka:  « Předchozí 1 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 101 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek