Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (647) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
xSx
713 příspěvků 18.1.19 12:15

@Veronika P taky nevim, jestli Vám z toho vyroste ten papoušek, ale travní semeno většinou vypadá takhle, jako seno. Za zkoušku nic nedáte :)

Veronika P
570 příspěvků 18.1.19 12:23

@xSx Bohužel ta fotka je spíš „lichotivá“ jsou to fakt jen namletý stonky :) Nevadí. Je fakt, že jsem si vybrala barevný mix, což je trochu divný, ale já mám ráda zahradu barevnou. A to sama chodím v podstatě jen v černé :)

benyka
7664 příspěvků 18.1.19 13:56

@Veronika P Asi těm „semenářským“ podnikatelům to seno stačí na všechno. Viděla jsem takhle v nějaké reklamní tiskovině za pár korun i „semena“ duhových růží. Ty barvy byly už fakt silně podezřelé, zvlášť, když o stránku dál byly naprosto stejně duhové i jiné druhy květin. A pak taky, kdo kdy viděl pěstovat růže ze semen. Ještě by mě zajímaly sloupkové ovocné dřeviny, ale obávám se, že to bude taky nějaký podvod typu foto uříznuté větve nebo něco podobného.

mikrob
202 příspěvků 18.1.19 14:20

@Veronika P Nasaďte a uvidíte, co vyroste :-)Jsem taky občas překvapená, vloni jsem sadila japonskou listovou zeleninu, byla to směs, všechno sežrali dřepčíci kromě jednoho druhu, který narostl do asi 150 cm, nebyla jsem schopná to identifikovat (nejspíš nějaký amarant) a musela jsem to pokácet :-)

Veronika P
570 příspěvků 18.1.19 14:28

@mikrob Za to chtěj takovejch peněz a Vy to kácíte :)

mikrob
202 příspěvků 18.1.19 15:07

@Veronika P No jo, ale já si nebyla jistá, co to je a kdybych to nechala dozrát, tak by se mi to jistě rozšířilo po celé zahradě :-)To byl určitě nějaký plevelný druh, jinak by mi to tolik nerostlo. Obvykle mi všechno roste ve formě bonsaí a tohle byly úplné stromy :-)Ještě mi trochu semínek zbylo, tak na jaře nasadím a uvidím, co vzejde.

Veronika P
570 příspěvků 18.1.19 15:28

@mikrob Bezva, kaši navaříme :)

mikrob
202 příspěvků 18.1.19 15:29

@Veronika P Tak fajn, ozvu se :-)

zwedavka
1030 příspěvků 19.1.19 00:36

Jestli pampová tráva vyklíčí, si nejem jistá. Ale co vím určitě je to, že nepřezimuje bez specifické péče, tedy stříška aby neuhnila atd.
A barvy budou daleko prozaičtější.
Do našich podmínek doporučuju spíš ozdobnici (Mischathus).

Veronika P
570 příspěvků 21.1.19 13:09

@zwedavka Děkuju. Já si od toho nic moc neslibuju. Mám docela velkou zahradu 2000m2 a ze zadní strany není plot, tak jsem si naivně myslela, že by to mohlo udělat jakousi zábranu, na kterou se bude ještě hezky koukat. Ale já jsem nějak mizernej Mičurin.

bao-baba
457 příspěvků 25.1.19 20:09
@Veronika P
Sloupovité jabloně reálně existují, nejsou to větve. Ale neviděla jsem naživo žádné, které by měly tolik plodů, jako mívají na obrázcích v katalozích. Podezřívám je, že jsou nějaké plody přidané nebo dodělané v grafickém programu. Taky jsem si vzpomněla na třešeň, kterou měl jeden starý pán tak před třiceti lety - byl to fanoušek do ovocnářství. Narouboval část větví černými třešněmi a část bílými chrupkami. Tedy ve skutečnosti byly temně červené a máslově žluté.
bao-baba
457 příspěvků 25.1.19 20:12
@Veronika P
Pampovou trávu ve světle žluté a růžové jsem viděla, ale ta růžovo-fialová…no nevím, nevím.
Byljednoujedenživot
137 příspěvků 28.1.19 10:02

@benyka Sloupovité jabloně, hrušně, třešně skutečně existují, je to alternativa spíše pro ty, kdo chtějí mít na zahradě něco malého třeba pro vnuky, nebo pokud chcete stromek, ale nemáte na něj místo, úrodu na uskladnění z těchto stromků mít nebudete. Je to spíše taková zajímavost. Pokud byste chtěla dětem dopřát třešně přímo ze stromu a nevadilo by vám, že za víkend vše ze stromku sníte, pak klidně do sloupovitých třešní jděte. Na jabloni budete mít asi desítku plodů, ale zase - dětem udělají radost, dosáhnou na ně (se stoličkou), můžou pozorovat, jak kvetou, jak dozrávají.
Vzpomněla jsem si na @Jordaan a její zakrslou jabloň na terase. Pokud byste @Jordaan chtěla, napsala byste nám, jak se stromku daří teď přes zimu? Máte stromek stále venku?
Měli jste na podzim aspoň jedno jablko?

MP blanka
1999 příspěvků 28.1.19 10:17

My na našej minizáhradke máme 4 stĺpovité jablone a je z nich minimálny úžitok.Teraz bude 5.rok čo najmä manžel stále verí, že teraz už konečne … Aby som nekrivdila, tak jeden strom rodí,ale ako píše @Byljednoujedenživot ide skôr o symbolickú, ako skutočnú úrodu .Z tých zvyšných jeden strom mal dve - tri jablká a jeden dokonca ani nezakvitne. Už dva roky mu sľubujem, že ak sa nepolepší, pôjde preč, ale keďže nad ním manžel z nejakého dôvodu drží ochrannú ruku, vysmieva sa nám tým, že všetky ostatné stromky poriadne prerástol.

benyka
7664 příspěvků 28.1.19 10:23

@Byljednoujedenživot @MP blanka Dámy, díky za informace. Třešeň máme velkou, třešně v pohodě udáme, i když je jich už docela hodně. Ale představovala jsem si, že by bylo milé mít pro děti na chuť i nějaké jiné druhy ovoce, které dozrávají v jiné době, nic na uskladnění ani zavařování. Možná by to stálo za zkoušku.

MP blanka
1999 příspěvků 28.1.19 11:44

@benyka - keď na to máte priestory, za skúšku by to stálo. Napadá ma ale, či je ešte nejaký iný tovar, ktorý, podobne ako sú balené semená,priesady zeleniny aj kvetov, a napr.aj tieto stromčeky, proste sortiment pre záhrady - ,ktorý prakticky nie je možné reklamovať ?

if5
246 příspěvků 28.1.19 16:09

Myslím, že u sloupovitých stromků hodně záleží na řezu. Zahradník, u kterého pravidelně nakupujeme, pár těchhle jablůněk má a plodí mu docela slušně.

Byljednoujedenživot
137 příspěvků 29.1.19 14:38

@if5 Ono asi i záleží, na čem je jabloň roubovaná. Nepodělíte se o informaci, o kterého zahradníka jde?

Bystromila Klíšťová
43 příspěvků 29.1.19 17:08

@benyka Sloupovité jabloně mají tendenci plodit jednu za dva roky. Jestli netrváte na pěstování v květináči, je vždy výhodnější pěstovat jabloň ve formě zákrsku či čtvrtkmenu. A nebo řezat a vyvazovat do špalíru, ale to už je vyšší dívčí. Jestli se něčemu daří dobře v květináči, tak je to muchovník. Chce to ale nějakou méně vzrůstnou odrůdu např. Obelisk.

benyka
7664 příspěvků 29.1.19 17:30

@Bystromila Klíšťová V květináči rozhodně ne. Máme v zahradě dvě místa na středně velký strom (spíš kvůli stínu, protože na slunci se v takovém létě, jako bylo loni, nedá existovat) ale nechci, aby z toho byl metrák ovoce, ani listí. Ideálně kdyby měl tvar slunečníku. :-) Takže to bude spíš něco neovocného s převislými větvemi. Ty sloupkové stromky bych zkusila dát do kouta k plotu, kde je menší, jinak těžko využitelné místo, spíš jen tak pokusně.

Jordaan
8825 příspěvků 2.2.19 16:43

@Byljednoujedenživot @benyka

Moje zakrsla jablon se stala obeti msic. Kdyz se mi je podarilo vyvrazdit, tak z ni opadala vsechna minijablicka, nicmene pusobila jinak zdrave. No a pak vypuknula vedra, behem kterych jsme byli na dovolene a strom skoro uplne uschnul. Ted vypada dost zbedovane a ja spekuluju nad tim, jestli ho orezu nebo jestli koupim novy. Suma sumarum, je s tim prace a vysledek nejisty. Normalni jablone na zahrade jsou sobestacnejsi.

Veronika P
570 příspěvků 6.2.19 13:51

Někdy začátkem roku se mi zželelo malého venkovního růžového keříku a vzala ho dovnitř. Včera se mi takhle odvděčil :)

Byljednoujedenživot
137 příspěvků 8.2.19 22:50

@Jordaan Vsadím se, že se stromku nezbavíte a dáte mu šanci. Máte ho venku normálně v květináči, přes zimu nezakrytý? Chci letos něco podobného vyzkoušet, ale nemám čas rostliny každý den opečovávat, tak dumám nad tím, do čeho stromek zasadit.

benyka
7664 příspěvků 25.2.19 17:03

Tak jsem dneska zahájila polní práce a zjistila jsem, že pod bývalým letitým buxusem, který jsme museli vykácet kvůli nějaké nakažlivé chorobě, vyrostlo asi čtyřicet semenáčků. Asi si založím školku. :-)

kobylkalucni
226 příspěvků 25.2.19 19:30

Několik let jsem sbírala minifialky. Sháněla jsem různé odrůdy, dokonce si psala s jednou paní z Ruska, bylo u mě mraky odlomených, kořenících lístečků. Do toho se vždycky nějaká rozdvojila, tak jsem je rozesadila, k narozeninám apod. mi lidi taky nosili spíš květináče než řezané květy. Dneska jsem se vrhla na jejich omlazování a přesazování. A asi po hodině hrabání v hlíně, kdy už byly všechny v novém jsem si uvědomila, že už mi vlastně vůbec nepřináší radost. A všechny šly pryč. Dala jsem je na společnou chodbu se vzkazem, že kdo chce ať si je vezme. A mě je líp. Na parapetu mi zbylo pět květináčů a konečně mám pocit, že se můžu nadechnout, znáte ten pocit? Vůbec celkově mám poslední měsíc vyhazovací náladu, najednou mě všechno doma dusí.

Stránka:  « Předchozí 1 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 101 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek