Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (635) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Veronika P
565 příspěvků 23.4.19 13:24

Vloni jsem si udělala na zahradě u cesty záhon, který by měl za čas trochu zaclonit právě tu cestu. Vzadu by měla být květena vyšší a v předu nižší s tím, že jak je zahrada placatá, mohlo by to vytvářet i optický klam jako kopečku. Letos se to už docela rozrostlo, i přes to letní sucho. A tak jsem se o víkendu tak kochala, že jsem si už novou fotku neudělala :)

Veronika P
565 příspěvků 26.4.19 11:13

Tak mi poslala fotky babička, nevím čím to je, ale fakt mě těší, jak to roste.

Veronika P
565 příspěvků 26.4.19 11:21

A ještě skalku a už dám pokoj :)

Matmys
2379 příspěvků 3.5.19 11:06

Jaká řezaná květina v tomto období vydrží hezká aspoň 4 dny? V bytě (a zatepleném domě, sice již netopíme, ale i občasné sluníčko obývák vyhřeje až až…) Čekám milou návštěvu na středu a nejpozději v neděli budu moci koupit něco pěkného do vázy, pak už se nikam nedostanu. Tak aby to druhý den nebylo opadané… Děkuji za rady.
A kdybyste někdo přidal i aranžmá, byla bych vděčná. Na tohle nemám moc buňky.

Judy24
958 příspěvků 3.5.19 11:34

@Matmys Lilie. Moje šéfová si je kupuje v Marks&Spencer a tvrdí, že vydrží hezké až dva týdny. Ale teda dost omamně voní.

Kryptozoo
323 příspěvků 3.5.19 11:39

@Vinca_minor HA! Tak vy jste ten „plevej“ co jsem po přestěhování našla po celé zahradě a teď, po tom co jsem ho většinu zlikvidovala, koukám jak ten zbytek krásně kvete :-)

Uživatel je onlinebenyka
7520 příspěvků 3.5.19 11:54

@Vinca_minor Před pár lety jsem měla barvínku, který přelezl od sousedů, celý záhon. Moc se mi to líbilo, byla to plocha za keři, kterou jsem tím pádem nemusela nijak udržovat. Vedle jsem měla stejně tak „na divoko“ záhon konvalinek. Letos mi to všechno převálcovala a udusila bršlice kozí noha (nevyhubitelná). Protrhala jsem, co šlo, ale obávám se, že ji už nevypudím. Barvínku mi tam zbyly asi tři snítky, konvalinek asi patnáct. :-/

Vinca_minor
1029 příspěvků 3.5.19 12:10

@Kryptozoo To su já :)
Ale nebojte, barvínek (=brčál menší, Vinca minor) se úspěšně rozlézá, takže kdybyste ho chtěla obnovit, tak to nebude žádný problém.
@benyka Konvalinka se bršlici zatím statečně brání, tak doufám, že barvínek se ubrání taky. My se bršlici snažíme furt plet a likvidovat, ale je to teda peklo.

pavka_l
1015 příspěvků 3.5.19 14:15

@Vinca_minor @benyka jestli vás to potěší, bršlici je možné i konzumovat, prý obsahuje hodně vitamínu C, tak třeba ji nakonec i budete na zahrádce pěstovat :-D

Uživatel je onlinebenyka
7520 příspěvků 3.5.19 15:03

@pavka_l Syrovou bych si netroufla (pochodují po ní kočky), ale „špenát“ by z ní možná udělat šel. :-)

Pozorovatel
604 příspěvků 4.5.19 15:40

@Matmys taky jsem pro lilie a taky doporucuju Marks & Spencer. Jen jim odstrihavam ty tycinky, jak rozkvetou (ci jak se jmenuje to uvnitr kvetu), barvi to jak blazen a pak bych musela drhnout vsechno, kam to upadne.

Vinca_minor
1029 příspěvků 9.5.19 08:32

Potřebuju odbornou radu. Nevíte někdo prosím, co je tohle za pokojovku? Má měkké vstřícné křižmostojné listy a fialové květy o průměru 4 cm, které jsou plně rozkvetlé jen jeden den. Je velice životaschopná a moc hezká. Všechny ostatní poděděné kancelářské kytky se mi povedlo vygooglit, ale tuhle prostě ne. Děkuju!

chitrá alex
277 příspěvků 9.5.19 19:20
@Vinca_minor píše:
Potřebuju odbornou radu. Nevíte někdo prosím, co je tohle za pokojovku? Má měkké vstřícné křižmostojné listy a fialové květy o průměru 4 cm, které jsou plně rozkvetlé jen jeden den. Je velice životaschopná a moc hezká. Všechny ostatní poděděné kancelářské kytky se mi povedlo vygooglit, ale tuhle prostě ne. Děkuju!

prý je to ruélie
http://www.pokojove-rostliny.xf.cz/?…

Vinca_minor
1029 příspěvků 9.5.19 20:42

@chitrá alex Vy jste vážně chitrá :) Moc děkuju! Ale s popisem podmínek pěkně kecají, roste na parapetu na sluníčku, v létě máme v kanceláři 30 stupňů, vlhkost nemá a zaleju ji často až v okamžiku, kdy svěsí listy. Taky už přežila ostříhání úplně u země. Odvděčuje se za to bujným růstem i kvetením.

Porkpiehat
1298 příspěvků 10.5.19 09:57

@Vinca_minor Ty pokyny platí jen pro fanatické zahrádkáře. U vás kytka zjistila, že si nemůže moc hrát na dámičku a musí brát péči takovou jaká je :-D

Vinca_minor
1029 příspěvků 10.5.19 10:51

@Porkpiehat To zjistily všechny mé kytky :) Mají drsnou školu, nehodlám z nich vychovat nějaké citlivky. Ale je pravda, že je pravidelně přesazuju, občas přihnojím a hlavně si s nima povídám. Vždycky, když mám v práci nový projekt, tak to s nima konzultuju :)
A jak říká kolega - zahradník musí mít tvrdé srdce a ostrou pilu. V mém případě nůžky.

Kryptozoo
323 příspěvků 16.5.19 12:33

Včera jsem se vrhla do pletí, ničení břečťanu co se sem valí od všech sousedů, bezprizorních navátých keříků..A teď zjišťuju, že stojím po pas v plevelu a nevím kam s ním :) Jelikož je to zahrádka opravdu malá, nemám ani místo kde bych udělala kompost, nebo to prostě nechala na hromadě. Existuje něco jako sběrný dvůr pro zeleň? Jediný nápad-po troškách to naházet do hnědých popelnic vzal za své, jelikož v okolí zdá se žádná není a jednak je toho oooopravdu hodně.

MP blanka
1967 příspěvků 16.5.19 12:55

@Kryptozoo pokiaľ nemáte v blízkosti spec. kontajner na zeleň, bude to asi ťažšie. My máme tiež mini záhradku, ale v koncovom rohu aj kompost. Ale aj tak tam nemôžem dávať všetko, rozhodne nie to nechcené, čo by sa mi tam znovu ujalo. Pred niekoľkými rokmi sme od mesta dostali v podstate nariadené zakúpiť zelený kontajner na bio a dosť ľudí to naštvalo. Ja som sa potešila, a mám po starostiach. Predtým sme to neželané skladovali vo vreciach a potom odvážali do zberného dvora.

Uživatel je onlinebenyka
7520 příspěvků 16.5.19 13:01

@Kryptozoo Ve sběrných dvorech „na všechno“ mají většinou i speciální kontejner na odpad ze zahrad.

Vinca_minor
1029 příspěvků 16.5.19 13:06

@Kryptozoo Zkuste mrknout, jestli nemáte poblíž kompostárnu anebo bioplynovou stanici. Pokud ne, zavolejte na klasický sběrný dvůr, tam by to měli buď vzít, nebo aspoň poradit.
Datábaze kompostáren hír: http://www.zeraagency.eu/…arny/public/

Kryptozoo
323 příspěvků 16.5.19 19:28

@MP blanka @benyka @Vinca_minor Děkuju všem, už je to ve sběrném dvoře. Ani jsem nad tím neuvažovala, vždycky jsem si tam představila jen hromady rezavého železa:)

Uživatel je onlinebenyka
7520 příspěvků 16.5.19 23:53

Zpráva z bojiště: Já to tušila, vnučka je v tom nevinně. Srdcovku nádhernou mi okusuje nějaké zvíře! Od té doby, co jsem ji překryla tunelem z pletiva, vyrostla asi na 40 centimetrů, ale dneska byla znova okousaná, orvaná a zdupaná takřka na kost, a vnučká čtrnáct dní nikde. Asi mi srdcovka prostě není souzená. Vygůglila jsem, že je jedovatá pro lidi i pro zvířata, i když ne až tak moc, takže doufám, že toho hajzlíka, co ji vyplenil, bude aspoň bolet břicho.

Porkpiehat
1298 příspěvků 17.5.19 12:30
ertz
33 příspěvků 18.5.19 04:57

Je možné, že to byla kuna- před pár lety jsem přes noc měla zničené jiřiny. Vysadila jsem je podél cesty jako živý plot. Z metrových hustých rostlin byla do rána hromada větviček a listí. A soused, který nemohl spát, tam viděl kuny, jak se hrály. Pak se to asi dvakrát zopakovalo, tak jsem tam dala větší ostré kameny, aby kuny neskákaly do měkkého - jiřiny používaly jako doskočiště. A pak byl klid,

Uživatel je onlinebenyka
7520 příspěvků 18.5.19 09:23

@ertz To je možné, nacházím na zahradě kromě kočičích výkalů i menší, které by mohly od kuny být. Ale stejně mě štve, protože zeleného a nejedovatého je tam všude plno, ale vybere si zrovna tuhle kytku a nic jiného. :-) Asi lahůdka.

Stránka:  « Předchozí 1 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek