Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (635) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Demode
1951 příspěvků 2.7.19 16:03

Pár fotek z jara, pak kaktusy a lesní jahůdky z naší zahrady - tu božskou vůni bohužel zprostřžedkovat neumím.

vlm
4680 příspěvků 12.7.19 18:10

@flegma jj vím že odumre, vycetla jsem to, když jsem zjistila že kvete

vlm
4680 příspěvků 12.7.19 18:37

Sice se ještě není čím chlubit, ale i z toho mála mám radost

benyka
7522 příspěvků 26.7.19 12:15

Letos už mi podruhé kvete zamioculcas. Na jaře měl dva květy, teď se ukázal zatím jeden. Buď mu, narozdíl ode mě, jde k duhu to tropické počasí, nebo už je starý a chce se mermomocí rozmnožit.

if5
241 příspěvků 26.7.19 19:28

@benyka Fíha, dejte fotku, netušila jsem, že zamioculcas může vykvést.

vlm
4680 příspěvků 26.7.19 19:40

@benyka ten jsem si nedávno koupila, jsem zvědavá jestli někdy vykvete, snad ho neutyram

marikahr
966 příspěvků 26.7.19 20:19

@benyka tak mne zatial zamioculcas vzdy uspesne vyhynul po niekolkych tyzdnoch
Asi mam zvlastny talent na umordovanie tejto rastliny :-(

benyka
7522 příspěvků 27.7.19 09:33

@if5 Ten květ je hodně malý a nenápadný, poprvé jsem ho skoro přehlédla. Výška stonku je cca 30 cm, poupě je asi 5 cm dlouhé a když rozkvete, tak je to stejný typ jako třeba kala. Na 2. fotce je dnešní stádium nového květu, časem přidám rozkvetlý v plné parádě (fotky z jara jsem přes veškeré snažení nenašla :-) ).

Matmys
2379 příspěvků 29.7.19 08:41

@benyka Nechci vám kazit radost, ale plně rozkvetlý květ zamio strašně smrdí…

benyka
7522 příspěvků 29.7.19 16:37

@Matmys Tak já nevím, co se tomu mému stalo, ale nikdy nesmrděl. Možná květ uschnul dřív, než k tomu mohlo dojít.

vlm
4680 příspěvků 30.7.19 22:09

Na podzim jsem zasadila vresy, teď vypadá že se chystají kvést, ale vypadá to že všechny bílé nebo žlutě, buď to ještě nejsou květy nebo se ještě vybaví, nebo nevím, navíc u země jsou rezaty, tak těžko říct jestli není už po nich, Nevíte někdo co s tím? Fotka je podzimní

mikrob
201 příspěvků 31.7.19 10:11

@vlm Myslím, že vřesy kvetou na podzim, pokud jsou rezavé, tak jsou asi suché. Bohužel s vřesem nemám moc dobré zkušenosti, u nás je spíš sucho a moc se mu nedaří.

vlm
4680 příspěvků 31.7.19 10:26

Na podzim kvetou, ale možná už začínají, chryzantema taky začíná.. Jen je divný že byly barevný a jsou bílý. Sucho nevím zalivala jsem idost prší, ale vrey prý nesmí nikdy vyschnout.

Porkpiehat
1302 příspěvků 31.7.19 13:09

@vlm Nemůže to být vlivem složení půdy? My máme půdu hodně zásaditou, takže se o vřesy ani nepokouším, hortenzii jsem nechala ve velkém květináči. O hortenziích vím, že se jim květy mění podle kyselosti půdy, od růžové až po fialovomodrou. Určitou roli v tom hraje i přítomnost hliníku v půdě. Pokud nemají dostatečně kyselou půdu, tak barvu ztrácí, případně úplně uhynou. Nemůže něco takového platit i pro vřesy?

vlm
4680 příspěvků 31.7.19 13:32

@Porkpiehat o hortenziich jsem to četla ale u vresu ne, ale kdo ví, pridavala jsem k nim raseninu v truhlíku je jen rašelina a je taky bílý a tam byl ten nejtmavsi, myslím že něco takoveho v tom asi bude.

mikrob
201 příspěvků 31.7.19 14:09

Přinejhorším budete mít všechny vřesy bílé, to taky není špatné :-)

vlm
4680 příspěvků 31.7.19 14:13

@mikrob ano to by mi vadilo nejmíň, jen ta rezatost mě děsí, teď jsem vycetla, že hrozí vyschnuti nebo premokreni, jsou moc haklivy zda se, tak uvidím. U mě přežijí jen odolné druhy :-)

bao-baba
411 příspěvků 31.7.19 15:01
@Matmys píše:
@benyka Nechci vám kazit radost, ale plně rozkvetlý květ zamio strašně smrdí…

Mně tedy květy zamiokulkasu nikdy nepáchly, nepletete si to se zmijovcem? Má také květ s toulcem. Jednou byli moje rodiče na dovolené, když jsem přišla do obýváku, strašně tam cosi páchlo jako zkažené maso. Hledala jsem, hledala, až jsem našla kvetoucí zmijovec. Cosi mne ponouklo, snad čert, abych k tomu přičichla! Normálně se mi z toho puchu zatmělo před očima - to není nadsázka, ale skutečnost, bylo to jak rána palicí.

bao-baba
411 příspěvků 31.7.19 15:06

@Porkpiehat
Vřesy jsou typické kyselomilné rostliny, při výsadbě je potřeba přidávat dost rašeliny, mají také rády vlhkou půdu, takže jim sucha moc nesvědčí. Občas uvítají zálivku s hnojivem pro rododendrony. Letos kvůli horkému počasí začínají kvést dříve, vegetace je jakási zrychlená. Letničky jsou už skoro pryč, už se chystají kvést chryzantémy a astry. Také se mi osvědčilo je po odkvětu sestřihnout, dobře mi obrůstají, jsou pak takové kompaktnější.

Příspěvek upraven 31.07.19 v 15:42

Matmys
2379 příspěvků 31.7.19 15:20

@bao-baba Nene, měla jsem zamio a po první zkušenosti jsem mu pak vždy uštípla květ, ještě když byl mrňavej. Nevím, čím to bylo, ale fakt teda hnus. Teď už to nemůžu ověřit, po koupi štěněte byl odeslán zamiokulkas ke kamarádce.

Porkpiehat
1302 příspěvků 31.7.19 17:44

@bao-baba Já jsem zastáncem toho, že se má pěstovat to, co je nejpřirozenější prostředí, nepouštět se zbytečně do něčeho, co potřebuje úplně jiné podmínky k životu (se suchým podnebím a zásaditou půdou mi přijde zbytečné se snažit o něco, co je vlhkomilné a daří se mu v kyselé půdě).
Takže já mám to, co přežívá celoročně v záhoně - cibuloviny nevyndávám (hyacinty, tulipány, narcisy, modřence, irisy, lilie…, všechno nechávám v zemi), zbytek jsou trvalky. Ta hortenzie byl úlet, ale toužila jsem po ní od dětství, stejně jako po klematisu, oboje teď vidím jako chybu. Kromě výše uvedeného máme i hrozně kamenitou půdu (při hloubení díry pro klematis (krumpáčem), jsem narazila i na kámen o velikosti dětské hlavy). Zahrada mi má přinášet radost, ne galeje, takže mám to, o co se nemusím téměř starat.

Vinca_minor
1029 příspěvků 31.7.19 20:20

@Porkpiehat Podobný přístup mám k pokojovým rostlinám - pěstuju jen to, co přežije. Choulostivou kytku mám jen jednu, protože se mi opravdu moc líbí, dělám jí pomyšlení, a stejně na hraně života. Zbytek roste jak zběsilý a čemu se nedaří, o to se nepokouším.

Vinca_minor
1029 příspěvků 31.7.19 20:23

A ještě úspěšně aplikuju heslo svého kolegy: Zahradník musí mít tvrdé srdce a ostrou pilu :D

vlm
4680 příspěvků 31.7.19 20:48

@Porkpiehat jak jsem si přečetla v chytré knize při zakládání zahrady lze vybrat ze dvou možnosti, zvolit rostliny a přizpůsobit jim prostředí, nebo vybrat rostliny podle stávajících podmínek, druhá cesta se mi zdá správná

bao-baba
411 příspěvků 31.7.19 20:48

@Porkpiehat
Já tulipány vyndavám a jednou za několik let i narcisy, zdá se mi to lepší, i když obě cibuloviny vydrží na stanovišti více let. Tulipány se zatahují stále hlouběji a o narcisech mi jejich pěstitel řekl, že se „zdrobňují“. Jak se ty cibule množí dělením, jsou namačkané na sebe a zmenšují se. Obdobně to probíhá i u krokusů. Přesazování skupin tulipánů každý rok je sice pracné /strávím tím skoro celý den/ ale zase se zahrada každý rok mění.

Stránka:  « Předchozí 1 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek