Záhrada, pestovanie, kvety

Fotoalbum tématu (635) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moudd
103 příspěvků 31.7.19 23:38

Já bych v současném suchu byla na zahradě vděčná aspoň za trávu. Schne nám a mizí. Dnes snad poprvé po 14 dnech pořádně pršelo

Porkpiehat
1300 příspěvků 1.8.19 06:30

@bao-baba Já mám tak malou zahrádku, že na nějakou každoroční kreativitu není čas. Květinový záhon mám tak tři roky, takže se zatím tulipány nikam nestáhly, jen pomnožily. Přišlo mi letos méně narcisů. Nemám cibule kam uložit, jednou jsem se o to pokoušela (vyndat a uložit) s cibulemi a hlízami, které nesmí zůstat přes zimu v záhoně (frézie a ještě několik dalších) a druhý rok z toho skoro nic nebylo. Takže jsem usoudila, že fakt mám pěstovat jen to, s čím není práce a čemu se daří. Mám takové ty velké lilie, co se dávají do svatebních a jiných vazeb, ty jsou rok od roku větší a hezčí a přitom jsou pořád na stejném místě. My máme opravdu tak tvrdou zem, že se cibule tulipánů asi nemají kam stáhnout :-D, když se mi někdy podaří omylem vytáhnout cibuli za usychající stonek, tak je pořád stejně hluboko (souzeno podle délky stonku).

Porkpiehat
1300 příspěvků 1.8.19 06:36
@Vinca_minor píše:
A ještě úspěšně aplikuju heslo svého kolegy: Zahradník musí mít tvrdé srdce a ostrou pilu :D

To jsem poprvé aplikovala před touto sezonou na malinu a růži. Pořád jsem se bála něco stříhat, protože se v tom nevyznám. Tak jsem si to nastudovala a s odhodláním jsem se do toho pustila. Malina měla plody vždycky, ale to co předvedla letos… A růži jsem z opatrnosti zkrátila málo a nechala víc oček (ale patří mezi keřové, takže má být vysoká, jen jsem jí nikdy nestříhala, tak není tak elegantní), a měla jsem květů jako nikdy předtím (v záhonu je druhým nebo třetím rokem, předtím byla několik let v květináči). A má teď nasazeno na další květy, takže si brzy zase budu užívat.
Díky za tohle heslo, budu na něj myslet, až zase budu něco podnikat v zahradě. Spolu s tím úspěšným řezem z minula by to mělo fungovat, aby i to málo, co mám bylo ještě hezčí.

vlm
4680 příspěvků 1.8.19 13:31

Podzim se blíží

vlm
4680 příspěvků 1.8.19 17:01

Sakra, já jsem úplná bydlenka :-)

Porkpiehat
1300 příspěvků 1.8.19 19:35

Dnes jsem koupila růžový keřík pro mojí kamarádku, která se stěhuje do Bretaně, a abychom byly duchovně spojené, tak jsem si koupila ten samý. Je to odrůda Pullman Orient Express, vybírala jsem podle barvy, mám ráda žlutou a pak také květy, které v průběhu kvetení mění barvy. Mám už Terre de feu (Ohňová země), která se chová podobně, ale ta růžová je světlejší.

benyka
7521 příspěvků 1.8.19 20:44

@Porkpiehat Ta je přímo k sežrání. Kytky mi nejdou, všechno, co jsem kdy na zahradě vysadila, uhynulo, všechno, co jsem kdy na zahradě vysela, nevzešlo.

vlm
4680 příspěvků 1.8.19 20:46

@benyka z fotek vaší zahrady bych se užrala závisti, kdybych byla zavistiva

benyka
7521 příspěvků 1.8.19 20:52

@vlm To už je dávno. Dneska je hlavně z trávníku plevelník, staré stromy uschly a nové narostly do nekontrolovatelných rozměrů (však se toho taky dočkáte). Kdybych měla vyjmenovat všechno, co jsem musela odepsat, vydalo by to na slušnou stránku. :-)

vlm
4680 příspěvků 1.8.19 21:03

@benyka :-) už je šance že se dočkám,

benyka
7521 příspěvků 1.8.19 21:16

@vlm To jsem říkala vždycky…Letos se mě soused ptal, proč nevykácím tu obrovskou třešeň. Odpověděla jsem mu, že je to mladý strom, který jsem sázela v roce 2005.

vlm
4680 příspěvků 1.8.19 21:23

@benyka no vždyť je to nedávno

benyka
7521 příspěvků 3.8.19 16:24

Tak včera se vyloupnul a dneska se vybarvuje:

vlm
4680 příspěvků 15.8.19 18:49

Tak vresy se začínají vybarvovat, bála jsem se předčasně,

cerruti
575 příspěvků 21.8.19 11:37
Na návšteve.

Prvýkrát vidim jablka iba na 1 konári. Mne mňa niečo nezvyčajné. Ni. Nie sú pooberane. Takto je to od jari.

Porkpiehat
1300 příspěvků 24.8.19 10:26

Potřebuji radu ohledně nemocí. Před dvěma roky jsem zasadila jostu, loni neměla žádné plody (nebo možná několik kuliček), letos byly některé větvičky docela obsypané, ale než plody dozrály, tak úplně nebo částečně zhnědly (takový odstín hnědé jako když třeba hnijou jablka). K tomu se ve stejnou dobu na listech objevily hnědé skvrny. Potřebovala bych vědět, jestli to vzniklo vedrem/úpalem (objevilo se to zhruba v době, kdy tu byly čtyřicítky) nebo je to nějaká nemoc. Hned vedle je ostružiník a jahodníky, nic z toho vedro nepoznamenalo, ani jiné rostliny v zahradě. Listy jsme nekropila, pokud by při zalévání byly některé mokré, tak pouze v spodní části keříku, ale postižené listy jsou všude.
Jostu jsem si koupila úmyslně, protože má odolávat nemocem, pamatuji si, jak jsme měli pořád problémy s angreštem.

mikrob
201 příspěvků 24.8.19 12:01

@Porkpiehat Těžko říct, něco vypadá jako spálené, něco jako plíseň. Vloni mi jednu jostu sežraly housenky, letos měla zase plíseň, ale ta byla jenom na vrcholcích větviček. Jinak má josta jednu velkou chybu, může po ní zůstávat hořká chuť a to je dost nepříjemné, trvá docela dlouho, než to odezní. Po tepelné úpravě to nedělá.

Yaay
248 příspěvků 17.9.19 10:57

Aku rastlinu by ste navrhli do kvetinacov na okno v zime? Skusala som vres a dratovnik ale ziaden z nich sa nedozil jari. Bohuzial neskoro som si spomenula na brectan ale ten uz nestiham nechat zakorenit, rozmnozit a presadit. Je nejaka rastlina, ktora prezije zimu a je viac-menej zelena?

Porkpiehat
1300 příspěvků 17.9.19 11:36

Kdy se zasazuje růže do země? Mám jí koupenou v květináči a nějak pořád nevím kdy. Podzim je široký výraz, záleží hodně na srážkách a teplotách?

Byljednoujedenživot
126 příspěvků 17.9.19 12:30

@Porkpiehat Zdroj v květináči, tj. kontejnerová růže = kdykoli. Zdroj prostokořenný, tj. bez hlíny, prostě vytaženo ze země a takto zakoupeno u zahradníka = na podzim nebo na jaře.
Tak tu vaši můžete vysazovat třeba hned.

Zetina
41 příspěvků 18.9.19 13:07
@Yaay píše:
Aku rastlinu by ste navrhli do kvetinacov na okno v zime? Skusala som vres a dratovnik ale ziaden z nich sa nedozil jari. Bohuzial neskoro som si spomenula na brectan ale ten uz nestiham nechat zakorenit, rozmnozit a presadit. Je nejaka rastlina, ktora prezije zimu a je viac-menej zelena?

Mám na zimu v truhlících různobarevné konifery. Ale je potřeba truhlíky izolovat aby nepromrzly a zalévat tak, aby nic neuschlo, ani neuhnilo.

Yaay
248 příspěvků 18.9.19 14:49

@Zetina dakujem, Izolovat myslite ako zvnutra po stratach kvetinaca? Trebars polystyrenom?

Zetina
41 příspěvků 18.9.19 19:45
@Yaay píše:
@Zetina dakujem, Izolovat myslite ako zvnutra po stratach kvetinaca? Trebars polystyrenom?

Ten polystyren je skvělý. Mám vrchní truhlík (něco hezkého) a v tom vložený polystyrenový truhlík, nebo plastový a obtočený bublinkovou folií. Dnes už nebývají zimní teploty pod minus dvacet, takže to bohatě stačí.

Yaay
248 příspěvků 19.9.19 07:30

@Zetina vidite, izolovat by ma nenapadlo ani za sto rokov. Dakujem.

Porkpiehat
1300 příspěvků 19.9.19 09:30

Pěstoval jste někdo meruňku od pecky? Před nějakou dobou manžel z legrace pichnul pecku do květináče s hlínou. Já o tom nevěděla, takže když jsem se rozhodla dělat pořádek v květináčích, tak jsem ve vykleple hlíně našla naklicenou pecku. Presadila jsem ji, prezila už minimalne jednu zimu venku bez jakékoli ochrany, je z ni asi 20 cm stromecek. Říkala jsem si, že když prezila zimu v květináči (teploty i -15°C ). Tak v zemi to nemůže byt problém. Spíš mi jde o to, jestli takhle pokoutne vypestovany stromek má šanci na preziti. A muze plodit? To sice není tak podstatne, ale nebránila bych se. Hledám místo na zasazeni - je mozne udržet stromek pomocí řezu do max. vysky tak 2.5 metru a limitovat i šířku? Děkuji za rady a tipy.

Stránka:  « Předchozí 1 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek