Zajímavý rozhovor s Adou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 11:02

Máme prostě menší výběr. Řeči o tom, že kdo nechce, hledá důvody, a že sekáče přímo přetékají kašmírovou nadčasovou elegancí a naučit se šít snad není nic tak těžkého, jsou poněkud mimo. Když to někoho zajímá a baví a nelituje času a námahy, aby po všech čertech sháněl střevíčky ladící ke sponce do vlasů, tak proč ne. Ale koho to nebaví, ten jde prostě do krámu a koupí, co tam mají. Předpokládám, že miliony Francouzů udělají totéž, akorát to první, co jim padne pod ruku, je o něco lepší než to, co jim padne pod ruku u nás.
Přesto se v rámci možností většina lidí v Čechách obléká přiměřeně a docela hezky. Já ani nevím, kdy mě naposledy něčí vzhled opravdu šokoval, že co to proboha je. Když kouknu ráno na lidi v metru, jsou tam lidi oblečení velmi hezky, většina přijatelně a třeba jeden dost hrozně.
Mám podezření, že neustálé vzdychání módních návrhářů, vizážistů a lidí ze souvisejících oborů, jak jsou Češky nenápadité a málo odvážné a jak by měly nosit to neb ono, je především zakuklený signál „koukejte za ty hadry utrácet víc, koukejte kupovat dražší věci, nebo zkrachuju“.

tetma
58 příspěvků 09.10.12 13:09

Mám pro angličtináře velký dotaz - můžete mi to prosím někdo přeložit do češtiny? Anglicky nemluvím :-( ale ráda bych si to přečetla, děkuji

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 13:11

@tetma Použijte Google translátor. Výsledný text je sice poněkud srandovní, ale základní myšlenka v něm zůstává.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 13:13

@tetma

dovolila bych si Vas opravit - Vy hledate „velkoryseho anglictinare se spoustou casu, ktery rad preklada delsi texty zadarmo“

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 13:16

@seznam.mih
Já tam byla, je to placaté přelidněné město s nepřátelsky naladěnými občany, jež nepřiznají, že rozumějí anglicky. Ba jo, jeden kopeček tam je, bohužel jsou na něm všichni turisti. Taky je tam velmi draho, Paříž je nejhezčí ve filmu.
Nemáte-li zrovna akutní potřebu vidět světová výtvarná díla naživo, není moc o co stát. Sprchovat ve fontáně se klidně můžete v Praze u soudu, nemusíte na Martovo pole.

continuity
5853 příspěvků 09.10.12 16:03
@Já První píše:
@seznam.mih
Já tam byla, je to placaté přelidněné město s nepřátelsky naladěnými občany, jež nepřiznají, že rozumějí anglicky.

:D jak rika muj muz: Francie by byla tak krasna zeme nebyt Francouzu. jezdi tam docela casto, bud pracovne nebo za lezenim. pracovne nema s anglictinou problem, ale jako turisti jste ztraceni.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 16:11

@Já První Mně Paříž ve filmu nestačí, v kině mi jakživo neudělají tak dobrou omeletu, jako v sebeobyčejnějším pařížském bistru.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 16:17

@Pavučinec plyšový
Ano, to je pravda, i v blbém bufetu přímo u sjezdovky v Alpách v nadmořské výšce 1800 m vaří líp, než ve většině restaurací v Praze. Nepřeháním. Lyžovačka je ve Francii super. Paříži se ale už navždy budu snažit vyhnout.

Rosalyn
925 příspěvků 09.10.12 16:54

Já bych do Paříže jela, ať už se tam lidé oblékají a chovají jakkoliv. Francouzsky se učím, tak snad bych tam i chvilku přežila. :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 09.10.12 20:11

Pařížani na mě působili přesně jak popsala JáPrvní. Ale byli mezi nimi i milí a příjemní, hlavně obsluha v restauracích atd.
Výtvarná díla mě dojímala k slzám. Opravdu. Stojí to za to.

tetma
58 příspěvků 10.10.12 09:45
@GreatSusan píše:
@tetmadovolila bych si Vas opravit - Vy hledate „velkoryseho anglictinare se spoustou casu, ktery rad preklada delsi texty zadarmo“

ne hledám schpného angličtináře, který to za půl hodinky přeloží, naštěstí jsem ho ve svém oklí našla a do hoďky mi přišel email s překladem :-) za práci si paní řekla 2× háčkovanou čepičku pro svou holčičku :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 10:00

@Já První :D tak asi jen ty výtvarná díla by byl důvod proč bych mohla navštívit Paříž a Francii obecně. Ale mě se nějak protiví, že jsou města nacpaná turisty a že jsou pro ně udělané speciální trasy, kudy chodí. Připadá mi to jak kdyby cizí ovečky naháněly po zvláštních cestičkách a neměli možnost poznat, jaké je to město doopravdy. Projít si ho po svým. Ale tak to říká člověk, co v životě navštívil akorát Španělsko, když jsem byla ve školce a pak dva nebo tři dny ve Vídni a třeba je to jinak, než si myslím…

Curlygirl
1901 příspěvků 10.10.12 10:03

@seznam.mih Každý si kdekoliv může dělat, co chce a může cestovat po svém. Někdo radši obráží klasické turistické trasy s průvodcem a jiný si raději vše zařizuje sám a chodí si po svém. Oboje je v pořádku. Máme přeci právo volby!

Eidt: Tím chci říci, že je škoda se nikam nepodívat jen proto, že vám vadí davy turistů. Úplně eliminovat se lidi nedají, ale dost omezit se to dá.

Příspěvek upraven 10.10.12 v 10:23

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 10:06

@Curlygirl jo právo volby je jen s penězma.

Linie
2020 příspěvků 10.10.12 10:32

Do Paříže není třeba umět francouzsky. Stačí se dopředu dobře připravit /zlatý internet/, najít si, co mne baví a chci vidět, pořídit si tramvajenku /vyplatí se i na pár dní/ a malý plánek města z obchodního domu nebo z letiště. Ani nemusíte mluvit s domorodci, kromě obchodů a restaurací.

Curlygirl
1901 příspěvků 10.10.12 11:02

@Linie přesně tak. Tento postup funguje výborně snad v každé metropoli a v místech, kde je veřejná doprava.

JedovatéHádě
350 příspěvků 10.10.12 11:05

@seznam.mih
Nebo jet mimo sezónu. Paříž se tomu určitě trochu vymyká, ale určitě je tam v únoru méně turistů, než v květnu :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 11:12

@tetma takze to nebylo zadarmo!

Je videt, ze nemate zadny stres. „hledam nekoho, kdo to za pulhodinky prelozi“ - tzn. pulhodina tam nebo zpatky pro Vas moc neznamena, ze? :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek