Základ šatníku a pár rad pro studenta

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
dominic
85 příspěvků 14.7.12 08:41
@Bender1 píše:
Vlastně něco bych, ještě měl… Mám rád kšiltovky… Čím je teď nahradit?

Bekovkou neboli flat cap. Vyrabi je kdekdo, v ruznych beznych retezcich najdete spis takove frikulinske (uziva se tenhle krasny termin jeste?), v obchodech pro ‚starsi a pokrocile‘ i ponekud klasictejsi. Docela pekne mivali v Tie Racku.

Jeste muzete zkusit trilby, to je ten styl klobouku s uzkou krempou, ktery casto nosi interpreti popularni hudby ruznych barev pleti. Ja z nich moc nadseny nejsem hlavne kvuli tem asociacim, a ne kazdemu jdou. Ale proc to nevyzkouset. Najdete opet ve stejnych obchodech.

V lete panamacek, slameny klobouk. Zase stejne zdroje.
V zime klidne tzv. kulich, nejlepe tmavy jednobarevny bez jakehokoli zdobeni. Tady to chce spis panske obchody, v beznych retezcich se kulichy hemzi rastafarianskymi barvami.

Baret je divny, klasicky klobouk (typu fedora ci homburg) vyzaduje propracovany styl a stejne je lepsi pro jeho noseni mit uz trochu zivotem poznamenanou tvar.

Sibyla
2646 příspěvků 14.7.12 09:53
@dominic píše:
Baret je divny.

V zimě jsem potkala Tomáše Halíka. Měl černý kabát, dlouhou červenou šálu a červený baret s bambulí. Působil tak nějak koketně, podbízivě, jako příliš šik intelektuál. Nevím, na mladém klukovi by to možná bylo pěkné, ale jeho to, s jeho postavením a renomé, jaksi zlehčovalo.

Bender1
131 příspěvků 14.7.12 12:19
@dominic píše:
Sako se vzdycky hodi, zacnete nejakym vylozene neformalnim, treba kordovym. Jestli budete mit zajem, zkusim najit par vhodnych fotek.

Dáte sem prosím Vás těch pár fotek? :) Já si teda ta saka, ještě rozmyslím, stejně to nebudu kupovat naráz, to by byla pěkná pálka, tak postupně bych to chtěl všechno zapracovávat, co tady mi dáváte všichni za návrhy :).

A ještě něco, k těm trenčkotům, když to bude sportovnější, tak asi se ty tenisky nehodí, že jo…

Diankenstein
1895 příspěvků 14.7.12 13:49

Já kdybych byla odvážný mladík, kterému není jedno, co má na sobě, hledala bych inspiraci tady http://www.unabashedlyprep.com/ :)

Bender1
131 příspěvků 14.7.12 17:48

Snad mě neukamenujete :D Pro začátek by stačilo něco takového? http://oi45.tinypic.com/ktbow.jpg Lepší věci jsem na Polyvore nenašel. Tam je spíš asi zaměřeno na ženy :D. Ale pro představu něco takového.

chekotay
411 příspěvků 15.7.12 11:35

Sportovní sako nebo blejzr mladému muži sekne, a v sekáčích se dají sehnat moc pěkné kousky a za velmi příjemnou cenu.
Bekovky mám spojené se starými lidmi a golfisty, lepší jsou podle mne klobouky (a taky ulítávám na baretech :) )
Můj kamarád, je mu teď tuším devatenáct nebo dvacet let:
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/…888271_n.jpg

Bender1
131 příspěvků 15.7.12 16:51

A prosím Vás, kde podle Vás seženu svetry do té tisícovky a nějaký pěkný trenčkot? Zatím není nikde podzimní/zimní kolekce, já ještě počkám, ale rád bych už si sestavil nějaký plán. Případně, kde jsou ty chinosy nejlpeší taky v té cenové hladině. Na Internetu jsem viděl něco v Nextu ale nechám si radši poradit od zkušenějších v oboru. :D Díky.

Příspěvek upraven 16.07.12 v 18:10

Jetthro
1130 příspěvků 15.7.12 17:38

@Bender1 Tak zrovna svetr jsme ted pro pritele koupili uplne skvelej v Pietro Filipi, takze honem dokud jsou slevy! :) konkretne je to tenhle http://www.pietro-filipi.com/…y-svetr.html
V tom Nextu bych se asi obavala kvality, ale nevim jak na tom ted jsou..

Pavel
106 příspěvků 15.7.12 18:19

@Bender1 Chinos jsem koupil velmi levně v Charles Voegele, ovšem po půl roce už vidím, že nepoužívají kvalitní barvy, takže je nutno je hodně střídat a opatrně prát.
Plánuju teď zřejmě u Pietro Filipi koupit jedny z těchto hezkých barevných kalhot: http://www.pietro-filipi.com/…kalhoty.html

Svetry doporučuju kupovat na aukru. Když máte trpělivost, nakoupíte tam za hubičku. Zmeřte si svetr, co vám sedí a pak se prodejce přeptejte na přesné rozměry. Jeden kašmírový svetr se mi podařilo ulovit asi za 500 Kč na eBay, jediným handicapem byla takřka neviditelná dírka.

A pokud máte hodně času, všechno seženete v sekáči.

Ivet_p
6 příspěvků 16.7.12 13:27

Ahoj, tak se pokusim taky pridat par svych rad, snad i k necemu budou :)
Zaprve - pred nejakou dobou jsem na svuj blog davala inspiracni fotky pro kluky.. je to asi pul roku stare, neco z toho bych uz tam znovu nedala, ale kdyz to projdes, treba se ti tam neco zalibi
odkazy jsou tady:
http://www.ivetsperspective.com/…-men_15.html
http://www.ivetsperspective.com/…ion-men.html
K tem kouskum, ktere by ve skrini urcite nemely chybet - kvalitni boty, za me rozhodne oxfordky, pokud na ne mas odvahu tak nejake slusnejsi bile tenisky nebo conversky…
kalhoty: jedny skvele padnouci dziny, jedny chinos treba v bezove barve a treba dvoje nedzinove normalni kalhoty napr. v cerne a tmave modre nebo muzes zaexperimentovat a koupit si treba cihlove…
http://www.hm.com/…roduct/03247?…

jako vrsek bych jednoznacne volila polo tricka a kosile a napadite svetry, v tomhle ohledu se meze nekladou… do studenejsich dnu uz nekolikrat zmineny dvourady kabat, sako nebo trenchcoat…

snad jsem pomohla :)

Ivet_p
6 příspěvků 16.7.12 13:41

A k obchodum kde nakupovat - radim chodit a hledat a hledat… urcite vyzkouset osvedcene retezce (napr. HM nebo FF, ikdyz tady na modnim peklu ho diskutovatelky vice kritizuji, ale ja si myslim, ze kvalitni kousky se tam najit proste daji, chce to mit odhat a danou vec si prohlednout, navic tam sezoni kousky sezenes cenove vyhodne, takze muzes vice zaexperimentovat a nebude te to tolik mrzet),
na obuv doporucuju treba vagabond a spoustu pokladu se da najit v mensich zastrcenych obchudcich, zvlast jestli si z plzne…

a pokud se nebojis nakupovat online, doporucit muzu asos. com, postovne je zdarma a daji se tam najit znackove veci (u kterych ti zaruci pravost!) i stylove veci a maji jednou za cas zajimave vyprodeje :)navic je tam obrovsky vyber panske mody, coz u nas v ceskych retezcich trochu pokulhava…

DanielaS
4938 příspěvků 16.7.12 14:13

Ja myslela bile tenisky tohoto typu

http://t1.gstatic.com/images?…

Proti platenkam nic, jen ze se hur udrzuji, hlasuju pro bezove nebo sede.

MP_Emi
107 příspěvků 16.7.12 17:50

Bender1 Zkuste se podívat na zlevněné věci v prodejnách Marks & Spencer. V pátek jsem byla v Praze v Palladiu a v Myslbeku a měli kalhoty od 199 korun. Chinos jsem viděla světle modré, světle a středně šedé a několik různých odstínů béžové, byly ušité z různých materálů a asi se i trošku lišily střihem, stály od 299 korun do cca 699. Kromě toho měli letní odlehčené džíny a lněné kalhoty ušité jako džíny, cena kolem 500 korun. A měli i hezké vlněné kalhoty (úžasný materiál - 95% vlna, 5% kašmír) s velmi jemným vzorem, takže nevypadaly dědkovsky a přitom se sakem budou vypadat skvěle, ty stály původně 1999 a po slevě 499 korun. Jen je třeba ty vlněné kalhoty většinou čistit v čistírně.
Určitě tam budou mít i svetry a další věci, co by se Vám mohly hodit jako základ šatníku.
Od M&S mám víc věcí, většina je i po letech ve výborném stavu, tak snad byste mohl být s kvalitou i cenou (zvlášť po slevě) spokojený. Podle mých zkušeností bývají obchody v centru víc vyprodané než ty dál od centra, takže kdybych měla víc času, zkusila bych spíš M&S v Galerii Fénix a Galerii Harfa (jsou na metru B tuším jednu stanici od sebe).

Jinak, pokud máte čas i peníze na nákupy, zkuste se podívat v Praze do outletového centra Fashion Arena ve Štěrboholích. Mimo jiné je tam outlet Pietro Filipi, několik prodejen kvalitních bot (třeba Ecco)…

Tak hodně štěstí, ať už půjdete nakupovat kamkoliv.

Bender1
131 příspěvků 16.7.12 18:23

@Jetthro: Díky za tip, podívám se.

@Pavel: Díky, kde je prosím prodejna Charles Vogele? No, já se bojím trochu koupě přes aukce a e-shopy.

@Ivet_p píše:
jako vrsek bych jednoznacne volila polo tricka a kosile a napadite svetry, v tomhle ohledu se meze nekladou…

No, já jsem se teď díval na H&M web (nevím, jak jsem na něho mohl úplně zapomenout), tak tam byl dost hezký svetr, ale ne moc výrazný (barvy a proužkované), nevíte, kde bych mohl sehnat nějaké výraznější? Snad nikde jsem moc neviděl výrazné jako to, co jsem našel na Polyvoru. V Tescu vůbec tam nic poslední dobou mi nepadlo do oka, vypadá to tam, jako kdyby to byla kolekce pro usedlejší typy.

@Ivet_p píše:
A k obchodum kde nakupovat - radim chodit a hledat a hledat…

Snad budu mít dost trpělivosti a hlavně peněz. :D

@MP_Emi: Díky, já určitě do Fashion Arena vyrazím a do M&S nebo Zary snad taky budu mít čas, ono taky tady v Plzni není kolekce v M&S nejširší. Ecco určitě okouknu, vypadá to dost dobře.

Chtěl bych se zeptat, byl jsem ve Fashion Areně jenom párkrát, viděl jsem tam prodejny Lacoste a Tommy Hilfiger, chtěl bych se zeptat, má cenu vůbec kupovat tam věci? Jestli cenově (hlavně kvalitou) se opravdu vyplatí to, abych kupoval tam a ne v klasické prodejně o pár km dál, kde je větší kolekce. Samozřejmě je to už trochu víc přes rozpočet některých věcí, ale věci od TH se mi líbí a radši bych něco, co mi vydrží víc než 1 sezónu.

A pořád nějak nevím, jak to vyřešit s tou taškou, ono budu mít dost učebnic, kdybych měl tašku přes rameno s mými zády, tak by to asi už nedělalo dobrotu.

Příspěvek upraven 17.07.12 v 01:11

Jituliina
99 příspěvků 16.7.12 19:35

Já vybírám a nakupuji věci pro přítele, a to rozhodně není žádný elegán, ale tak normální chlap :) letní boty má pěkné šedé kecky z Deichmanna, ale nějakou dražší značku tam a zatím drží, což se u něj divím, protože ničí boty velmi rychle. Pak rád nosí džínové širší kraťasy, ale takového pěkného střihu, ta džínovina je tmavá a jsou z cropp townu… dlouhé kalhoty má tmavě modré spíše hladké džíny, jednoduchého střihu, který mu padne. Potom má jednoduché černé kalhoty (nejlépe se cítí v tmavých barvách). Trička polo, pak i jednoduchá trička a svetry nosí pruhované, přes hlavu s výstřihem do V (většinou C&A, kvalita ujde). A taky má rád košile, ale nosí je spíše ležérně nakombinované s tričkem pod a rozepnuté, trochu jako místo svetru, a toto na něm miluji :) tak ať se zadaří… a určitě je dobré využít teď slev, to se dá hezky nakoupit. ale jinak bych neměnila šatník naráz, ale postupně, aby tě to nezruinovalo (snad neva tykání) :) A je to fajn, že takhle mladý muž se zajímá o módu :)

Jituliina
99 příspěvků 16.7.12 19:37

@dominic já bych vůbec hrozně chtěla vidět vaše oblečení, aspoň na hromádce :) nakupuji i pro přítele (většinou s ním) a nějaké ukázky by se mi líbily, protože to, co píšete, zní naprosto skvěle.

dominic
85 příspěvků 16.7.12 21:36

@Jituliina Spis si pockejte na podzim, muj letni satnik je ponekud nudny…kosile s ohrnutymi rukavy, chinos a mokasiny/boat shoes/desert boots, vesmes porad to same dokola, akorat v ruznych barevnych kombinacich. A normalne to mam vyzehlene.

Nejlepsi je ten koberec, poctiva balkanska rucni prace. :)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.12 21:57

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:47

Mylady2
12413 příspěvků 16.7.12 21:59

@dominic Hezké!!! Miluju na mužích mokasíny:-) ten můj se bránil, ale uz je má a je rád:-D ted se chystáme na carshoe:-)

dominic
85 příspěvků 16.7.12 22:01

@uu Moldavsko, Kosovo, vsecko stejne koukam :) Presne neco takoveho obyvam. Akorat tekouci voda je tu dostupna, aspon teda par hodin denne.

dominic
85 příspěvků 16.7.12 22:08

@Mylady2 Dik. Mokasiny jsou super a panove je pohrichu nenosi v dostatecne mire. Ten vas ma bod :)

S carshoes opatrne, preci jenom to jsou primarne boty na rizeni a chozeni po rozbitych chodnicich ci sterkovych plochach v nich je za trest. A jestli je ten vas podobne sikovny jako ja a neumi chodit v botach bez podpatku, bude v nich zakopavat :)

Mylady2
12413 příspěvků 16.7.12 22:15

@dominic
Pohodlné nejsou to máte recht… Mám ten typ balerin:-) jak ho znám moc toho nenachodí, ale na určité nepohodlí je zvyklý… Je to kožochodec:-)

Těším se na další foto outfitu na koberci!

Mladenec
5 příspěvků 16.7.12 23:17

Zdravím, doporučil bych osvědčenou klasiku, košile s dlouhými rukávy, které si v případě potřeby vyhrnete (sv. modrá, růžová, bílá), k tomu pár chinos (béžové, šedé), klidně nějaké kvalitní džíny a k tomu boat shoes. A na chladnější dny blazer, pokud nechcete moc vybočovat z davu, tak rozepínací svetr. Nebude Vás to stát moc peněz a zaručuji Vám, že se posunete o několik levelů výš než jsou ostatní. A investujte do hodinek, uvidíte co dokáží za zázraky!

MP_Emi
107 příspěvků 16.7.12 23:47

@Bender1
Prodejna Charles Vögele je mj. v Galerii Harfa. Obchody přes internet jsou podle mne dobré pro doplňování šatníku - když už člověk zná střihy, materiály a barvy, co mu sedí, a když může změřit své dobře padnoucí oblečení. Pochopitelně je třeba si vybrat prodejce s velkým počtem kladných hodnocení a nejlépe zcela bez negativních hodnocení. A pak se dají koupit krásné kousky za skvělé ceny, třeba mně se povedlo koupit 3 nové sukně s vlnou a alpakou za 12 korun plus poštovné :-)

Koupit nějaké kousky od Lacoste a Tommy Hilfiger je dobrý nápad. Jen doporučuji nejprve se rozkoukat, koupit pár levnějších věcí a na nich zjistit, jaké barvy a střihy Vám sedí, v čem je Vám pohodlně a jak se Vám v tom oblečení delší dobu sedí, chodí, jestli není problém při nošení batohu, jak moc se který materiál ničí při praní, co se sráží, který materiál Vás kouše…
Jak to vypadá s kvalitou zboží v outletových obchodech Lacoste a Tommy Hilfiger ve Fashion Areně v porovnání s „normálními“ obchody stejných značek bohužel nevím. Ale třeba outletové prodejny Beltissimo, Ecco, Mango, Tchibo opravdu prodávají zboží, které jsem v jejich normálních prodejnách viděla dříve, kvalita je tedy stejná, jen cena je výrazně nižší. Jo, v Tchibu taky mívají poměrně kvalitní pánské zboží, jen tam trochu omezený výběr, ale za nakouknutí to stojí.

Věci z MS, Ecco i Tchibo by Vám měly taky vydržet víc než 1 sezónu, záleží pochopitelně i na tom, jak se o své věci staráte a jestli jich máte dost na střídání.

Pokud musíte nosit hodně učebnic, tak asi bude batoh nejlepší řešení. Takový jednoduchý jako byl na fotce od jumbee by mi taky připadal nejlepší. Ve Fashion Areně stojí za pokus Samsonite a Delsey, možná i Salamander. U Samsonite by mohli mít i jejich levnější řadu American Tourister (resp. obě značky patří stejnému majiteli).

A abych nezapomněla na Váš barevný svetr - možná by mohli mít něco pěkného v Benettonu, ale tam je třeba dát si pozor na materiál, jejich čistě vlněné svetry mne koušou, i když většinou s oblečením nemám tenhle problém, a často se po vyprání podstatně srazí. Bavlněný svetr od nich byl v pohodě.

Takže poslední rada na dobrou noc zní: Schovávejte si účtenky, může se to hodit.

Pavel
106 příspěvků 17.7.12 18:35

@Bender1 http://www.charles-voegele.cz/…cky/pobocky/

Jinak v lete chodim obleceny stylove v podstate stejne jako Dominik, ale diky poctu nejruznejsich vytvoritelnych barevnych kombinaci bych svuj satnik neoznacil za nudny :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek