Základ šatníku v 15 letech

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana Sou.
4 příspěvky 28.02.17 21:58
základ šatníku v 15 letech

Dobrý den je mi 15 let. Potrebovala bych poradit se „satnikem“. Pujdu na stredni skolu a ted jsem se oblekala tak ze co mi prislo pod ruku to sem si na sebe v ten den vzala, ale chtela bych to zmenit. Jenze z meho satniku se neda nic moc vykouzlit. A tak bych vas chtela poprosit o nejake zaklady nebo proste cim mam zacit, popripade kde sehnat. Muj styl nejsou rovne ksiltovky ani moc sukne. Nejradeji na sobe mam kalhoty. Libilo mi se mi dopracovat se na takovouhle uroven, ale zase moje finance jsou dost omezene(i kdyz chodim na brigadu).

Příspěvek upraven 01.03.17 v 06:41

Reklama

Reklama

Reakce:

Jana Sou.
4 příspěvky 28.02.17 22:09

Ne ze bych se chtela dopracovat na takovouhle uroven ale takovyhle stal se mi libi. Spise bych chtela znat nejake vase rady ohledne satniku.

marikahr
264 příspěvků 28.02.17 23:09

@Jana Sou. „je mi 15 let a bydlim na vesnici, proto se oblekam ne moc hezky“
tato veta ma aku logiku?
napis aku mas postavu, prip daj fotku…

Jana Sou.
4 příspěvky 28.02.17 23:24

.

Příspěvek upraven 15.03.17 v 17:44

Mischa88
226 příspěvků 01.03.17 07:17

Myslím, že základ šatníku je pořád to stejně, jen se to liší střihy a provedením. Takže základ jsou nějaké kalhoty u Vás zřejmě jeansy. Modré a černé? K tomu pár halenek nebo košil a pár cardiganu prip. svetru. Asi bych neváhala zakoupit ty věci v ekonomickém provedení, protože vkus se Vám bude vyvíjet a člověk se vždycky netrefí. Nadčasové univerzální kousky z kašmíru v 15 je podle mě zbytecne. A ještě doporučuji článek tady na módním pekle Basic bitch :) v 15 si toho můžete dovolit daleko víc než ve 35, tak nezapomeňte že jste mladá a je prostor pro hravost a přešlapy.

kobylkalucni
91 příspěvků 01.03.17 07:56
@marikahr píše:
@Jana Sou. „je mi 15 let a bydlim na vesnici, proto se oblekam ne moc hezky“
tato veta ma aku logiku?
napis aku mas postavu, prip daj fotku…

Logika nelogika, spolužačka měla naprosto stejný problém, když šla z vesnické malotřídky a potkali jsme se na osmiletém gymplu. Taky říkala, že si připadá jako chudá příbuzná, že u nich oblékání nikdo moc neřešil, taky holky se tam ještě nemalovaly atd… A pokud bych chodila do třídy s dvaceti holkama v riflích, triku s krátkým a culíkem, tak upřímně, asi na nějakou módu taky z vysoka kašlu…

kahlo
2 příspěvky 01.03.17 09:40

Ahoj, taky mi je 15. Ohledně těch financí - doporučuji zajít do sekáčů a na bleší trhy, dají se tam najít opravdu poklady. A nebo nakupovat ve slevách v obchodech typu H&M a New Yorker. Jo, kvalita není úplně nejlepší, ale dá se tam pořídit skoro vše za malý peníz. Píšeš, že máš ráda džíny - do nich bych trošku zainvestovala, aby vydržely dlouho a pořídit si třeba jen modré a černé. Troufám si říct, že k nim se hodí úplně všechno. Cardigany, apod. seženeš již ve výše zmíněných obchodech a pro začátek bych si k nim oblékala jen jednobarevná trička, ty se v tvým šatníku taky neztratí.

louka
15 příspěvků 01.03.17 13:46

@kobylkalucni
Chcete rict, ze u vas se holcicky bezne malovaly uz na prvnim stupni? Ja jsem z velkeho mesta a nerikam, ze se nekdy nekdo nenamaloval, ale rozhodne to byla cira vyjimka. Mozna jsem uz proste stara, ale jsem rada, ze jsme v detstvi resily jine veci.

Veroniq
279 příspěvků 01.03.17 19:15

Ahoj! Jo, rifle, trička, svetříky… S tím se dá vyjít vždycky. Osobně rifle skoro nenosím, protože mi nejsou pohodlné, takže dávám přednost měkčím materiálům (pružné upnuté manšestráky, měkčí bavlněné kalhoty), ale pokud se v džínách cítíš dobře, tak je to dobrá volba. Asi bych se vykašlala na nějaké extra efekty (díry, šisování, aplikace) a zvolila slušnou klasiku aktuálního střihu, která dobře sedne a nemá křivé švy. Trička můžeš klidně nakupovat v H&M, ideálně bavlna, bavlna+elasten, modal… ale pozor, ať si nevybereš průsvitné zmetky. Je toho fakt dost. U triček bych vybírala zase podle toho, jestli ti sednou střihem (mám pocit, že třeba Camaieu to šije úplně nesmyslně poslední dobou - levné, ale nepoužitelné), a taky jestli ti sedne barva. Na to je dobré mít s sebou někoho, kdo ti řekne, ve které barvě záříš, a ve které barvě vypadáš nemocně. Sama to poznám jen v extrémních případech. Důležité: boty si vybírej hezké, kvalitní, a pohodlné (!). Obzvlášť, pokud jsi z vesnice, tak se domnívám, že ty lodičky z obrázku zrovna moc neunosíš… Podpatek klidně, ale nějaký nižší, stabilní. Předpokládám, že budeš tahat i nějaké učebnice, a kdo se s tím má denně dřít na jehlách… I když to vypadá fakt hezky. Myslím, že z tohohle pohledu je jasné, proč spousta mladých holek běžně nosí k riflím „volnočasovou obuv“ :)

Nosfi
41 příspěvků 02.03.17 06:27

Pokud se u vás doma často pere, dá se kvalitní celoroční šatník vybudovat zhruba s 50ks oblečení. To není mnoho a je možné vše dokupovat postupně. Musíte ale tak trochu kašlat na módní výstřelky (třeba momentálně populární roztrhané kalhoty) a vybírat spíše univerzální věci. Když už jsme u těch kalhot, lze vybrat takové, které se hodí do školy i do divadla.
Základní rady bych měla v podstatě dvě:
Vybrat si několik málo barev, nejlépe neutrálních. Šatník lze postavit na nějaké základní praktické barvě (černá, šedá, námořnická modř), kterou bude mít většina těch dražších kousků a k tomu přidávt levnější barevné věci. Tedy např. kalhoty, kabelky, kabát a boty mít většinou v černé a k tomu přidávat barevná trička a detaily.
Druhé doporučení se týká bot: jděte do kvalitních polobotek nebo podobného druhu obuvi. Podpatky jsou většinou nepohodlné a nemá smysl trpět pro krásu víc, než je potřeba. Navíc ke kalhotám se dají téměř celoročně nosit i jiné druhy bot, které neničí nohu. V teniskách to prostě nikdy elegantní nebude. Oxfordky to jistí a pokud nemáte atypickou velikost, dají se pořídit na vinted v celokoženém provedení a po občasném namazání vydrží i deset let.

Itisone
629 příspěvků 02.03.17 11:22

@Nosfi vždyť je to 15 letá holka, vaše rady jsou dobré, ale pro dvakrát starší ženu. V tomhle věku nemusí nosit elegantní obuv a podpatky, navíc má omezený rozpočet
@Jana Sou. Já bych koupila padnoucí jeany nebo tmavě modré/černé kalhoty, rovný střih nebo slim fit, trench coat, nějaká trička nebo košile, svetříky/kardigany, klidně z toho New Yorkeru který tu padl, kvalita je sice slabší, ale je to levné a dá se tam najít něco použitelného. Boty nějaké nízké pohodlné, tenisky, kecky, baleríny, slip on…

Nosfi
41 příspěvků 02.03.17 13:43

@Itisone To je asi pravda, začínám být staromilská. Ty podpatky jsem myslela ve vztahu k fotkám (modelka je tam má). Navíc se je snaží nosit i spousta mladších holek. :)

Giuli
2931 příspěvků 02.03.17 13:51
@Nosfi píše:
Oxfordky to jistí a pokud nemáte atypickou velikost, dají se pořídit na vinted v celokoženém provedení a po občasném namazání vydrží i deset let.

V 15 použité oxfordky? No fuj, ani keby som mala chodiť bosa v onuci, by som si použité boty nekúpila. A už vobec nie z vinted. A tie boty čo by jej vydržali 10 rokov, by som teda chcela vidieť. Hlavne človek v 25 skutočne nenosí boty čo nosil v 15! Ani keby to boli pozlátene Louboutinky.
@Jana Sou. Hlavne si nechajte nadhľad, lebo ako to tu tak čítam, tak z vás bude po týchto radách druhá Jana Eyrová. Šat čistý, leč záplatovaný a dávno nemoderný.

kobylkalucni
91 příspěvků 03.03.17 10:02
@louka píše:
@kobylkalucni
Chcete rict, ze u vas se holcicky bezne malovaly uz na prvnim stupni? Ja jsem z velkeho mesta a nerikam, ze se nekdy nekdo nenamaloval, ale rozhodne to byla cira vyjimka. Mozna jsem uz proste stara, ale jsem rada, ze jsme v detstvi resily jine veci.

Minimálně lesk na rty měla každá, kdo ho neměl, byl za outsidera. Nebo aspoň třešňové labello, i to barvilo jak blázen. Ty „lepší“ měly i oční stíny - jak jinak než tyrkysové. Na tajňačku jsme si lakovaly nehty bezbarvým lakem po škole. Teda my hodné bezbarvým, ostatní přišly klidně i s rudým lakem, co ukradly mámě. Holky tam běžně chodily samy na diskotéku, sice „dětskou“, nicméně do skutečného diskotékového klubu a bez doprovodu dospělých. Znaly se se všemi místními bezdomovcemi a když jim bylo deset, už zkoušely cigarety… Konkrétně v naši třídě bylo hodně sociálních případů a rodičům bylo tak nějak jedno, co jejich děcka dělají… Ježiškote jak já byla ráda, že jsem na ten gympl vypadla…

lerke
5 příspěvků 14.03.17 22:53
oblečení

Ahoj, jelikož jdeš na střední, první bych ti doporučila nějaký pěkný městský batoh, ne sportovní, (černý, šedý, tmavě modrý), který se dá jednoduše kombinovat a v tvém věku nevypadá blbě ani k šatům (samozřejmě ne k těm růžovým na obrázku). Mně osobně se líbí značka MiPac, i když rok nošení na něm jde vidět… Na internetu ho seženeš v mnoha eshopech a když se podaří, tak i za dobrou cenu pod 500.
Nebo si pořiď velkou černou kabelku, taky jednoduchou, bez zbytečných ozdob, aby se ke všemu hodila a vešly se do ní sešity a učebnice.
Dále bych pořídila tmavě modré, černé a šedé rifle, vyhnula bych se roztrhaným kolenům a podobným nesmyslům jako jsou nášivky nebo výšivky, což teď v obchodech často vídám - za rok se to nosit nebude a budeš kupovat další. V H&M mají celkem slušný výběr za dobrou cenu.
Trička… samostatná kapitola :D Všude vidím nekvalitní kousky, které prosvítají, jsou ušité křivě… No musíš hledat a hlavně u bílých triček dát pozor, jestli neprosvítají. S tím souvisí dobře padnoucí tělová podprsenka, kterou by měl mít podle mě každý. Já mám v šatníku obyčejné černé, bílé, šedé, tmavě modré a proužkované triko. Všechny jsou z H&M nebo C&A, kde se dají pořídit za cenu něco kolem 100. Tohle je myslím základ, ale jestli máš ráda barvy, skoč do New Yorkeru a tam mají na stojanech za 89 Kč snad všechny bravy :D Bláznivých vzorů a potisků bych se vyvarovala - jednoduchá trička se dají lépe kombinovat - jeden přidáš výrazný náhrdelník, druhý den barevnou kabelku, třetí třeba vestu…
Střídat jenom trička je blbost, proto bych ti doporučila koupit nějaké košile - např. kostkovanou, nebo klasickou bílou - ta se hodí snad ke všemu :)
Svetry a mikiny… asi nějaký kardigan, propínací svetřík, pořádně teplý do zimy :D
Z botů by měly stačit baleríny, botasky, oxfordky a lodičky.
Určitě si kup džínovou bundu - ta se taky hodí snad ke všemu.

Možná se ve všech bodech opakuju, ale za základ šatníku považuji jednoduché střihy a barvy černou, bílou, šedou, modrou :D

I když se podíváš na jednotlivé „outfity“ holek z ACOS, není to nic výjimečného… prostě neustále kombinují dobře padnoucí džíny - jednou světlé, potom tmavé, k tomu nějaké jednobarevné triko, svetr, pěkné boty a kabelku - to je vše. Zkus si třeba rozebrat jejich oblečení a v podstatě ti vyjde, že na začátek opravdu stačí jen ty rifle a pár triček… postupně dokoupíš doplňky typu náhrdelníky, choker, hodinky nebo zajímavá kabelka.

Jinak k těm financím… V podstatě všechno co sháníš, se dá koupit ve slevě. Já osobně ani za plnou cenu nenakupuji, když vím, že se to za 3 měsíce zlevní o polovinu :D

A které obchody tedy navštívit… již zmíněné H&M, C&A, Camaieu, Orsay

Jana Sou.
4 příspěvky 15.03.17 17:52

@lerke moc děkuji. a k těm šatům, já normálně růžovou nenosím, ale to je jediná normalní fotka, kterou sem zrovna měla po ruce.

Greeny
50 příspěvků 29.03.17 18:29

Přesně tohle řešila před rokem moje sestra. Krom v H&M a New Yorkeru jsme pořídily pár levných a mladistvě vypadajících kousků taky v Terranově. Často se teď v jarních/letních kolekcích objevují taková ta bavlněná saka, které jsou do školy pro mladé slečny ideální. V zimě se dají nosit pod bundou místo mikiny a v létě zase nahradí obyčejnou bundu.

Reklama

Váš příspěvek

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek

Reklama