Zápach z bot

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

seznam.mih 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.12 04:16

@Robena Už vidím nějakou tu Harlequinku, jak tam bude nějaká krásná romantická pasáž a pak najednou by muž poznamenal, že tu něco smrdí.. zlato tobě tak smrdí nohy běž si je umejt.

MP MS61
124 příspěvků 06.09.12 08:37

Pokud je situace vážná, téměř zoufalá, tak by mohl pomoct cedr. U dražších pánských bot se doporučuje po každém nošení nasadit do bot cedrové napínáky, které kromě hlavní funkce (botu narovnat a držet v tvaru) botu vysoušejí a provoní. Opravdu to funguje. Další alternativou do sportovních a volnočasových bot jsou pytlíky s drceným (?) cedrem. Údajně to funguje stejně.
Sports Dry AE
Je to sice zboží primárně určené pro muže, ale za zeptání u dovozce nic nedáte. Teoreticky by se daly z 1 páru pánských vyrobit 2-3 sady do lodiček. :-)

M.

Alhambra
861 příspěvků 06.09.12 08:43

Cedrové dřevo doma mám, tak asi vyzkouším. Je pravda, že cedr voní nádherně a jeho vůně se rozvine ve vlhku, takže by na tom něco být mohlo. :-)

Šošana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.12 08:51

Soda. Tedy obyčejná jedlá. Prý odnímá pachy. Nasypat do bot, nechat působit přes noc, ráno vysypat. Kožené boty ale při opakované akci moc vyschnou. Nebo nasypat sodu do starých ponožek, zauzlovat, dát na noc do bot.

trnk
306 příspěvků 06.09.12 15:53

@Letefa Sáčky jsou k dostání v některých drogerích (ale teď už nevím, kde jsem je kupovala naposled a již bych také potřebovala další), stojí kolem 100,– Kč. Viděla jsem je i někde v opravně bot, ale měli cenu hodně nadsazenou. Jinak firma Batavan se zúčastňuje kosmetických veletrhů (teď v pátek a sobotu jsou v Praze dva - v Letňanech a Holešovicích). Otázka je, na kterém budou.

Alhambra
861 příspěvků 06.09.12 19:44

Tak jsem učinila pokus s cedrovými hoblinami, které jsem nacpala do staré ponožky a takto vytvořený váleček jsem vsunula do boty. Jedné, druhou jsem ponechala jako referenční vzorek :-) Po pár hodinách jsme očichali oba vzorky a panejo, to je teda rozdíl!

misslonely
24 příspěvků 06.09.12 19:52
@LadyPapajka píše:
Kamarád někde našel, že by měl dát svoje boty do mrazáku, že to prej zabije ty bakterie co smrdí. Mám pocit, že to nefungovalo, nemáte to některá ozkoušené?

to nevím jestli je to je dobrý nápad, ale pokud jsou boty kožené, tak jim mráz asi moc dobře dělat nebude, pokud je nemá kvalitně namaštěné, ale nevím. např. lakovky jsou na mráz velmi citlivé

lipo
303 příspěvků 06.09.12 21:52

Levandule se dá koupit v bylinkové lékárně (v krpoli), parfémované kuličky jsem viděla u Vietnamců na Zelňáku, ale nevím, jak jsou kvalitní.

trnk
306 příspěvků 13.09.12 16:12
@Letefa

Tak jsem si sáčky již koupila a to v Tylově pasáži v Praze ve zdravé obuvi (ale stály 135,– Kč), dále je prý mají v salonu Žitná 2 a v lékárnách Loyd - další na internetu na stránkách Batavanu. V těch drogériích už je prý nemají. A já je tam vždy kupovala.

Hanee11
14 příspěvků 29.12.12 01:52

Taky jsem s tímto problémem bojovala, mrazák vřele nedoporučuju. Co se mi ale osvědčilo, je prachsprostá: křída. Kupte si v papírnictví kousek křídy a vložte ho pokaždé přes noc do bot. Zafungovalo i do umělých bot, které jsem považovala za odepsané. Rady našich babiček:)

Agrafína
251 příspěvků 29.12.12 12:38

Větrat a boty se snažit střídat. Když přijdu domů, boty co nejvíc otevřu a vyvětrám, jednou za čas je umyju/vyperu - ne jen zvenčí ale i zevnitř, ošetřím a naimpregnuju. A hlavně nestrkat nevyvětrané do uzavřeného botníku.

uu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 13:37

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:20

modra_kocka
903 příspěvků 30.12.12 14:56

Taky mě zajimá, kde se dají sehnat/koupit cedrové piliny. Cedrové napínáky se mi nehodí tvarem.

Místo peodorantu se dá s úspěchem použít skořice - špetku do každé ponožky. Funguje to i se silonkami (u průhledných nedávám, co kdyby náhodou někde prosvítala).

janicece
2 příspěvky 03.01.13 06:03

Toto funguje: http://www.heureka.cz/?…

janicece
2 příspěvky 03.01.13 06:04

Sterilizátor obuvi: http://www.heureka.cz/?…

Jirkátor
1564 příspěvků 04.01.13 06:29

Proti pocení nohou se mi osvědčily ponožky z bambusové příze. Do lodiček to asi nebude ono, ale do ostatních bot je to dobré řešení. Dají se koupit i s příměsí stříbra, a stojí jen o pár korun víc než běžné ponožky.

dost_bot
2071 příspěvků 28.01.14 22:20

Oživuji téma s dotazem : mám semišové boty, bohužel s látkovým vnitřkem. Koho to napadlo vyrobit, nevím, ale není to dobrý nápad. Po nějaké době nošení začaly být cítit, vystříkání různými spreji pomůže na pár hodin. Vymýt se kvůli té látce nedají, asi. Nemáte nějaký tip? I látku vytřít octem? Nebo nějaká desinfekce ve spreji? Nechce se mi boty vyhodit, jsou pěkné a pohodlně…ale je to hrozné. Vojenské cvičení hadr :-)

trnk
306 příspěvků 29.01.14 17:24

@dost_bot Jak jsem psala výše filtry do bot od Batavanu. Jsou proti zápachu, vlhkosti, antibakteriální a voní.

Vetra
3 příspěvky 31.01.14 14:11

Dobrý den, koupila jsem si kožené zdravotní boty s plnou špičkou, mám je asi 14 dní a potí se mi v nich nohy, barví bílé ponožky do hnědo-oranžova a nohu mám za celý den v práci jako kdybych si je ve vaně dlouho namáčela, samé varhánky. Stály hodně a jsou z internetu, nevíte někdo, co s tím? Přece v kožené botě a ještě zdravotní by se nohy potit neměly. Ale reklamovat je bez nějake závady taky nemužu, že?

Gorilka
954 příspěvků 31.01.14 19:38

A jsou opravdu z kůže?
(hloupá otázka) - Jsou bílé ponožky nutností?
Co je to „stály hodně“?

trnk
306 příspěvků 02.02.14 11:10

@Vetra Já bych je reklamovala. To co popisujete závada je. Nemají gumovou podešev? Že se Vám v nich potí nohy může být způsobeno tím.

Vetra
3 příspěvky 03.02.14 22:17

Je to zdravotní obuv Alpro a píši tam že ty boty mají anatomicky tvarovanou koženou stélku. A podešev bude nejspíš gumová. Stály skoro 2 tisíce. http://www.zdravotnicke-potreby.cz/…105-523.html

Hanee11
14 příspěvků 09.02.14 14:10

„Kožená stélka“ není kožená bota. Materiál Birko-Flor se používá jako náhražka kůže. Nicméně i přesto by ta bota měla být kvalitní. A nosíte bavlněné ponožky (co nejvyšší podíl bavlny)?

Gräfin
2642 příspěvků 09.02.14 14:20

@Vetra nenosit stejné boty každý den pomáhá. Chce to ještě jedny

Jiná Realita
13791 příspěvků 09.02.14 14:29

Boty se dají desinfikovat na místech, kde dělají pedikůru (ne všude) stříbrem.

ještě jsem to nezkoušela, asi chci to zkusit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek