Zápach z pračky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarka305
1 příspěvek 11.10.18 10:07
Zápach z pračky

Nedávno jsem řešila zápach z pračky, od kterého mi začalo zapáchat i oblečení. Pak jsem zkusila radu na http://radybydleni.cz/…-od-zapachu/ a to smíchat zředěný ocet a půl hrnku sody a pustit pračku na plné otáčky a musím říct, že to velmi pomohlo. Navíc radí pravidelně čistit zásobník prášku a aviváže nejlépe sodou a octem a nebo přímo savem na praní. Taky tam připomínají nezapomínat na gumové těsnění a používat na něj přípravky proti plísni. Musím se přiznat, že jsem pračku příliš často nečistila, zkusím to napravit.

Reklama

Reklama

Reakce:

Jordaan
8209 příspěvků 11.10.18 11:30

Zakladate diskusi, abyste nam sdelila, ze Vase pracka uz nesmrdi? To je opravdu nosne tema.

isko
1134 příspěvků 11.10.18 12:27

@Sarka305
Tak jo, tak já ji taky budu čistit.

if5
167 příspěvků 11.10.18 13:27

Asi jsem čuně, nic čistit nebudu.

isko
1134 příspěvků 11.10.18 13:54

@if5
Tak já ji taky čistit nebudu.

benyka
6410 příspěvků 11.10.18 18:47

@isko Žádnou jsem nikdy nečistila a nesmrdí ani třetí. Nota bene, co má co smrdět, když je každou chvíli vypraná dočista do čista?!

if5
167 příspěvků 11.10.18 19:17
@isko píše:
@if5
Tak já ji taky čistit nebudu.

Sakra, to abych si dala pozor, jestli se ze mě nestává ten, no, influencer :-)

isko
1134 příspěvků 12.10.18 08:50
@if5 píše:
Sakra, to abych si dala pozor, jestli se ze mě nestává ten, no, influencer :-)

Influencer? Tady přece žádní nejsou, tady jsou jen spokojení zákazníčci a spokojené šikovné hospodyňky!

:-) :-)

Uživatel je onlineMoir
2093 příspěvků 12.10.18 09:10

@Sarka305 z hlediska elementáních znalostí chemie žáka základní školy vyplývá, že dávat najednou kyselinu (ocet) a zásadu (sodu), povede k tomu, že si v pračce vyrobíte kuchyňskou sůl a ne to, že ji lépe vyčistíte, buď jedno, nebo druhé, případně projet to nadvakrát, jedou se sodou, jednou s octem

Lála_druhá
444 příspěvků 12.10.18 09:34

@Moir
Jako chemika mě právě napadlo, proč míchat sodu a ocet - dojde k neutralizaci (a je to reakce poměrně značně exogenní, dokonce jsem k tomu našla video zde https://www.onetv.cz/…le-smes-silu). Kuchyňskou sůl teda nevyrobíte, to byste musela smíchat hydroxid sodný a kyselinu chlorovodíkovou, vznikne logicky nejspíš octan sodný.

benyka
6410 příspěvků 12.10.18 09:51

@Lála_druhá Když ono to tak krásně bublá a každý to má doma… Lidové recepty doporučují sypat a lít to kvůli vyčištění i do odpadního potrubí dřezu. A když se to nejmenuje zrovna soda, tak poslouží „prášek do pečiva“.

Uživatel je onlineMoir
2093 příspěvků 12.10.18 09:59

@Lála_druhá pravda, octan :), přijela jsem ze služební cesty v půl dvanácté v noci a v šest jsem vstávala do práce, kolečka sice šrotovala, ale nedošrotovala :)

Atlacoya
2557 příspěvků 12.10.18 12:07
@benyka píše:
Nota bene, co má co smrdět, když je každou chvíli vypraná dočista do čista?!

Moderní je prát vše na 30, to se breberkám líbí.

benyka
6410 příspěvků 12.10.18 12:42

@Atlacoya Já bych řekla, že k tomu mohou přispívat taky složky aviváže, která se používá za studena a zůstává v pračce jako poslední. Já ji nepoužívám, takže v pračce zůstává jen voda z posledního máchání, pro breberky asi nic moc.

Reklama

Váš příspěvek

V Amsterdamu otevřeli muzeum eko módy

Muzeum Fashion For Good reaguje na ekologickou stopu, kterou po... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Kam se poděli hipsteři?

Autor: Matouš

Dřív si lidi nadávali do emařů, pak přišli na přetřes hipsteři. Kde... Celý článek

Reklama