Zápach z pračky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarka305
2 příspěvky 11.10.18 10:07
Zápach z pračky

Nedávno jsem řešila zápach z pračky, od kterého mi začalo zapáchat i oblečení. Pak jsem zkusila radu na http://radybydleni.cz/…-od-zapachu/ a to smíchat zředěný ocet a půl hrnku sody a pustit pračku na plné otáčky a musím říct, že to velmi pomohlo. Navíc radí pravidelně čistit zásobník prášku a aviváže nejlépe sodou a octem a nebo přímo savem na praní. Taky tam připomínají nezapomínat na gumové těsnění a používat na něj přípravky proti plísni. Musím se přiznat, že jsem pračku příliš často nečistila, zkusím to napravit.

Reakce:
Jordaan
8593 příspěvků 11.10.18 11:30

Zakladate diskusi, abyste nam sdelila, ze Vase pracka uz nesmrdi? To je opravdu nosne tema.

isko
1334 příspěvků 11.10.18 12:27

@Sarka305
Tak jo, tak já ji taky budu čistit.

if5
223 příspěvků 11.10.18 13:27

Asi jsem čuně, nic čistit nebudu.

isko
1334 příspěvků 11.10.18 13:54

@if5
Tak já ji taky čistit nebudu.

benyka
7051 příspěvků 11.10.18 18:47

@isko Žádnou jsem nikdy nečistila a nesmrdí ani třetí. Nota bene, co má co smrdět, když je každou chvíli vypraná dočista do čista?!

if5
223 příspěvků 11.10.18 19:17
@isko píše:
@if5
Tak já ji taky čistit nebudu.

Sakra, to abych si dala pozor, jestli se ze mě nestává ten, no, influencer :-)

isko
1334 příspěvků 12.10.18 08:50
@if5 píše:
Sakra, to abych si dala pozor, jestli se ze mě nestává ten, no, influencer :-)

Influencer? Tady přece žádní nejsou, tady jsou jen spokojení zákazníčci a spokojené šikovné hospodyňky!

:-) :-)
Moir
2195 příspěvků 12.10.18 09:10

@Sarka305 z hlediska elementáních znalostí chemie žáka základní školy vyplývá, že dávat najednou kyselinu (ocet) a zásadu (sodu), povede k tomu, že si v pračce vyrobíte kuchyňskou sůl a ne to, že ji lépe vyčistíte, buď jedno, nebo druhé, případně projet to nadvakrát, jedou se sodou, jednou s octem

Lála_druhá
471 příspěvků 12.10.18 09:34

@Moir
Jako chemika mě právě napadlo, proč míchat sodu a ocet - dojde k neutralizaci (a je to reakce poměrně značně exogenní, dokonce jsem k tomu našla video zde https://www.onetv.cz/…le-smes-silu). Kuchyňskou sůl teda nevyrobíte, to byste musela smíchat hydroxid sodný a kyselinu chlorovodíkovou, vznikne logicky nejspíš octan sodný.

benyka
7051 příspěvků 12.10.18 09:51

@Lála_druhá Když ono to tak krásně bublá a každý to má doma… Lidové recepty doporučují sypat a lít to kvůli vyčištění i do odpadního potrubí dřezu. A když se to nejmenuje zrovna soda, tak poslouží „prášek do pečiva“.

Moir
2195 příspěvků 12.10.18 09:59

@Lála_druhá pravda, octan :), přijela jsem ze služební cesty v půl dvanácté v noci a v šest jsem vstávala do práce, kolečka sice šrotovala, ale nedošrotovala :)

Atlacoya
2665 příspěvků 12.10.18 12:07
@benyka píše:
Nota bene, co má co smrdět, když je každou chvíli vypraná dočista do čista?!

Moderní je prát vše na 30, to se breberkám líbí.

benyka
7051 příspěvků 12.10.18 12:42

@Atlacoya Já bych řekla, že k tomu mohou přispívat taky složky aviváže, která se používá za studena a zůstává v pračce jako poslední. Já ji nepoužívám, takže v pračce zůstává jen voda z posledního máchání, pro breberky asi nic moc.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek