Zaprděné Peklo

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Sekhmet
1918 příspěvků 15.04.13 12:29

@corleone Jenže vy pořád říkáte A a neříkáte k tomu i to B. Tedy, že s metabolickým nastavením se nedá moc bojovat a existují lidé (a není jich zas tak málo), kteří aby byli schopni spálit víc než jeden „normální“ oběd, museli by přidat na sportu několik desítek hodin denně, což není v lidských silách.
Mimochodem to, co je obecně považováno za „normální“ oběd (alespoň podle restauračních porcí), bych já pálila tři dny. A představa, že bych si dala něco navíc? Proč bych to proboha měla dělat?

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:31

@abcdefg
Ne, že bych vám chtěla oponovat, nicméně otoky po kortikoidech jsou typické a od normální obezity snadno rozeznatelné.
Co je to „sixpack“?

carsa
558 příspěvků 15.04.13 12:33

Jenom k tomu pohybu. Minulý týden jsem běžela 1/2maraton a spolu se mnou dalších 12 tis. lidí. Kromě tak stovky těch prvních, to jsou lidé, kteří by o sobě možná ani nenapsali, že jsou skalní sportovci. Jsou to prostě lidi, kteří si jdou několikrát týdně zaběhat. A ač jsem se rozhlížela sebevíc, nikoho s nadváhou jsem tam neviděla. Ono opravdu, nebýt tlustý, zas taková věda není.

Příspěvek upraven 15.04.13 v 12:34

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 12:34

Já musím trochu souhlasit s @corleone. Asi existují různé metabolické potíže atd. a někteří lidé zřejmě nehubnou, i když se snaží. Ale většina z nás prostě zhubne když méně jí a víc cvičí.
Mě osobně docela rozhodily tyhle řeči v hubnoucím vlákně, najednou jsem měla pocit, že zhubnout je strašně těžké a že asi budu muset navštívit výživového poradce, protože když jím méně a mám hlad, tak se „programuju“ na přibírání… ony tyhle teorie dokážou hubnoucího člověka dost rozhodit.
Nakonec jsem se na to vykašlala a prostě začala méně jíst, úplně jsem přestala jíst sladké (jakýkoliv cukr, takže ani ochucený jogurt atd) a začala jsem hubnout. A ano, mám někdy mezi jídly hlad. To neznamená, že hladovím. Jím 3krát denně dost velké porce. Nemyslím, že by to znamenalo, že se můj metabolismus zblázní a začne vše ukládat. Sportuju, takže to pomáhá spalování a hlavně si myslím, že tyto teorie razí výživový poradci a lékaři, kteří potom po nás chtějí dost peněz za výživový plán.
Já jsem například četla studie, že do toho stavu zpomaleného spalování se člověk dostane až po několika měsících hladovění…
Ono když se pořád nahlas všude tvrdí, jak ten člověk nemůže se svou váhou nic dělat, je to pro lidi signál k tomu, že opravdu nic nedělají a vzdají to. Jsou lidé, jako třeba @Sekhmet, kteří mají prostě smůlu, ale u @Sekhmet se opravdu nejedná o žádnou obezitu, nic co by ohrožovalo zdraví a fungování. Mně se naopak líbí přístup třeba Jillian Michaels, která těm lidem občas sice dost tvrdě říká zdravotní rizika jejich stavu atd. ale také je motivuje ke změně a přesvědčuje je, že změna je možná…

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:35

To je ten pekáč buchet na přední části trupu…

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:37

@Sekhmet
Tak to je přesně to, čím ty vaše játra trápíte. V noci MUSÍ mít klid. Vím o čem mluvím a asi i tuším, proč nemůžete shodit, neb po očkování na chřipku mne skolil těžký zánět slinivky včetně jater a dva roky jsem řvala bolestí i bez jídla. Máte-li zájem, napište SZ, můžem si o tom něco napsat.
Jinak tady začínám mít dojem, že v koncentráku museli být všichni obézní, vždyť také nejedli, jako ti všichni o kterých je tu řeč, že přibírají z vody a jí málo. Prdlačku, jedí špatně, neb kdyby nejedli, prostě zhubnou. Zdravím corleone, vřele s ním souhlasím.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:39

@MP Barbucha
Máte nepochybně pravdu, to vím z vlastní zkušenosti. Kašlu na výživové poradce. Na druhou stranu já jsem nepotřebovala shodit víc, než 10 kg. Ale ten, kdo potřebuje dát dolů 20, 30 i 50, potřebuje podle mě aspoň odborný dohled a normálně kolikrát potřebuje, aby nad ním ten poradce stál s bičem. Sám nemá tu vůli.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:40

Opět ten odezdikezdismus: přeci nikdo zde netvrdí, že přijatelní bližní jsou pro něho jen ti „mladí, hubení, krásní a vystajlovaní“ jedinci. Bavíme se myslím o tom, že pokud někomu morbidně obéznímu tvrdíme, že je vše v nejlepším pořádku, je to lež a vlastně mu tím ubližujeme.
Sama moc dobře vím, jaké to je, když si z vás někdo utahuje kvůli tělesné schránce. Za mého raného mládí byly v módě tvarované ženy a já to měla fakt těžké. Spolužačky mne litovaly, kluci mnou otevřeně pohrdali a všichni se smáli mé hubenosti. Moje matka neustále poslouchala, že mi má dát pořádně najíst a já trpěla u dětské lékařky dotazy, co přesně mi maminka dává k jídlu. Vypadali jsme jak sociální případi, mezi těmi všemi „zdravě vypadajícími“ dětmi.

lablonderousse
240 příspěvků 15.04.13 12:42

@Kokoska1 Já taky a moc jsem se smála a zajímalo mě, jak bych se teda jako právnička měla stravovat :D

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:45

Ještě taky miluju teorii, kterou razí moje špekatá kolegyně - nemůže zhubnout, protože je v práci podhodnocená, což je vina vlády. Je chudá, proto si musí kupovat levné jídlo, to je nekvalitní a oni s manželem proto mají tak 20 kg navíc každý. Při této řeči žere fidorku, aby si pohladila chuťové pohárky po obídku, jak ona říká. Vzpomínám na svoji prababičku, která vychovala 5 dětí z toho, co bylo na poli, z mléka z jedné kozy, z deseti slepic a taktéž tolik asi králíků. Sladkosti? Sušené švestky a těch bylo málo. Všichni měli postavičky luxusní!

Příspěvek upraven 15.04.13 v 12:50

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:48

@DonChichot
Moje děti tak vypadají i dnes a doktor je furt přeměřuje a převažuje. Tvrdím mu, že jsme sakra s manželem oba štíhlí, naši rodiče byli štíhlí, že děcka furt někde lítají etc. V porovnání se spolužačkami (jsou ve kvintě) vypadají jako dcery některých z nich. Doktor má pocit, že musí být někde chyba, ale netuší, kde.

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:50

@Sekhmet Nespletla jste si kJ a kcal? Jeden bílý jogurt má opravdu kolem 400 kJ, ale bazální metabolismus je kolem 2000 kcal (8400kJ). http://www.mte.cz/bmr.php?…

Sekhmet
1918 příspěvků 15.04.13 12:50

@kočičííí Zdravé jídlo se prodraží těm, co předtím jedli opravdu levně. Když nahradíte dvacet deka slovenského salámu deseti deky 90% šunky, prodraží se vám to zhruba čtyřnásobně. Pokud ale před tím kupovali Colu, sušenky, bonbóny atd., může skutečně zdravá strava vyjít stejně draho jako nezdravá. Levnější vyjde opravdu málokdy, protože to nejdražší je kvalitní maso, čerstvé ryby a mimo sezónu zelenina. A to vám financema zamává, že se nebudete stačit divit.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 12:50

@kočičííí
Já si myslím, že problém obézních lidí tkví jinde. Vždy se najdou jedinci, kteří prostě nezvládají život bez nějaké té berličky. Každý občas nějakou potřebujeme. Někdo to udrží na uzdě, někdo ne. Já ty lidi vůbec neodsuzuju, příležitost dělá zloděje a dnešní doba „dělá tlouštíky“. Jídlo je levné potěšení, které nás na chvíli zabaví a potěší. Připadá mi to jako obdoba alkoholismu nebo kouření. Ten člověk také ví, že si škodí.. A protože úplně přestat jíst nejde, je pro obézní a otylé lidi mnohem těžší zbavit se přežírání a normálně jíst.
Ale stejně jako alkoholikům nebudeme tvrdit, že sem tam nějaká sklenička je v pořádku, když víme, že pijí denně několik lahví, tak já osobně nebudu říkat tlustým (myslím tím morbidně obézní lidi, ne lidi s pár kily navíc) že je vše v pořádku, že mají pravděpodobně špatný metabolismus atd… Zhubnout z extrému do třeba mírné nadváhy prostě možné je, s pomocí a podporou odborníků a blízkých to každý může zvládnout.

Sekhmet
1918 příspěvků 15.04.13 12:50

@wednessday Spletla, máte pravdu. Ohledně toho jogurtu. Každopádně princip je stejný. Prostě ze 400kcal na den se zdravě jíst nedá.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:52

@Sekhmet
Ano, tomu rozumím, ale v mnou zmiňovaném případě je to trochu jinak, je to jen blbá výmluva. Ona kdyby zmenšila objem zkonzumovaného na polovinu a to bylo kvalitnější - a tedy dražší, ale únosně - tak by jí to množstevně stačilo. Navíc jsou s manželem jen dva a oba mají průměrný plat. Takže kecy.

Příspěvek upraven 15.04.13 v 12:56

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 12:54

Jinak ještě upozorňuji, že jsem zhubla zatím 8kg během 4 měsíců, takže to není žádný rychlý a nezdravý úbytek. Prvních 14 dní se nedělo nic, ale vydržela jsem. To myslím dost lidí odradí, někdy trvá déle, než se hubnutí spustí. Jinak podle lékařů vynechání veškerého cukru vždy pomůže, i když zkonzumujete třeba i větší množství kalorií v jiných (zdravých) potravinách.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 12:56

@MP Barbucha Ano, mám též na vlastní kůži vyzkoušeno.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 13:00

Nemělo by se tu spíš řešit, jak se oblékat NEŽ se zhubne? Nebo pokud se zhubnout nedá? Na to je tedy spíš jedno s vedlejších vláken, vím. V každém případě se to tu nejmenuje „příčiny obezity“, čekala jsem tady spíš debatu o odvážných a inpirativních módních kreacích!

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 13:01
@carsa píše:
Jenom k tomu pohybu. Minulý týden jsem běžela 1/2maraton a spolu se mnou dalších 12 tis. lidí. Kromě tak stovky těch prvních, to jsou lidé, kteří by o sobě možná ani nenapsali, že jsou skalní sportovci. Jsou to prostě lidi, kteří si jdou několikrát týdně zaběhat. A ač jsem se rozhlížela sebevíc, nikoho s nadváhou jsem tam neviděla. Ono opravdu, nebýt tlustý, zas taková věda není.Příspěvek upraven 15.04.13 v 12:34

A není to spíš tím, že člověk s nadváhou se nepřihlásí na 1/2 maraton, protože by to nedal?

666mahu
1490 příspěvků 15.04.13 13:01

@Karoleenah, podobného muže znám, má jen trošku menší housku na břiše, je mu 45, sní na co přijde, doslova žere, zapije to denně mnoha pivy. Samozřejmě sportuje.

Závidím všem, kteří se cpou a nepřibírají nebo na jídlo chuť nemají. Patřím, k těm, kterým chutná, jídlo mě baví. :-) Nejsem na sladké, jsem masová a k tomu miluju živočišné tuky - od kachny, přes sýry, šlehačku až po uherák. :-) A tak se musím občas také omezovat a nasazovat období s výhradně méně kalorickými a zdravými jídly.
Potkala jsem 2 ženy, které byly opravdu hubené a nebyly schopné přibrat - kila navíc byla jejich celoživotním snem.
Já a moje kamarádky se dělíme na 2 skupiny, jedna miluje pohyb a vypráví o endrorfinech, ta druhá (a v té jsem i já) na endorfiny nevěří a hýbe se, protože je to potřeba. První skupina má sport za odměnu, ta druhá se odměňuje až po fyzické aktivitě (já se např. po sportu obvykle stavuju na nákupu pro rodinu a tak lehčeji nakupuji zdravé a nejdražší potraviny - maso, ryby + haldy ovoce a zeleniny, a pak samozřejmě něco pěkného na sebe - protože se do toho v pohodě vejdu). :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.13 13:11

@Kokoska1
Co se tohoto týče, tak se mi líbí, když se s módou experimentuje, ráda potkávám barevně oblečené lidi atd. a konkrétně u tlustých lidí se mi líbí, když nejsou v obligátním stanu.
Sama příliš neexperimentuju, u mě by to asi byla křeč. Tedy aspoň podle měřítek pekla nejsem rouzhodně originální a experimentální :-)

Khajka
506 příspěvků 15.04.13 13:12

@MP Barbucha S tím cukrem máte pravdu - nejen, že jsem po jeho vynechání (a tím nemyslím ovoce, ale zákusky, slazení čaje či kávy, apod.) během půl roku shodila cca 7 kilo, ale zároveň se mi vytratily mykózy a výrazně zlepšila imunita.
Většina lidí si však myslí, že bez sladkostí přeci nemůžu žít a snaží se mi je cpát - naštěstí jsem na ně po nějaké době přestala mít chuť, takže jim jen s úsměvem řeknu, že děkuji, ale já si nedám.

kočičííí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.13 13:19

@Khajka Ano, stačí být na sebe trochu přísná a po nějaké době Vás plně uspokojí 2gramy 70% čokolády a tři sušené meruňky. Přesto si někdy dám ráda zákusek a jsem schopna i se sladkého přejíst, miluju třeba švestkové knedlíky. Ale to už s váhou nic nedělá, jeden výkyv v cukru za 2 měsíce. taky ráda a hodně piju pivo, ale člověk to pak musí vykompenzovat a hlavně to nesmí být pravidelně. Dvě kostky do každého hrnku čaje, když ho denně vypiju 4 - 6 litrů - to si nedovedu představit.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek