Zdravotné okienko - čokoľvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP blanka
1702 příspěvků 20.12.18 10:22
zdravotné okienko - čokoľvek

Ušila som si do nemocnice nočnú košeľu, ale v CJMDNS by s ňou asi nejaký zvláštny dojem neurobila. Mám dve nové nemecké barly, ale ani tým by som v CJSDK zrejme nikoho neohúrila. Týždeň po operácii bedrového klbu sa cítim šťastná a spokojná - pochváliť sa vo Vlákne len tak pre radosť? Nie, napadlo ma radšej založiť vlákno nové, veď každú chvíľu potrebuje niekto s niečím ohľadne zdravia a chorôb poradiť.
A ja zatiaľ zberám veselé nemocničné historky, ktoré už dám do patričných miest.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lorens
2014 příspěvků 20.12.18 17:58

@MP blanka Tak to je dobře. Pustí vás na Vánoce domů?

MP blanka
1702 příspěvků 20.12.18 18:52

@lorens - ak by som išla z nemocnice priamo domov, tak už som 2 dni doma. Ale máme tu možnosť prejsť z nemocnice do doliečovacieho ústavu. Pobyt trvá 3 týždne, sviatky,nesviatky. To,že som sem išla nebolo preto,že by sa o mňa doma nepostaral manžel,ale tu sa cvičí.Ja som kvôli odkladanému termínu operácie aj doma cielene cvičila takmer dva mesiace,a oplatilo sa .Lenže keďže sa chcem vrátiť do pôvodného stavu a pritom sa poznám a viem, že niekedy až prepínam,tak ak si nechcem prílišnou snahou ublížiť,odborný dozor bude na mieste.Strávim tu Vianoce aj Silvester a v polovici januára končím.Už som velká holka, takže nijako nesmútim.

Temperance
1258 příspěvků 20.12.18 19:28

@MP blanka Tak ať máte svátky co nejpříjemnější. Hlavně že operace dopadla dobře :-)

MP blanka
1702 příspěvků 20.12.18 19:56

@Temperance ďakujem. Keď si uvedomím,čo všetko lekári dokážu,obdivujem ich a skôr ľutujem personál,ktorý tu bude na sviatky s nami.A to aktuálne jedna sestrička nešťastne spadla na koleno,a tak ich bude menej, a logicky tak budú mať viac práce.

lorens
2014 příspěvků 21.12.18 00:45

@MP blanka Až jak jste to napsala, uvědomila jsem si, že když dělali kloub mé tetě, taky šla rovnou z nemocnice na rehabilitaci do doléčováku. Tak si to tam hezky užijte, domácí Vánoce už znáte, tak co. A manžela tam za vámi jistě pustí.

Temperance
1258 příspěvků 21.12.18 14:59

@lorens @MP blanka Když si vzpomenu, jak kdysi bývávaly návštěvy jen dvakrát týdně po dvou hodinách…

Lizbeth
654 příspěvků 21.12.18 16:46

Moje maminka právě minulou sobotu z takové rehabilitace přijela. Má nový kyčelní kloub a také šla po operaci raději cvičit pod dozorem,aby něco nezanedbala. Držím palce.

MP blanka
1702 příspěvků 21.12.18 17:58

@Lizbeth - dúfam, že aj vaša mama sa cíti dobre. Kedysi sa ľuďom takto pomôcť nedalo, a koľko si museli vytrpieť. Ešte v časoch Nemocnice na okraji mesta bola totálna endoprotéza postrachom, aspoň tak som to v seriáli vnímala - a teraz to ide jedno za druhým.S pomocou liekov sa dá bolesť zvládnuť, a všetci, ktorých poznám si pochvaľujú ,ako sa im po operácii znovu zlepšila kvalita života. Už sa teším !

MP blanka
1702 příspěvků 25.12.18 17:37

@Lizbeth -pretože vaša mama išla na rovnakú operáciu nejaký čas predo mnou, chcela by som sa spýtať: berie ešte lieky proti bolesti? Možno mi aj niekto iný povie, približne od kedy sa môžu vysadiť, alebo zmenšovať dávky ? Ja som skúsila pred niekoľkými dňami nezobrať si tabletky na noc, ale potom ,okolo 3.hodiny som si je ešte rada vzala. Ale nechcem sa na ne naučiť.

Lizbeth
654 příspěvků 26.12.18 09:44

Tak to nevím, ale zeptám se , dnes se s ní uvidím..včera jsem si u ní odskočila na speciální wc a připadala jsem si s nohama ve vzduchu zvláštně :) Také máte namontovanou tu nástavbu?

Lizbeth
654 příspěvků 26.12.18 09:45

Jé vlastně vy ještě nejste doma, pardon :)

MP blanka
1702 příspěvků 26.12.18 12:58

@Lizbeth - ale úvaha je správna. Nadstavec WC je nutný, a už som rozmýšľala o takej dôležitej veci, že ako to bude doma fungovať. Manžel si bude musieť cvičiť cielené mierenie, zakaždým to dávať dolu snáď nebude? :-)

Lizbeth
654 příspěvků 27.12.18 04:57

Tak maminka říkala, že léky na bolest brala cca 14 dní, pak už ne, přestože ji nabízeli. Brala si jen na spaní, protože jí dělá problém poloha na zádech a celkově hůře usíná..

MP blanka
1702 příspěvků 27.12.18 10:05

@Lizbeth-Ďakujem ,maminku pozdravujem a prajem, nech jej to dobre behá !

benyka
6797 příspěvků 03.01.19 18:19

Dneska mě chytil břichabol tak dokonale, že jsem tři hodiny ležela jako placka. Už je to dobré, ale nesmím zanedbávat po každých třech hodinách vypít půl litru vody. Když to v noci zaspím, mám to ráno spočtené i s úroky a celý následující den stojí za starou belu. Čím to je nikdo neví.

MP blanka
1702 příspěvků 03.01.19 19:51

@benyka - nebolo to iba z jedla ?Myslím tým - prejde to tak nejako samo ?Snáď to nebude nič zlé!

benyka
6797 příspěvků 03.01.19 20:54

@MP blanka Z jídla to není, mám to už dvacet let. :-) Urologie, gastroentorogie, gynekologie - nic. Ale na umřití to zjevně není, takže to nikoho nezajímá.

MP blanka
1702 příspěvků 04.01.19 07:42

@benyka -ja som tak naivná! Ale to asi preto, že nejaké podobné zlé skúsenosti nemám.Ja mám ešte tú naivnú vieru, že keď ťa niečo bolí, choď za pánom doktorom ,a on ti pomôže.Ale už tá moja dôvera dostáva trhliny, keď tak sem-tam niečo podobné, ako píšete čítam, no a teraz v nemocnici a v doliečovacom zasa počúvam historky,čo vôbec nie sú príjemné. Dvadsať rokov sa trápiť, - a lekárska veda nič ? Pofúkala by som, ale to vám asi sotva pomôže, ale prajem, nech to aspoň rýchlo prejde. Teda verím, že ten stav netrvá nepretržite dvadsať rokov ?!!

benyka
6797 příspěvků 04.01.19 08:52

@MP blanka Přetržitě. Teď jsem měla asi rok útlum, už jsem si lebedila. Zase se to nějak vrátilo, ale zaplať pánbů aspoň za ten rok. V dobách, kdy jsem ještě nepřišla na tu fintu s vodou, to ale bylo podstatně horší. Takže aspoň tak. S těmi historkami a zkušenostmi je to prostě vývoj. Vzpomínám si, jak jsem kolem třicítky začala chodit na kontroly do arytmologické poradny na kardiologii, a s nějakým pánem v čekárně jsme dali řeč. Žasla jsem, když mi říkal, že tam chodí už sedm let …a nic. No a já to mám dodneška, jenom už tam dvacet let nechodím. Vyjde to nastejno.

Judy24
769 příspěvků 12.01.19 07:59

Snad se mi nebudete moc smát… Ale není tu prosím náhodou někdo, kdo by mi byl schopný vysvětlit, proč mám celý den čistý nos a i když se probudím, ale do deseti minut od probuzení se ucpe a já skoro nemůžu dýchat? :D Vůbec tomu nerozumím.

Moir
2165 příspěvků 12.01.19 10:31

@Judy24 to nevím, ale od včerejšího rána mne svědí v nose, teče mi z něj, případně je ucpaný a slzí mi levé oko, takové typické příznaky alergie, jenže podle testů na nic alergická nejsem a teď přece snad nic nekvete (a nos jsem si stihla za včerejšek pěkně odřít)

Lizbeth
654 příspěvků 12.01.19 10:50

@Judy24
Já vám to sice nevysvětlím, ale popíšu co se děje mě.
Přestože nemám celý rok rýmu a vůbec na to netrpím, tak když vstanu ( libovolně v kteroukoliv hodinu), cca tak hodinu mi z nosu teče vodová rýma. Prostě si musím pořád utírat nos..Já nepátrám proč, beru to jako jev s kterým nejde nic dělat.

A když se vám ráno ten nos ucpe, tak kdy se uvolní?

Judy24
769 příspěvků 12.01.19 11:19

@Lizbeth No vysmrkám se (v podstatě jednou a pořádně) a zase mám 24 hodin klid.

DruI
355 příspěvků 12.01.19 13:00

@Moir No, tak ony se ty testy prý nedají dělat úplně na všechno, tvrdila mi moje alergoložka. Taky mívám příznaky alergie na přelomu ledna a února a taky mi testy žádnou alergii nezjistily. Tak si prostě ten týden, kdy mě to trápí, dám každý den před spaním zyrtec a je to dobrý.
A jinak ono to tak nevypadá, ale skutečně jsou nějaké stromy, které mají pylovou sezónu už v lednu/únoru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Louis Vuitton stáhne poctu Jacksonovi

Francouzský módní dům Louis Vuitton stáhne z letní kolekce modely,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

Autor: Adéla

Irský módní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze. Přímo na... Celý článek