Zdravotné okienko - čokoľvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Demode
1932 příspěvků 12.01.19 15:32

@Lizbeth Mně se děje téměř každé ráno to samé. Neřeším to, beru to jako samočištění nosních a přilehlých dutin. Když jsem ještě chodila do práce, říkala jsem tomu alergie na ranní vstávání :-)

Vinca_minor
595 příspěvků 14.01.19 07:54

@Judy24 Tipla bych, že jak vstanete, tak ty hleny prostě stečou dolů a taky se může nárazově překrvit sliznice. Taky to tak mám, celou noc v pohodě a ráno smrkám.

VeronikK
971 příspěvků 15.01.19 10:44

@Judy24 třeba můj prostřední syn to mívá (hlavně přes zimu), že se musí ráno „odhlenit“, čili vysmrkat, odkašlat a pak celý den v pohodě. Normálně se asi takhle lehce a nenápadně čistí každý lidský organismus, jen u někoho to třeba v noci zastaví a vyčistí se pak najednou ráno, jak se rozproudí? Takhle nějak si to představuju :-)

VeronikK
971 příspěvků 15.01.19 10:45

@DruI to má třeba vrba, ale ta se testuje ve skupině břízovitých tuším…

benyka
6933 příspěvků 15.01.19 23:34

Lidi, už jste někdy slyšeli, že když vnoučeti zakážete plakat (a to vůbec lze?), dostane z toho po návratu domů rýmu?

marikahr
814 příspěvků 16.01.19 06:03

@benyka dobra hovadina :-D

VeronikK
971 příspěvků 16.01.19 07:05

@benyka max by člověk mohl mít plný nos z toho pláče. Někdo, když brečí, tak se mu spustí z nosu - stačí vysmrkat a je po rýmě…

benyka
6933 příspěvků 16.01.19 08:54

@marikahr Že jo. :-) To je zřejmě vliv sebraných spisů jednoho věrozvěsta psychosomatiky, které mi byly doporučeny k přečtení.
@VeronikK Slzné kanálky chápu, ale toto bývá regulérní rýma a spustí se až třeba další den. Nicméně syn říká, že si z toho nemáme nic dělat, že on taky doma „za všechno může“. Tak si asi budu muset zvyknout. :-)

VeronikK
971 příspěvků 16.01.19 09:21

@benyka aha, tak to je opravdu zvláštní… A vy jste způsobila nějakou rýmičku, že se tak ptám?

Vinca_minor
595 příspěvků 16.01.19 15:28

@benyka Jenom vnoučeti? A co když to zákažu svému dítěti, neteři anebo cizímu dítěti? Bude bez rýmy anebo dostane zápal plic? Já jen, abych nějakému dítěti nezpůsobila celoživotní trauma.

benyka
6933 příspěvků 16.01.19 17:38

@VeronikK Prý vždycky.
@Vinca_minor To nevím. Nestudovala jsem to a ani nebudu. Odbyla jsem si to před lety, když tady ten humbuk začal, a stačilo mi to. :-)

giuliettka
3075 příspěvků 16.01.19 17:48

Muj ty Tondo kolenatej, tak som vedela prečo túto tému neotváram, aj keď som si povodne myslela, že tu riešite rakovinu a tak. No smrkanie ste už prebrali, až preberiete aj vyprázdňovanie po ránu a kto má akú pravidelnú stolicu, tak to už nebude pád na dno, to už bude prerazenie toho dna.

MP blanka
1723 příspěvků 16.01.19 18:11

@giuliettka - keby ste vedela, ako som práve kvôli tomu trpela nedávno v nemocnici! Sledujú u pacienta tlak, teplotu, koľko vypil atď a jedna z tých asi dôležitých otázok bolo aj to, či už ten-ktorý pacient mal ehmmm…, stolicu. Podľa mňa dosť súkromná záležitosť, ale prosím, keď to musí byť. Jedna z nás troch žien na izbe to neponechala iba na sestričku. V tých niekoľkých dňoch po operácii sa zakaždým, keď som sa ja, alebo tá ďalšia pani vracala z kúpelne, bez ohľadu na to, či sme si išli čistiť zuby, alebo použili toaletu,s účasťou pýtala :A bolo už niečo? Mala som čo robiť, aby som sa a/ vyhla priamej odpovedi, a b/ aby som jej povedala niečo úprimnejšie, lebo inakšie to bola celkom milá osoba.

Na druhú stranu malo by nás tešiť, že aspoň teraz nikto na PM netrpí vážnym ochorením.

giuliettka
3075 příspěvků 16.01.19 18:18

@MP blanka Preboha, fakt som zrovna toto nepotrebovala vedieť. Ženská nechajte si aspoň kúsok dostojnosti a súkromia.

MP blanka
1723 příspěvků 16.01.19 18:30

@giuliettka : bola to iba reakcia na váš povzdych,ale ak som tým nechtiac urazila váš jemnocit, ospravedlňujem sa vám.

Oveeec
1975 příspěvků 16.01.19 18:56

@MP blanka Není za co se omlouvat. On by člověk nevěřil, že se o tomhle bude někdy vybavovat, neřkuli o tom vtipkovat, ale v nemocnici to je opravdu velké téma. Mám čerstvou zkušenost, bylo to pro mě docela trauma, ale nějaká důstojnost se dá zachovat jenom do určité míry, jakkoli se člověk snaží.

giuliettka
3075 příspěvků 16.01.19 20:21
@MP blanka píše:
@giuliettka : bola to iba reakcia na váš povzdych,ale ak som tým nechtiac urazila váš jemnocit, ospravedlňujem sa vám.

Celé toto vlákno je presne ako tá vaša spolupacientka. Ona sa vás pýtala či už ste sa vy.rali a vy sa pýtate touto témou nás ostatných čo? To isté v ružovom.

Gorilka
1035 příspěvků 16.01.19 20:32

Asi takhle - když je člověk po operaci už na běžném pokoji a stolice nejní, pak se fakt něco kurevsky podělalo.

benyka
6933 příspěvků 16.01.19 23:51

@giuliettka Ježíš, nechcete se na to už vy…t, tak sem nelezte, pro boha živýho. A když, tak se k tomu nevyjadřujte, kruciš. Já taky nelezu na parfumánii, když mám alergii na vůně. :-)

Lizbeth
721 příspěvků 17.01.19 09:10

Tak když jinak Giuli nedá,tak se rozepíšu.. :)

Před rokem po mé operaci, bylo vyprázdnění dokonce podmínkou pro propuštění domů. Protože jsem to věděla,tak jsem si vymyslela, že už jsem byla.
Ano vím, že to bylo špatně a vím, že ten proces měl být důkaz, že po břišní operaci jsou střeva průchodná, ale mě bylo jasný,že s jídelníčkem nemocnice a psychoblokem si tam nikdy neodskočím. A jela jsem domů.
Kolegyně bohužel nebyla tak pohotová a řekla, že ještě nebyla a strávila tam další den, než podle mě druhý den zalhala ( protože byla ještě větší stresmen a nešlo jí to ).
Klidně si piště o všem možném, svůj k svému.

Vinca_minor
595 příspěvků 17.01.19 11:11

@Lizbeth Vidím, že trpíte stejným překlepem jako já, taky na klávesnici často píšu „piště“ místo pište.
Bohužel v nemocnicích si člověk důstojnosti moc neužije, o svých spolupacietech ví člověk i to, co by nechtěl. Ale zase představa mísy pod zadkem mě donutila i přes mizerný tlak a příšerné točení hlavy vstát z postele :)

Oveeec
1975 příspěvků 17.01.19 13:43

@Vinca_minor Mě taky, i když se mi dělalo špatně a myslela jsem, že omdlím, ale blok z mísy byl příliš velký :D

giuliettka
3075 příspěvků 17.01.19 15:09
@benyka píše:
@giuliettka Ježíš, nechcete se na to už vy…t, tak sem nelezte, pro boha živýho. A když, tak se k tomu nevyjadřujte, kruciš. Já taky nelezu na parfumánii, když mám alergii na vůně. :-)
Ale áno, idem do prdele iných vlákien. Len ma naozaj prekvapila táto debata a že zrovna blanka ju založila. Mimochodom viete kto má v domovoch dochodcov najviac návštev? Tí čo sa o chorobách nebavia. Mám to s týmito chorobami tak, ako to mala ona pred tým, kým išla do nemocnice a usúdila, že pokecať si o zaníceném vaječníku, mrliach v zadku, muňkách vpredku… je tak nejak bežná konverzačná téma. :-D
@MP blanka píše:
Naša skúsenosť s nadväzovaním nových priateľstiev potvrdzuje to, čo vieme všetci : najľahšie, najrýchlejšie, spontánne nadväzujú nové známosti deti a mladí ľudia. Čím je človek starší, tým je viac opatrnejší, a nakoniec povedzme si pravdu - o čom sa budete s cudzími starými, potenciálne vašimi novými priateľmi baviť najviac? O ich chorobách a starostiach, a u cudzích ľudí to nie je tak zaujímavé, ako u tých, čo poznáte roky, a máte s nimi aj množstvo iných, zábavnejších a zaujímavejších zážitkov.
MP blanka
1723 příspěvků 17.01.19 18:03

@giuliettka :ale no tak!Aj keď ma môže tešiť,že vám moje príspevky ostali v pamäti,myslím,že pri nadväzovaní priateľstiev ide človeku o čosi bohatší,širší rozptyl spoločných tém,zatiaľčo v nemocnici /väčšinou/ nejde práve o nadväzovaní bližších vzťahov.V nemocnici sa chorí ľudia možno o to svoje,aj susedovo zdravie zaujímajú intenzívnejšie,ale je to skôr prejav spolunaležitosti a empatie , vymedzený nemocničnou izbou a dobou pobytu v nej.
A svrbí ma jazyk,ale aby som už viac nestrácala dôstojnoť a súkromie,tú veselú historku z nemocnice si nechám pre seba.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek