Žehlení rukávů u pánské košile

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Weerča
23 příspěvků 18.09.14 11:09
Žehlení rukávů u pánské košile

Dobrý den,
jaký je váš názor na žehlení rukávů u pánské košile? Je žehlení „puku“ opravdu tak nevhodné? Nebo se to na normální nošení snese a řešíte to jen na košili do obleku?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mallen  18.09.14 12:25

@Weerča Záleží na tom k jaké příležitosti si muž na sebe tu košili vezme. K běžnému nošení bych puky klidně žehlila, ale na svatbu, pracovní jednání nebo pohovor bych určitě puky nechala.

Lennh
511 příspěvků 18.09.14 13:15

Puky na rukavech kosile jsou nepripustne. Fakt. Na vyzehleni rukavu u kosile nepotrebujete rukavnik, aby na nem nebyla ta nevzhledna ryha a trva to asi tak o 30 sekund dele, nez na to na plocho priplacnout zehlicku, ci jak se ten puk vyrabi. Apeluji na vas - nezehlete na kosili puky. :)

bertulka  18.09.14 13:16

Taky žehlím bez puků, ale s rukávníkem, je to rychlejší

Weerča
23 příspěvků 18.09.14 13:24

Děkuji za odpovědi. Právě to začínám řešit u partnera do práce a nerada bych, aby chodil nějak nevhodně oblečen (tedy vyžehlen). U mě v práci právě většina kolegů chodí s pukem na rukávu a asi jen 20% bez, tak přemýšlím co je dobře a co ne.

iga
1470 příspěvků 18.09.14 13:33

@Weerča
S minimalistickým přístupem k věci je třeba ocenit již prostý fakt, že nějakým způsobem mají košili vyžehlenou všichni ovšem perfekcionistka by muže s pukem na rukávu vůbec nepustila ven:-)

Zebra33
2038 příspěvků 18.09.14 14:59

Co u panskych kosil ale u damskych! Jak to delate pri zehleni damskych kosil/halenek s dlouhym rukavem, kde je sirka rukavu uzsi nez sirka zehlicky? Ten rukavnik nemam a s temi damskymi kosilemi vzdycky bojuju. U panskych kosil mi ten puk prijde zbytecna vada na krase, jejiz odstraneni zabere minimum casu i bez rukavniku.

dost_bot
2070 příspěvků 18.09.14 20:49

Puky na rukávech snesu jen u montérkové bundy, cokoliv jiného mi připomíná Béďu traktoristu, který se vyfiknul.

viktorka_od splavu
7768 příspěvků 18.09.14 21:28

Pokud si muzu vybrat jestli vyzehlim kosile sama a bez puku, nebo zehlit nemusim a budu/budem nosit puky - volim puky!;-)

Karin
3562 příspěvků 1 inzerát 18.09.14 22:04

Kupte si rukávník, není zase tak drahý a uděláte na něm krásný rukáv bez puku. Jde to samozřejmě i bez něj, ale je to trochu náročnější.

Lennh
511 příspěvků 19.09.14 09:52

@Zebra33 Ja pouzivam na ty damske kosile spoustu pary a spicku zehlicky. Vzdycky prsty uhladim kousek podle smeru, kterym rukav „jde“, pridrzim spickou zehlicky a pustim do toho paru. Mozna je nekde na youtube navod, ja nejsem tak verbalne zdatna, abych to srozumitelne popsala :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.09.14 10:12

Já mám asi tlusté ruce, ale moje košile normálně vlezou na rukávník :-O a to mám ještě navíc nějaký nový a pěkně blbý, protože ten starý byl užší.

Zebra33
2038 příspěvků 19.09.14 10:13

@Karin - nejde mi o to, ze by ten rukavnik byl drahy, spis ze budu mit doma dalsi „kram“ :). Preci jen byt neni nafukovaci a bez ceho se da obejit, bez toho se rada obejdu :)

Zebra33
2038 příspěvků 19.09.14 10:15

@Jiná Realita - to jste spatne pochopila. Ja zehlim ty damske kosile bez rukavniku, protoze zadny rukavnik nemam a ne proto, ze bych mela tak uzke paze, ze by ta kosile nesla na rukavnik natahnout :)

Brixie
644 příspěvků 19.09.14 10:24

Co se tohoto týče, já jsem tak někde mezi. Nežehlím puky nijak záměrně, aby byly ostře vidět, to ne, ale s rukávníkem kvůli tomu šílet nebudu. Prostě rukáv vyžehlím, aby nebyl zmuchlaný, ale jestli mi to občas někde trochu ujede nebo ne, to mi žíly netrhá. Přítel nosí spíše volnočasové košile nejčastěji s kostičkou nebo výrazným proužkem (nepracuje v kanceláři), na nichž nějaká chybka či nedokonalost není stejně skoro vidět. A vůbec - za hodinu poté, co nasedne v košili do auta, celý efekt žehlení stejně odkráčí do paďous. Košile do společnosti ovšem žehlím pozorně, to ano. I když… taky by si je mohl žehlit sám, že… a to by asi dopadlo všelijak, puk nepuk :-D

SweetPotato  19.09.14 10:32

To máte z toho, že si nežehlí sám! :-) :-) :-)

TulaJ
254 příspěvků 19.09.14 10:36

@Zebra33 skúste zrolovať napr. uterák a dať ho do rukáva - je to taký improvizovaný rukávnik.

bertulka  19.09.14 10:38

Rukávník je super věc, chvíli mně trvalo, než jsem se s ním naučila, ale je dobrý i na různé nabírané rukávky, sklady, sámky a pod.
Synův kamarád si žehlí košile sám a žehlí je jen zepředu, že sako nesundává, ale zase nemá puky :-)

Nugat
128 příspěvků 19.09.14 12:38

Rukávník je moc složitý. Takhle mne to učila babička - švadlena:
U košile nejprve límec. Pak manžetu rukávu. Rukáv si pak rozprostřu tak, abych nejdřív vyžehlila prostor, kde někteří lidé žehlí puk. Poté rukáv upravím a vyžehlím jednu stranu rukávu a druhou tak, abych se vyhnula kraje - abych ten puk nevytvořila.
Pak na kraji prkna vyžehlím rameno. Totéž druhý rukáv a následně jedu z jedné strany košile přes záda na druhou stranu.

Podle babičky by byl puk na rukávu ostuda, ale zažila jsem kolegu, který si sám žehlil a na pucích si zakládal :-)

LukasStyle
9 příspěvků 08.02.15 12:46

Dobrý den,

košile vyžehlené do puku jsou nejsprávnější volbou. Bohužel dámy, často pod vlivem svých halenek, nemají puky na rukávech pánských košilí rády. Je to stejné jako u kalhot. Tam jsou také puky naprosto přirozené.
Košile, která nemá nažehlené puky na rukávech nebyla žehlená ručně. To by mělo správnému gentlemanovi být přinejmenším nepříjemné.

Bugatti
4071 příspěvků 08.02.15 13:06

Rodina mé babičky byly samé švadleny, krejčové a modistky a puky na rukávech košile žehlily. Já jsem už před léty přenechala žehlení košil manželovi a jestli žehlí puky nebo ne vůbec neřeším.

romule75
2 příspěvky 11.11.15 10:03
Kde sehnat rukávník

Prosím, prosím, poraďte mi, kde sehnat rukávník. Měla jsem asi sto let starý, ten si vzala dcera a bez rukávníku je žehlení rukávů složitější. Jsem na něj prostě zvyklá. V obchodech mají pouze ty skládací, které jsou nanic. Potřebuji sehnat pevný, neskládací. Našla jsem tady někde radu, že takové občas mívají na aukru, ale dnes jsem se tam byla mrknout a nic.

Oldyn
5531 příspěvků 11.11.15 10:10

@romule75
www.obchodkubasek.cz dělá dřevěná torza, potáhnutí zvládnete sama, nebo to zanesete do čalounictví. Skládací jsou na nic, souhlasím.

Linie
1843 příspěvků 11.11.15 10:12

@romule75 mám také skládací a pevně jsem si ho sešněrovala, aby se nesložilo /to ramínko/.

Moir
1974 příspěvků 1 inzerát 12.11.15 09:02

@romule75 já ho koupila na aukru , sem tam i dost levně, v archivu je prodej za 3 Kč plus poštovné, mne přišel asi na 180 Kč
jinak lze sem tam po internetu, ale žádná láce to pak není, např.
http://www.texcentrum.com/…varovky.html?…
 http://cistirny.kovosluzbaots.com/…zehleni.html?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Černá jako... podzimní kolekce Zary

Netušíme, kde se u kreativních návrhářů značky Zara stala chyba,... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek

Reklama