Žehlit či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 09:41

@chekotay Módní myšlenka potvrzená zhruba 30 letou praxí mé maminky, mezi jinými ;).

chekotay
411 příspěvků 12.8.12 09:49

@jumbee
Citation needed.
(Se vší úctou k Vaší paní matce, coby muž připravujíc se „k zodpovednej úlohe otecka“ jsem již vyslechl a přečetl tolik poměrně šílených spekulací, že jsem se v tomto oboru uchýlil k osvědčenému pravidlu „show some statistic or GTFO!“
Ach ano, a znám poměrně intimně poměrně obsáhlý vzorek lidí, jejichž dětství bylo opravdu špinavé a přesto nesou stigma alergie.)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.8.12 09:52
@chekotay píše:
@jumbee
Citation needed.
(Se vší úctou k Vaší paní matce, coby muž připravujíc se „k zodpovednej úlohe otecka“ jsem již vyslechl a přečetl tolik poměrně šílených spekulací, že jsem se v tomto oboru uchýlil k osvědčenému pravidlu „show some statistic or GTFO!“
Ach ano, a znám poměrně intimně poměrně obsáhlý vzorek lidí, jejichž dětství bylo opravdu špinavé a přesto nesou stigma alergie.)

Ale to já taky (včetně mého astmatického bratra a mě jakožto ekzémového dítěte). Také netvrdím, že je to JEN o tom :). Navíc protipříklad nevyvrací to, že přílišná sterilita je také na škodu imunitě. Alergie má samozřejmě strašně moc (i psychických i fyzických) příčin. Ale přílišná sterilita to minimálně nezachrání. (Má sestra drhne podlahy každý den minimálně dvakrát, neustále vše utírá, myje, děti jako ze škatulky a vždy to tak bylo… A synovec je přesto odmalička celý rozdrbaný pro ekzém.)

Alizon
1235 příspěvků 12.8.12 14:37
@Bugatti píše:
Prosím zdvořile svého osobního negativního ramínkovače, aby mi laskavě vysvětlil, za co jsem zde dostala mínus. ;-)

Treba nejaky chlap, ktery si mysli ze zena patri jen do kuchyne a k zehlicimu prknu;)
Za me mate zelene.

Blair
359 příspěvků 13.8.12 13:54

Doma žehlíme všechno kromě ponožek. Nedovedu si představit uložit do skříně něco nevyžehleného. Ale jak to tu čtu, zdá se, že ti co žehlí a ti co nežehlí, jsou jako dva nesmiřitelné tábory.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 16.8.12 15:57

Žehlím vše kromě ponožek, kalhotek a osušek :-) Miluju vůni vyžehleného prádla, ráda si večer pustím film, uvařím dobrý čaj a žehlím a žehlím :-)
Jsem puntíčkář, baví mně mít ve skříních nažehlené komínky voňavého prádla :-)

Pirek
7060 příspěvků 16.8.12 16:33

Pro mě je žehlení přirozeným následkem praní. Pro takový ten pocit dokonalé čistoty (ano, všechny příspěvky jsem poctivě četla, i ty s vlivem teplot a žehlení na hygieničnost a nasákovost látek), zřejmě jen psychologický. Asi jako když se jen opláchnu vodou, nepřipadám si umytá, chápete. Žehlím i ručníky, i osušky, i utěrky na nádobí (když na to přijde a dostanou se mi pod žehličku), i povlečení, i pyžama, i trika z bavlněného úpletu a hlavně džíny! Nežehlím spodní prádlo, svetry a uměliny. Peru totiž večer po návratu z práce, takže suším na nepříliš rozměrném sušáku v domě a občas se na něm musí směstnat více prádla, takže dojde k pomačkání. Nebo pračku pouštím ráno, čili prádlo v ní zůstane zmačkané do večera, a tomu sebelepší aranžmá na šňůře nepomůže. O víkendu pračku využívá druhá půlka domácnosti, při čemž je udivuje, jak můžou při stejném počtu osob za jeden týden ušpinit stejné množství prádla, jaké my za týdny tři. Jejich prádlo se pak ale oprané třeba další dva týdny válí na hromadě v koši, takže pak už se musí žehlit i chlapské plátěné spoďáry (nedělám to já!) Žehlení beru jako povinnost, která se udělat musí, ale nijak extra mne neobtěžuje. Naopak je to příležitost zhlédnout různé televizní obskurnosti (turecké telenovely apod.), většinou žehlím druhý den po vyprání. Přítel nežehlí, když jsem jednou viděla jeho zoufalou snahu nachystat si vše potřebné a zapnout žehličku na správnou teplotu, v rámci zachování jeho zdraví a úspory času pro oba se toho raději ujímám já.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.12 16:54

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:52

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.12 17:18

@chekotay bavlna jde bezpečně na 60 stupňů a nic se vám nesrazí a jak mě poučil pan oprvavář tento týden, je to i nutná teplota, aby se v pračce neusazoval všechen vypraný binec. Barevná, bílá bavlna na šede, zbytek čtyřicítka a plenky asi nevyváříte, takže na 90 tak možná damaškové povlečení, utěrky. Ale vzhledem k tomu, jak vypadala moje pračka po pětiletém praní převážně na 40, dávám toto do pléna. Má převažovat vyšší teplota tak 2 ku 1. Vyčistit už zanesenou pračku lze používáním odměrky Calgonu k prášku. Prý se to odmyje.
Nežehlím, jen to nutné= zmačkané plátěné košile synovi něco svých halenek, bavlnu vůbec ne. Je to jen estetika a v tom případě kupuji rovnou to, co se žehlit nemusí.

Mylady2
12413 příspěvků 16.8.12 20:00

Žehlím… Hlavně košile (nerada bych aby můj muž chodil jak hastroš:-D). Pak občas něco co je potřeba prežehlím…když to hodlám použít.
Jinak na ručníky, ložní prádlo a jiné suší v sušičce takze není zapotřebí ještě žehlit.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.12 21:08

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:46

majam
271 příspěvků 16.8.12 21:24

@uu Jo to mám taky tak, jenže u nás běží v televizi jen fotbal, hokej, házená a podobný :-), takže jsem se naučila žehlit i u těchto hitparád. I tak mi žehlení nevadí, a beru ho jako relax, takže zlatá plastická chirurgie :-)

Světýlko.t
80 příspěvků 17.8.12 11:27

@majam Žehlit u fotbalu by bylo pro mě za trest. Když už dělám tak nezáživnou činnost, tak ještš k tomu takovýhle nezáživný program…to by mě zabilo. Už bych si snad raději vlezla do pokoje kde neběží televize a zapla rádio.

katka8-0
14 příspěvků 17.8.12 11:35

Moje maminka žehlí vše až na spodní prádlo a ponožky. Když žehlím já vynechávám ručníky, utěrky, věci co nosím doma, rifle a nejradši bych vynechala i krepové ložní, ale to by maminka už nerozdýchala.

Rukávník používám pravidelně na všechny svoje košile (byl u prkna, když jsme kupovali nové).

JarkaJar
432 příspěvků 17.8.12 11:38

@katka8-0
Pozor, krep se prý nemá žehlit, aby se ty nerovnosti nerozžehlily.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.12 12:27

Tahle diskuse by se moc líbila mé babičce, která nikdy nelitovala námahy, aby vyžehlila úplně cokoliv. Když se nám nepodařilo ukrýt nějaký kousek s nemačkavou úpravou, vítala nás se slovy: „Dalo to hroznou práci, ale vzala jsem to přes mokrý ručník a teď je to jako lísteček…proč se zas rozčilujete?“

Příspěvek upraven 18.08.12 v 14:17

teetee
499 příspěvků 17.8.12 12:29

@Pavučinec plyšový moje „francouzská adoptivní babička“ na všem žehlila puky. Z těch diesel džínů se to podařilo seprat, ale na šusťáchách je mám i šest let poté…:-D

Ava
650 příspěvků 17.8.12 23:45

Nežehlím. Nikdy. Z hloubi duše to nenávidím. Nežehlím žádné utěrky, ručníky, povlečení (a přitom doma u rodičů se stále nosí na mandl - dosud si pamatuju ten pocit, že si na sebe člověk dal dveře místo peřiny, když bylo čerstvě povlečeno), trika, tílka, džíny, ponožky… a na to, co je prostě nutně potřeba žehlit (košile, halenky, šaty) mám paní na žehlení. Radši jí zaplatím, než bych měla zkažený celý den.
Partnerovi jsem nežehlila nikdy žádnému. Moje máti s nadsázkou říká, že tu pravou lásku poznám podle toho, že dokonce i já mu budu ochotna dobrovolně žehlit :)

sely1
184 příspěvků 18.8.12 13:09

Moja mama zehlila aj zehli v kuse skoro vsetko a to ma aj susicku a to ju nejak extra zehlenie nebavi ale je proste precizna a neznasa neporiadok a pokrcene veci na ludoch ale ked som sa ja vydala a odstahovala samozrejme sa mi nechce vsetko zehlit nasla som si sposob ako sa tomu vyhnut co najviac :-) z pracky pradlo hned vytiahnem po vyprati riadne vytrasiem a povesam pekne rovno aby nevznikli prelomy a zahyby, saty samozrejme kosele, svetriky a bluzky vesam na vesiaky vysusit a zehlim len kosele a nohavice z tenkeho materialu na leto a jemne bluzky a este aj postelnu bielizen-teda navliecky a obrusy to je vsetko.

MP MS61
124 příspěvků 18.8.12 13:52

Mírně OT: Rukávník - doporučte
Protože mě nebaví „pukovat“ rukávy košile a vlastně i nohavice (obojí nemilé u zúžených střihů!), pomalu plánuju rukávník. Jaké máte zkušnosti? Rozměry, konstrukce, co já vím…
Co si pamatuju (někde - možná na Arome), tak ty starší za totáče byly prý lepší. Aukro to jistí a i starší zboží se může vynořit (prastarý věšák prádla na balkon - v. d. Mechanika :-) předloni).

K věci: žehlím jen z nouze. Košile, bavlněné kalhoty a polo trika (džíny jen líznu). Zbytek jistí sušička - a hlavně co nejpreciznější věšení, sbírání a skládání.

Michal

zwedavka
1167 příspěvků 20.8.12 06:36

Rukávník neskládací, neb skládací se skládá sám uprostřed žehlení

MP MS61
124 příspěvků 20.8.12 09:02

@zwedavka Díky! Takže asi něco takového?
http://www.noto.cz/…11x35cm.html
www.maxiobchodak.cz/…ni-100120-1/
Ten druhý je o něco kratší (56×45 cm), ale zase užší (12×10). Spíš se bojím té šířky…

M.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 09:03

@teetee I do postele ve slušném pyžamu:-)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 09:07

@MP MS61 Díky, zeptala jste se i za mě. Vlastní někdo z vás peška? Nemusí chodit okolo, jen pomáhá žehlit některé nedostupné části oděvů. Dá se ještě koupit, nebo si ho jedna musí vyrobit?

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 09:07

@MP MS61 tohle doma mám a občas to používám ajsem spokojená,..je to ten model č.1 při troše šikovnosti se to ani neskládá za provozu..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek