Žehlit či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.12 12:23

@chekotay dneska se neškrobí nic, co se běžně nosí. Dřív se škrobily háčkované dečky.
Aviváž já osobně nepoužívám, je to něco, co se zase může usazovat v pračce, protože je to gel. Přidáváte nejspíš Calgon - začala jsem taky a fakt se pračka vyčistila, už mi nevyhazuje kousky kamene. Ten bazmek, co máte vyhazovací, mám jen vymývací, takže vytáhnu, vyčistím..Jo, taky používat sypký prášek a ne gely, ty se totiž usazují a dělají mazlavé svinstvo.
Pleny - no nevím, jak to myslíte - žena to snad bude vědět líp, až na to dojde. Pleny se obvykle vymáchají v kýblu a pak perou na vyvářku a z vlastní zkušenosti přidávám úplně na veškeré praní další máchání. Na naše oblečení jedno, na miminkovské klidně i dvě navíc. patrně máte na pračce extra máchací cyklus, takže ten navolit. Dětem aviváž vůbec ne, je to další chemikálie. A úplně nejlepší je používat jednorázovky na střídačku. Toť moje zkušenost s praním. Každý vám ale může říct něco jiného.

chekotay
411 příspěvků 26.8.12 09:09

@lilip Děkuji!

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 10:12

@chekotay rádo se stalo.

anedez
12 příspěvků 31.8.12 13:16
Rukávník mám

Ale rukávy stejně moc žehlit neumím. Honím žehličku dokola, nějaký puk tam většinou zůstane. Myslím, že se ještě prodávají. Nedávno jsem nějaký viděla, už nevím kde.

Bibken
165 příspěvků 1.9.12 20:07

U nás sa žehlí všetko, až na pár vecí na doma, ktoré sú nekrčivé, a ponožiek. Inak naozaj všetko - uteráky, tričká, nohavice, spodné prádlo (ale to robím kvôli hygiene, keďže sa naozaj nedá prať na 60, inak by som ho nežehlila)… Žehlenie ma baví, je to asi moja najobľúbenejšia domáca práca, takže to ani nevnímam nejako tragicky. Pri vešaní opratých vecí sa ich snažím čo najviac vytriasť a povystierať, aby sa ľahšie žehlili. Jediný kus oblečenia, ktorý mi pri žehlení vyslovene pije krv, sú moje ľanové nohavice, ktoré nikdy neviem vyžehliť do úplného hladka. No čo už.

M.Rejčová
65 příspěvků 3.9.12 10:11
@Bibken píše: … sú moje ľanové nohavice, ktoré nikdy neviem vyžehliť do úplného hladka. No čo už.

Slovenština je v určitých bodech velmi vtipná. Já vím, že ty nohavice jsou lněné, ale přesto si vás představuji, jak žehlíte kalhoty z lan a ty zkroucené potvory ne a ne a nejsou hladké :-)

Příspěvek upraven 03.09.12 v 11:19

Pinka
14 příspěvků 3.9.12 10:59

Miluju žehlení! :-) Relaxuju u toho s hrnkem kávy nebo skleničkou vína a čím blbější program v televizi, tím líp! (Viz. dialog z Vratných lahví: „Na co se to díváš, ty se dvema VŠ tituly?“ A následuje něco jako: „Žehlils někdy? Nežehlil! Tak vidíš!“ :-)) Neodsuzuju však ty, co nežehlí…ale je fakt, že prádlo ze sušičky není totéž, co prádlo vyžehlené. Miluju ty voňavé hromádky a rozvěšená ramínka, když je pak rozmisťuju do skříní…a žehličku vozím i na dovolenou, samozřejmě jen tu malou cestovní. Nedokázala bych si to užít v oblečení, zmuchlaném z kufru, se sklady po složení apod., pořád bych byla nesvá.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 12:08

Nesnáším žehlení, vždycky i toho vypiju půl flašky vína a jedno kafe, abych to přežila.

Zoe
316 příspěvků 3.9.12 14:05
žehlím ráda

Zdravím všechny, zejména ty, kterým žehlení nevadí. Také si žehličkou „přitopím“, také si dám víno nebo čaj s rumem, pustím si televizi a žehlím. Ale ne úplně všechno - nežehlím spodní prádlo, ponožky ani krepové a pružné. Žehlím hladké povlečení, ručníky, utěrky, ubrusy, košile, pyžama, některé kalhoty a sukně.
Kdysi za mlada jsem také žehlila asi od 15 let, ale jen to „nedůležité“. Rukávník mám, ale používám ho sporadicky. Manželovi dělám na košilových rukávech puky, protože mu to nevadí a protože nosí často přes košile svetr nebo sako. Žehlím, protože se mi líbí vyžehlené prádlo, snadněji se skladuje, lépe vypadá. Je mi jedno, že někdo nežehlí a ani mu to nemám za zlé - je to jeho volba.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 14:12

@Zoe Já to tušila, že příčina zvýšené tajné závislosti českých žen na alkoholu je v žehlení a sledování Ulice zároveň. Už to z vás (i mě) leze!!:-)

rajka.kajka
57 příspěvků 28.12.12 10:38

Já žehlím jen nějaké halenky, šaty a košile. Moje máme ale žehlí všechno kromě spodního prádla a ponožek. Pyžama, bavlněná trička na tělocvik…
Btw. když jsme byli jednou s kámoškou na dovolené v takové chatičce, kde nebyla možnost žehlit, přišla jsem na takový fígl. Pustila jsem horkou sprch jak to jenom šlo, když se v místnosti udělala pára, tak jsem sprchu vypla a na ramínkách jsem tam rozvěsila pomačkané věci. Tak sem je tam nechala viset asi deset minut v zavřené koupelně a byly krásně rovné, skoro jak vyžehlené.

Fae
71 příspěvků 28.12.12 16:53

Žehlení nesnáším, takže se snažím všechno hezky pověsit a složit ať se tomu co nejvíce vyhnu. Spoustu věco samozřejmě vyžehlit musím a to radši udělám než si je vezmu. Raději strávím žehlením každé ráno 3 minuty než jednou týdně hodinu naráz.

baltik
1706 příspěvků 28.12.12 17:43

Asi jsem divna, ale pradlo ze susicky mi ani omylem nepripada tak rovne, aby se nemuselo zehlit. Zehlim tedy vsechno, krome spodniho pradla a ponozek. Zehlim jednou tydne v nedeli v podvecer u televize, idealni jsou nenarocne serialy. Rukavnik nepouzivam, na rukavech delam puky.

Zuza279
36 příspěvků 28.12.12 18:35

Žehlím, rukávník používám. nežehlím ponožky a froté ručníky, protože to výrobce nedoporučuje. nejraději žehlím v zimě, v létě už méně.

Katjinka
177 příspěvků 28.12.12 21:08

Ufff, raději si přečtu nějaký plytký ženský magazín než abych žehlila povlečení, spod'áry a ostatní nemuchlavé/nedůležité věci.

Věci, které jsou muchlavé a košile samosebou žehlím :)

yourcandy
477 příspěvků 30.12.12 21:59

Tak to já jsem skoro Stepfordská panička, načančáná, naklizeno, navařeno, napečeno a vyžehleno. Na svoji obhajobu píšu, že mě to fakt baví. Opravdu si nedokážu představit ty hory našeho prádla jen tak složit a našlapat do skříně. Já mám ráda komínky :-D a taky je to trochu deformace- jsem dámská krejčová. V oboru se říká- dobře vyžehleno, poloviční úspěch. Když jsem poprvé slyšela, jak někdo z okolí prostě nežehlí, vůbec jsem nechápala, že to taky jde a dotyčná u mě byla šmudla. Určitě je to vidět a já si nedokážu představit v nevyžehleném chodit. Už jen ten pocit! Jinak.. já si vždycky pustím film, udělám dobrý čaj a docela mi to uteče. Komínky jen rostou. Nežehlím ručníky, spodní prádlo a ponožky, jinak vše. Košile a jemné halenky nechávám schnout na ramínkách, lépe se potom žehlí. Zato NENÁVIDÍM luxování, naštěstí to dobrovolně přebral manžel :-)

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.12 22:00

Já nežehlím skoro nic. Mám sušičku, která většinu prádla krásně vyrovná. Žehlení je opravdu ztráta času.

catherinne
13518 příspěvků 30.12.12 22:03

@yourcandy jako krejčové se ptám, můžu přes mokrý hadr, případně z rubu vyžehlit pokrčený kabát? Aby se mi pak neleskl. Nebo raději čistírna? Dík.

yourcandy
477 příspěvků 30.12.12 22:42

@catherinne ano, tak se to dělá, hadr vlhký ne mokrý a z rubu. Jinak vlněné kabáty peru normálně v pračce na 40C v Perwollu a během schnutí uhlazuji a narovnávám, takže pak nemusím žehlit. Jinak žehlím skoro vše. Otázka pro "nežehlivky ": nepřijdou Vám na těle oblečení - např. džíny tvrdé a nepříjemné?

TinkaH
920 příspěvků 30.12.12 22:51

@yourcandy Ne nepříjdou, používám aviváž a prádlo mám hebké. Ještě k tomu, že to zaručeně musí být pozna, že je oblečení nvyžehlené. Vycházím z předpokladu, že mluvíme o oblečení, které je vyvěšené a zmuchlané jako by je krávě ze zadku vytáhl, nepoznáte to. Mám někdy úchylku vyžehlit i věci u kterých to jindy nedělám a opravdu vypadají vyžehlené stéjně jako nevyžehlené…

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.12 23:44

Doma som zehlila okrem uterakov, ponoziek a spodneho pradla vsetko. ked som prisla na intrak a zehlicka sa nikde nevyskytovala, nezehlila som nic, lebo sa nedalo. zo zaciatku som nosila iba nekrcive tricka a nohavice, casom som vsak zistila, ze aj vacsina ostatneho oblecenia sa po par dnoch na vesiaku dostane do rovnakeho stavu, ako keby som ich bola zehlila, vratanie niektorych siat, bluzok a kosiel. ked som prisla na privat, v ktorom mam k dispozicii viac miesta, nez polovicu malej skrinky, dotiahla som si staru zehlicku z domu, takze to, co je pokrcene, mozem pozehlit aspon na posteli (zehliacu dosku stale nevediem a pri mojom studentskom plate tak skoro ani nebudem). a chodim dokrcena len vtedy, ked po piatich hodinach vstanem od pocitaca v praci…

catherinne
13518 příspěvků 31.12.12 00:15

@yourcandy díky, hodina života v tahu, ale vyžehleny tři kabáty:-)

Moir
2557 příspěvků 31.12.12 13:33

@yourcandy nepřijdou, ač aviváž mi téměř nesmí do bytu, prostě se to za jedno nošení srovná
jak už jsem psala, nežehlím skoro nic, kromě věcí, které to potřebují jako letní šaty, některé sukně a některé kalhoty a pak samozřejmě používám hojně žehličku, když šiju

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.12 13:44
Otázka pro "nežehlivky ": nepřijdou Vám na těle oblečení - např. džíny tvrdé a nepříjemné?

je to problem len u hrubsich rifli, ktore nosim vacsinou v zime na puncochace, takze kontakt s telom nehrozi. pocas prechodneho obdobia, ked ich nosim priamo na telo, ich obcas tou zehlickou prebehnem. a ak na to naozaj nemam cas, neprijemny pocit spravidla do patnastich minut zmizne.

terojanka
22 příspěvků 30.9.20 18:46

No a co takové ručníky? Tady ten symbol je žehlení do 150°C
http://www.kvalitni-rucnik.cz/…0-stupnu.jpg
Obrázek jsem teda vzala zde http://www.kvalitni-rucnik.cz/…prat-rucniky

Příspěvek upraven 03.12.20 v 17:36

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek