Ženy-musí být technicky založené?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
indyka
625 příspěvků 11.05.13 00:25

@eveK Natírání! To mě bavilo odmala :) Stejně tak jsem ráda sekala dřevo, lezla po stromech a tak, ale k tomu není třeba technická zdatnost :-D

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 00:28

@indyka hlavně natírání, pokud vím, mohou dělat jen vyvolení. Pamatuji si na jednoho, co půjčování štětky a barvy zpoplatnil :)

AnoNe
884 příspěvků 11.05.13 00:55

Já ani nevím, jestli jsem technicky založená. Přijde mi, že tyhle práce jsou o zkušenostech. Napoprvé to pokazí prakticky každý, když se to dělá po desáté, pokazí to už málokdo. Chlapi v těhlech věcech bývají lepší, protože je prostě dělají mnohem častěji. A taky mají větší sílu, což je na hodně takových prací potřeba.

Umím takové ty praktické drobnosti. Vrtat umím, kolo u auta vyměním, vyměním u něj i žárovky apod., nábytek sestavím… elektrice třeba ale nerozumím a proto na ni vůbec nesahám… Nicméně když jsem s chlapem, tak tyhle věci nedělám a zatajuju, že to umím, protože to bych potom taky mohla skončit tak, že bych dělala všechno, že. :) Ad píchlé jízdní kolo - kdo s sebou nosí sadu na lepení? Kolo bych asi někde zamkla a řešila to později.

Lachenauerin
544 příspěvků 11.05.13 01:14

Technicky založená nejsem, ale pokud něco udělat musím, většinou to zvládnu. Dneska už to sice není výkřik techniky, ale párkrát se mi povedlo spravit kazeťák a v podstatě mi nevadí takové ty věci, na které se jde se šroubovákem, kdy je potřeba hrabat se v kabeláži, instalovat domácí techniku nebo se babrat v tom, proč nějaký přístroj nefunguje. Prostě jakmile se dá na něco jít „systematicky“ nebo „strategicky“, zpravidla si s tím poradím.
Ale: Nemám řidičák a dělat si ho nehodlám. Auta mě nebaví, nezajímají, nechce se mi o nich nic vědět. Zcela záměrně chci mít něco, u čeho si můžu dovolit ten luxus nezatěžovat si s tím hlavu.
A další: S výjimkou životní nutnosti se důsledně a nezastíraně vyhýbám silově náročným činnostem – nábytek nestěhuju ani nesestavuju, netahám těžká břemena apod. Nemám k tomu žádný rozumný důvod, není v tom žádné rozdělení rolí nebo něco podobného – prostě se mi to dělat nechce a většinou to naštěstí obstará někdo jiný.

CarmenZ
77 příspěvků 11.05.13 01:42

No téma je to zde asi poněkud nekorespondující poslání webu, ale nu což…jsem technický antitalent, ale netýká se to jen těch „chlapských“ věcí, alébrž jsem občas antitechnik i v prostředcích ryze ženských (šití na stroji, úklid parním přístrojem, pračka s více než 3 knoflíčky). Avšak v práci se musím často poprat s takovými technikáliemi, že se sem tam poplácám po zádech. Šroubuju, lezu po protipožárních žebřících na střechu kvůli příjmu internetu, zprovozňuji závory na našem parkovišti…Štěstí je, že v dnešní pohodlné době lze často cokoli jen restartovat :-) Ale co se týče auta, jsem absolutně mimo. A co se týče kola, tak taky, já bych si ho asi nezalepila (ale to o Daliborovi, co ho nouze naučila housti…)A i kdybych to nastokrát všechno uměla, tak to nepřiznám, protože klišé o tom, že bych si po projevení technické zdatnosti před mužem pak doma spravovala všechno sama, v mém případě velmi hrozí :-)

panvi
250 příspěvků 11.05.13 01:56

Techniku studuji (elekro) a nebráním se ani jiným odvětvím. Limitována jsem pouze svou silou, ale to se snažím také zlepšit. Ovšem neuvařím, nezašiju. Znám chlapy, co se bojí šroubováku ale svíčkovou zvládnou. Není to o pohlaví.

Sicilianwidow
505 příspěvků 11.05.13 05:34

@CarmenZ Jo, taky jsem zjistila, že jakmile manžel zjistí, že umím podobnou činnost, tak mi pak přidělí automaticky něco podobného, ale daleko horšího. Minulý týden jsme spolu s manželem přestěhovali gauč asi o metr (poměrně malý gauč teda) a včera už po mně chtěl, abych mu pomohla odnést pilu o cca 200 metrů s argumentem, že to má jenom 70kg a že to zvládnu, když jsem zvládla gauč. Takže jsem se včera zařekla a dost a pilu nezvedla :D

Jayanna
50 příspěvků 11.05.13 05:37

Hmmm… Začni s tím, že se naučíš lepit duši u kola, pak se postupně naučíš pracovat s vrtačkou, vymaluješ byt, natřeš topení, sestavíš nábytek… a jsi na nejlepší cestě, aby si přítel řekl, že ho vlastně ani nepotřebuješ a odkráčí za jinou, která ho dokáže OCENIT za to, co pro ni dělá.
Takže když jsem sama, tak tohle všechno zvládnu, ale pokud je v dosahu MUŽ, tak ho ráda ocením za to, jak tyhle „těžké a složité“ práce umí udělat.
Nedospělého chlapce, který se podivuje nad tím, že něco „neumím“, bych klidně nechala jít o dům dál…

eriam
412 příspěvků 11.05.13 07:31

To u nás to funguje tak, že požádám mužskýho aby opravil, vylepšil atd. a po padesáti urgencích se do toho pustím sama. Naštěstí mě tyhle jakoby mužské práce baví. No a pak si vyslechnu ' prosím tě, proč jsi to dělala,,já bych to udělal.:-D Tak si tak jen pomyslím,,jo jo, za sto let.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 07:41

@jituliiik Jsem na tom podobně, už jsem od manžela vyslechla hromady lamentací, jak musí všechno zařizovat kolem aut, tak jsem mu vysvětlila (kromě taxativního seznamu toho, co dělám a zařizuji já), že až si budu schopná nasadit a vyvážit zimáky, tak on…už tady nebude.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 07:46

@CarmenZ Nedá mi to, vám napsat, že v rubrice Vše možné i nemožné najdete vše možné i nemožné, mentorky obsahu jako vy, my zvedají obočí.

ofeliet
429 příspěvků 11.05.13 09:19

@GalianosjednimL
Já bych vzala mobil a někomu brnkla, aby mě přijel zachránit :-), to je podle mě nejlepší možnost. Naposledy jsem ji vyzkoušela, když jsem píchla kolo u auta…kamarád tam byl do půl hodinky, uvolnil se z práce :-).

ofeliet
429 příspěvků 11.05.13 09:22

@MP Barbucha
Mně manžel vázal i tkaničky u bot, když jsem byla těhotná…jakože to břicho :-). Když nebyl doma, tak jsem si je samozřejmě zavázala sama :-).

angry_tapeworm
20 příspěvků 11.05.13 09:41

.

Příspěvek upraven 11.01.15 v 00:02

TinaAnd
7 příspěvků 11.05.13 09:41

Ja si neviem predstaviť, že by som sedela pol dňa po tme, kým sa vráti muž, pretože vymeniť žiarovku by som ja ako žena nemala robi´t, pretože je to predsa mužská práca. :))
Keď človek musí, tak sa naučí veľa vecí. Ale musí aj chcieť.

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 10:12

Podle mě by měl každý dospělý člověk zvládnout určité základní činnosti, nezávisle na pohlaví. Zalepit si duši u kola, pokud na něm jezdíte, by mělo být stejně samozřejmé, jako naučit se uvařit alespoň tři jídla, umět si ošetřit říznutí, vyměnit pojistky nebo zatlouct hřebík. Jednou se můžete dostat do situace, kdy bude váš přítel nebo někdo jiný moc daleko, aby vám pomohl.

Hrozně mě štve, že nedokážu u posledního auta vyměnit rezervu:-) Za boha nepovolím šrouby u disků. Naštěstí existuje asistenční služba.

Letadýlko
103 příspěvků 11.05.13 10:39

Nemyslím si, že by kdokoli „musel“ být technicky a manuálně zručný nebo to záviselo na tom, zda je to muž nebo žena. Studuju medicínskou elektrotechniku a 40 % našeho ročníku tvoří holky. Některé z nich asi příští rok zdrhnou na medinu, některé vyletí, ale myslím, že je mezi nimi dost takových, které půjdou dál a třeba někdy některou z nich uvidíte ochomejtat se v nemocnici kolem přístrojů.
Za sebe si myslím, že se manuální zručnost hodí. Dopracovala jsem se do bodu, kdy se nejprve pokusím postarat se sama a teprve až když zjistím, že na to nestačím, tak otravuju někoho dalšího (bráchu, kamarády). Ten pocit hrdosti, že jsem si poradila s novým problémem, je k nezaplacení :D Jsem ráda samostatná. Navíc mě tyhlety technické problémy baví víc, než jednotvárné činnosti typu pletení, šití, žehlení a tak vůbec.

MP Janka
429 příspěvků 11.05.13 10:40

Tatínek chtěl syna, ale narodila jsem se já, takže od mala mě bral sebou do dílny. Mám průmyslovku, studuji ČVUT. Nahazovat zeď umím lépe než táta, beton jsme připravovala už v 6 letech, s dvoutaktním motorem si poradím, karburátor rozeberu levou zadní, kola u auta jsem pomáhala vyměňovat asi od 12, více méně vím, jak to v autě funguje, elektrika mi problém nedělá, studuji ji od 15 let. přítele nemám, takže nevím jestli bych „mužskou“ práci nechala na něm, ale asi ne, protože skoro všichni lidé jsou pomalejší než já a stejně to neudělají tak dobře a já se nevydržím koukat na to, jak se někdo s věcí, kterou zvládnu za 10 minut trápí půl hodiny s tím, že se to pak stejně musí opravit.
Jinak ale také dobře vařím a peču, od mužů si nechávám otvírat dveře a celkově oceňuji, když se ke mě chovají jako k ženě.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 10:43

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:01

KajčaLiška
83 příspěvků 11.05.13 11:38

Myslím si, že některé,,technické" věci jsou dost snadné na to, aby je zvládla,,dokonce i žena". Nerada bych dopadla jako moje matka, které praskne v pondělí žárovka v koupelně a ona čeká do pátku na otce, aby to vyměnil.
Na druhou stranu, zrovna nedávno jsem se chystala vyjet na kole a žádala jsem přítele, aby mi ukázal, jak nahodit řetěz v případě, že by mi cestou spadnul. A on vzal kolo a povídá: no, už je spadlej :-) Takže technicky založená zrovna nejsem, ale učím se :-)

Nanynka_02
450 příspěvků 11.05.13 11:58

Spíš než nějaký speciální talent je u píchlé duše myslím potřeba vědět, jak na to. Zhruba stejně jako u pečení štrůdlu nebo přesazování kytek. Takže nejde o vrozené vlohy, ale o klasické „Übung macht den Meister“ - neboli když se žena (muž) určitým pracem vyhýbá, tak se je nenaučí. Když je vykonává, dosáhne dokonalosti.

Ovšem s tímto pocitem v duši nechávám svého může vrtat do zdi a starat se o auto. :-) Vím, že bych to zvládla taky, ale když se toho dobrovolně chápe sám, tak mu to nerozmlouvám.

Pirek
7060 příspěvků 11.05.13 11:58

Umím všechno, ale u většiny věcí jsem líná je dělat a taky mne často nebaví (třeba vaření). Taky umím číst v mapách, dělat navigátora při rodinných výletech je moje práce. Jednou jsem ještě na výšce přišla vpodvečer na byt, holky spolubydly tam seděly nějak nezvykle potichu, tak se ptám, co se stalo, a ony, že vypadly pojistky. Normálně tam x hodin seděly a čekaly, až se vrátím, protože věděly, že já je už jednou nahazovala, čili že to za á umím a za bé vím, kde je v baráku skříň. Takhle líná zase nejsem.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.13 11:58

Jsem ta, která dostává jako dárek vrtačky, hoblíky, sekačky, pily a navíc sama obchody s těmito věcmi vyhledávám a doma dělám úplně vše. Ne proto, že musím, ale já se v tom vyžívám. Raději než volat řemeslníka, pak na něj koukat jak blbě to dělá, to raději udělám sama. Na co nestačím, muž zaplatí. Jsme ale tak od začátku domluveni, nechci po něm tyhle práce, je nešikovný a nedělá to rád, tak proč se dohadovat. On zase umí jiné věci. To ale neznamená, že nejsem květinka opečovávaná, právě naopak, strašně mu to imponuje a za svůj přístup dostávám řádné ocenění. Což mi připomíná, letos asi vymaluju barák.

Ems
1482 příspěvků 11.05.13 12:03

Umím si vyměnit benzín na 4kolce, umím i opravit na ní nějaké ty vady na kráse, zatlouct hřebík, sestavit nábytek, rozdělat oheň. Ale ano, pokud sebou mám chlapa, tak očekávám, že to udělá on, stejně tak i když nějaký můj budoucí manžel bude umět přišívat knoflíky, tak mu ho prostě přišiji.
Dle mého je důležité, aby se ženská/chlap uměli o sebe postarat, ale pokud je možnost přenechat „chlapskou“ práci chlapovi, tak to s radostí udělám a budu se tvářit jako slečinka, kterou musí chlap zachránit :D

Hanc.xxx
103 příspěvků 11.05.13 12:15

@Perpentach
A nemáte dutý klíč na povolení šroubů(ještě jsem nepotkala celokovový)? Stačí ho prodloužit nějakou tyčí, ideálně ocel a udělat větší páku.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek