Zimní péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Greeny
50 příspěvků 27.1.17 12:52
Zimní péče

Chtěla bych, abychom se zde podělili o nějaké tipy a triky v péči o pleť a vlasy v zimě. Osobně stále ještě hledám vyhovující přípravky, které by mi pomohly toto mrazivé období přečkat bez následků (popraskané žilky, suché vlasy, a pod.).
Pokud máte tip na pleťový krém který je vhodný jak do mrazu venku, tak pro následující sezení v přetopené kanceláři, sem s ním. Na doma se mi osvědčilo bambucké máslo.
Měníte na zimu také vlasovou kosmetiku? Pomáhají skutečně někomu vlasové oleje?

Reakce:
Karin
3948 příspěvků 28.1.17 03:25

Mně se stala taková věc, že jsem teď v lednu úplně přestala používat pleťové krémy (občas dám jen oční), pleť si ošetřuju jen micelární vodou (bio; jedna česká značka s mateří kašičkou a ještě nějakými látkami), protože jsem prostě měla pocit, že to pleti stačí. A stal se div, pleť se mi výrazně zlepšila, vypadá mnohem líp a nějakým chladem nebo přesoušením vůbec netrpí, i když se míň mastí.
Mně přijde, že pleť i vlasy se chovají dost individuálně a nepředvídatelně a že člověk by neměl moc dávat na nějaká doporučení, ale hlavně zkoušet sám na sobě, co sedne jemu. A kolikrát trvá roky, než si člověk najde to svoje, a potom se pleť změní nebo ten jeho produkt přestanou vyrábět, a může začít znova… Prostě kosmetika je celoživotní testování :D

Mimochodem, nechcete někdo nový, nerozbalený rozjasňující krém Réponse Teint Créme Lumiére od Matis Paris? Řekněme za 990 včetně pošty. Skladuju v chladničce. Já se teď prostě nemažu, tak aby mi tady zbytečně neležel. Kdyžtak napište os. vzkaz.

Artefakt
419 příspěvků 28.1.17 07:32

Mně se velice osvědčil zimní krém od Weledy

Greeny
50 příspěvků 29.1.17 18:21

@Karin Taky jsem se jednou takhle na jaře pokoušela vykašlat na jakékoli mazání, ale zázrak se bohužel nestal. Pleť se mi odvěčila přesušenými místy a pnutím (mám smíšenou pleť). Takže myslím, že teď v zimě by ta reakce byla ještě horší. Micelárku taky používám, ale četla jsem, že prý čistí až moc a právě proto by se pak na pleť něco nanést mělo.
S testováním neustávám, pořád se někde po něčem sháním a zkouším :)

BiohazardMichell
13 příspěvků 31.1.17 20:03

Já na zimu vytahuji léty osvědčený Excipial. Pro mě je to univerzální krém na všechno. Jen bohužel ho v zimě nemůžu používat furt, protože se mi po nich dělají beďáry.

Jordaan
9177 příspěvků 31.1.17 21:12

Ruzovy krem od Dr. Hauschka, na zimu (vlastne i jindy) velmi doporucuju, vzdycky se k nemu vratim.

Karin
3948 příspěvků 7.2.17 03:35

@BiohazardMichell nedivím se těm beďárům, protože Excipial obsahuje mj. parafín (paraffinum liquidum)… Takové produkty se na obličej nehodí, obvykle dělají právě tyto problémy, látky jako parafín zanášejí póry. Jsou super jako tělové, na přesušenou kůži hlavně v místech, kde je minimum mazových žláz - holeně, ruce…

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek