Živočišná kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
notrends
514 příspěvků 10.6.13 09:41

Nedá i to abych ještě trochu nepoučovala: většina z nás se maže proto aby eliminovala vrásky, měla pěknou vyživenou zdravě barevnou pleť. Prostě kvůli kráse. K tomu jsou plné obchody krémů. Ted je velký boom používat přírodní produkty. Aby pleť absorbovala účinné látky dovnitř a mohla s nimi dále pracovat, musí být jejich molekuly velikostně úměrné buňkám kůže. Což většina kosmetických produktů byť za studena lisovaných, chovaných v eko chovech apod. nemá! Efekt je tedy jen povrchový, promaštění bez dalších účinků. Kůže je primárně určena k tomu aby chránila tělo, a má tak mnoho ochranných faktorů proti vnikání cizích látek do organismu. Proto většina reklam na krémy není moc pravdivá. Vepřové sádlo je nejbližší sádlu lidskému a používá se i v medicíně.

666mahu
1490 příspěvků 10.6.13 09:50

@DruI, taky jsem si myslela, ze veprove sadlo voni. :D
Na plet ho spotrebuju minimum, skvarim ho pro kuchynske ucely. Na jizvy, jak pise @Dragon01, je sadlo znamy pomocnik.

Jamain
34 příspěvků 10.6.13 09:56

@666mahu
Já vás chápu, ale to, že to neví 99% pro mě třeba není důležité, je to smustný, ale jasně, je to jejich věc. Mě to zajímá, je ne. Jen mi to přišlo vtipné, z toho pohledu, co jste nastínila - že se nezajímají, protože pravda je ošklivá. I když máte pravdu, že to asi bude jedním z důvodů, proč to většina nechce vědět. Jinak já fakt koukám, co na těch obalech malými písmenky je, nebo co je to za firmu, co to vyrábí. Asi sem divná, ale dělám to tak. Nevadí mi složky vyráběné v laboratoři (tj. úplně chemické) s tím fakt nemám problém, nebo některé další, stejně tak jako živočišné složky z klasických hospodářských zvířat, které stejně sním a které se spotřebují z velké většiny a o jejich chovu mám celkem dobrou představu. Ale nebudu na sebe patlat norčí olej nebo jiné věci se kterými bytostně nesouhlasím, ani pro hebkou pleť ani proto, že se to tak dělá po staletí. Fakt nejsem nějaký extrém žijící uprostřed lesů, ale zas nemusím mít kde co.
@Curry no, myslím, že co s norky na farmách by byl fakt ten poslední problém :-D Prostě se zabijí ti, co tam zrovna jsou (což by se s nimi stalo tak jako tak) a noví se nenaskladní.

Zinkovou mast jsem si nově pořídila na akné, ale nějaký výrazný efekt teda bohužel nepozoruju.

Zebra33
2038 příspěvků 10.6.13 10:00

@notrends - ja si davam pravidelne jako masku Sudocrem (takova ta zinkova mast na detske prdylky :) ). Dost to vysusuje, takze to davam pouze na mista, kde mam akne (tvare, brada), a ne na cely oblicej. Muzu jedine doporucit!

666mahu
1490 příspěvků 10.6.13 10:31

@Jamain, ja se opravdu nechci dohadovat o zviratech, etice,,, nic takoveho jsem nemela v umyslu. Vidite v mem textu, co tam neni. To, ze nemusim vedet vse znamena, ze bych pak nemela chut nektere produkty pouzivat, nikoli ze bych byla necitelna kreatura. Beru to tak, ze se kazdy rozhoduje za sebe a srovnava si sam, co jeho svedomi unese.
Protoze mam sussi citlivou plet, neni snadne najit spravnou kosmetiku /pro vas klid norkovou kosmetiku nepouzivam/.
Zadne norkove pripravky vam nikde nenutim ani nepropaguji. ;-)

pabylka
1035 příspěvků 10.6.13 10:32

Moja babička sa bravčovou masťou (vepř. sádlem:) maže celý život a musím potvrdiť, že aj v 72 rokoch má veľmi peknú a jemnú pleť. Aj keď 30 rokov hulila jak fabrika. Nás tým mazala ako deti, neznášala som to, ale teraz sa raz za čas namažem tiež. Na jazvy doporučujem, okrem toho vyjde oveľa lacnejšie ako napr. Contratubex z lekárne.

Jamain
34 příspěvků 10.6.13 11:30

@666mahu
Nemyslela sem to nijak zle, píšu to sem, protože v úvodním příspěvku je dotaz jaký je etický postoj k takovým výrobkům. Reagovala jsme proto v tomto směru. Nemyslela jsem tím, že to vy propagujete, jestli to tak vyznělo. Moje odpověď byla mířená spíš obecně pro ty, které to neřeší, aby nad tím třeba popřemýšlely. Nebrala jsem to jako dohadování, jen jako různé názory.

Jinak na suchou ekzematickou kůži (teda na lýtkách) se mi dobře osvědčil mandlový olej ve směsi s olivovým, klasicky na vlhkou kůži. A moje babička se leta letoucí maže modrou Niveou a vypadá podle pleti na tak o deset let míň, než jí je. :-)

666mahu
1490 příspěvků 10.6.13 14:58

@Jamain, ok. ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek