Život bez líčení

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Ghost B.C.
3841 příspěvků 3.1.15 19:13

Navic takova mala perlicka k pozornosti; ucili jsme se, ze spousta lidi, kteri si mysli, ze se jim od opacneho pohlavi nedostava pozornosti, tu pozornost ve skutecnost ma, ale nedovedou ji bud vubec rozpoznat nebo prijmout. Pricina je prave v tom, ze si nejakeho duvodu namluvili, ze si jich kvuli tomu a tomu muzi/zeny nevsimaji a tak na tu pozornost vlastne ani nereaguji a vznika tak zacarovany kruh.

Dadoo
5536 příspěvků 3.1.15 19:23

A já si myslím, že aby si muži nějaké ženy nevšímali jenom proto, že se nelíčí, je prostě blbost. Problém bude nejspíš někde jinde. Jestli to spíš nebude zástupný problém..

Nyxx
512 příspěvků 3.1.15 19:43

Velký souhlas s @Dadoo . Zkuste se spíš než na líčení zaměřit na to, aby bylo ostatním s Vámi dobře, a přestaňte ostatním ženám závidět.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 3.1.15 19:51

@Nyxx To vůbec nemusí být o závisti. Zase @Coter tolik nekřivděte. Nepřijde mi, že by tón jejích příspěvků byl vůči ostatním ženám nějak nepřející.

Nyxx
512 příspěvků 3.1.15 19:59

@Ghost B.C. Závist přeci nutně nemusí být nepřející. Alespoň tedy dle mého názoru ne.

Ghost B.C.
3841 příspěvků 3.1.15 20:05

@Nyxx OK, beru, máte pravdu :) Já to mám totiž rozlišené tak, že „pozitivní závist“ už je pro mne spíš motivace.

eveK
334 příspěvků 3.1.15 20:19

Já používám make-up a řasenku, a v poslední době jsem se naučila používat oční linky ve fixe. U mě, co se týče pozornosti, rozhodně rozdíl je, ale souvisí to s mým pocitem větší sebejistoty, když jsem nalíčená. Nejsem extra kočka, ale dost mužů si myslí, že ano. Je to pouze o vnitřním pocitu - cítím se dobře - vypadám dobře. Je mi 33, chvilku mi trvalo, než jsem na to přišla, ale jsem o tom teď skálopevně přesvědčená.

Bongani
180 příspěvků 3.1.15 20:20

Nedokážu to posoudit, nejsem muž, ale mám pocit, že jsem někde četla, že výrazně nalíčené ženy muže spíš odrazují a i co jsem měla chlapy, tak mi tvrdili, že mají raději ženy přirozené.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 20:32

.

Příspěvek upraven 15.12.15 v 18:47

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 20:35

Tak třeba můj muž má rád, když se líčím, má rád nalakované nehty, upravené vlasy. Celkově s emu líbí, když je vidět, že o sebe žena pečuje. Jakým způsobem - to už je asi celkem jedno. Takže pokud je na ženě znát, že na sebe nekašle, líčit se samozřejmě nemusí. A hlavně to nemusí dělat kvůli chlapům, žejo.
Já osobně se nenalíčená sama sobě příliš nelíbím, mám tmavé kruhy pod očima a vypadám nemocně, takže o vyházení všech šminek rozhodně neuvažuji :-)

elouzie
1059 příspěvků 3.1.15 20:44

@Ghost B.C. já jsem ten váš případ s nepřijimáním pozornosti od ostatních, respektive od chlapů…často, když jsem někde s přítelem, tak mi hlásí, jak na mě kterej chlap koukal a já si toho nikdy nevšimnu, vždycky jsem se měla za ošklivku a až posledních pár let jsem schopna přiznat, že to asi tak není, ale je to pro mě těžké. Teda, zní to směšně, ale ano, jsem v jádru introvert a tak tu pozornost nemusím, ale i přes to mě těší…asi jsem divná :D

Jinak k tématu: líčím se docela čassto, teda když jdu na veřejnost. Míra závisí na tom jak moc spěchám nebo jak se mi chce. Pokud jdu na sedmou do školy, tak jenom řasenka a zamáznu kruhy pod očima… jo a asi bych souhlasila s ostatními, že je to důležité nepřehánět a jen zdůrazňovat, co se mi líbí.

Emily.V
67 příspěvků 3.1.15 20:49

Já tomu celkem rozumím, taky jsem to pro sebe občas řešila, že pokud vůbec nechci používat dekorativní kosmetiku, vyřazuju se například ze spousty zaměstnání, kde je potřeba něco prodávat, reprezentovat apod. A taky o mě nebude mít zájem určitý typ mužů. Prostě jde o ten pocit, že o něco přicházím jen proto, že nedělám to co „všichni“.

A pak mi samozřejmě došlo, že o práci v bance nebo muže, kterému příliš záleží na vzhledu, stejně nestojím. A tím se to vyřešilo :)

Karja
4837 příspěvků 3.1.15 21:10

Myslím, že nenalíčené by se mi od mužů dostávalo mnohem větší pozornosti. Minimálně každý druhý známý by se mě ptal, zda se mi něco nestalo.
Díky bohu za šminky!:D

jennyfor
758 příspěvků 3.1.15 21:40

A já se maluji ráda, je to takový ranní rituál. Umýt, učesat, uvařit velký hrnek kafe a u toho projet internet a současně se trochu při barvit :) nijak mne to výrazně nezmění, ale vypadám zdravější :) a někdy už jen ten lepší vzhled způsobí, že se začnu opravdu i líp cítit tělesně. A když mám náladu pod psa, tak někdy stačí umýt hlavu, namalovat se, obléknout něco jiného než pyžamu nebo tepláky a hned je mi zaručeně líp.

panvi
250 příspěvků 3.1.15 21:52

Nemaluji se vůbec a jsem ráda, že se ostatní ženy malují, protože se mi dostává pozornosti pouze od těch „pro mě správných“ mužů.

(jinak o sebe pečuji, od vlasů, přes oblečení, nehty, mluvu i chování)

pumf
322 příspěvků 3.1.15 21:58

Já líčení zbožňuju. Hlavně tu možnost těch proměn. Je to taková třešinka na dortu. Navíc mám fakt bledý a nevýrazný obličej, takže mi to prospívá. Je ale fakt, že jsem zrovna dnes přemýšlela nad tím, že třeba do práce by se mi nenamalované šlo trochu těžko, už jen proto, že jsou tam prostě zvyklí mě vidět namalovanou. Nenamalovaná se sobě líbím, ale přeci jen trochu více, když tak jednou za měsíc zajdu na kosmetiku nabarvit obočí a řasy a taky když jsem pořádně odpočatá a jde to vidět na pleti.

jennyfor
758 příspěvků 3.1.15 22:06

Teď mi ještě došlo: nelíčiim se pro okolí, ani kvůli pozornosti mužů, pro ty jsem už beztak ve svém věku vzduch :) líčím se čistě jen a jen pro svůj dobrý pocit, abych byla já se sebou spokojená.

Kdyz neprsi
2 příspěvky 3.1.15 22:32

Nikdy jsem se nelíčila, nelakovala si nehty a nebarvila vlasy - a ro hlavně proto, že se mi to na mě samé nelíbí. A nikdy se mi nezdálo, že by se mi kvůli tomu dostávalo méně pozornosti od mužů.

Oveeec
2118 příspěvků 3.1.15 22:35

Prosím vás, klid, Coter přece nikomu nic nevyčítá ani nenakazuje, nepoznáte nadsázku?
Já se maluju moc ráda, je to rituál, a taky se pak sobě mnohem víc líbím, upřímně, červený rty jsou snad vždycky hezčí než bledý, ne? Jinak už jenom linku a řasenku, líbí se mi i zdravíčka, ale sama si je nedělám. Taky se mi líbí, když si někdo umí udělat takovej ten „sametovej“ mejkap, jenže to když se smeje, tak už je to asi větší rozdíl.
Co se týče pozornosti, větší mám asi jako namalovaná, prostě se tak líp cítím, tak třeba je to tím. Příteli se naopak líbím víc nenamalovaná. Na doma se nelíčím, ale jinak má smůlu :) Mám ale období, zvlášť poslední dobou, že mám problém vyjít ven bez rtěnky. Na venkově nebo když vím, že nejdu někam extra, to ale sem tam prostě neřeším.
Někdy si říkám, jestli to líčení není zbytečná marnivost, a i když se s klidem líčím třeba v tramvaji, v práci mám problém si tu rtěnku opravit, abych nevypadala jako ta, co se pořád jenom maluje :) A upřímně obdivuju ženský, co se toho dokážou vzdát. Ono je samozřejmě rozdíl, když je to nějaká šmudla, nebo naopak není nic moc hezká a trocha mejkapu by jí prostě pomohla. Ale když je to holka pěkná a upravená, divím se, že nechce býy ještě o kapánek hezčí - jenže to už je právě můj subjektivní pohled. A mimochodem, třeba jedna kamarádka přiznala, že rtěnku nenosí proto, že si myslí, že na to má moc úzký rty. A já ji obdivovala, že je povznesená nad marnost :D
No a mám kolegyni, která se kvůli příteli vůbec nelíčí. Je hezká, ale podle mě ne na první pohled, musí se to teprve odhalit. S líčením by to bylo vidět na první pohled víc, ale nic proti. Sluší jí to i tak a hlavně - na nedostatek pozornosti od chlapů si nemůže stěžovat, protože je milá a pořád se směje (a ještě z jednoho důvodu, ale to sem ne úplně patří :) ).

An.Fial
183 příspěvků 3.1.15 22:39
@jennyfor píše:
nelíčiim se pro okolí, ani kvůli pozornosti mužů, pro ty jsem už beztak ve svém věku vzduch :)

Totéž jsem se zrovna chystala napsat :-)
Líčím se, protože mám tvarohovitou pleť a s makeupem vypadá o tisíc procent líp.
A protože mám pocit, že líp vypadám, líp se cítím a mám i lepší náladu. Na ten svůj ranní pětiminutový rituál se dokonce i těším. Partner mě u toho občas pozoruje a říká, že se rád dívá, jak ze sebe dělám lepšího člověka.

álainn
288 příspěvků 3.1.15 22:42

Vy máte dneska asi hodně špatný den, když je podle Vás řešením aby se všechny ženy nemalovaly. Pokud Vám vadí líčení, výstřihy a další podobné libůstky, možná byste měla zauvažovat nad změnou bydliště, předpokládám, že někde v oblasti arabského světa by to s Vaším názorem bylo to pravé ořechové..

MarcelaN
161 příspěvků 3.1.15 22:47

Licim se vyhradne pro svuj dobry pocit a sebevedomi, sama sobe se libim vice nalicena.
Manzel to ma tak nejak obojetne: pochvali mi naliceni (=ocenuje kdyz nekam vyrazime ze mi to slusi) ale nicmene poznal me pri sportu tj. nenalicenou a navic zmoklou. Tak si vyberte:-)

Hořáč
1588 příspěvků 3.1.15 22:53

Nerada se uchyluju k nějakým psychologickým rozborům, neznám vás, ale kdybych měla vzít v úvahu jen ten jeden komentář, připadá mi, že si moc nevěříte v otázce vzhledu. Zdá se, že si dost všímáte líčení jiných žen a nelíbí se vám, máte na to poměrně vyhraněný názor. Znám i ženy, pro které líčení opravdu bič je. Přesněji chorobná nespokojenost s jejich přirozeným vzhledem, ale není jich rozhodně většina. Samozřejmě s lehkých nalíčením každá vypadáme asi o fous líp, ale ty chorobně nespokojené se musejí přemalovat jen jdou k popelnici a odlíčené je buďto člověk nezná, nebo se vyděsí. Jenže pak je tu ten střed, který se líčí, pro zábavu, pro lepší pocit, jsou to ty drobné zbytečnosti, co zpříjemní den, nikoli potřeba lhát a „klamat tělem“ (nebo spíš ksichtem).
Pokud se vám líčení nelíbí, nebaví vás, nedělejte to. Na tom nevidím v podstatě nic závadného. Sama mám období, že se nenalíčím klidně měsíc a nemám pocit, že by se zájem mužů změnil. Mám obavu, že ten vámi zmiňovaný menší zájem nebude souviset s líčením, ale s tím, že se neumíte nosit - na to není potřeba ani líčení ani výstřih.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.15 22:56

@álainn omyl :-). Arabky mívají líčení perfektní, ty bohaté jsou superštíhlé, pod abájou nebo jak se ten hadr jmenuje nosí těsné džíny, trička s výstřihy, přiléhavé šaty, krásné šperky, kabelky. Jen to není určeno pro veřejnost.

Olinka
2582 příspěvků 3.1.15 22:56

@álainn Jste nikdy nečetla postřehy zasvěcených, co mají arabské ženy pod burkou? Dokonalý makeup, drahé luxusní oblečení, v některých státech dokonce vykukují prsty na nohou s precizní pedikúrou a výrazným lakem… Jen by mě teda nebavilo se pětkrát denně odličovat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek