Život bez líčení

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
viktorka_od splavu
7774 příspěvků 08.01.15 13:08

@Dragon fly používám BB krém a předtím mejkap smíchaný napůl s denním krémem právě proto, že ty viditelné nánosy fakt nesnesu, přijde mi to ošklivý. když je potřeba místy použiju trochu korektoru, ale nanášet si jednolitou plochu… to prostě vypadá divně. chce to zkoušet

zluvav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.15 13:20

Já se líčím podle nálady. Mám akné a potřebu někdy pleť sjednotit, ale přirozeně byla bych mnohem radši, kdybych nemusela a stačila mi pouze řasenka a rtěnka. :)

Dragon fly
400 příspěvků 08.01.15 13:27

Asi to chce zkoušet víc druhů. Make-up jsme občas použila právě taky s krémem, ale jen na večer. Koupila jsem si nedávno korejský BB cream, ale prostě ho na své pleti vidím, není to otázka odstínu, ale konzistence, rozhodně si ho nedávám moc. Tak zkusím otestovat nějaký jiný.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.15 13:45

Já make-upy často zkouším, i doma jich mám pěknou sbírku a jediný make-up (z těch levnějších z drogerie),který nedělá žádný nános, je tento od Loreal.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 08.01.15 14:41

@Dragon fly ja na den pouzivam tenhle je hodne tekuty a netvori zadny nanos
korejsky skin79 mam spis na vecer je hustsi a blizi se mejkapu

Dragon fly
400 příspěvků 08.01.15 15:23

@viktorka_od splavu @ještěřička Děkuji, vyzkouším. Skin79 jsem si koupila, ale měla jsem ho jen párkrát, taky mi připadá, že se blíží mejkapu. Pokud bych ho ale měla mít na večer, je trochu mimo ten vysoký faktor proti slunci a vlastně proto jsem ho kupovala, chtěla jsem ho na léto na den.

Leather lover
342 příspěvků 08.01.15 21:14

Líčím se jak kdy. A většinou velmi jemně. Nechci si okolí zvyknout na propracovaný make-up, protože pak bych se jednou nestihla namalovat a nikdo by mě nepoznal, případně by se mě lekl a bál se moje zdraví. Lepší je asi občas překvapit vzhledem lepším než jindy než naopak.

chitrá alex
269 příspěvků 08.01.15 22:02
Betty MacDonaldová

„Klub stříbrné smyčky uspořádal večírek na uvítanou maminky v Butte a maminka ohromeně zjistila, že dámy zdejší městské smetánky nosí pařížské toalety, ale jsou zmalované jako prostitutky. Maminka byla vychovaná ve víře, že když má člověk smůlu a narodil se s obličejem do bledě zelena a je dáma, ani na vteřinu ho nenapadne použít líčidla, nýbrž přijme tuto nuanci pleti jako svůj kříž a činí skutky milosrdentství pro chudinu.“ Vejce a já
Nemaluju se, protože to neumím a nebaví mě to. Myslím, že se bez toho dá žít, ale rozhodně jsem pro to, abychom si to navzájem nevyčítaly, nezáviděly a nevedly kvůli tomu války.

Příspěvek upraven 09.01.15 v 21:17

dost_bot
2071 příspěvků 08.01.15 22:07

Ono se to dobře filosofuje o přirozené kráse, když má člověk mladou tvář, nebo i ne tak mladou, ale pořád ještě dost mladou.
Mám kolegyni, která je opravdu krásná - velmi pěkné lícní kosti a tvar brady, nádherné zuby a úsměv, velké svítivě modré oči. Něžná jemná tvář. Chodí nenalíčená (na plesy se „líčila“ - řasenka s leskem na rty, a i tohle minimum z ní dělalo krásku)
Do cca padesátky to bylo dostačující.
50+ začaly nahnědlé skvny, začervenání, kruhy pod očima… vypadá unaveně, rezignovaně a staře. Přitom všechno pěkné ve tváři pořád má. Je to velká škoda. Špetka, jen špetka makeupu, a byla by pořád moc krásná.

blacken
2449 příspěvků 08.01.15 22:11

@Dragon fly Doporučuji pečlivě vybírat konzistenci a způsob nanášení - třeba vlhkou houbičkou (beauty blender) nebo štětcem - takovým tím jakoby pudrovým http://im9.cz/…f250x250.jpg Dobře udělaný makeup správného odstínu nedělá nános.

Leppäkerttu
642 příspěvků 08.01.15 22:27

Tak já si to dnes ráno po čtení této diskuze stopovala :) a takový ten běžný přirozený makeup (korektor, concealer, makeup, pudr, tvářenka, tužka na obočí, světlý stín a řasenka) mi zabral necelých 10 minut. Plus jsem u toho popíjela ranní kafe. Věřím, že když člověk nemá „cvik“, trvá to ze začátku déle. Nicméně člověka, který vypadá i bez špetky líčení skvěle a je mu víc jak 20 let, znám jen jednoho. Ostatní si podle mě o sobě pouze myslí, „nelíčení“ jim ovšem (ani v reálu) nevymlouvám. Mají prostě jiný vkus než já a asi jsou spokojení. Nechci ale, aby mi svuj vkus nutili oni.

Leppäkerttu
642 příspěvků 08.01.15 22:39

Pak jsou samozřejmě situace (jako např. sport), kdy makeup působí až úsměvně a nehodí se, resp. nedělá dobře pleti. To už je ale asi na jinou debatu.

Dadoo
5536 příspěvků 08.01.15 23:55

@dost_bot Já říkám, že se maluji z ohleduplnosti ke svému okolí :-D
Je fakt, že v práci mě nenamalovanou ještě neviděli. Ale doma, na chatě, i když jdeme do naší letní hospůdky, se většinou nemaluji. A tak jsem žena dvou tváří ;-)

Dragon fly
400 příspěvků 09.01.15 09:31

@dost_bot No jo, věk si prostě nevybírá. Na druhou stranu, když se líčíme pořád, přicházíme o část přirozeného půvabu a možná i o schopnost jej vnímat u jiných. Např. jsem si nedávno všimla, jak strašně moc kamarádce sluší přirozená barva jejích rtů. Nebyla nalíčená a jistě by jí slušelo moc, kdyby měla třeba lehký make-up, zvýrazněné rty a oči. Ale jak jsme přišly z venku a u vína si povídaly, trochu se jí barva rtů v teple změnila a byla to krásná světlá růžová která perfektně seděla k její pleti, pihám a vlasům. Prostě oboje má svoje, jak nalíčení tak přirozenost.

Taky jsem si vzpomněla na ženu, kterou jsem roky znala jako perfektně upravenou, učesanou, nalíčenou. Pak jsme jely pod stan a ona vypadala naprosto jinak. A podle mě pod tím stanem bez líčení a vyfoukaných vlasů vypadala mladší a slušelo jí to trošku víc.

Dragon fly
400 příspěvků 09.01.15 09:32

@blacken Díky, štětec mám, tak vyzkouším.

Akitaken
4960 příspěvků 09.01.15 09:52
@0.k. píše:
Nejste li na sexy glamour líčení, zkuste tohle jemné, to podle mě sluší všem.

Jemné líčení jo? A kde, prosím vás? Tvrdé linky fixou, umělé (?) řasy.. tyhle dvě věci mě natolik praštily do očí, že už ani nezkoumám ten zbytek.

Mauvy
263 příspěvků 09.01.15 10:27

Já mám líčení ráda, ale spíš takové neokázalé, nepouťové. Zkrátka nemám ráda, když obličej (už zdálky) působí zmalovaně: když rty i oči hýří všemi barvami – přijde mi to laciné. V posledních měsících jsem se zhlédla v přírodní dekorativce, tak si postupně doplňuji zásoby. Pokud jsem jen doma, nelíčím se.

Ghost B.C.
3819 příspěvků 09.01.15 10:37
@Leppäkerttu píše:
Pak jsou samozřejmě situace (jako např. sport), kdy makeup působí až úsměvně a nehodí se, resp. nedělá dobře pleti. To už je ale asi na jinou debatu.

Na druhou stranu, pokud jdu cvičit po práci/škole nebo si před cvičením jen zajdu na kafe s kamarádkou, tak na to cvičení dorazím nalíčená. Když se zadaří, jdu nalíčená i běhat, protože prostě chodím běhat až odpoledne nebo k večeru a na den se většinou maluju. Pokud se mi něco rozmaže, tak to jednoduše pak všechno smyju ve sprše. Nebo se snad některá odličujete, než jdete cvičit? Nebo se ten den vůbec nenamalujete, i když jdete cvičit až v 6 večer?

edit: P. S. To jsem takhle četla na jednom fóru, jak si ty namalované holky chodí do fitka určitě jenom povídat a že tam dřeme jen my nenamalované a jak já bez make-upu zvládám klidně o 2 série víc, než ta zmalovaná nána. Co to jako je za debilní spojitost? O čí blbosti to tak asi vypovídá?

Příspěvek upraven 09.01.15 v 10:43

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.15 10:41

@Ghost B.C. Taky to tak mám. Když už nalíčená jsem, tak se před cvičením neodličuju.

Tebah
4257 příspěvků 09.01.15 10:51

@Ghost B.C. @ještěřička Záleží, na co jdu - pokud jen na nějakou protahovacfí jógu nebo obecně něco, u čeho se moc nezapotím, tak se neodmalovávám. Jinak jo, hlavně na hot jogu nebo na běhání, protože tam ten makeup fakt teče.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.15 10:54

@Tebah Jasný,tak to jo.Na to jsou nejlepší ty rychloodličovací ubrousky.

Leppäkerttu
642 příspěvků 09.01.15 11:23

@Ghost B.C. Ano, dorazím nalíčená a před cvičením se odlíčím. Po cvičení chodím stejně vždycky do sprchy, kde bych ten makeup smyla tak jako tak. Pokud někam dal po cvičení pokračuju, tak se prostě znovu namaluju.

Dělám to ale hlavně kvůli tomu, že jsem vypozorovala, jak se mi po neodlíčení u sportu pleť neskutečně zhorší.

Godiva
8 příspěvků 09.01.15 12:31

Já jsem se dostala na takovou celkem zajímavou křižovatku. Léta jsem se líčila proto, že jsem si nenalíčená nepřipadala dostatečně krásná. Dalších pár let jsem se líčila proto, že mě to prostě bavilo. Líčila jsem se i třeba na lyže nebo na tenis. A najednou mám práce tolik, že jsem líčení v některých případech začala považovat za obtěžující ranní úkon. Navíc mému muži se evidentně líbí moje tvář víc nenalíčená než nalíčená (a to i pokud je makeup velmi jemný a nenápadný). A já jsem si najednou začala připadat krásná i bez makeupu.

Nicméně na líčení rozhodně zanevřít nehodlám. Doma chodím bez makeupu, běžně přes den chodím v závislosti na denním programu a aktuálním stavu pleti - když je dobrá, makeup nenosím, max. zdůrazním obočí, řasy, když dobrá není, dám si trochu práce s korektorem atd… A v neposlední řadě to záleží na náladě. Občas prostě mám náladu vyvenčit výrazný makeup i přes den.

Co se pak týče společenkých akcí atd., tak tam chodím nalíčená vždy a vždy budu.

Důležité pro mě ale není nalíčená vs. nenalíčená, nýbrž upravená vs. neupravená. A i nalíčená žena může vypadat méně upraveně než nenalíčená nebo nalíčená jen minimálně. Ale pokud nenalíčená zrovna upraveně nepůsobím, tak se prostě nalíčím.

Akitaken
4960 příspěvků 09.01.15 12:39

OT: Při slově líčení se mi vždycky vybaví zedník nahazující barák.. ;-)

Oveeec
2095 příspěvků 1 inzerát 09.01.15 13:19

Dneska se mi stala zajímavá věc. Samozřejmě občas potkám krásný holky, který vypadají nenalíčený, a někdy je ta dotyčná třeba tak krásná, že si říkám, že to není možný a nějaký líčení určitě potvora musí mít. Ale! Dneska jsem jenom tak z auta zahlídla holku, takovou vysokou, hubenou, bledou, zachumlanou do nějaký bundy a čepice a s cigárem, která byla nenalíčená a měla hrozný kruhy pod očima - a právě ten ztrhanej vzhled jí tak strašně slušel! Vypadala teda, že má prostě hezký rysy, a celkově byla hrozně zajímavá a osobitá, ale co mě dostalo bylo to, že jí tak slušely ty kruhy pod očima :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek