Zkušenost s Privileg 206 overlock.

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maleficie
172 příspěvků 09.04.19 19:23
Zkušenost s Privileg 206 overlock.

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s tímto overlockem?
Mám možnost ho pořídit, ale nemám s overlockem žádné zkušenosti.
Google mi vůbec nepomohl.
Mohli byste mi prosím poradit jestli (a jakou) to má cenu? Máte k němu nějaké tipy, zkušenosti nebo snad dokonce manuál?
Plánovala bych s ním šít úplety - trika.
 Díky.

Reakce:
Moir
2197 příspěvků 09.04.19 19:30

nepořizujte, vypadá na pouze třínitný, tj. šít se s tím nedá, jen začišťovat švy
leda že je za ekvivalent lahve vína a tak

Maleficie
172 příspěvků 10.04.19 21:16

@Moir Děkuji za info. Zkusím ho o víkendu na lemování příšerně třepící se látky. Pak uvidím.

Japko
1 příspěvek 11.04.19 23:29

@Maleficie Dobrý den, mám třínitný overlock Privileg, koupený cca v roce 1994. Studovala jsem tehdy oděvní průmyslovku a tatínek mi stroj jel koupit do Quelle obchoďáku do Německa. Bez jediné poruchy a nutnosti seřízení šije dodnes a používala jsem ho opravdu hodně.
Typ na vaší fotce vypadá také dost staře a je možné, že bude spolehlivý jako ten můj :-)Kdybych si nyní potřebovala koupit levný overlock, koupila bych si raději tento, než třeba nový Singer v Lidlu apod. Nedám na něj dopustit.
Obyčejný kufříkový stroj téže značky mi koupil tatínek ještě o dva roky dříve, tedy v roce 1992, i ten stále používám. Na rozdíl od overlocku měl dvě opravy, ale myslím, že za 27 let používání to není špatné skóre.
Nedávno jsem si koupila na inzerát kufříkový Privileg, abych nemusela svůj stroj převážet na chalupu. Byl „jenom“ 10let starý a musím říct, že kvalita šla výrazně dolů. Hodně částí na tomto stroji je plastových a tak celkově šije mnohem hůř.
A k vaší otázce - než jsem si pořídila coverlock Janome, šila jsem trika tak, že jsem švy sešívala nejmenším klikatým stehem a švy začišťovala overlockem. Jestli nechcete investovat více peněz, myslím, že vám tato kombinace bohatě postačí.

Moir
2197 příspěvků 12.04.19 08:59

@Japko dovoluji si nesouhlasit, třínitný overlock, pokud není za tu lahev vína, bych nechtěla, v podstatě nemá žádnou přidanou hodnotu proti začištění na normálním stroji. Ano, asi bude lepší, než ten příslovečný Singer z Lidlu, ale po bazarech se sem tam vyskytnou 4nitné overlocky za sympatické ceny, které už k něčemu jsou.
Coverlock je zas další kategorie stroje.

Jordaan
8610 příspěvků 12.04.19 10:30

@Maleficie

Jak pise @Moir , trinitny nema smysl, kdyz planujete sit tricka. Ctyrnitnym to zacistite a sesijete v jednom, trinitny Vam u tricek nijak nepomuze. Krome toho je stary a ne moc dobre znacky, takze bude mit sve mouchy, o moc vic, nez tu lahev vina bych za nej nedavala. Dobry by byl pro nekoho, kdo potrebuje zacistovat jen tkaniny.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek