Změna dne nástupu do zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elen5105
3 příspěvky 12.06.18 21:42
Změna dne nástupu do zaměstnání

Dobrý večer, v práci mám domluvený nástup, ale smlouva ještě není podepsána, pouze si ten den k sobě zapsali. Z osobních důvodů ale nyní potřebuji den nástupu nutně o několik dní posunout. Přijde mi nevhodné jít do zaměstnání s tím, že potřebuji změnit nástupní den, ale nic jiného mi nezbývá. Předpokládám, že osobní kontakt bude asi nejlepší. Máte s něčím podobným zkušenost? Myslíte si, že je to v pořádku nebo s tím bude velký problém?

Reklama

Reklama

Reakce:

Karin
3865 příspěvků 13.06.18 02:48

První zaměstnání?
Nevidím v tom velký problém. Velký problém je, když se v práci ožerete do němoty, vykecáte státní tajemství nebo omylem zabijete pacienta. Vy přece pouze hodláte jednat o datu nástupu!
Je to vo lidech. Když to tolik potřebujete, tak vám stejně asi nezbude nic jiného než tam zajít a zkusit se dohodnout. Však vám hlavu neurvou. Jestli máte opravdu vážné důvody, tak se asi stejně nedá nic dělat. Snad se to snad o těch pár dnů nepotento… Minimálně prvních pár týdnů stejně nejste 100% zaměstnanec, zaučujete se a ještě na vás nic neleží, takže když tam pár dní nebudete, podnik se nesloží. Ale jednejte osobně a upřímně. Hlavně si nevymýšlejte, prasklo by to.

czDanda
551 příspěvků 13.06.18 07:24

Osobní důvod je velmi široký pojem.
Setkala jsem se s osobou, která nemohla z osobního důvodu v dojednaný den nastoupit do zaměstnání.
Osobním důvodem byla oslava narozenin.
Hádejte, jak to dopadlo.

Karin
3865 příspěvků 13.06.18 11:24

@czDanda ale co když to byla oslava narozenin stoleté babičky, která už možná žádné další narozeniny mít nebude…? :-) Já vím, asi nebyla…

Ale když nad tím tak přemýšlím, tak ona se vlastně s těmi důvody nemusí nikomu svěřovat (může to být něco důležitého, co ale nechcete vytrubovat do světa). Zatím je všechno ve fázi jednání a ona má legitimní a celkem neškodný požadavek, a neexistuje žádný mustr nebo dokonce zákonná norma, které důvody jsou přijatelné a které už ne. Jde jen o to, jak se dva lidé dohodnou.

Kromě toho v dnešní době jsou zaměstnavatelé, hlavně v některých oborech (například ve zdravotnictví), často rádi, že vůbec našli někoho použitelného, takže na takový požadavek, jako je drobný odsun nástupu, snad přistoupí…

Prostě normálně přijdu za tím, s kým jednám, a řeknu slušně a uctivě, že bych z vážných osobních důvodů potřebovala sjednat datum nástupu až na XX. X…

BarcaAri
592 příspěvků 13.06.18 11:56

O nastupech lidi rozhoduji a zmenu samozrejme dovedu pochopit. Zakladem je komunikovat jako dospely clovek - rozumne a v dostatecnem predstihu. Osobni kontakt by byl sice nejlepsi, ale za sebe (pokud neni predem domluveny) ho uplne nedoporucuji, nemusite se trefit se svym prichodem do vhodneho okamziku.

Elen5105
3 příspěvky 13.06.18 12:26

@Karin Přesně jak píšete, jedná se o zdravotnictví. Zaměstnavatel byl příjemný a dalo se na všem dohodnout. Jde o to, že v týden nástupu toho budu muset zařizovat hrozně moc. Musím absolvovat lékařskou prohlídku a následně donést všechny potřebné dokumenty do zaměstnání. Následně se také musím přestěhovat (z důvodu práce a potřebuji si nastěhovat jen to nejnutnější, další věci až časem). U rodičů mám dohodnuto, že mi věci převezou (ale mohou až v ten týden po plánovaném nástupu), jinak bych musela věci vést autobusem. A také odjíždím na tři dny pryč v ten týden (o odjezdu v práci vědí). Bylo by hrozně obtížné to všechno spojit a stihnout.

Kdyby se nástup posunul o týden, mohu to v klidu zařídit a přestěhovat se. Navíc smlouva ještě není podepsána a sepsána, o to je to lehčí

Elen5105
3 příspěvky 13.06.18 14:26

Dopadlo to nakonec tak, že jsem tam zavolala a není s tím vůbec žádný problém to o týden posunout. Asi je to vážně o štěstí na koho člověk narazí :)

Jindrason
286 příspěvků 14.06.18 09:20

Asi dost záleží o co jde. A asi bych nelhal :) Jinak je pravda, že je to o lidech. Někde to pochopí v klidu a někde zase ne. Těžko říci. Záleží kam nastupujete a jaký je důvod posunu.

Reklama

Váš příspěvek

Konečně máme bibli módy. Vogue ode dneška na stáncích!

První československé vydání časopisu Vogue je na světě! Jeho... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Dovolená v ulicích: Etno móda za velké prachy

Autor: Monika

Kamarádím se s cestovateli, kteří si na mokasíny moc nepotrpí... a... Celý článek

Reklama