Změna stylu: holka do nepohody vs. dámička!

Fotoalbum tématu (24) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katyush
100 příspěvků 4.2.17 17:52
Změna stylu: holka do nepohody vs. dámička!

Někde jsem už tady podobný příspěvek četla, ale jelikož ho nemohu najít, tak zakládám nové téma. Jde o situaci, když se holka v průběhu vztahu, třeba i pod vlivem MP, začne měnit takřečeno z holky do nepohody na dámu. Jinými slovy, mikiny vymění za svetříky/sáčka, místo triček začne nosit halenky/košile, přidá třeba i sukni, šaty atp. Ona se ve svém novém stylu začíná nacházet, ale jemu se to nelíbí. Setkaly jste se osobně s něčím podobným? Co se dá v takovém případě dělat? Měnit šatník jen pozvolna, nebo učinit ráznější změnu? Pozor, teď nemám na mysli chlapy, co jsou žárliví a bojí se, aby jim jejich holka neutekla za nějakým elegánem. Spíš jde o chlapy, kteří prostě na ženách preferují sportovní styl. V mém okolí, co jsem zjistila, jich není zas tak málo. A to je vlastně druhá část dotazu: proč myslíte, že se chlapům líbíme víc ve sportovním outfitu než v elegantním/ějším? Navzdory našemu přesvědčení, že je to naopak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Puffin
194 příspěvků 4.2.17 19:46

Trochu si tím dlouhodobě procházím, s lety se mi mění vkus (nepochybně má na mě vliv i MP). A mému muži se líbí sportovní oblečení, nemá například rád boty na podpatku, elegantní věci na každodenní nošení apod. Tak si užívám elegantnější oblečení ve všední dny (sukně, šaty, boty na podpatku, kabát), kdy chodím do práce a sportovní (zimní bunda, sportovní boty, džíny) nosím, když mám volno a jedeme třeba na hory nebo doma - tedy když jsem s manželem. A často se mi to různě prolne a to je taky v pořádku. (Tím nemyslím, že bych si vzala současně lyžařskou bundu a šaty.)

Karianne
134 příspěvků 4.2.17 20:03

Tak tohle podle mě je spojeno hodně s životním stylem. Pokud je Vás kluk milovník sportů, přírody, bydlíte na vesnici, tak podle mě ani není zvyklý na to, vídat holky v podpatkách, šatech a podobně, proto ta reakce.
Nevím, jak razantně měníte šatník, asi bych dělala kompromisy, pokud to bude vhodné v dané situaci (tj. jde se do hospody, tak tam ty podpatky brát fakt nemusíte, mikinu bych vyměnila za sportovnější sáčko apod). Ale jinak bych se osobně nenechala natlačit do toho, abych svoje pohodlí a spokojenost se svým „zjevem“ vyměnila za spokojenost druhého. Asi jsem sobec, ale podle mě, když se cítíte dobře vy, tak je to to hlavní.

joohana7
11 příspěvků 4.2.17 20:07

Ja myslim, ze se holka do nepohody od damicky nepozna podle kanad do divadla, to je spis o povaze,;ne? Myslim, ze jsem do nepohody a presto miluju vysoke podpatky. Az posledni dobou, podotykam, kdyz jsme spolu s muzem chodili, nosila jsem dziny a tenicky. Ale vekem jsem zmenila styl, taky uz mi neni 20. Osobne si myslim, ze kazdy ma nosit to, co se mu libi a jeho partner do toho nema moc zasahovat. Pokud jsou to saty ciste a neroztrhane.

Karianne
134 příspěvků 4.2.17 20:22

Jo, k tomu bych se přidala, že si na sebe vezmete sukni z Vás nedělá dámičku, v tom nafrněném slova smyslu a holka v mikině taky není synonymem pohodářky (myšleno obecně, ne na Vás) :).
Mikiny a džíny jsem nosila asi do 16, pak jsem docela radikálně změnila šatník a takový ten elegantnější styl se mě drží natolik, že se vlastně vyloženě sportovně už ani obléct neumím. Nutno dodat, že kromě namátkových akcí a výletů to ani není nějak potřeba, takže to není nějaký průser.
Pro mě je hlavní, že já se v tom cítím dobře, v těch sportovních věcech spíš trpím. A přítel si mě našel už takovou a plně to schvaluje (nic jinému mu nezbývá :D).

joohana7
11 příspěvků 4.2.17 20:28

Ja mam sportovni modu porad rada (a casto jsem v lese nebo na hristi, tam by podpatky nesedly), ale po delsi materske si elegantni obleceni a obuti opravdu uzivam.

ming_xing
1324 příspěvků 4.2.17 20:35

@Katyush mam pocit, ze tohle je problem zejmena ceskych muzu; mnohym z nich schazi vychova ke vkusu a oblekani primerenemu prilezitosti - vsude pokud mozno v riflich a mikine/tricku, cukaji se vzit si i obycejnou kosili a vyrazit v saku s kravatou povazuji pomalu za muceni. od partnerky ocekavaji totez, hlavne, aby nebyla „zbytecne moc“ vyfintena. ve dvaceti se to jeste tolerovat da, ale oni jaksi zapomenou dozrat a tak i coby pupkati pantatove vesele jedou dal tento svuj „styl“. obavam se, ze udelat se s tim da velmi malo - tim spis, pokud se dany muz pohybuje v prostredi, kde je neco podobneho normou.
nicmene ze by se vsem chlapum pausalne libily vice zeny oblecene sportovne si nemyslim. naopak, muzu Vam rici, ze za ty roky, co jsem v zahranici, jsem se nesetkala s jednim jedinym, co by mel podobne preference.. (samozrejme zadny hetero- muzsky ani tady nepochopi nasi vasen pro kabelky, ladeni outfitu doplnky, barevne nuance ap., ale v duelu saty+lodicky versus rifle+tenisky je vitez vic nez jasny.)

Artefakt
419 příspěvků 4.2.17 20:48

Já tedy nevím, kam na ty chlapy chodíte. Ještě se mi nestalo, abych se manželovi nebo bývalým partnerům nelíbila v sukni a podpatcích. A stejně tak každý chápal, že nějak chodím oblékaná do práce a jinak do lesa. Je ale pravda, že se všichni oblékali pěkně a na zevnějšku jim záleželo.

Ghost B.C.
3859 příspěvků 4.2.17 20:58
@Katyush píše:
Pozor, teď nemám na mysli chlapy, co jsou žárliví a bojí se, aby jim jejich holka neutekla za nějakým elegánem. Spíš jde o chlapy, kteří prostě na ženách preferují sportovní styl. V mém okolí, co jsem zjistila, jich není zas tak málo. A to je vlastně druhá část dotazu: proč myslíte, že se chlapům líbíme víc ve sportovním outfitu než v elegantním/ějším? Navzdory našemu přesvědčení, že je to naopak?

Nemůžu si pomoct, ale celoživotně té zástěrce o preferenci sportovního oblečení nevěřím. Přijde mi to jen jako výmluva právě pro ty, co se bojí, aby jim ženská neutekla někam za lepším - ne nutně za elegánem, lepší může být i dělník v monterkách. Stačí totiž občas sledovat, po čem se tihleti „sportovci“ otáčí na ulici - asi tak ve sto procentech případů to nejsou holky/ženy v džínách a mikině :) To nemyslím nijak zle, ale fakt neznám normálního chlapa, kterému by se nelíbila žena v šatech a radši by jí narazil zpátky do riflí.

lorens
2195 příspěvků 4.2.17 21:19

Měla jsem kolegu, co vyznával neformální, sportovní styl, což znamenalo outdoor oblečení v kanceláři. Náramně si pochvaloval, že jeho žena to má taky tak a nenutí ho tím pádem, aby se soukal do košile a kalhot nebo nedežtojbůh saka, které měl na sobě naposledy na promoci a cítíl by se v něm stějně přirozeně jako ve skafandru. Ale všechny, co jsme podpatky a sukně nosily, jsme se mu líbily velmi.

Puffin
194 příspěvků 4.2.17 21:35

@Ghost B.C. Můj muž třeba nemá na ženách rád klasický outdoor typu kostkované kalhoty a tak. Ale ohlídne se spíš po holce, která má na sobě jednoduché oblečení sportovních značek, takové ty jejich řady městské módy (boty Keen, Vivobarefoot, bundu/kabát Moncler), která je přitom štíhlá a spíš sportovní postavu a sluší jí jednoduchý dobře ušitý minimalismus, než po holce na vysokých podpatcích v šatech. Empiricky ověřeno.

Doudou
1387 příspěvků 4.2.17 22:10
@Katyush píše:
A to je vlastně druhá část dotazu: proč myslíte, že se chlapům líbíme víc ve sportovním outfitu než v elegantním/ějším? Navzdory našemu přesvědčení, že je to naopak?

To přece není vůbec pravda. Většině mužům se sportovní oblečení na ženách nelíbí a naopak se jim líbí v šatech a podpatcích (když už tedy musíme paušalizovat).

AnoNe
884 příspěvků 4.2.17 22:49

Co já mám zkušenost, tak nejvíc se chlapi otočí za holkou v ultrakrátké sukni, hlubokém výstřihu, ideálně v červené barvě a pěkně na fest narvané (tzn. o číslo menší oblečení).Takže jestli se chcete fyzicky líbit co nejvíc mužům, tak si kupte červené, narvané minišaty, ze kterých vám kromě zadku budou koukat i prsa.

Karianne
134 příspěvků 4.2.17 22:51

@AnoNe Myslím, že o toto pisatelce nešlo ;)

Katyush
100 příspěvků 4.2.17 22:59
@Karianne píše:
@AnoNe Myslím, že o toto pisatelce nešlo ;)

No to teda vůbec ne:-)

Eitak
60 příspěvků 5.2.17 00:13

Tak já mám zase trochu jinou zkoušenost. S přítelem jsem se seznámila v době, kdy už jsem tzv. za dámičku oblékaná chodila, ale na akci, kde jsem naopak byla oblečená hodně sportovně. Ze začátku vždycky tvrdil, jak se mu hrozně nelíbí podpatky, nalakované nehty, parfémy a podobně. Ale během vztahu, kdy na mně všechno vídal, svůj názor úplně obrátil.:-)
Nicméně mě tahle otázka docela zajímala, takže jsem se ptala několika kamarádů a moje zjištění je, že se jim určité věci nelíbí, protože si pod nimi představují hrozné extrémy. Např. pod podpatkem si představí 10cm jehlu, která jim přijde hrozně nepraktická, ale už ne 5cm klínek.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.17 07:28

Bývalý partner elegantnímu stylu taky neholdoval. Iritovaly ho šaty, podpatky, líčení, kabelka…když jsem tak vyrazila na rande, vždycky se ušklíbnul. Často jsem pak radši vklouzla do trička a džínů…jeho okolí na tom bylo podobně a ptali se mě: „Kam takhle jdeš? Do divadla?“ Jako že jsem se oblékla do slavnostního :-) Musím se tomu teď smát. Jak píše Ghost B. C., ve 100% se tito chlapi pak na ulici otáčí právě po těch elegantních dámách v lodičkách, pěkných šatech, s upravenými vlasy atp. Takže ve mně byl potom rozpor: na jiných se mu to líbí a na mě ne?? Nebo: na ulici a ve filmech na to civějí, ale doma to mít nechtějí?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.17 08:14

Si neumím představit, že by mi partner mluvil do stylu oblékání, kam na ně chodíte probůh??

Bara06
2039 příspěvků 5.2.17 09:12

Pokud je kluk úplně normální, nepatří do nějaký subkultury, kde by mu vaše outfity komplikovaly život, prostě jen hledá ty triko-džínařky - myslim, že je to otázka sebevědomí toho chlapa. Jestli se zvládne popasovat s tím, že si vedle sebe vede dobře oháknutou kost. Jestli je pyšnej nebo spíš nervní. A z čeho ta nervozita pramení. Pocit „nemám na ní a každej to vidí“? „Stydim se za ní, protože vypadá jako namyšlená pipina a kámoši se budou smát“??
A ještě. Pohodlnost. O dámu by se muž měl trochu postarat. Tu podržet dveře, tu kabát, nabídnout se, když je problém, přece se neušpiní výměnou pneu, když je taková vyžehlená.
Co potřebuje holka v mikině - pohodářka?? Protože když je pohodářka, spoustu věcí zvládne v pohodě sama, neasi.
A co toho chlapa stojí víc námahy?
Oni to pánové prostě chtějí mít snadný.

Příspěvek upraven 05.02.17 v 09:19

Giuli
2931 příspěvků 5.2.17 09:17
@ming_xing píše:
@Katyush mam pocit, ze tohle je problem zejmena ceskych muzu; mnohym z nich schazi vychova ke vkusu a oblekani primerenemu prilezitosti - vsude pokud mozno v riflich a mikine/tricku, cukaji se vzit si i obycejnou kosili a vyrazit v saku s kravatou povazuji pomalu za muceni. od partnerky ocekavaji totez, hlavne, aby nebyla „zbytecne moc“ vyfintena…

Ale ak chcem zmeniť svoje obliekanie ja, tak prečo by mal meniť aj on? Ak chodila v odrbaných rifliach a mikine a našla si chlapa v rovnakom oblečení, tak nech sa kľudne zmení, ale prečo by sa mal meniť on? Ak to pojmete takto, tak sa ani nečuduje, že chlap je proti tomu, aby partnerka menila svoj šatník. Fakt by ma zaujímalo, či by ste sa Vy necukala, keby Vás partner obliekol podľa svojích predstáv. Ja áno.

czDanda
631 příspěvků 5.2.17 09:29

Myslím, že každá správná žena je částečně chameleon - mění se ze sportovní v elegantní a naopak podle situace.
A každý správný muž by to měl ocenit. :-)

Ghost B.C.
3859 příspěvků 5.2.17 09:32
@Bara06 píše: …

Tenhle váš příspěvek je ve své podstatě strašně smutnej. První část - pokud chlap už jen přemýšlí, že se za tu hezky oblečenou „pipinu“ bude před kamarády stydět, tak si snad ani žádnou nezaslouží.
Druhá část je to samý. Doma by to chtěli mít snadný, ale pak stačí, aby hodila okem nějaká roztomilá „dáma v nesnázích“ a mohli by se přetrhnout, aby jí ty dveře nebo kabát podrželi, natož aby musela udělat něco, u čeho by se umazala.
Tyhle typy jsou pro ženskou, co se má ráda, pohroma.

A jinak souhlasím s @Giuli. Pokud si najdu chlapa v rozervaných riflích, nebudu se ho snažit narvat do obleku jenom proto, že sama nosím šaty. Nechápu, že se někdo dá s někým dohromady a pak ho začne měnit, kor pokud jde o takovou kravinu, jako jsou hadry. Trocha vzájemného respektu by (nejen) v tomhle směru neuškodila.

sairon
3 příspěvky 5.2.17 09:39

Můj muž mě v tomto baví. Když jsme se před lety potkali byla jsem na počátku přerodu na „dámičku“, takže sice podpatky, ale pořád rifle, nebo jiné kalhoty. Časem jsem pak začala nosit výhradně sukně a šaty, tak mi to moc chválil (a dodnes chválí), měl radost, že má vedle sebe elegentní ženskou v sukni. Nicméně, když jsem před rokem náhodou objevila rifle, které mi sedí a nosím je „na slušno“, tak byl nadšený z toho, jak mi to sluší v kalhotech :D.

Příjemný vedlejší účniek mých sukní a podpatků je to, že nadával, že se vedle mě cítí jak šupák, takže z jeho vlastní iniciativy, jsme vyhodili jeho kapsáče, mikiny a bundy a začal chodit ve slušných kalhotech, svetrech, kabátu :)

Nutno podotknout, že trávíme hodně času venku, takže mě pravidlně vídá v hadrech do lesa a kolem baráku, nicméně možná o to víc dokáždé víc ocenit, že mi to při odchodu do práce v sukni sluší :)

Giuli
2931 příspěvků 5.2.17 09:44
@sairon To máte super. Ja som to tu už písala, ale ja som to urobila naopak. Prisposobila som sa ja. A bolo to nafigu. Takže ja radím, že každý sa ma obliekať tak, aby sa cítil dobre on, ale nech so sebou nasilu nemení aj toho druhého. Ono to vrana k vrane ma niečo do seba.
@Giulietta píše:
Hlavne sa obliekajte ďalej tak ako sa vám to páči. Ja som sa vo vašom veku obliekala elegantne. Nosievala som klobúky, puzdrové sukne, ihličkové topánky, hodvábne halenky… V 30 som sa zoznámila s chlapom čo chodil v odratých rifliach, botaskách a športových bundách. Koli nemu som kompletne zmenila šatník, lebo sme vyzerali ako keby som si ho vydržiavala. Necitila som sa v tom dobre a pár dní po rozchode som už bola zase elegantná.:-) Nemeňte koli nikomu šatník, ani koli chlapovi, ani koli ženským na MP.
Mischa88
227 příspěvků 5.2.17 10:06

Myslím, že zde platí nech brouka žít. A to platí z obou stran. Každý se nějak vyvíjí a co se mi líbilo včera nemusí zítra. Partner pokud není…, tak ocení, že se člověk cítí dobře. Duležité se oblíkat, aby se člověk cítil. dobre a úměrně situaci. Vzdycky když vidím v mínus deseti někoho v krátký bundicce s holými zády, tak mi to přijde daleko smesnejsi než kdyby na sobě slečna měla pohorky být to není estetický obuv snů.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek