Známky zanedbanosti

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Go-lightly
3429 příspěvků 29.07.13 13:11
@Lištička666 píše:
Ovšem jak jsou někde s partou, ve společnosti, na tahu, tak to pak dokážou neskutečné věci. :-)

Víte co, Češi mi připadají „samá ramena, skutek utek“. Navenek jsou děsně a svobodomyslní a emancipovaní a sexuálně otevření, ale v praxi jsou to strejci. Fakt, nejen jižní národy, ale i třeba Poláci vnímají holku mnohem ostřeji a lačněji, tady se to fakt omezuje na to kouknutí (jak na auto, jak jste psali). Jo a na internetové debaty, kde je každý děsný casanova!

ofeliet
429 příspěvků 29.07.13 13:23
@jumbeee píše:
@yako Můj bratr si z načančané udělal nenačančanou (další bratr si vzal nenačančanou a je s ní spokojen už roky, nikdy jsem ho neviděla se podívat na cizí ženu), můj přítel je schopný se mnou celý večer nemluvit, když se namaluju/nechám namalovat :). Ne, fakt jen tak neplácaj. To všeobecně moji bratři nemívají ve zvyku.

To, co píšete, zní dost směšně :-).

staramama
150 příspěvků 29.07.13 13:29

@ofeliet Dyť už tu jumbeee nechte, sama tuhle debatu už ukončila, tak co pořád řešíte.

ofeliet
429 příspěvků 29.07.13 13:29
@divkavmodrem píše:
Ještě k těm šedivým vlasům: V Dánsku je naprosto nepřijatelné barvit si šedivé vlasy/nemluvím o projasnění apod./. Pokud nechcete působit jako /promiňte/ „socka“, necháváte vlasy přirozeně šednout a pouze pečujete o u jejich čistotu, lesk a upravený vzhled. K tomu samozřejmě patří i péče o to, aby šedivé vlasy neměly nažloutlý ton, což bych doporučovala i českým mužům, je rozdíl, jsou_li vlasy šedié anebo interesantně stříbrné. To vše je právě ten nepatrný rozdíl mezi „je mi to jedno“ a umění přirozeně stárnout, nerezignovat.

V Dánsku jsem byla a prošedivělé ženy 30+ jsem nepozorovala. To je tak zhruba věk, kdy se běžně začíná šedivět. Tak nám tady netvrďte, že Dánsko je jiné než zbytek euroamerického světa :-).

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 13:41

Tak, abych to upřesnila: je pochopitelně možné, že se lehké prošedivění/pro hnidopichy určité procento/ přibarvuje. Starší dámy ovšem nemění celošedivé vlasy na jinou barvu. Znovu zdůrazňuji, že mluvím o dámách, tedy ne o většinové populaci. To, že jste viděla barvené vlasy ještě neznamená, že si vymýšlím. Já a myslím, že většina z nás zde na tomto webu považuejeme např. vykukující prádlo za nevkusné a nepřijatelné, přesto je to jev v českých ulicích běžný. Budete-li se však stýkat v Dánsku s velmi kultivovanými a vzdělanými vrstvami, obarvenou dámu nepotkáte.

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 13:58

Nevím, v Dánsku jsem nebyla, ale nemaje co na práci, jsem si našla fotku dánské královny. A tak nějak se mi zdá, že ty vlasy přibarvené budou. :-)

yako
3225 příspěvků 29.07.13 14:20
@Go-lightly píše:
Víte co, Češi mi připadají „samá ramena, skutek utek“. Navenek jsou děsně a svobodomyslní a emancipovaní a sexuálně otevření, ale v praxi jsou to strejci. Fakt, nejen jižní národy, ale i třeba Poláci vnímají holku mnohem ostřeji a lačněji, tady se to fakt omezuje na to kouknutí (jak na auto, jak jste psali). Jo a na internetové debaty, kde je každý děsný casanova!

:) tak to máte bohužel pravdu.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:20

Koukněte ještě na jiné oficiální fotky. A sama píšete přibarvené, rozhodně nejsou barvené na nepřirozenou pro její věk barvu. Ale to už je trochu slovíčkaření. Zeptejte se někoho, kdo se zabývá dánskou kulturoua a životním stylem. Doporučuji třeba doc. Helenu Březinovou z FF UK.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:22

@Moir Slovenská herečka Magda Paveleková v roku 2000 a o desať rokov neskor. Tie dlhé vlasy nosila ako mladá.
http://www.nadaciaslsp.sk/…mage/081.jpg
http://www.vychytane.sk/…velekova.jpg

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:23

@Moir Dlhé vlasy sú nádherné v akomkoľvek veku, ale nie zmotané do uzla ako u Babičky z Boženy Němcovej. Ten úliz spredu vyzerá strašne aj v 20 aj v 60 a ten drdol zozadu dupľom.

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:31

@divkavmodrem Až tak mě to zase nezajímá. Můj názor je ten, že ve vyšším věku decentně zvolený odstín barvy je milionkrát lepší než šediny. Viz zmíněná dánská královna.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:34

Naprosto souhlasím, jen jsem to tak uvedla pro zajímavost. Ale slovo decentní bohužel znamená pro každého něco jiného.

Go-lightly
3429 příspěvků 29.07.13 14:40

Moje teta se vždy přibarvovala na původní ořechovou, a před pár měsíci zůstala úplně šedivá, a vypadá skvěle. Ovšem má kratičký sestřih a co dva týdny je u kadeřníka, má to dokonale upravené a fakt jí to moc sluší. Šedé vlasy můžou být pěkné, ale musí se udržovat, nesmí působit takovým tím: „ale co, na mně už nezáleží, celý život jsem se snažila někomu zalíbit, teď se na to vyprdnu!“ A právě tak blbě působí ty různé nepřirozené barvy na starších tetkách, tam to zas křičí: „já se snažím!!!“ Nejlepší by bylo, kdyby byla žena krásná, a ani by nebylo vidět, že na to vynakládá nějakou námahu.

yako
3225 příspěvků 29.07.13 14:42

@Giulietta když ten úliz není tak utažený, tak až tak blbě nevypadá. Nosím drdoly, protože jsem nešťastná ze svých vlasů, nedá se s nimi nic dělat. Ve výsledku je ten drdol, cop nebo culík - prostě vlasy stažené dozadu nejlepší - vypadá na mně nejlíp. Mám vlasy tak jemné, že se s nimi nedá nic dělat. Jsou zdravé, mají pěknou barvu - světle hnědé bez šedého nádechu, ale cokoliv na ně dám, je hrozně zatíží. Takže platí čím méně, tím lépe. Hezky vypadají třeba jen půl dne a hned plihnou. Takže u mě je to buď stáhnout, nebo mít rousy. Nebo trvalá a do toho se mi nechce.

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:47

@Giulietta Já myslím, že „úliz“ nemusí vůbec vypadat zle.

Zebra33
2038 příspěvků 29.07.13 14:52

K sedivym vlasum - muj kadernik rika, ze u sedin je hlavni problem ten, ze zdaleka ne kazdy ma prirozene takove ty pekne stribrne sediny, casty je pry nadech do zluta. Zlutou jde tlumit fialovym/silver samponem, ale vzhledem k sortimentu fialovych samponu v bezne drogisticke siti (videla jsem mam pocit jen od jedne firmy) hadam, ze fialovy sampon dost lidi vubec nebude znat. Narozdil od takove te gencianove violeti nebo jak se to jmenuje. Mozna kdyby bylo v drogeriich vic silver samponu, mohlo by byt ve skolnich jidelnach mene kucharek s fialovym kvetakem :)

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 14:53

Decentní barvu ve vyšším věku si představuji třeba takto:

Gatita
302 příspěvků 29.07.13 15:14

Mno já nevím. Investuji do svého zevnějšku nemálo úsilí, času a prostředků, ale kolikrát mám pocit, že když jdu celá spařená večer z práce, není to nikde vidět :-D Když se mrtvolně ploužím celá zmačkaná, rozježená a s ulepeným obličejem domů, málo kdo by tipnul, že dodržuji tréninkový plán, řeším pleť i vlasy „lepší“ kosmetikou, docházím na zubní hygienu a ráno jsem si vyžehlila košili… Nekvalitní pleť, nic moc vlasy a zuby vás prostě vždycky časem podrazí, ať makáte, jak chcete. I když je fakt, že bez péče by to asi bylo ještě horší.

666mahu
1490 příspěvků 29.07.13 15:17

@arpa, pridavam se k vam, jsem pro barveni. Pokud zena zacne sedivet po 30 a ma navic male deti, taky se mi nezda, ze by mela vypadat jako babicka svych deti. :-)
Nikomu sediny neberu, nekomu opravdu slusi, spousta zen vypada ovsem s barvou a dobrym strihem podstatne lepe.
Moje maminka si pred casem na chalupe z lenosti nechala narust vlasy a nebarvila, jinak nosi kratky sestrih promelirovany /ma vetsinu sedivych vlasu dost tmavych, kdyz je promeliruje, vypada to dobre, nejblize k jeji puvodni barve/ a rozdil byl podobny jako u herecky Pavelekove, kterou uvedla @Giulietta. Jsem mamince podobna, mam i podobne vlasy, az mi bude 60 - 80, budu se barvit podobne jako Alena Vranova, to byla krasavice v kazdem veku a moc ji to slusi i ted.
Podobne je to s dlouhymi vlasy, nosi je vic zen ve strednim a vyssim veku nez kolika slusi. Vetsina starsich zen vypada lepe v polodlouhych a kratsich vlasech.

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 15:18

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 22:39

Gatita
302 příspěvků 29.07.13 15:28

Šediny nepovažuji za zanedbanost, ale málo které ženě udělají dobrou službu. Znám jen minimum takových, kterým to sekne, ale jsou to výrazné a poměrně atraktivní typy, dobře (i když nekonvenčně) oblečené, osobnosti nejen duší, ale i tělem, usměvavé, komunikativní, intelektuálně hodně vysoko a celkově nad věcí. Chce to nějaké vyzařování… Já osobně bych se bála, že budu vypadat jako unavená poštovní úřednice za zenitem, tedy jako každá druhá průměrná šedivějící Češka.

Moir
2251 příspěvků 29.07.13 15:29

@Giulietta potem urousané dlouhé vlasy jsou mnohem ošklivější, než ten vámi deklasovaný drdol

666mahu
1490 příspěvků 29.07.13 15:49

@Gatita, nemyslim, ze by zena se sedinami musela mit zvastni charisma nebo nekonvencni /extravagantni/ obleceni, staci byt vhodny typ. A to neni kazda zena. Zde uvadene, od Farrah Fawcett pres Judi Dench az treba po Kamilu Mouckovou, to jsou krasavice, kterym sediny vylozene slusi, jinak by je samozrejme nenosily, minimalne u tech prvnich dvou na vzhledu dost zalezi. :-)

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.13 15:55

@666mahu
Souhlasím, že všem zmíněným šediny velmi sluší. Ale asi je nenosí od 25 let.

arpa
1250 příspěvků 29.07.13 16:04

@Gatita Přesně takhle to cítím (a nedokázala jsem to tak pěkně a srozumitelně vyjádřit) - málokteré ženě udělají šediny dobrou službu. A já jsem taktéž případ, kdy ze mě můj šedivý pramen + něco k tomu neudělal druhou Indiru, ale právě tu utahanou poštovní úřednici. Takže proto fakt ne, aspoň teda ne zatím. Během následujících 20 let bude jistě spousta příležitostí na případnou revizi mého postoje.

@Giulietta Vo tom žádná :-)

@Lištička666 Úliz taky nezatracuji, ale občas se na něj necítím proto, že už mám vepředu málo vlasů a prosvítá mi kůže podobně jako té modelce na druhém obrázku. Někomu to možná nepříjde divné/špatné, ale mně to jaksi vadí a pořád na to musím myslet.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek