Zouvání na plese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 14:53

@Alena-zbr Maturovala jsem před 11 lety a když občas mrknu na fotky ze střední, tak jsme nosily podpatky k sukním, jinak tenisky. Jenže jsme měly jedny kvalitní kožené boty s podpatkem na běžné nošení a jedny na plesy. Zatímco dnes si holky pořídí několik levných šuntů, v kterých se nedá chodit. Na ples pak koupí další šunt a pak se zouvají. Někdy mám ale pocit, že to dělají schválně, protože si připadají zajímavé a s nahou nožkou neuvěřitelně sexy…

Adeena
1352 příspěvků 10.12.13 14:54

@maxie7 Já bych vám nedoporučila nic, Vám přeci může být fuk, že mi baleríny přijdou jako otřesná obuv nehodící se téměř nikam. ;-) Osobně se domnívám, že jít na ples a neumět na podpatcích, je jako jít na ples a neumět tančit. Sama podpatky nosit při takových příležitostech chci, proto jsem se na nich naučila chodit (a není to zas až takové umění).

Adeena
1352 příspěvků 10.12.13 14:56

Tak snad to zmírním tím, že baleríny jsou pro mě menší trapas než ta bosá noha. :-)

@SkyP píše:
@Adeena váš názor nám tady chyběl :D Po té, co uklidníme flame tím, že teda měla baleríny :D
maxie7
53 příspěvků 10.12.13 14:58

@Adeena teď to rozhodně nemyslím ironicky, ale mě by fakt zajímalo jak se to naučit, asi je to hodně i o kvalitě bot jak psala @Lamicka ale já prostě nevím jak na to… třeba když v těch botách chodím doma, tak mi to nepříjde tak hrozný, ale pak jsem vylezla ven a bylo to :D Jinak třeba na taneční jsem měla od kámošky půjčený profi taneční boty, ale podobný jsem nesehnala a ty její byla za x tisíc (už si fakt nepamatuju kolik) a na těch se mi tančilo dobře, ale říkám, podobný pěkný s takovým malým podpatkem jsem prostě nesehnala

TinkaH
917 příspěvků 10.12.13 14:59

@Alena-zbr No tak já jsem si všimla, že to není nešvar jen mladé generace, ale i té starší. Řekla bych, že tento mor jde napříč generacemi. A bohužel většina mladých se to naučila od svých blízkých. Kolikrát mě tetičky přesvědčovaly na rodinné oslavě, že bych se měla zout. Určitě mě to tiž už bolí nohy a ony se přece taky zuly, vždyť je to běžné. Tohle udělá ná oslavě v restauraci, proč by to neudělala na candrbále v kultůráku a některé se bohužel dostanou i na ples (myslím tím fakt ples ne ty srandy co se za něj vydávají).
Jo a hlavní důvod vidím nejspíš v tom, že se slijou pod obraz a za 1, by podpatky neustály a za 2, ustupují morální zábrany.
To je jen můj teoretický názor, podle mě je to hlavně nechutné ať už je k tomu vede cokoliv.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 15:00

@maxie7 Ples byva spojeny s tancenim a tanecni boty mivaji podpatky, protoze se o ne noha dokaze v urcitych krocich „oprit“. Samozrejme musi jit o kvalitni botu se stabilnim pevnym podpatkem a nemusi jit nutne o botu tanecni. Navic podle me boty treba i na velmi nizkem podpatku vypadaji k plesovym satum lepe.

Adeena
1352 příspěvků 10.12.13 15:05

@maxie7 Já se teda přiznám, že jsem měla průpravu už jako malá, protože jsem milovala mamčiny střevíčky a chodila v nich tajně, když nebyla doma. Pak jsem se dost doučila v tanečních a na konci už jsem bez problémů skákala letkis na deseticentimetrových podpatcích. Jde o zvyk, noha si na podpatek musí zvyknout. Zvládnete-li bez problémů chůzi doma, venku už to zvládnete taky (i když ze začátku s občasným zaváháním). Já začínala rovnou na vysokých, ale jestli Vám to pomůže, zkuste nejdřív něco nižšího a zvyšujte postupně. Důležité je taky nesnažit se vyrovnávat balanc tím, že budete chodit po špičkách.

maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:06

@Lamicka no u nás se na plese moc netancuje co se týče té klasiky, jakože nechci říct že vůbec, ale ono to šerpování zabere tak hodinu a půl, pak jsou ty různé překvapení a vystoupení a v 11 jde stejně většina rodičů domů tak je tam pak nějaký dj (ale mluvím za naše plesy). V tanečních jsem měla něco takového http://www.modablog.cz/…to/boty4.jpg ale na před plesem jsem měla problém je sehnat, nevím jestli to bylo tím že jsme měli ples v listopadu. Ty boty co měly takový nízký podpatek buď nebyly společenské a nebo byly ošklivé ( a to jako hodně)

Alayne
45 příspěvků 10.12.13 15:07

@maxie7 Upřímně už mě poněkud irituje podobné omlouvání hloupého chování ve stylu: „Chová se jako blbec, protože je mladý.“ Já mám za to, že lidé se chovají jako blbci, protože jsou blbci. Je jedno, jestli jim je 18 nebo 81.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.12.13 15:07

Co se podpatků týče, než si je koupíte, zkuste se v nich postavit na špičky. Pokud už to nejde, jste na svém maximu a doporučuji nekupovat. Mně má "spolutanečnice: minulý týden donesla boty, o kterých si myslí, že v nich budeme letošní sezónu vystupovat a soutěžit - 12 cm bez platformy… moje maximum. V těch se už na špičky nepostavím a kdo ví jestli se v nich naučím chodit.

maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:09

@Adeena No nevím jestli to nebude ten problém, protože mám nějaký divný nohy :D nejde mi totiž chůze přes špičku :D aj třeba při běhu mám s tím problém, učitelé mi furt nadávali, že musím přes špičky ale mě to prostě nejde :D Navíc mi jdou špičky k sobě, jako malá jsem to musela trénovat abych ty nohy měla rovně, ale stejně mi to furt trochu ujíždí :D no říkám, divný nohy

amwyka
11 příspěvků 10.12.13 15:10

@maxie7
Mě tedy připadá jako trapas už jen to, když mladá dáma před maturitou neumí chodit ani na nízkých podpatcích nebo tančit či se chovat ve společnosti.
Od toho se pak odvíjí i zbytek témat, zde nakouslých.

Přece maturita je zkouška z dospělosti, a zvládat výše uvedené by dospělá žena umět měla.

K otázce Vaší - než baleríny, raději lodičky alespoň na malém podpatku. Nějaké 4 cm přece zvládne celý večer i dívka, která je nikdy na nohou neměla (jakkoliv mi to připadá jako sci-fi situace).

Adeena
1352 příspěvků 10.12.13 15:13

To by Vám ale v tomto případě vadit nemělo, psala jsem, že důležité je NEsnažit se vyrovnávat balanc tím, že budete chodit po špičkách. To pak křičí do světa, že na podpatcích neumíte. :-)

@maxie7 píše:
@Adeena No nevím jestli to nebude ten problém, protože mám nějaký divný nohy :D nejde mi totiž chůze přes špičku :D aj třeba při běhu mám s tím problém, učitelé mi furt nadávali, že musím přes špičky ale mě to prostě nejde :D Navíc mi jdou špičky k sobě, jako malá jsem to musela trénovat abych ty nohy měla rovně, ale stejně mi to furt trochu ujíždí :D no říkám, divný nohy
maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:14

@amwyka tak to v tom případě nejsem dáma, protože to neumím, bohužel. Ale třeba neodvážila bych si o naší děkance říct, že není dáma, přestože nebyla na imatrikulaci v podpatcích.
A k těm lodičkám, viz. můj příspěvek výše ohledně tanečních bot, žádné pěkné a pro mě cenově dostupné jsem nemohla sehnat.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 15:15

@maxie7 Taneční boty jsou totiž úžasné. Jsou to ty nejpohodlnější boty, které mám. Je ale fakt, že jsou hodně drahé a pokud je člověk nevyužije, tak asi nemá smysl je pořizovat. Na druhou stranu myslím, že kvalitní bota na nízkém podpatku se dá dnes sehnat.

maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:16

@Adeena A jo, pardon :D moje chyba, blbě jsem to přečetla :D No doufám, že do promoce se to naučím :D ale na to mám ještě 5 let, tak snad to půjde.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 15:19

@maxie7 @Adeena Správná chůze vypadá tak, že jdete přes patu a dostanete se plynule do nejposlednějšího bodu na palci a až teprve se noha odlepí. Mělo by to tak být v teniskách, na boso, i v podpatcích. Pokud to nejde fyzicky, může být problém v noze (odborník nejsem, jen poučena na hodinách tance).

maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:20

@Lamicka no já jak na potvoru vždycky narazím na něco dobrýho až když to nepotřebuju :D :D a nejsem zrovna z velkýho města, takže jediné 2 obchody jsou deichman a baťa a tenkrát tam asi prostě nic nebylo. Ale jo máte pravdu, to boty byly skvělé.

gummybee
4596 příspěvků 10.12.13 15:20

Já teda taky podpatky doteď nezvládám, ale učím se :) schválně jsem to přeměřila a dneska mám 7 cm a nejen že mi to nepřijde jako bůhvíjaké drama, dokonce jsem v tom schopná normálně chodit a dosprintovat na autobus (ale jsou to široké podpatky, ne jehly, to bude další level :) )
do tanečních jsem ale sehnala úžasné botky s nízkým podpatkem, vypadají hezky a jsou úžasně pohodlné, dodnes v nich vymetám společenské akce - a určitě nebyly nijak drahé, v té době jsem za drahé věci fakt neutrácela

SkyP
170 příspěvků 10.12.13 15:21

@maxie7
No nevím jestli to nebude ten problém, protože mám nějaký divný nohy :D nejde mi totiž chůze přes špičku :D

Na podpatcích se nechodí přes špičku! I když mají 12cm, tak pořád našlapujete napřed na patu. Jinak je to taková ta robotická chůze, jak na tom ty holky neumí. A ano, chce to trošku cviku, nebo postupně zvyšovat podpatky. Já měla v tanečních 6cm, byly to moje první podpatky a chodila jsem jako robot tak dvě hodiny. Pak jsem si zvykla, chodila normálně, ale bolely mě rychle nohy. A pak už ani to ne a staly se z toho nejpohodlnější boty na ples. Jak říkám, postupně si zvyknete. Každopádně ale na začátky doporučuju podpatek širší, abyste se cítila stabilněji (1cm čtvereční je pořád málo, chce to tak 2 - 3)

maxie7
53 příspěvků 10.12.13 15:22

@Lamicka @Adeena až budu mít po zkouškovým tak se to schválně zkusím naučit (stejně jako šít a plést atd) a pohledám v Brně nějaký dobrý boty :D @Lamicka nejste náhodou z Brna, že byste mi dávala lekce?? :D

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 15:24

@maxie7 Z Brna nejsem a hlavně se musím sama ještě hoooodně učit :-).

Agrafína
251 příspěvků 10.12.13 15:32

:D Já odtančila svůj maturák ve střevíčkách na podpatku, a po půlnoci, když odešla rodina a my se začali konečně bavit bez řešení tomboly a překvapení a tak, obula jsem své milované džínové kecky s flitry a nápisy LOVE a nášivkami a odznáčky. Na rozdíl od několika spolužaček jsem si nerozřízla bosou nohu o střep, kecky byly čisté a víceméně nebyly vidět přes sukni na paty. Takže asi faux-pas, ale nelituju, bylo mi 18 a kdy jindy…Teď už bych to neudělala…doufám :D

Violet111
63 příspěvků 10.12.13 15:47

Doufám, že nebudu moc OT, ale jak se díváte na přezouvání po příchodu? Ani ne tak na plesech (v taneční obuvi se venku fakt běhat nedá), ale třeba v divadlech, na koncertech? Mně to vždycky přišlo divné, chodit s nějakou variantou igelitky či velké tašky, ale zase když je mráz či bláto… Nemluvě o přezouvacím představení pro čekající ve frontě… Co na to etiketa a módní peklo;-)?

gummybee
4596 příspěvků 10.12.13 15:53

@Violet111 ve foyer by měly být gaučíky pro tuhle příležitost, pak na tom nevidím nic špatného.. tašku musíte nacpat doprovodu a budete za dámu za každé příležitosti ;)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek