Zouvání na plese

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
debra.morgan
224 příspěvků 10.12.13 17:17

Osobně musím říct, že na plesy tančit nechodím a) tančit neumím, z tanečních jsme utíkali hromadně do hospod b) strašně záleží jaký ten ples je, kde je, kdo tam bude…(ples v opeře, městský ples, vánoční ples) a ten maturiťák za posledních 4 roky ( poslední 4 roky jsem navštívila plesy na naší škole) se asi hodně změnil z dob před 15 - 20 lety. A navíc záleží kdo ve třídě je.( poměr holek, kluků, třídní vztahy). V podstatě tak do 22.hodiny na slušno a pak se prostě zapíjí další 4 roky života a to dlouho do rána, pak stepujete o půl 6 před školou s lodičkama v ruce a čekáte až vás uklízečky pustí dovnitř… :-D

debra.morgan
224 příspěvků 10.12.13 17:29

To @Violet111 mám hrůznou zkušenost ze svatby. (byla jsem v šatně) Přiřítila se asi nevěsta (paní kolem 40) s matkou a dvěma dětma ( do 4-5 let). Mrzí mě, že si nepamatuju jaký přesně bylo počasí, myslím, že lehce mrholilo. Matka nevěsty, se mě zeptala, jestli tam není nějáká šatna (myslela uzavřený pokoj), já odpověděla, že nikoli, ale vzadu je záchod ( větší, čistá místnost). Paní něco zamručela, nepochopila jsem co a jala se s dcerou vysslíkat děti z oblečení a oblíkat je naslušno. Toto pořád chápu. Přece jenom mohli se zašpint, spadnut, nevím jak tam jeli atp., ale to, že se pak i s nevěstou vyslíkli! do silonek a podprdy!! (ani jedna neměla velikost 40 či 42) a začali se taky převlíkat naslušno, protože přišli v riflích a botaskách. To nemluvím o tom, že svatba před nimi právě vycházela z obřadní síně( vstup přímo do šatny) a první co novomanželé viděli byly neupravené, ženy se zaříznutými silonkami v pase v bombarďákách s obrázky. Nikdy jsem se tak nestyděla jako tehdy. Omlouvám se za off topic, ale musela jsem to napsat.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.13 23:53

@gummybee Připomíná mi to článek v jedné konverzaci, podle které učím. Jmenuje se to Bez bot tě nikdo nemá rád a nějaký chlápek tam popisuje, jak se rozhodl zjistit, jestli je to pravda, ráno se pečlivě a elegantně oblékl, ale nevzal si boty. Vyhodili ho z pekařství, všichni na ulici se mu vyhýbali obloukem a holka, kterou se snažil sbalit v autobuse, dokonce utekla. Takže zjistitl, že je to pravda :-)

gummybee
4596 příspěvků 10.12.13 23:57

@stricc no ona je teďka skupinka nějakých takových přírodňáků co chodí zásadně bez bot.. jako nevím, není nic krásnějšího než pobíhat bosá po měkkém trávníku, nebo se bořit nohama do písku na pláži.. ale to města mi to přijde docela nepraktické :)
ale každému co jeho jest, nečekala bych že to někdo bere tak dramaticky

Dahllie
2222 příspěvků 11.12.13 00:15

@Violet111 mne zase prijde divna predstava, ze pujdu do divadla ve vhodnych vecernich satech a k tomu zustanu v kozackach, protoze venku je pul metru snehu. Jsem takto naucena od sve babicky.

real.blond
6688 příspěvků 11.12.13 00:20

@gummybee jednou jsem jela v autobuse s panem bez bot.. I bez ponozek :D

TinkaH
920 příspěvků 11.12.13 07:56
@maxie7 píše:
@Giulietta O překvapení se s váma hádat nebudu, vy na to máte takovej názor já takovej :D nemá to cenu. a za zbytkem si stojím, prostě je to tak, jako že budete na ulici potkávat rifle a že se holky na plesech zouvat budou protože drtivá většina to prostě bere jako „poslední“ možnsot se vyblbnout před maturitou, vysokou atd. Neříkám, že to je dobře, ale já si svůj ples užila, a ti co se tam zuli a tancovali mi to rozhodně svým činem nezkazili. A že to je ples, to ano, ale osobně si myslím, abychom se vyblbli a vyzkoušeli si co se má a nemá teď a ne, za x let na nějakém hodně luxusním plese. Taky jsem se poučila ze svých chyb, že je třeba lepší si vzít míň šperků nebo že účes nemusí být až tak děsně složitej, že stačí pěknej hladkej drdol atd… a rozhodně teď za monitorem nebrečím že jsou na mě všichni zlí, nebo že mám málo zelenejch ramínek. Je to jen internetová debata na nějaké téma, a to že se mnou teď někdo nesouhlasí neznamená, že potřebuju politovat, to fakt ne :D

Vidíte a já si myslela, že v době maturity už jsou ti lidé dospělí a ono ne. Oni si potřebují zout boty, aby si užili před maturitou a vysokou, protože pak život zpravidla končí. Jo a ty co se zujou na maturitním plese, proč by měly vidět rozdíl v jiných plesech??? Vždyť maturitní ples je přehlídka školy kterou navštěvuje a měl by to být slavnostní večer tak když se zuje na takové události (troufnu si říct největší jakou za svůj krátký život zažila) proč se podle vás nezuje potom na plese v rodném městě???

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 08:04

@TinkaH jestli jsem to dobře pochopila, tak je teď nějaká móda dělat na plese jakousi studentskou recesi. Za mých mladých let se to nechávalo na poslední zvonění, ale dejme tomu, časy se mění. Jsem ale asi moc rozmazlená z cosplayů, protože mě překvapuje, že si klidně vybrali nedotažené kostýmy s tím, že takhle to bude dobrý.
Divoké taneční kreace ve fuskách si taky dost dobře neumím představit, já mám doma problém v punčochách po parketové podlaze i normálně přejít, protože to klouže.
Ale z popisů těch různých „plesů“ a „plesových“ úborů, co se tady objevují, mám už dost dlouho dojem, že si pod tím pojmem naivně představuju něco úplně jiného než účastníci, ono se teď asi říká ples všemu, kde se sejde víc lidí v jednom sále a něco u toho hraje. Výše zmíněné „na plesy tančit nechodím“ je taky docela výmluvné, když netančím, tak co tam proboha dělám, nejsem-li garde? (ale to už se dneska asi taky nenosí, že jo)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 08:17

@stricc To o tom netančení som sa aj ja chcela spýtať, ale nenašla som odvahu. Tiež by ma zaujímalo načo ide niekto kto netancuje na ples. A prečo idú na ten ples aj tí čo nezmaturovali?

TinkaH
920 příspěvků 11.12.13 08:22

@stricc Netančí, ale chodí se tam opít a pak běhá s lodičkama v ruce :-D :-D

terkaOl
72 příspěvků 11.12.13 08:39

@Giulietta Proc na maturitni ples chodi i ti, co neodmturovali? Co vim, maturitni plesy probihaji v zime, tzn par mesicu pred maturitou a nikdo nema jistotu, jak dopadne.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 08:41

@Giulietta za mých časů to bývalo tak, že na ples včetně školních mohl jít každý, kdo měl za sebou taneční, takže dejme tomu tak od těch šestnácti. Je to veřejná akce a může tam každý, kdo si koupí vstupenku, s tím bych problém neměla. Problém mám s tím, že nechápu proč proboha tam vůbec chodit. Netancuje se nebo se blbne jako na diskotéce, prostředí zjevně nic moc, příležitost nějak extra se vyparádit a předvést slavnostní šatečky to už taky dávno není, popovídat si s paní lékárníkovou o tom, jak je ta dnešní mládež zkažená? To ale klidně můžu dělat i na rohu u sámošky a vyjde mi to levnějc.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 08:58
@maxie7 píše: … a užívala si s kamarády (mimojiné i s těmi co neodmaturovali a na maturitní večírek logicky nepřišli)
@terkaOI mylsla som tento post.
Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 10:51
@debra.morgan píše:
V podstatě tak do 22.hodiny na slušno a pak se prostě zapíjí další 4 roky života a to dlouho do rána, pak stepujete o půl 6 před školou s lodičkama v ruce a čekáte až vás uklízečky pustí dovnitř… :-D

Já spíš nechápu tohle. To se můžu jít rovnou opít do hospody a nemusím si pořizovat pěkné šaty a boty, ne? Maturitní ples jsem brala jako příležitost se krásně obléknout, nechat se učesat, nalíčit… Takových příležitostí v 19 letech moc nebylo. Měli jsme i předtančení ve stylu Pomády a v druhém sále diskotéku, ale i tam se člověk může chovat slušně.

Kalanka
707 příspěvků 11.12.13 10:56

@Lamicka Ja jsem maturitni ples brala jako vyhozene penize. Asi jsem nejak nedovedla ocenit tu pridanou hodnotu toho vyfiknuti se, naliceni a ucesani. ale babicky mely radost a to hodnotu ma :).

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 11:00

@Kalanka My měli maturitní ples pěkný a spojený s několika školními rituály, takže jsem tam chodila ráda i po maturitě.

SkyP
170 příspěvků 11.12.13 13:09

K tomu že kdo netančí, tak proč tam chodí - no protože je to společenská událost. Potkáte tam spoustu lidí ze školy, svoje bývalé učitele, spolužáky i jejich rodiče, kteří vás třeba znali jako děti, když jste k nim chodívali. Tak se popovídá, něco popije, pojí, trochu zatančí… (to je příklad, když někdo chodí na maturitní plesy i roky po maturitě). Jasně že ples se dá pojmout i tak, že tam jdu primárně tančit a dělám to 70% času. Ale taky nemusím. Jinak já osobně tančím ráda, ale je problém sehnat partnera. Obzvlášť muži chodí na plesy za společností mi příjde.

Adeena
1430 příspěvků 11.12.13 13:57

Co já pamatuju (cca 15 let zpátky), tak na půlnoc si studenti vždy připravili překvapení a snad z 99% co jsem kdy viděla nebo slyšela, se jedná o taneční vystoupení. K tomu se vybere příslušný úbor. My tancovali na Starce na chmelu, proto montérky. Po vystoupení už jsme se, pravda, nepřevlékali. Ale do té doby se jednalo o zcela běžný ples, tančili se i klasické tance atd.

@stricc píše:
@TinkaH jestli jsem to dobře pochopila, tak je teď nějaká móda dělat na plese jakousi studentskou recesi. Za mých mladých let se to nechávalo na poslední zvonění, ale dejme tomu, časy se mění. Jsem ale asi moc rozmazlená z cosplayů, protože mě překvapuje, že si klidně vybrali nedotažené kostýmy s tím, že takhle to bude dobrý.
Divoké taneční kreace ve fuskách si taky dost dobře neumím představit, já mám doma problém v punčochách po parketové podlaze i normálně přejít, protože to klouže.
Ale z popisů těch různých „plesů“ a „plesových“ úborů, co se tady objevují, mám už dost dlouho dojem, že si pod tím pojmem naivně představuju něco úplně jiného než účastníci, ono se teď asi říká ples všemu, kde se sejde víc lidí v jednom sále a něco u toho hraje. Výše zmíněné „na plesy tančit nechodím“ je taky docela výmluvné, když netančím, tak co tam proboha dělám, nejsem-li garde? (ale to už se dneska asi taky nenosí, že jo)
Zebra33
2038 příspěvků 11.12.13 14:41

K problematice nepohodlnych bot na vysokem podpatku - az priste vyrazite do obchodu s obuvi, zamerte se na sortiment lodicek vhodnych na spolecenskou udalost typu ples (slavnostnejsi, ne „kancelarske“ modely) a vyber zuzte na modely, ktere by mohly vizualne zaujmout osmnactiletou slecnu. Financne rozumne, do bot na zvlastni prilezitosti se slecne/rodicum zatim nevyplati vrazet moc penez. Vyjdou vam pravdepodobne modely na vrazedne vysokem podpatku, vetsina bude mit platformu, material syntetika. Uz mi par let neni dvacet, ale taky vlastnim par podobnych modelu, protoze sehnat zajimave lodicky na primerenem podpatku je v poslednich 5 letech mission impossible. Nejvic komplimentu dostavam na lodicky potazene takovou kvetovanou latkou, podpatek cca 12 cm, syntetika. Z tech mam po hodine nohy v takovem stavu, ze kdyz si je pod stolem zuju, abych noham ulevila, tak se do tech bot jen stezi narvu zpatky :D. Kdyby je tehdy meli ve variante podpatek 7 - 8 cm, vevnitr kozene, klidne za vic penez, byla by to jasna volba, ale bohuzel na vyber nebylo (a proste jsem je musela mit, znate to ;) ).

Gatita
302 příspěvků 11.12.13 15:44

@Kalanka Já taky maturák nějak neocenila…zapškle jsem tam posedávala s kamarádkou, cucala coca colu, měla depku z toho, jak všechny spolužačky vypadají jako modelky a já jako Miss beďar:-) Hrbila jsem se na podpatcích, tancovat jsem se styděla (jsem na to levá) a stresovala se půl roku předem, že se třeba nedostanu na vysokou. Přitom je to fajn událost, možnost se vyfiknout a prezentovat své mládí v Lucerně :-)

razorblade_reloaded
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.13 21:40

@Zebra33 ja jsem si presne pred tydnem na tom 10cm podpatku tak zrasila nohy (mela jsem ty boty na noze 6 hodin, z toho 3 hodiny jsem stala, hodinu chodila, dve sedela), ze me jeste furt brni jeden prst na noze… jestli to behem dalsich sedmi dnu neprejde, budu premejslet, jestli jit driv na ortopedii nebo neurologii:D

real.blond
6688 příspěvků 11.12.13 21:56

@razorblade_reloaded jednou se mi stalo to stejne.. Ale nebylo to 10cm, ale vic. Skoncilo to slezlym nehtem, jau :D boty sly z domu

TinkaH
920 příspěvků 12.12.13 07:41

@real.blond To znám, stalo se mi to taky, bohužel na botech s nízkým podpadkem. Mrchy jedny šly hned do popelnice. Jo, ale na první obutí byly příjemné. Po hodině už začínalo peklo a pak slezlý nehet

Dixie Sunday
418 příspěvků 12.12.13 07:47

Nie, nie a nie. Bohužiaľ som toho na plesoch videla viac než dosť a väčšinou s priamou úmerou čím viac dotyčná pani podnikateľová hrá veľkú formu, s o to väčším gustom sa okolo polnoci vyzuje a tancuje bosá. Je mi nepríjemné sa na to pozerať. Kupujem si topánky v ktorých vydržím celú noc. Častokrát práve tanečné alebo celkovo spoločenské s koženou podrážkou. Baleríny sa podľa mňa na ples jednoducho nehodia, stačí malý opätok, hoci 2 cm, ale práve to robí spoločenskú obuv spoločenskou.

Inak, čo sa plesov týka, na tie zásadne chodím taxíkom, príde mi mimoriadne nevhodné sa pri takejto príležitosti niekde v šatni prezúvať - ak má človek na toaletu, šperky a doplnky, tých pár eur na taxi sa nájde vždy. Do divadla alebo na recepciu niekedy prepašujem prezuvky v taške, ale spoočenská obuv musí byť vždy. Minule som bola na poludňajšej recepcii a bola som zdesená, koľko dám prišlo v čižmách…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek