Femme fatale z vás neudělají šaty. Opravdová femme fatale (osudová žena) je smyslná, svůdná, ale zároveň velmi inteligentní a tajuplná. Je to žena lovkyně, která se nebojí výstřihů, ani vysokých jehel, ale zároveň nikdy nevypadá lacině. Ba naopak. Většinou se cítí nejlépe v luxusních šatech nebo večerní róbě, diamantech a těžkém parfému.

Jak poznáte femme fatale

Vůně arabského parfému - Femme fatale nevoní žádnou květinovou vodičku, ale těžkou arabskou vůní plnou pižma a santalového dřeva.

Šperky - Osudové ženy mají velmi kladný vztah ke zlatu, diamantům a vůbec všem drahým kamenům.

Rudá barva - Osudová žena dobře ví, že rudá barva působí na muže jako na býky. Proto má rudé rty, rudé nehty, případně rudé vlasy nebo lodičky.

Norkový kožich - Nebo jakýkoliv jiný kožich. Kouzlo kožichu tkví v tom, že jen opravdu sebevědomá žena v něm nevypadá směšně.

Originalita - Femme fatale je múzou umělců. Není to obyčejná luxusní kočička, ale je sama velmi kreativní a na oblékání to poznáte.

Divadelnost - Nebezpečná žena na sebe chce strhnout všechnu pozornost. Nebojí se žádné extravagance, kterou by si na sebe hodná dívenka nevzala.

Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u TiffanyhoAudrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho

Co nesmí chybět v šatníku femme fatale

Femme fatale skvěle ovládá společenský dresscode. Navíc má ještě nadhled. Takže kromě šatů pro každou společenskou příležitost vlastní také velkou zásobu originálních doplňků a šperků. Šperkovnici postupně mohou doplňovat muži, kteří podlehli jejímu šarmu.

  • Šaty na míru - Femme fatale dbá na perfektně padnoucí oblečení a udržuje velmi blízký vztah se svým krejčím nebo návrhářem.
  • Jehly - Ne každá žena si může dovolit pravidelně nosit jehlové podpatky, ale femme fatale je hvězda, pro kterou žádný podpatek není dost vysoký.
  • Klobouk - Osudová diva si uvědomuje, že kloboukem dodá šmrnc a trochu tajemný vzhled všem svým outfitům.
  • Promyšlené doplňky - Femme fatale nemusí kopírovat styl jiných žen nebo hvězd. Cokoli si vymyslí ona, budeme chtít všechny taky.

Červená a černá femme fatale

Femme fatale se drží spíše neutrálních barev jako je velbloudí béžová, bílá a černá. Nejčastěji ji ale uvidíte právě v černé, která jednak dodává šatům luxusní dojem. Jako doplňková barva patří do tajemného vzhledu klasická červená, která působí zas dráždivě.

Inspirace femme fatale

Klasika

Jako filmová hvězda

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek