Autor: Táňa Havlíčková
Počet stran: 268
Přibližná cena: 360 Kč

Oblékání ve spojitosti se vztahy s rodiči, partnery nebo dětmi? Ano. Bývalá módní návrhářka v knize představuje svou metodu OCTO CODES, kterou rozděluje lidi na 8 různých typů, a to podle energií jin a jang.

Jinové povahy jakožto jemnější, mírnější a „ženštější“ mohou mít romantický styl (princezna), elegantní (dáma), okázalý (diva) nebo avangardní (čarodějka). Jangové typy jsou spíše aktivnější, ráznější. Mezi ně se podle Táni řadí sportovní (kamarádka), ležérní (pozorovatelka), nekonvenční (rebelka) a extravagantní typ (hvězda).

Téma mi přišlo velmi zajímavé, přestože autorka opakovaně ztrácela mé sympatie svým stylem psaní. Časté tvrzení, jak je talentovaná, nadaná a slavná, prostě nutí přeskakovat (Táňa ale sama přijímá, že jako rebelka nesedne všem). Rozhodně nečekejte skromnost a hlubinnou psychologii opřenou o zdroje, protože všechny informace přišly Táně tak nějak samy.

Také je zarážející, že Móda a duše nemá jedinou fotku nebo ilustraci.

Když se s tím vším spokojíte a respektujete autorku jako odbornici, knížka se čte skvěle. Móda a duše může být pro někoho klíčem k objevení sebe sama.

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek