Elegantní styl může připomínat i styl femme fatale, nebudete v něm ale působit tak prvoplánově sexy. Elegantní žena je sebevědomá, nosí šperky, ale zbytečně jimi neplýtvá. Nemusíte si pamatovat, co měla na sobě, ale její přímý postoj a příjemná vůně ve vás rozhodně zanechá dojem.

zdroj: vlastní úprava z Polyvore.comzdroj: vlastní úprava z Polyvore.com

Elegantní šaty poznáte od ostatních šatů podle materiálu a barvy. Když vás nějaká elegantní dáma zasvětí do svého šatníku, pravděpodobně zjistíte, že mnoho kousků nosí i desítky let. Každý nákup bere totiž jako investici. Nekvalitní a nekombinovatelné oblečení u ní nenajdete. Čekejte naopak kousky od krejčové ušité přesně na míru. Sebeznalá dáma totiž dávno ví, co jí sluší a jak to zvýraznit.

Jak poznáte elegantní dámu?

Podle bot - Nemusí nosit za každou cenu jehly. Stejně jako dodnes opěvovaná Jackie Kennedy se spokojí s nízkým podpatkem.

Má dobrý vztah se svou krejčovou - Nebude přece trpět ve svém šatníku nepadnoucí kabáty nebo šaty, ve kterých nemá pas.

Pokud tu pravou stále hledáte, porozhlédněte se v recenzích v našem katalogu švadlen a krejčových.

Pyšní se dokonalým účesem - Po létech větších nebo menších experimentů ví, co jí sluší. Že ten její střih zrovna není v módě, ji nechává chladnou.

Je moudrá - Ví, co si na sebe vzít do divadla, na svatbu, nebo na ples. Zná velmi dobře etiketu a v přítomnosti muže by se nikdy nevrhla po klice. To ale ještě neznamená, že za ženským zevnějškem se neskrývá emancipovaná silná osobnost.

Je suverénní - Zanechává ve všech naprosto sebevědomý dojem a to se o to ani nemusí příliš snažit. Chodí zpříma a netrápí se zbytečně mindráky, protože ví, že všechno je jen o správném střihu šatů.

Co by nemělo chybět v šatníku elegantní dámy?

  • vlněný kabát volného střihu - Vyberte si nějaký v neutrální barvě. Nejlépe velbloudí béžová na denní nošení a univerzální černá.
  • kašmírový svetr - Luxusní kousek z vlny kašmírových koz žádná polyesterová paráda z háemka nemůže nahradit.
  • perlový náhrdelník
  • hodinky - Jednoduché a nejlépe švýcarské, které vydrží desítky let.
  • lodičky v tělové barvě - Nebudete mít přece jen ty černé…
  • zásoba hedvábných šál - Nemusíte mít zrovna všechny šátky od Hermes, i obyčejný šátek z hedvábí povýší váš outfit z neutrálního na elegantní.
  • velká kožená kabelka - Pokud nemáte peníze a čas na to počkat si na pravou Berkinku, bude vám stačit univerzální kožená kabelka jakékoli značky. Dokonce nemusí být ani černá.
  • parfém, který vám sedí - Dáma ví, že u oblečení to nekončí. Celkový dojem a punc luxusu a osobitosti dodá outfitu pořádný vyzkoušený parfém.

Materiály pro elegantní styl

Zaměřte se na kvalitní přírodní materiály. Boty i kabelky volte z kvalitní dobře udržovatelné kůže. Kabáty kupujte „vlněné“:, bundy péřové. Hořlavé svetry z akrylu nechte chladně ležet v regále. Naopak se porozhlédněte po kouscích z kašmíru nebo pašmíny a hedvábí.

Barvy elegantního šatníku

V elegantním stylu hrají prim neutrální barvy. Jednoduše se kombinují a narozdíl od zářivých sezónních barev se hodí pro každé roční období. Výhodou také je, že kvalitní univerzální kousky mohou nosit jak mladé výrazné typy, tak starší dámy. Tím netvrdíme, že byste měla zůstat pouze u minimalistického neutrálního outfitu. Zářivý nebo barevný doplněk v podobě šperku nebo klobouku, rukavic atd. dodá elegantnímu stylu šťávu.

Černá - Tahle barva má mnoho výhod. Především díky ní všechny materiály vypadají ještě luxusněji. Šetřit by s ní ale měly dámy nad 45 let. Mohou v černé vypadat trochu smutně. » více o kombinování černé barvy

Bílá - Je to barva, která svou neutralitou plně nahradí černou a navíc vás celkově rozzáří. » více o kombinování bílé barvy

Béžová - Také barva velbloudí srsti. Nezašpiní se tak rychle jako bílá. Rozsvítí vás, ale její působení je spíš tlumené, než příliš zářivé. » více o kombinování béžové barvy

Pudrová - Barva, která se perfektně spojí s vašemi růžovými tvářemi.

Červená - S touhle výraznou barvou se vyplatí v elegantním stylu šetřit. V kombinaci například s béžovou bude ale působit šmrncovně a žensky. » více o kombinování červené barvy

Elegantní inspirace

Elegantní dáma po padesátce: S novou kabelkou už krásnější nebudu

„Na Módním pekle působí jako zjevení. Téhle krásné ženě, která pravidelně přidává své outfity do rubriky Inspirace, by málokdo hádal nad padesát let. Baba ale svůj věk úzkostlivě netají, naopak se k němu hrdě hlásí. Právem má na Pekle i na svém blogu mnoho fanoušků. Sama ostatně umí podpořit vřelým komentářem blogerky všech věkových generací.“ » celý článek

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek