Metalové oblečení není díky svým odnožím úplně jednotné, ale ať už jde o death metal, thrash metal nebo heavy metal, základní prvky napříč všemy styly jsou si podobné. I metalem nepolíbený člověk ví, že na pestré a barevné kombinace tahle móda úplně nehraje. Ujíždí na motivech života a smrti, dobra a zla, víry, okultismu, démonech a myšlenkách nesoucích neuchopitelnou hloubku.

Outfit ve stylu metal

www.hdimagelib.comwww.hdimagelib.com

Metaloví fanoušci a frontmani hudebních skupin usilují o to, aby okolí dali najevo to, co cítí uvnitř. Laicky řečeno, jde o módu, která působí drnějším dojmem s nádechem temnoty a tajemství. Podobný dojem vyvolává i metalová hudba, která v sedmdesátých letech plynule navázala na rock. Některé módní prvky metalistů jsou proto velmi podobné těm rockovým. Typické jsou drnější elektrické kytary, elektrické basy a bicí. Většina metalových textů je zaměřená na kritiku společnosti, spojována je ale i s fantasy tématy a satanismem.

 Zoran Zetovic-Zeta Zoran Zetovic-Zeta

Jak se pozná Metal

  • Dlouhé vlasy - prvek převzatý od hard rocku, předchůdce metalu. Oblíbené jsou i glam účesy využívající tupírování pomocí trvalé s občasným melírem.
  • Výrazný make-up - i tady je je viditelná inspirace hard rockem, hlavně pak skupinou Kiss nebo Alice Cooper.
  • Tmavé oblečení - nejčastěji černé s motivy kapel, démonů, satana s prvky sci-fi a fantasy.
  • Vysoké šněrovací boty - obvykle s nápadnými sponami. Čato nahrazené jednoduššími kotníčkovými botami.www.7pleiades7.tumblr.comwww.7pleiades7.tumblr.com

Co vám nesmí chybět v šatníku

  • Džínová bunda nebo křivák - džínska je typická i pro punkery, oblibu si ale našla i v metalu. Kupovali si ji ti, kteří si kožený křivák nemohli dovolit. Osobitost jí dodali nášivkami, bodci nebo utržením rukávů.
  • Kožené kalhoty - kožené kalhoty s cvočky a zdobným opaskem jsou základem metalového šatníku.
  • Trička s nápisem, fotografií nebo emblémem kapely
  • Doplňky - ocelové a železné náramky nebo řetězy. Stejně oblíbené jsou i zásobníkové pásy na patrony či kožené náramky s bodci.

Materiály metalu

Křivák, kožené kalhoty, kožené pásky a náramky se cvočky a kožené šněrovací boty mluví za vše. Kůže metalu dominuje, na paty jí šlape levnější koženka nebo bavlna.

Barvy metalu

Metal si na veselé barvičky, kytičky a duhu nepotrpí. Přísně a svým způsobem přízemně se drží temných barev, kde převládá černá. Tu pak nejčastěji v menším množstvím doplňuje červená, tmavě zelená, tmavě modrá nebo bílá .

Metalová inspirace

Zdroj: www.flickr.com, www.ninjacosmico.com, www.onceyouth.blogspot.cz/Zdroj: www.flickr.com, www.ninjacosmico.com, www.onceyouth.blogspot.cz/

Peklo radí: Kde sehnat dámské kožené kalhoty?

Aailyyn: Pokud se nebojíte nakupovat přes internet, tak libovolný metal/gothic shop. Jo, překoukla jsem tu Prahu. Tak pokud se přes internet nakupovat bojíte, tak kamenný obchod tam má Nosferatu, RedRaven a jistě i Metalshop.
Piti-piti-pa: Koupila jsem si kožené (pravá kůže, super střih) černé kalhoty ve výprodeji v Mangu, tak se zajeďte podívat, třeba je budou ještě mít (ale jsou super slim, jen pro opravdu štíhlé nohy)

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek