Pestré barevné kombinace, puntíky, kostky a květinové vzory. Nadýchané sukně, krátký šortkový overal, výrazný pas a hluboký výstřih. Móda z které číší sebevědomí, ženskost a nevulgární sexappeal. Okouzlující styl inspirující se vyzývavými prvky z 50. let a osobnostmi jako Marylin Monroe a Greta Garbo. To je “pin-up”.

koláž vyrobena na glami.czkoláž vyrobena na glami.cz

Pouhé oblečení pouzdrových šatů s puntíky a retro střevíčků z vás krásku padesátých let bohužel neudělá. Pin-up žena je osobnost v hezké obálce. Sebevědomá, hrdá, vtipná, kreativní a trochu trhlá.

Kousky pin-up šatníku jsou velmi výrazné a vyžadují cit pro jejich kombinaci. Často se tak z elegantní extravagance stává nevkusný kýč.

Zdroj: www.stockingobsessed.tumblr.comZdroj: www.stockingobsessed.tumblr.com

A proč zrovna pin-up? V 50. letech bylo toto označení typické pro ženy s křivkami, které se nezdráhaly vyhrnout sukni o trochu výš. Často se pak jejich fotky objevovaly na dvojlistu časopisu, které si páni mohli na nástenku přišpendlit, v anglickém překladu právě pin-up.

Jak se pozná Pin-up styl

  • puntíky, puntíky, puntíky - skoro na všem, skoro všude. Oblíbený vzor následují kostky, námořnické proužky a obecně vintage vzory.
  • vypasované sukně a šaty - pin-up si zakládá na zvýraznění ženských křivek
  • šátek - vetkán do vlasů, omotaný kolem krku, nebo uvázán na zápěstí. Nahradit jej může mašle nebo květina zasazená v účesu
  • výrazné líčení rtů a to hlavně v rudých odstínech
  • znaménko krásy - malá piha na tváři
Zdroj: instagram _missboZdroj: instagram _missbo

Barvy Pin-up

Ne jen díky střihům, ale i kvůli barvám je tento styl hravý, originální a působivý. Základ tohoto šatníku tak nejčatěji tvoří sytě červená, žlutá, zelená nebo modrá. Výjimkou nejsou ani sladké odstínyrůžové a kontrasty bílé a černé.

Co vám nesmí chybět v šatníku

  • sukně s vysokým pasem - pouzdrová nebo s balonovým střihem
  • šaty ve stylu 50. let - ženské postavě sluší pouzrové, ale i ty s nabíranou sukní
  • šortkový overal - mini midi, ale spíš ten mini
  • Nápadné střevíčky - lodičky a platformy obvykle lakované, dozdobené decentní mašlí
  • brýle - retro, které svým tvarem připomínají kočičí oči

pin-up materiály

Zdroj: www.puncosky.czZdroj: www.puncosky.cz

Tahle odnož retro stylu si zakládá na obepnutí všeho ženského. Milovnice tohoto stylu se tak často krčí nad šicím strojem, aby oblečení perfektně sedělo. Mezi materiály pak nejčastěji vybírají tyl, díky kterému jsou sukně nadýchané. Využívají ale i přírodní materiály, jako je len. V zimě dávají z důvodu hřejivosti přednost vlně. Bohužel, sehnat 100% bavlnu se zajímavým vzorem bývá nadlidský úkol.

Punčochy se švem

Punčoch se švem a vysokou patou je pomálu, ale neodmyslitělně k tomuto stylu patří. Jen pozor, abyste namísto classy neskončila jako slutty. Pojistkou je dostatečně dlouhá sukně, která zakrývá vrchní držící část punčoch, a to i v případě, že sedíte.


Zdroj: www.missvictoryviolet.comZdroj: www.missvictoryviolet.com

Pin-up make-up

Pin-up make-up je nadčasovou klasikou. Dokázal spojit křehkost s vyzývavostí a vytvořit tak speciální ženskou image. Jemnou, se špetkou koketnosti.

Typické jsou dlouhé řasy, precizně upravené obočí, rudé rty, oční linky, zdravíčko na tvářích a nakonec symbolické znaménko krásy.

Pin-Up účes

K pin-upu patří uhlazené romantické vlny, drdoly a nadýchané účesy. Pokud by vás napadlo si nějaký takový vytvořit, vybavte se zásobou natáček, pinetek a hlavně tužidla.Zdroj: www.rocknrollbride.comZdroj: www.rocknrollbride.com

Pin-up svatební šaty

Pokud se nechcete vdávat v šlehačkovém kuželu, toužíte po originální svatbě a neokoukaných šatech, zvažte svatbu v tomto stylu.

Zapomeňte na kýčovitě volány a nudné odstíny krému. Pin-up nabízí roztomilé barevné kombinace, oblíbené puntíky ale i zajímavé střihy a doplňky.

Skvěle se hodí pro alternativní svatbu a ženy, které touží být na svůj den opravdu jedinečné a zároveň vkusné.

Navíc vám nikdo nepřišlápne nekonečnou vlečku, která bývá součástí typických svatebních šatů.
Inspirace Pin-up

Peklo radí: Co k výrazným květovaným šatům?

Qudrun: „NIC už nic! Dejte si záležet na úpravě vlasů, pleti, makeupu a budete jistě nádherná!!! Žádnou bundičku a podobně. Tím byste to shodila.“

Babakoko: „Podívala bych se po nějakých botách na „slaměné“ nebo korkové platformě. Líbí se mi i kombinace decentního vzoru na botě a vzorovaných šatů.“

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek