Spojením dvou subkultur (skinheads a glam) vznikl v druhé polovině sedmdesátých let styl jménem punk, který se nás v mnoha podobách drží dodnes. Pokud tíhnete k anarchismu, hnusí se vám konvence, komerce a diskriminace, právě jste se našla. I když punk v překladu znamená výtržník, ne vždy tak musíte vypadat. I tento styl si i přes svou vyzývavost přivlastnil kousky se specifickým nádechem elegance podtrhující ženskost.

Punk se hodí pro sebevědomé ženy s vyhraněným životním stylem, který se nebojí odrazit na svém zevnějšku. Často se jedná o „drsnější“ a extravagantní oblečení, jehož kombinace vyžaduje cit.

Punk outfit

young punk

Zdroj: www.en-hairstyle.blogspot.cz/Zdroj: www.en-hairstyle.blogspot.cz/

Jak se pozná punk styl

  • lebky, růže a kostky trojice nejčastěji používaných motivů punkového oblečení a tetovaček
  • Těžké boty - punkeři obvykle nosí glády (pevné šněrovací boty), v létě pak plátěné Converse
  • Cvočky, bodce a spínací špendlíky - připnuté podstatě na čemkoli
  • Nášivky a placky - nejčastěji s motivy oblíbených kapel a anarchistickými slogany
  • Otrhané oblečení značící punkerskou nonkonformitu
  • Číro, celým jménem čerokýz. Výstřední účes, který vznikl jako znak odlišnosti od skupiny skinheads a provokační prvek

Punk barvy

Punku vládne černášedivou barvou, ale doplňují je i veselejší barvy jako je modrá, zelená nebo červená. Mnoho punkerů usiluje o šokování okolí, proto se často setkáte s divoce barevnou směsicí, včetně zvířecích a kostkovaných vzorů, které spolu ani zdánlivě neladí.

Zdroj: www.theyallhateus.comZdroj: www.theyallhateus.com

Křivák, který vám padne

Koženkové bundičky a pravé kožené křiváky jsou A a B. Jestli se do punk stylu hodláte opravdu položit, investujte. Kvalitní a oblíbené jsou ty z hovězí kůže. Vypadají lépe a vydrží i několik let. Za kvalitu sice připlatíte, ale i kdybyste od drsného stylu jednou upustili, kožené bundy s klopami se vzdávat nemusíte. Dobře totiž vypadají podstatě s čímkoliv.

Punk materiály

K základním materiálům punkové módy rozhodně patří kvalitní kůže nebo koženka. Spolu s tím dominuje klasický denim a stranou nestojí ani průsvitné nebo lesklé tkaniny.

Zdroj: www.itsnotaboutpretty.comZdroj: www.itsnotaboutpretty.com

Punkový make-up

Největší pozornost punkerského make-upu přitahuje líčení rtů a očí. Barva rtěnek se pohybuje od světlých po živě barvené až tmavě červené odstíny. Výjimkou není ani vínová, černá nebo tmavě čokoládová barva.

Při líčení očí punkeři nejčastěji využívají efektu kouřových oči a očních linek. I zde převládají tmavé odstíny barev, nejčastěji černá a šedá. Objevuje se ale i tmavě zelená, okrová nebo cihlová.

Make-up by měl mít přirozenou barvu vaší pleti, příliš světlý spadá spíše pod emo nebo gothic styl.
www.vogue.ruwww.vogue.ru

Tetování, piercing a tunely

Kreativita punkerů nekončí jen u oblečení. Punk si pohrává i s různými modifikacemi těla. Nejčastěji v podobě piercingů, tetování nebo tunelů. Jejich prostřednictvím se punkeři odlišují od klasické konformní společnosti a šíří myšlenky punkerské subkultury.

Tetování v sobě často skrývají hlubší smysl. Setkáte se ale i s jednoduššími kérkami, které vyjadřují pouhou náklonnost k jedné z punkových kapel, či klasickými motivy růží, lebek, srdcí a pavučin.

Piercingy se nosily už před tisíci lety, novodobé slávy se ale dočkaly až s příchodem punku. A protože punkeři milují extrémy, nikoho nepřekvapilo, když klasické kovové ozdůbky doplnila extremnější podoba piercingu v podobě tunelů. Kroužky různých velikostí a materiálů, umístěné na středu lalůčku. Roztahují ušní lalůček a tvoří v něm malou dírku.Punk inspirace

Zdroj: www.urbanangelza.com, www.le-happy.com,Zdroj: www.urbanangelza.com, www.le-happy.com,


Peklo radí:Kde sehnat dámský kožený křivák?

Sicilianwidow: „Doporučuji obejít několik second handů, já mám tu svou právě odtamtud.“

Modigliani: „Odporucam http://www.esprit.eu/…faux_leather. Ceny mozno trochu vyssie, treba pockat mozno na zlavy, ale kvalita vypracovania velmi fajn a ziadne zbytocne zdobenia. Makka koza, pekne strihy.“

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek