Sportovní oblečení je čím dál oblíbenější i ve streetových outfitech. Ve vytahaném propoceném bavlněném triku s tepláky si nejspíš nikdo nebude připadat přitažlivě. Dnes je ale nahradily leginy a tenisky, se kterými se nemusíte stydět vyjít ven z posilovny. Elastické a funkční materiály, zajímavé barevné kombinace, boty tlumící nárazy. Možnost spojit stylovost a pohodlnost snad ještě nebyla větší.

vlastní koláž vytvořena na GLAMI.czvlastní koláž vytvořena na GLAMI.cz

V teplácích na molo: Seznamte se s Athleisure

Athleisure představuje jakési spojení sportu a volnočasového oblečení. Reflektuje rostoucí zájem o zdravý životní styl a ano, nad hlavní myšlenkou by se módní experti zděsili. Athleisure má nabídnout v první řadě pohodlí. Hraje roli oblečení pro všechny příležitosti, aniž byste během dne museli drasticky měnit styl. S nikým už tak neotřese kombinace šatiček a bot na běhání, sportovní podprsenka místo crop topu nebo prachobyčejné tepláky v kombinaci s elegantním oblečením. Celý článek ->


Funkční materiály sportovního oblečení


Každá větší značka má speciální technologii materiálu, který využívá. Určitě znáte Adidas climalite, Nike DRI-Fit nebo Moiru. Technologie se od sebe různě liší, ale jedno mají společné - umělé vlákno.

  • Polyamid, Polyester, Polypropylen - umělá vlákna, díky kterým se můžete potit a potit a stejně budete v suchu. Vlákna odvádí vlhkost směrem od těla ven, kde se následně odpaří.
  • Lycra - často v kombinaci s polyesterem, aby bylo oblečení elastičtější a poddajnější
  • Bavlna - příjemná, ale pro dlouhodobou náročnou aktivitu samostatně nevhodná. nasákne vlhkost, ztěžkne a přestane být příjemná.
  • Elastan - pružný, lehký, nemačkavý. Navíc je odolný vůči slané vodě (potu) a působení světla. Neztrácí tedy svou barvu, nevznikají nevhledné mapičky od potu a je velmi příjemný.
www.victoriassecret.comwww.victoriassecret.com

Barvy sportovního oblečení

V posledních letech jsou trendem výrazné barvy jako neonově žlutá, svítivě zelená nebo výrazná růžová. Výrazné barvy fungují skvěle jako bezpečnostní prvek, díky kterému vás při běhu nikdo nesrazí, ale i jako prvek psychologický. Je dokázané, že veselé a výrazné barvy naplňují energií a zlepšují náladu. Během sportu tak budete veselá uvnitř i zvenčí. Oblíbené jsou ale i jemné pastelové barvy a černobílá klasika.

Co vám nesmí chybět v sportovním šatníku

  • legíny - hodí se pro veškerou sportovní aktivitu, na lehkou vycházku i domácí gaučing
  • sportovní podprsenka - je pohodlnější než ta košíčková a udrží vše na správném místě
  • funkční prádlo - prádlo z umělých vláken, které se postará aby vaše tělo i při náročném cardiu bylo v suchu
  • kšilt nebo čelenka - vypadá to dobře a je to i funkční, udrží to vlasy z vašeho obličeje a pot mimo dosah očí

Jak vybrat správné boty na sport

Boty vybírejte podle účelu. Rozhodně nejsou tenisky jako tenisky a na cvičení v posilce je dobré vybrat jiné boty než na maraton. Účel boty určuje článkování podrážky, váhu i její pružnost. Například boty na tenis by vám při běhu kvůli své tvrdosti ničily kolena.
Nezapomínejte, že se při běhu noha prodlouží až o centimetr. Na běh proto kupujte boty o velikost větší. Vyhnete se otlačeninám a dírkám ve špičkách bot. 

Sportovní inspirace


Co na sportovní oblečení říká Ada

Pozor na sportovní eleganci. K teplákům dáme korále a voilà, vznikla elegance! Džíny, halenka, kecky v decentní úpravě = sportovní elegance. Džíny jsou základ sportovního oblečení, které jednoduše je zelegantníme přidáním vypasovaného sáčka (možnost 1) nebo šteklí (možnost 2) nebo kabelky od Vuittona (možnost 3), případně všeho najednou, ale zase pozor, aby to nebylo moc sexy, někdo by mohl omdlít.

Jinými slovy, většina Češek nemá o sportovní eleganci ani šajn. Včetně módních redaktorek. Buďte na tom lépe a přečtěte si, jak taková sportovní elegance má správně vypadat.

Peklo Radí: Sportovní podprsenka pro větší velikost

Jillian: Já mám 80G a sehnala jsem výbornou podprsenku v kamenném obchodě Dolly v pražských Holešovicích. Mají i internetový obchod. Podprsenka je značky Marie Jo Intense a je opravdu perfektní. Nikdy jsem nedoufala, že se svou velikostí budu moct běhat nebo nějak intenzivně sportovat, ale tahle podprsenka je jak brnění, člověk ji nasadí a nic se nehne. Dá se myslím sehnat i přes net.

Dahllie: Doporučuji sehnat Shock Absorber. To jsou podle mě nejlepší sportovní podprsenky. Mám prsa opravdu velká (36JJ) a sportovka SA prsa drží výborně.

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek