Mimo svůj životopis, se před pohovorem hodí vyšperkovat i svůj outfit. Rozhodně vám budoucí zaměstnavatel nemusí koukat na samotné dno výtřihu, bránit svůj zrak šíleným barevným kombinacím, nevhodné délce sukně a vrávoravému kroku na jehlách.

zdroj: vlastní úprava na polyvore.comzdroj: vlastní úprava na polyvore.com

Jaké oblečení se hodí na pracovní pohovor

Stejně jako u oblečení do práce si outfit si rozmyslete podle toho, o jakou pozici se ucházíte. Jiný dojem potřebujete udělat jako obchodní bankéřka a jiný jako zástupkyně kreativní kanceláře. Zatímco v bance zapůsobíte nejlépe konzervativním kostýmkem, na jiné pozici byste mohla působit příliš upjatě.

V případě, že se rozhodnete pro kostýmek, dejte si pozor na střih, barvu i vzor. Střih by měl sedět ženské postavě, ale neměl by být příliš těsný. Vzorované kostýmky jsou povolené, dovolit si jej však mohou pouze silné osobnosti a i tak se spíše doporučuje sáhnout po jednodušších kouscích. Co se týká barvy, v poslední době vede tmavě modrá a šedá. Oblíbenost černých kostýmků klesá, ale neuděláte jimi chybu. Skvělou službu vám udělají i pouzdrové šaty.

K sukni i šatům je důležité najít vhodné silonky tělové nebo černé barvy. Ani v létě nechoďte s holýma nohama, nehodí se ani barevné punčochy a vzorované už vůbec ne. Nikoho nepřekvapí, že by délka sukně měla sahat ke kolenům a je vhodné ji ladit k saku.

Jako vršek se skvěle hodí košile, halenka nebo jednoduchý svetr. Vršek by nikdy neměl prosvítat, mít příliš velký výstřih nebo být pomačkaný.

www.asos.comwww.asos.com

Jaké boty na pracovní pohovor

Na pohovor jsou vhodné lodičky. Dobře padnou k šatům, sukni i kostýmku. V případě, že se rozhodnete právě pro ně, vyhněte se vysokému podpatku. Na zaměstnavatele by mohly působit lacině.

Pokud se vám nechce klopýtat na podpatcích, sáhněte po dámských polobotkách nebo oxfordkách. Boty s otevřenou špičkou i sandálky šetřete na jiné příležitosti.

Konzervativní inspirace, zdroj: vlastní úprava na polyvore.comKonzervativní inspirace, zdroj: vlastní úprava na polyvore.com

Vhodné barvy na pracovní pohovor

Vaším cílem by měla být snaha působit profesionálně. To automaticky neznamená příliš nudně. Jako kreativec byste například v příliš upjatém outfitu působili asi tak profesionálně, jako v džínách v bance. Je proto třeba přizpůsobit se ne jen výběr střihu a vhodnost jednotlivých kousků, ale i barev. Seriozně působí černá , šedábílá . Zkuste se vyhnout jednobarevným outfitům a upjaté černobílé kombinaci.

Oblíbené jsou všechny odstíny modré . Uklidňuje, vyjadřuje profesionalitu a zároveň kterativitu. Stejně vhodná je barva hnědá , která působí důvěryhodně a stabilně.

Vyhnout byste se měli příliš veselým a výrazným barvám jako je žlutá a a obzvlášť červená , která působí dráždivě až agresivně.

Pokud se ale ucházíte o kreativní místo a chcete naopak zanechat spíše svěží dojem, vezměte si na sebe třeba zelenou nebo fialovou barvu, vždy ale tak, aby zbytek byl v neutrálních tónech. Přílišná přeplácanost by působila příliš bezmyšlenkovitě.

Líčení na pracovní pohovor

Na pohovor je vhodné střídmější denní líčení. Zapomeňte na výrazné stíny a tlusté linky, které by vám navíc v denním světle ani nelichotily. Bohatě bude stačit odpovídající odstín makeupu, jemná tvářenka, řasenka a stíny v přírodních odstínech hnědé nebo šedé barvy. Nakonec už jen přepudrovat ať se nelesknete od potu.

Šperky a doplňky na pracovní pohovor

Vybírejte decentní doplňky. Ne příliš nápadné, drahé ani masivní. Oblíbené jsou perly, jemné řetízky a prsteny. Zapůsobit můžete zajímavou broží i hezkým šátkem. Košili či halenku lze ozvláštnit mašlí nebo dámskou vázankou.

Kabelka by měla být stejně jako oblečení v tlumených barvách a pokud možno menších rozměrů. Tašku indiferentního tvaru, kterou běžně taháte, protože “se do ní všechno vejde” nechte výjimečně doma. Vezměte radši elegantní dámskou aktovku nebo jinou elegantní kabelku.


Inspirace k pohovoru

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek