Existuje už jenom málo sportů, kde unikneme moiře a podobným funkčním materiálům. Jedním z nich je právě golf – svět zeleně, bílých rukaviček a elegance. Co všechno budete potřebovat, abyste pronikli na hřiště a nezprotivili se při tom golfové etiketě?

zdroj: polyvore.comzdroj: polyvore.com

Správné oblečení na golf je prvním krokem k úspěchu. Můžete samozřejmě navštívit specializovanou prodejnu a za krvavé peníze si pořídit vše potřebné, ale vhodné oblečení určitě poskládáte i z věcí, které už dávno máte ve skříni.

Bez čeho se určitě neobejdete, je tričko s límečkem. V případě nutnosti můžete tzv. polo tričko zakoupit v nejbližší konfekci a jeho velkou výhodou je, že ho můžete využít i jindy, než když vyrážíte na green. Rozhodně vynechte tílka, obyčejná trička nebo dokonce croptopy.

Peklo radí: Golfový dress code

Ascari: „Tričko s límečkem je tričko s límečkem. Kdyby tam přišel chlap v kárované košili jak dřevorubec s argumentem, že se mu trička s límečkem příčí, vypakují ho ven a nikdo s ním o tom nebude diskutovat.“ »Další tipy

Horní dvě trička jsou značky Adidas, dolní vlevo Puma, vpravo GolfinoHorní dvě trička jsou značky Adidas, dolní vlevo Puma, vpravo Golfino

Kalhoty a sukně na golf

Kalhoty by měly být volnější, spíše společenské než sportovní. Pro teplejší dny si můžete obléci kraťasy nebo sukni, nikdy však ne kratší než do půle stehen. Na sukně pozor, nezapomínejte, že se budete shýbat pro míčky, tak volte délku tak, abyste náhodou neukázala víc než opálené nohy. Nebo si raději pořiďte speciální sportovní sukni s všitými kraťásky. Určitě se ale vyvarujte džínů a denimu celkově.

vlevo obyčejné společenské kalhoty H&M z elastické tkaniny, vpravo sportovní kalhoty na golf značky Puma pro odhodlané golfistky

Boty na golf

Golfové boty jsou speciální hybrid mezi společenskou obuví a sportovní keckou, která krásně vypadá a zároveň je vybavená protiskluzovou podrážku a nepromokavým povrchem. Jedná se ale o poměrně citelnou investici, a tak se hodí spíše pro nadšené golfisty než pro nejisté začátečníky. Jestli ještě nevíte, zda se golf stane či nestane vaší srdcovou záležitostí, vyrazte v pohodlných teniskách.

FootJoy, EccoFootJoy, Ecco

Je dobré počítat s výkyvy počasí, neboť obejít 18 jamek trvá 5-6 hodin. A tak by ve výbavě na golf neměl chybět ani svetřík (ideálně s výstřihem do V) a softshellová bunda, která vás může zachránit v případě deště. Nezapomínejte, že i když je golf velmi elegantní, je to pořád ještě sport a přizpůsobujte oblečení sportovnímu výkonu, ne výkon oblečení.

Peklo radí: Oblečení na golf s širším použitím

Nabuko: „Mám dobrou softshellovou bundu, protože není špatné počasí, ale jen špatně oblečený golfista.“ »Další tipy

Golfová rukavička se nosí na té ruce, která drží hůl nahoře a rozhodně nejde o zbytečnou investici. A je i povzbudivé, že vás její nákup ani nezruinuje. Obyčejná rukavička z eko-kůže stojí kolem 300 korun a může vám značně zpříjemnit golfové odpoledne.

FootJoy, TaylormadeFootJoy, Taylormade

Diskuse: Poprvé na golf, jak se obléci?

PreppyGirl: „Co se rukavičky a bot týče, rukavička vás při prvních pokusech uchrání od nehezkých mozolů na dlaních, tedy bych si ji pořídila, i kdybyste po absolvování kurzu ji měla zahodit.“ »Další tipy

Stejně jako na golf můžete jít ve slušném oblečení ze svého šatníku, i golfové oblečení se vám může zalíbit natolik, že v něm budete chtít začít chodit běžně ven. Když necháte doma hole, rukavičky a sportovní kecky, nikdo vám v tom nemůže bránit. Kombinace skorospolečenských kalhot, polotriček, svetříků či károvaných vestiček vám bude připomínat preppy styl nebo možná i sportovní eleganci – i když, kdo vlastní ví, co ta sportovní elegance vlastně je. Více o tomto multidimenzionálním stylu k nahlédnutí ve článku od Ady.

Peklo radí: Je golfové oblečení vhodné na běžné nošení?

Birkin: „Pokud se vám tento styl líbí, tak bych to rozhodně zkusila! Je to elegantní a to, že se jedná o golfové oblečení, budete vědět Vy a pak možná někdo další.“ »Další tipy

Diskuze o tomto tématu:

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek