Vybírat šaty na svatbu je stres sám o sobě. Když navíc nesháníte šaty jenom pro sebe, ale i s ohledem na bříško, které přerůstá všechny vaše vysněné róby, je to stres hned dvojnásobný. Na co si při výběru svatebních šatů pro nastávající maminku dát pozor?Kdy vybírat svatební šaty pro těhotné nevěsty


Na začátku těhotenství jen těžko odhadnete, jak vám naroste nejen bříško, ale také prsa a pozadí. Pokud si vyberete šaty se šněrováním, můžete počítat s vůlí až 20 cm. U většiny šatů lze povolit šněrování ve švu. Obecně se ale doporučuje nekupovat šaty dříve jak osm týdnů před svatbou. Poslední zkoušku šatů neplánujte déle než týden před svatebním dnem.


Vhodné materiály: svatební šaty pro těhotné nevěsty


Vyhněte se tvrdým, neprodyšným materiálům - obzvlášť pokud plánujete svatbu na letní sezónu. Vhodné jsou splývavé, jemné materiály, které budou příjemné na dotek a nebudou nikde škrtit. Pokud chcete, aby vaše bříško vyniklo, zkuste šaty z elastických materiálů.

Hedvábí: příjemný, lehký materiál. Šaty z hedvábí sice nemají tak dobrou schopnost absorpce, jsou ale dostatečně prodyšné a příjemně chladí.
Bavlna: savý, příjemný materiál. Popularitě se těší především hedvábné šaty s vyšíváním, které díky savosti materiálu unosíte i v parném létě. Na druhou stranu se materiál snadno mačká a ztrácí pevnost, proto sáhněte po šatech s příměsí syntetického materiálu.
Viskóza: celulózové vlákno, náhražka hedvábí. Viskóza je měkká a splývavá. Kombinuje výhody bavlny a hedvábí a na rozdíl od jiných materiálů nežmolkuje.
Elastan: pružný materiál, který oděvu dodává elasticitu. Šaty s příměsí elastanu neztratí tvar a spolehlivě zvýrazní rostoucí bříško.

Zdroj:http://www.tiffanyrose.com/Zdroj:http://www.tiffanyrose.com/

Jak vybrat svatební šaty pro těhotné nevěsty

Zdroj: http://shop.tinamakweddings.com/Zdroj: http://shop.tinamakweddings.com/

Pokud máte svatbu naplánovanou na první měsíce těhotenství, nemusíte nutně pořizovat svatební těhotenskou módu. Vyhněte se svatebním šatům, které rostoucí bříško obepínají, případně výrazným doplňkům v oblasti bříška. Upozorněte na jiné partie a vybírejte z šatů s výstřihem do véčka, které prodlužují krk a opticky zeštíhlují. Pozornost spolehlivě odvedou i rafinovaně odhalená záda nebo zajímavě řešený lem šatů. Těhotenství zamaskujete také šněrováním nebo mírným řasením v oblasti bříška. Bříško skryjí šaty s empírovém střihu. Berte tedy ty, které jsou přepásány hned pod prsy a přes bříško volně splývají.

Jestli se chcete se svým rostoucím bříškem naopak pochlubit, oblékněte šaty z elastického materiálu. Bříško zvýrazní tzv. „mermaid style“ nebo „trumpet style“, které se rozšiřují až v oblasti bříško a boky naopak pevně obepínají. Nejen bříško je partií, kterou je v pokročilém stádiu těhotenství potřeba ohlídat. Vyplatí se zainvestovat do všité podprsenky, která vaše vnady během náročného dne udrží na svém místě.

Inspirace, jak nakombinovat letní svatební outfit pro těhotné, z diskuse

Zuzalinda: Svatba bude v květnu, jednoduchá, budu již mít větší bříško. Šaty budu mít Victoria Grace bílé s vínovou saténovou vázačkou pod prsy s mašlí na zádech, vínové lodičky (později převleču za pohodlnější obuv). Jako doplňky asi perly - náhrdelník, náramek + naušnice. Vlasy bych asi nechala rozpuštěné, jen přední prameny připnout dozadu.

Svatební boty pro těhotné nevěsty

Podobně jako u těhotenských šatů, s výběrem svatebních šatů pro těhotné zbytečně nepospíchejte. Boty vyberte co nejblíže vašemu termínu svatby. Hlavně v pokročilém stádiu těhotenství se potrápíte s otoky, takže se do své běžné velikosti nemusíte v den D nazout. Abyste protančila celý svatební večer, vybírejte boty buď s nízkým nebo širokým podpatkem. Na širokém podpatku se vaše váha lépe rozloží, a nebude vás tak brzo trápit únava. Na svatbě vám projdou i balerínky, které můžete během večera nazout nebo v nich odstát i celý obřad.

Zdroj: asos.comZdroj: asos.com

Peklo radí: Krátké svatební šaty pro těhotnou?

vias: Já bych šla do dlouhých - ze všech důvodů, které tu už padly: bříško Vám může náhle narůst tak, že budou šaty vepředu náhle o dost kratší než vzadu. Nohy Vám můžou otéct, což vytvoří dva sloupky a věřte mi, že takové fotky mít nechcete. A pak - pokud tam bude sto lidí, je šance, že některá pozvaná bude mít také krátké světlé šaty - zapadnete. Nechte si ty šaty fakt týden před svatbou zkrátit podle toho, jak Vám poroste bříško, abyste je nerousala.

AnaKarenina: Vím, že budu v menšině, ale poradím Vám dobře - Berte krátké. Udělají Vám mnohem hubenější postavu tím, že ukážete hubená lýtka (samozřejmě pokud Vám neotékají nohy). Jsem čerstvá matka, celé těhotenství jsem nosila šaty po kolena a vypadalo to super. Ani jsem nemusela mít těhotenské, nosila jsem svoje s nikdy se mi vepředu nezvedly.

Diskuze o tomto tématu:

Prozatím nejsou k tomuto tématu uvedené žádné diskuze.

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek