AnaKarenina

Score: 0 Registrován od: 13.01.14, naposledy on-line 5.11.19 08:45
Počet příspěvků v diskuzích: 450 Brno
Hodnocení uživatele: 4690 1312
 

Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty

30.8.16 22:29

@Mhia to mi připomíná i moji svatbu. Měla jsem jasno v tom, že chci ušít jednoduché šaty po kolena. Jedna moje kamarádka (velmi romanticky založená) se rozhodla vzít mě do salonu, že jako když uvidím jak krásně v těch princeznovských šatech vypadám, takže změním názor. V salonu jsem se také dozvěděla, že jsem tlustá. Mám konfekční vel. 38 jak podle konfekce, tak podle mojí švadleny, vážím 55 kilo, ale nevešla jsem se do šatů vel 3642. Už to rozmezí velikostí je velmi zarážející. Paní okolo 50ky se na mě kriticky podívala a zamumlala něco o tom, že tu velikost tedy zpochybnovat nebude a že přinese něco většího. No větší to bylo, zdobené to bylo, nikde to nesedělo. Ani další 3 pokusy nebyly jiné a další paní odmítla nosit, protože je vedro a dost se prý zapotila, když mě šněrovala do těch předchozích :D. Prostě profesionálka každým coulem :D. Zobrazit komentář »

Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty

30.8.16 22:20

Až dnes jsem to dočetla a u šatů pro družičky jsem se upřimně zasmála, ty fakt píšou :D Zobrazit komentář »

Ikony stylu: Carmen Dell'Orefice & Joyce Carpati

13.8.16 20:51

@MP Vera kočárek je pro mě aktuální téma, ale nikdy mě v ničem (ani oblečení, ani obuvi, ani v líčení) nelimitoval, mám zatím 2 děti, věkový rozdíl 2 roky. Zobrazit komentář »

Ikony stylu: Carmen Dell'Orefice & Joyce Carpati

13.8.16 20:41

MP jede. Poslední články jsou dobré, ale tento je alespon za mě naprosto super. Potěšil, dodal pozitivní energii, inspiroval, Díky moc. Mně osobně se nejvíc líbí Carmen (ale je to otázka osobního vkusu) a nesouhlasím jen s jednou věcí. I v jeansech je kočka. Samozřejmě s těmi ostatními modely se to nedá srovnat, ale když si představím, že by tak vyrazila třeba na procházku do lesa a když si představím v čem by tam vyrazila většina našinců... Zobrazit komentář »

Případ napraveného ajťáka

3.7.16 22:00

@Ascari tak za mně je ten příklad střídání oblečení úplně v pohodě. Upřimně by mě to nepohoršovalo ani u muže, ani u ženy pokud se jedná o typ osobnosti, která větší šatník ani nechce protože by ji prostě nebavilo pořád něco vymýšlet. Mně osobně by takový šatník po chvilce nudil, já mám to vymýšlení outfitů tak trochu jako koníček, ale pro jiného to může být otrava. Pokud ten dotyčný/á chodí hezky/kvalitně oblečený a upravený nemám potřebu řešit zda má na sobě jeden svetr 2krát do týdne. Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

11.6.16 20:40

@Ryger a já zas nechápu, proč ztrácíte svůj cenný čas čtěním a přispíváním na tyto stránky... Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

10.6.16 14:38

Jenže on pak ten basic v podání těchto osob dopadne taky naprosto stejně. Ožmolkovaně, nekvalitně, omšele, protože prostě nebude tvořený z kvalitních věcí. Protože v drtivé většině případů jeho nositelé neumí rozeznat kvalitní materiál a zpracování neřeší. Myslím, že to je právě pointa Adina článku. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 9

5.6.16 08:26

@Judy24 výraz model jsem taky chtěla napsat, taky ho používám. Mimochodem, je u nás opravdu zdomácněnlý, takže v jeho původu problém nevidím. To už bychom byli hyperkorektní a vlastně by to byla podobná snaha jako když obrozenci vymýšleli nesmysly ve stylu čistonosoplenky. Ona je taky otázka jak moc některé anglické výrazy potírat, i když ano, taky mě to ted štve. Ale když se zamyslím, tak např. všechny románské jazyky vznikly z lidové latiny, kterou na ona území přiváželi vojáci a obchodníci a hádám, že tamní obyvatelstvo taky koukalo jako z jara. Prostě i když nám to trhá uši, je to z hlediska vývoje jazyka naprosto normální způsob tvoření nových výrazů. Já osobně taky používám raději náš český výraz pokud to jde, ale na milost bych byla ochotná vzít např : Top : (výraz tílko u nás myšleno v místě mého bydliště v podstatě používaný není, my říkáme tričko na ramínka a musím uznat, že top je podstatně kratší a údernější, čili pro jazyk ekonomičtější :D). Make up : Ani nevím, máte někdo jiný návrh pro onen krém, kterým si natíráme obličej? Ne pro celé líčení. Pak třeba výrazy duffle coat nebo parka. Prostě u nás podle mě tyto výrazy chybí, protože máme pouze výraz kabát a bunda. A třeba duffle coat je speciální druh kabátu a když ten výraz použijete, tak protistrana prostě přesně ví o čem je řeč. To, že ale některé blogerky používají anglické výrazy i pro punčocháče, šaty či halenku neobhajuju, to mě taky štve. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 9

5.6.16 08:09

Já bych spíš řekla, že Beáta používá systém, který vymyslela Immogen. Prostě Immogen je strůjcem myšlenky ne naopak. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 8

18.4.16 12:54

Ming xing, já jsem byla naposledy rozčarovaná u kosmetičky, která mě nabídla, že mě i nalíčí, abych se nemusela doma zdržovat. Přesto, že jsem jí řekla, že jsem studený letní typ a že má všechny barvy použít studené, odešla jsem s výrazně teplou broskvovou tvářenkou a zjistila jsem to až po dvou hodinách. Navíc na ní vůbec nešetřila, takže efekt Marfuša byl 100%. Zkrátka důvěřuj, ale prověřuj a kosmetičkám raději nevěř. Jinam mám pozitivní zkušenost s Beátou Oravcovou. Po konzulataci ohledně barevného typu si jde u ní zaplatit i líčení se zaškolním a dost mně to pomohlo. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 8

18.4.16 12:42

@ Pirek, mě taky. Na jednu stranu je Dita sice jistý fenomén, na druhou ale opravdu absolutně popírá to, co jí příroda dala do vínku. Nejsem zastánce přirozenosti za každou cenu a každý den se pečlivě líčím, ale každý člověk má jisté mantinely, za které by jít neměl. Za pár let bude Dita vypadat jako vlastní karikatura právě kvůli té tvrdošijné snaze popřít svůj barevný typ. I když obecně by více elegance v oblékání našemu národu prospělo, to zase ano, poznámka byla mířená hlavně na líčení a barvu vlasů. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 6

26.3.16 16:09

Já se oblékám tak, jak chci já a to, že ostatní matky se oblékají jinak neřeším. Roztrhnuté silonky nebo politý svetr taky neřeším, první se vyhodí druhé vypere. Zobrazit komentář »

Jaro v šatníku: Co se bude nosit v roce 2016

25.3.16 11:20

@KoraKora návrat zvonových kalhot se už dávno koná. Nabídka eshopů (a je úplně jedno, jestli kliknete na netaporter nebo cenově dostupný Asos) zvonáči přímo přetíká už od lonska a už jsem je viděla dokonce v Olympii, takže i naše řetezce už dokázaly s ročním zpožděním reagovat. Jen si toho nějak ještě nestačil všimnout český konzument. Zkrátka a dobře letošní jaro je nejlepší čas kdy si je pořídit a hrdě nosit, než se nám ten trend zase ujme masově a nebojte, ono se to ujme. Myslím, že cca před 10 lety jsme je nosili všichni a pořád až to hezké nebylo a než je vystřídaly slimky. :D. Zobrazit komentář »

Oblečení, které by se nemělo vyrábět ve větších velikostech

14.3.16 19:05

Kromě gramatických a stylistických chyb bych ještě zdůraznila, že narozdíl od Adiných postrádá tento článek onu nezbytnou lehkost, nadhled, smysl pro humor a nadsázku. Celý vyznívá pouze hloupě a neskutečně urážlivě. Prosím opravdu nepište, nejde Vám to. Tady nevidím ani špetku potenciálu. To, že ani obsahově nepřináší nic nového a člověk se u něho opravdu ani nepobaví snad ani nemusím dodávat. Opravdu je to asi to nehorší, co jsem na pekle kdy četla. Pouhé plivání jedu bez jakékoliv úrovně a smysluplného obsahu. span classsmallPříspěvek upraven 14.03.16 v 19:06/span Zobrazit komentář »

Minimalismus 3.

29.2.16 13:53

Přiznám se, že podobný pocit jsem měla už po minulém článku, kdy si některé čtenářky libovaly v tom, jak by ten minimalismus prospěl ženám s kyprou postavou a křivkami... a samozřejmě, že jednoduché, vkusné a na míru střižené šaty by takové postavě prospěly, ale problém je, že to už většinou nebývají šaty v minimalistickém stylu. Prostě mě napadlo to samé, ach jo, na MP si opět uděláme z minimalismu jakousi mantru, kdy pod tímto pojmem bude chápat jakékoliv oblečení, které není nevkusné a přeplácané a to bez ohledu na to, že to prostě minimalismus není. Jinak za mě, je to trend, který dodržuju třeba co se vybavení domácnosti týče, ale co se šatníku týče, mám jenom pár kousků, které kombinuji i s jinými styly, protože : 1) Taky mám křivky, i když ne v kypré formě, ale ani tak by mně typicky minimalistické střihy 100% nesedly. 2) Vím, že by mě nebavilo nosit pořád dokola to samé. Mám i jistou potřebu změny a pestrosti a toto o sobě vím, přesto že rozhodně nejsem konzumentem rychlé mody, což je opačný extrém. Za mě sečteno a podtrženo : Přestože nenám ráda přílišnou zdobnost a odjakživa mě to táhne k jednoduchému čistému oblečení, přestože je mi sympatický přístup, kdy jednoduchost střihu nechá vyniknout kvalitě materiálu, přestože miluju nadčasovost tak můj šatník rozhodně čistě mimimalistický není a nebude. To je pro mě až přiliš vyhraněný přístup. Jednotlivými principy se ovšem ráda už nějakou tu dobu inspirovat nechávám. span classsmallPříspěvek upraven 29.02.16 v 13:56/span Zobrazit komentář »

Matkou v zimě? Ženskost zachrání vlna a kůže

23.2.16 13:40

To je pravda, já se taky domnívám, že je to mezinárodní téma. Prostě člověk to má bud v sobě, že ho moda baví a nebo nemá bez ohledu na národnost. Ve spojení matka si myslím, že se to tu objevilo proto, že prostě mateřská dovolená je období, kdy trávíte najednou hodně času doma a pořád panuje názor, že šlechtit se na doma je cosi nevhodného. Tyto faktory potom svádí některý typ žen k rezignaci více, než běhěm jiných životních etap. Zobrazit komentář »

Matkou v zimě? Ženskost zachrání vlna a kůže

23.2.16 12:52

Podle čeho usuzujete, že ty neurotické matky, které nenechají dítě pohrabat v pískou, jsou zároven ty, které se o sebe starají? To je předsudek jako vrata. Např. já jsem vypozorovala, že téměř všechny matky, které znám jsou v tomto přísnější než já, dokonce jsem se smířila s tím, že peru každý den a že mě nějaké to tričko či tepláky prostě občas opustí a budu ho muset nahradit jiným. A to bych asi podle vás byla ta nesympatická vystajlovaná matka v sukni. Zobrazit komentář »

Matkou v zimě? Ženskost zachrání vlna a kůže

23.2.16 12:39

@uz zase, ano, určitě existují i objektivní příčiny, za které žena nemůže a kila nabere. Já jsem je chválabohu neměla, ale chápu, že někdo je má a do takových lidí se nestrefuju. A nebo si za ta kila někdo i může špatnou stravou, protože ta má taky velký podíl na tom, kolik žena ve finále nabere, ale i tak se s tím dá něco dělat, není to nevratný stav. Prostě není pravda, že české matky jsou tlusté, tlusté jsou jenom ty, které s tím nic nedělají. Někdo nepotřebuje shazovat po porodu nic, někomu to trvá 2 měsíce, někomu půl roku, ale kdo chce a má nějakou vůli a motivaci, tak se na původní váhu prostě vrátí. A ještě ke stravě, mně třeba všechny kamarádky přiznaly, že někdy zhřešili nějakou tou čokoládou nebo jinou sladkostí, řízečkem a bramoborovým salátem či pořádnou porcí vlašáku atd. Jsou to samozřejmě věci ze kterých nemá dítě nic, ale vesele se ukládají matce v podobě podkožního tuku. Bohužel je u nás pořád dost zaběhnutý názor, že by těhotná měla svoje chutě poslechnout, aby dítěti náhodou něco nechybělo, což je stejná pitomost, jakože má těhotná jíst za dva. Těhotná pokud nechce nabrat 30 kilo by měla především poslouchat zdravý rozum, nastudovat si něco o zdravém stravování v těhotenství a nevymlouvat se na chutě, protože ty ovládnout jdou a ne že ne. Zobrazit komentář »

Matkou v zimě? Ženskost zachrání vlna a kůže

23.2.16 09:32

Tak já za sebe tedy musím říct, že tu rezignaci vidím okolo sebe často. Nebo v podstatě nezkoumám jestli šlo o rezignaci, či prostě dotyčná vzhled neřešila nikdy, ale outdoor a české matky se na našich modních portálech probíral často a toto je první článek, kdy v reakcích hodně lidí tvrdí, že to není pravda. Přitom to pravda prostě je. Myslím, že je to reakce spíš proti autorce. Když to napíše Ada, je vtipná, když to napíše Veronika, je povýšená. Je fakt, že ani já jsem se u článku nebavila a navíc mně to téma připadá jako nošení dříví do lesa. Už to tu bylo mnohokrát a my, které o sebe dbáme ( protože to jaksi máme v krvi a baví nás to) se pak dohadujeme s těmi, které mají tak trochu máslo na hlavě a snaží se nám vysvětlit, jak je to s dětmi těžké a že my asi máme děti moc hodné a nebo na ně kašleme...Jsou to poměrně zbytečné diskuze, protože : A) Kdo chce, ráno si těch 510 minut na nalíčení a úpravu vlasů najde. Pokud to děláte pravidelně je to pro vás prostě ranní rutina, stejně jako vyčistit si zuby a o tom, se taky s nikým nedohadujete. B) Obléct se nevkusně zabere stejný čas jako obléct se hezky a vyzkoumat, jak by to tak asi mělo vypadat, aby výsledek nebyl přehnaný (kostýmek na písek), ale přitom ani ne až moc ležerní zas tak těžké není. Kdo fakt neví, může si najít X článků na toto téma na různých portálech... Za mě prostě sečteno podtrženo, nechci útočit na autorku, ale byla bych ráda, kdyby se tento web vyprofiloval a konečně pochopil, že lidé, kteří ho čtou většinou základy už dávno ovládají a chtějí se dozvědět něco hlubšího. Třeba články o minimalismu byly velmi prospěšné a měli nějakou úroven. Prostě není možné vést takovýto web bez toho, abyste si ujasnili cílovou skupinu s chtít zaujmout všechny je cesta do pekla v jakékoliv oblasti. Zobrazit komentář »

Matkou v zimě? Ženskost zachrání vlna a kůže

23.2.16 09:16

Jen taková poznámka, jsem česká matka a jsem štíhlá. Po prvním dítěti jsem se z porodnice vrátila ještě o 3 kila lehčí, po druhém na stejné váze. Dodržovala jsem v těhotenství jídelníček a zásady zdravého stravování a světe div se, neztloustla jsem. Znám i mnoho jiných matek, které jsou na tom podobně. Tvrzení, že většina žen po dítěti musí ztloustnout považuji za nepravdivé. Zobrazit komentář »

Minimalismus 2.

22.2.16 13:48

@barvinok ono ale záleží hodně na typu postavy. Minimalismus se vynačuje mimo jiné taky rovnými střihy a vypasované šaty na tělo, které by podtrhovali ženskou siluetu už typicky minimalistické nejsou, i když jsou jinak jednoduché. Takže pokud máte postavu přesýpacích hodin a pár kilo navíc, tak opravdu v čistě minimalistických věcech parádu neuděláte. Já jsem si osobně o sobě taky myslela jaká jsem velká vyznavačka minimalismu, ale po bližším prozkoumání musím uznat, že se u mě objevují i prvky jiných stylů a opravdu čistý minimalismus by mně nesedl. Např. rozhodně se nebráním barvám, střihy nosím jen ty, které podtrhují můj pas, taky potřebuju trochu větší šatník než jenom pár základních kousků... Zobrazit komentář »

Minimalismus 2.

22.2.16 13:39

Řadím se k těm, kteří si myslí, že styl sester Olsenových je k jejich tělesným proporcím možná úplně nejhorší varianta, jakou mohly zvolit. Zobrazit komentář »

Dárky pro celou rodinu

21.12.15 14:21

Shulamitka, ostaní se Vám snaží naznačit, že ten článek je psán jako nadsázka a recese. Ty modely jsou pekelné a autorka článku si je toho vědoma a vybrala je schválně :). Zobrazit komentář »

Dárky pro celou rodinu

21.12.15 14:17

Ano, chodí sem i původně necílové skupiny a v diskuzích pod články je to čím dál tím víc zřetelné. Někdy mám dokonce pocit, že sem ted chodí takoví lidé, pro které moda a péče o vzhled nejen, že nejsou důležité, ale naopak ji vnímají jako něco negativního a posměchu hodného. Na tomto webu je to opravdu zajímavý sociologický paradox, protože tito lidé ještě navíc chtějí, aby jim ostatní (ted už menšinoví)čtenáři dávali za pravdu. Celý svůj životní postoj pak neváhají demostrovat v srdceryvných příbězích ze svého života a popisovaní zdravotních komplikací čí jiných překážek, kterým musejí zrovna oni každý den čelit a které jim znemožnují dbát kromě pohodlí a funkčnosti i na estetickou stránku modelu :D. Pokud se jim potom někdo nacházející se v podobné životní situaci pokusí oponovat, jsou tomu nebožákovi/nebožačce okamžitě přisouzeny negativní povahové vlastnosti.(Žena na MD je označena za špatnou matku, která se věnuje sobě místo dítěti, studentka VŠ za rozmazleného spratka, který má beztak všechno zaplacené, takže se vlastně nemusí věnovat studiu atd, atd.) Takže ano, publikum se nám rozrostlo a jeho skladba se změnila, otázka je, co s tím, že Ado? Mně osobně by tak trochu vadilo, že na modním webu už nemůžu napsat např. ani to, že na společenské události se jako obuv pro ženu hodí klasická lodička světě zboř se na podpatku. A že baleríny ji opravdu důstojně nesuplují. span classsmallPříspěvek upraven 21.12.15 v 14:23/span Zobrazit komentář »

Kašmír ve spárech konzumu

12.12.15 14:01

Když už tu ten článek zazněl, máte někdo zkušenost s materiálem 100% kašmír od firmy GGH? http://www.artbijou.com/pol_pl_wloczkagghCashmerefinocol121155_2.jpg Cenově by odpovídal sice tomu, co Ada řadí do podřadné sorty, ale na druhou stranu moje zkušenost je taková, že pokud si člověk je schopen uplést sám, sníží to cenu výrobku o hodně. A čím luxusnější materiál tím větší úspora mezi nákupní cenou materiálu a hotového svetru bývá. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 4

1.12.15 14:54

Haleluja chvalte pána. Konečně někdo, kdo chápe, jak hroznou službu nám černá barva prokazuje :) A ne není jen sofistikovaná, je taky studená, šíleně tmavá, a šíleně řvavá. Strhává na sebe pozornost, přidává roky, zvýraznuje vrásky a z ženy po 40 udělá spolehlivě stařenu. Existují i jiné sofistikované barvy, které ovšem nositelkám jako bonus nepřidají tolik negativních efektů. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 4

1.12.15 14:47

Vmidshipman, ten argument o kombinovatelnosti u zimních kabátů, které se nosí zapnuté neplatí. Předpokládám, že se bavíme o kabátě v délce alespon po kolena, který v zimě nosíte zapnutý a je ušitý tak, aby Vám z něho sukně a šaty nekoukaly ( jinak to totiž vypadá fakt blbě a člověk by to měl při nákupu kabátu zohlednit). Takže v tom případě stačí koupit šálu a klobouk v odpovídající neutrální barvě a máte vystaráno, není co řešit. A nemusíte se trápit tím, čím kabát oživit, abyste nevypadala jako šedá myš nebo černý bubák. Problém by nastal pouze v případě, že byste se vyžívala v pestrobarevných punčochách či legínách, ale takových Češek opravdu moc není a pokud ano, tak ty obvykle nemají problém zkombinovat všechno pel mel do výsledného efektu papoušek. Aby bylo jasno, nikomu barevný kabát nevnucuju. Je to otázka stylu a osobnosti a pokud se lépe citíte v neutrálních barvách je to v pořádku. Jen jsem chtěla vyvrátit to lety tradované klišé o kombinovatelnosti barevných svršků. Potom je taky velmi důležité, aby ty neutrální barvy ladily s Vaším barevným typem a to v 95% případů rozhodně není černá, tak proto ta kritika k jejímu nadužívání. Samozřejmě i negativní efekty černé barvy by se daly minimalizovat, ale to by jejich nositel musel znát princip a vědět jak... Zkrátka toto téma je u nás velmi podcenované a je to škoda. V tomto ohledu jsem ráda, že si do něho Ada někdy rýpne. span classsmallPříspěvek upraven 01.12.15 v 14:49/span Zobrazit komentář »

Páteční momentky 4

1.12.15 14:38

Ascari, barevnost šatníku muže a ženy je jiná, možná Ada cílila spíš na ženy, nevím. Každopádně mužský šatník by měl obsahovat více neutrálních barev a je to poměrně logické, protože muž v růžovém kabátě by vypadal všelijak, jen ne elegantně a seriozně. Každopádně a to je důležité by ty neutrální barvy měly být v souladu s Vašim barevným typem a tady dělá 95% Čechů a Češek chybu, protože zcela nekriticky přijímají černou, která opravdu tak 95% naší populace dělá jen tu nejhorší službu. Třeba by Vám lépe sedla šedá, nebo třeba alespon antracit. A když už musíte třeba černý oblek obléct jsou zase možnosti jak negativní efekt černé barvy potlačit. Ale to už je zase o tom znát svůj barevný typ a naučit se s ním pracovat. Divil byste se jak elegantní a přitom dobře sestavený šatník ze správných neutrálních barev může být. Ale to je u nás prostě hrozně podcenované téma. Zobrazit komentář »

Miluju legíny

19.11.15 20:32

Za mě je článek trefa do černého. Jsem optimista, toto by mohli vydýchat všichni, protože na legínách a tričku do pasu není fakt nic hezkého. Zobrazit komentář »

Basic bitch

17.11.15 13:47

@andiedvorakova že Vy ještě nemáte dítě? Dokud jsem je neměla, asi bych taky něco podobného dokázala napsat a ještě bych si v duchu myslela, že protistrana je naivní a nemá vůbec žádné znalosti a vzdělání v oblasti vývojové psychologie a genders. Ale chyba lávky já toto vzdělání mám, takže všechny Vámi zminované body bych samozřejmě zohlednila. Ale taky jsem na to koukala jako naprosto fascinovaná a začalo mně pomalu docházet že některé z věcí, které nás na fakultě učili byly naprosté voloviny :). Asi jsem v tom původním příspěvku zapomněla zdůraznit, že u kluka se ta fascinace auty pomalu projevovala mnohem mnohem dříve než Vámi uvedené příklady. Vůbec jsem neměla na mysli věk, kdy dítě už kouká na telku, poslouchá pohádky a pozoruje tátu ve volném čase (i když tady opět střela vedle, můj muž je pověsný tím, že ho auta absolutně nezajímají a děděčka jakbysmet)Ona se ta prvnotní fascinace opravdu objeví už tak někdy okolo 46 měsíců, kdy ho bud posadíte v kočárku a nebo vezmete do náruče a on najednou neleží na placáka a vidí poprvé reálný svět okolo. Bylo naprosto fascinující, že člověk nemusí říct půl slova, nemusí ukázat na projíždějící auto, nemusí vysvětlovat, že je to auto. Prostě syn na projíždějící nebo stojící auto začne v rámci svým možností ukazovat sám a chce další další a další i kdyby se feministka ve Vás stavěla 100X na hlavu. A i když je to 100X v rozporu s odbornou literaturou, kterou jste považovala za alfu a omegu. Jinak ještě dodám, že hra napodobováním je opravdu otázka mnohem vyššího věku. U nás cca okolo 2 let. Tam opravdu děti napodobují oba rodiče a je jedno o jaké jde pohlaví, kluci i holky rádi vaří, jakože žehlí, dávají prádlo do pračky atd. Ale ta původní fascinace o které jsem mluvila je mnohem ranější. Však uvidíte sama. span classsmallPříspěvek upraven 17.11.15 v 13:56/span Zobrazit komentář »

Basic bitch

17.11.15 13:32

@Lalita naprostý souhlas, je to docela smutné. Zobrazit komentář »

Basic bitch

15.11.15 15:14

S tím neporozumněním textu naprosto souhlasím, taky jsem to psala už v komentářích pod minulým i tímto článkem. Ale trochu z jiného soudku si neodpustím přidat jednu věc. Můj skoro dvouletý syn je od malička (cca půl roku, kdy začal seděl a koukat z kočárku) fascinovám auty, traktory, bagry atd. Nikdo ho to nikdy neučil a já hodlám vychovávat všechny děti stejně a nesnáším stereotypy. Vždycky si klepu na čelo, když sousedky řeší, že přece kluka by nemohly učit vařit a uklízet. To jim vždycky řeknu : Ale mohly dámy a snacha by vám pak poděkovala. A taky to dělám, kuchynka je taktéž synova oblíbená hračka stejně jako žehlička. Ale ta fascinace auty u kluků prostě automaticky daná je (nejsem jediný případ), stejně jako u holčiček panenkami. Dřív jsem to svým známým nevěřila a myslela jsem si, že svoje děti přece jenom nějak ovlivnili, ale i moje zkušenost (se dvěma dětmi) to jenom potvrzuje. span classsmallPříspěvek upraven 15.11.15 v 15:15/span Zobrazit komentář »

Basic bitch

14.11.15 20:28

Pointa byla v bezduchém kopírování včetně barevnosti vedoucí k naprosté ztrátě osobitosti. Jednotlivé prvky jsou ok. Ale i když chcete být moderní, není třeba to dělat bez přemýšlení a kopírovat slepě všechno. Je tu i cesta toho, že si z aktuálních trendů vybere jen to, co se Vám líbí, co Vám střihově sluší a v barvě jaká Vám sluší. Osobně to považuji za cestu jak se nestat otrokem trendů a rychlé mody a přitom si zachovat osobitost a nezamrznout takzvaně v čase. Nevím, jestli v 60 letech ženy taky kopírovaly tak bezduše a stádovitě, protože jsem ještě nebyla na světě, ale vím, že pokud ano a pokud by tehdy Ada vedla blog zdrbala by je taky :). Zobrazit komentář »

Basic bitch

14.11.15 20:17

O barevné typologii jsou tu jiné blogy, např. supervisaz.net. Ada není typoložka ani vizážistka a její články mají jiný charakter. Zobrazit komentář »

Basic bitch

14.11.15 11:10

@Pájíne za prvé z Vašeho dalšího komentáře si nemyslím, že byste spadala pod tuto skupinu, přijde mně pravděpodobnější, že jen využíváte některé prvky, což si myslím, že je v pořádku. A za druhé možná můj komentář vyzněl až moc ostře. Já proti vyznavačkám tohoto stylu nic nemám a nic špatného si o nich nemyslím. Taky mi nepřipadá nevkusný či hodný posměchu, ale musím dát Adě za pravdu v tom, že prostě postrádá osobitost pokud tedy můžu na modním portálu vyjádřit tento svůj subjektivní názor. Dál už je to nejen věc osobního vkusu, ale taky trochu psychologie. Např: Já osobně prostě nejdu se stádem (pardon, já fakt neznám trefnější výraz) a neskáču zumbu, když je zrovna in, protože si myslím, že i jiný druh sportu mně přinese podobný výsledek za poloviční množství peněz. A navíc mně to v daný okamžik přijde takové trapné. Někoho jiného, ale taková modní vlna třeba namotivuje k tomu začít se hýbat a to je fajn, pořád lepší než sedět na gauči. Kyždý jsme prostě jiný a toto já respektuju. Co se mody týče myslím, že výsledek je kombinací 3 faktorů. Barevnosti, typu postavy a osobního vkusu. Pokud žena do toho co nosí alespon trochu zohlední to jaký je barevný typ a co střihově sluší její postavě, vybere si automaticky z trendů jenom něco, ne slepě všechno. A v ten okamžik právě vystoupí z davu vznikne ono osobní kouzlo. Není opravdu potřeba zacházet do extrémů a být za každou cenu na sílu originální. To byla moje pointa, ale i tak respektuju, že každý má právo nosit, co chce. Jediné co mě trochu rozčiluje, je ale takový ten typ dotčených komentářů, který se tu poslední dobou objevuje. Myslela jsem, že většina uživatelů, že prostě o modu zajímá hlouběji. Ale poslední dobou to tady vypadá prostě tak, že Adu všichni mravokárně napomínají ve stylu : Sexy modu, vorvaný rifle a outdoor si klidně kritizuj, to my nenosíme, tak se rádi zasmějeme. Ale dál prosím ani tuk. Mohla bys totiž narazit na něco, co běžně nosíme a my na tom prostě stejně nic měnit nehodláme a navíc je to naprosto bez chyby, tak bacha, at to s tou kritikou a radami nepřeženeš. span classsmallPříspěvek upraven 14.11.15 v 11:12/span Zobrazit komentář »

Basic bitch

13.11.15 21:04

@kloe na tom stylu neni nic pekelného, ani nevkusného jen je prostě hrozně tuctový (neoriginální, stádovitý chceteli). Ada nás v článku stylem jí vlastním popichuje k tomu, abychom do našeho stylu přidaly i něco originálního, prostě něco ze sebe. To je něco, co se celým peklem táhne už od počátku hned vedle kritiky nevkusu. Jenže to je těžký. Bud to prostě vezmete s nadsázkou a zasmějete se a příště se třeba ráno u skříně (nebo v obchodě) trochu víc zamyslíte. A nebo se tvrdošijně urazíte. Ono kolikrát by třeba opravdu stačilo zamyslet se nad vlastní barevností, nebo třeba přidat náhrdelník nebo netradiční naušnice (prostě jeden zajímavý prvek) a výsledek by byl naprosto jiný. Sice pořád jednoduchý, ale získal by pomyslný šmrnc a punc osobitosti. Netřeba jít do opačného extrému a udělat ze sebe papouška. Ale ono je to prostě o tom, že moda je hra a taky tak trochu koníček atd atd. Pokud člověkovi vyhovuje jít se stádem, tak v pořádku, je to svobodná volba každého z nás. Ale nechápu, proč se potom rozčilovat pod články na modním webu, který se snaží lidi motivovat a podněcovat k tomu, aby o svém stylu víc přemýšleli a nespokojili se s průměrností. Zobrazit komentář »

Na týhle fotce jsem zatahovala břicho. To má být šokující?

9.11.15 13:59

První co mě napadlo : Co je to Instagram? :D. (Z kontextu předpokládám, že něco podobného jako Twiter? Nebo FB?) No a za druhé : Ten článek, ach jo, řekli to už mnozí jiní, ale tady ani já věčný optimista si nemyslím, že by druhá šance pro autora měla nějaký smysl. No a za třetí : Když přehlédnu formu a přihlédnu k obsahu. Možná je můj psychologický rozbor za klávesnicí počítače úplně mimo, ale: Mám pocit, že tajemný autor bude asi ze skupiny lidí, kteří sice už nejsou pubertáci, kteří už si vydělávají a třeba i bydlí samostatně a považují se konečně za naprosto dospělé, ale prostě takový ten životní nadhled, zkušenosti a shovívavé pochopení k jiným tam prostě chybí. Ne, že by kritizovaná media, nebyla zhoubou dnešního lidstva, ale lovče víš, všichni jsme v pubertě byli trapní. Ale ještě trapnější je, když dospělý člověk má potřebu se do pubertáků takto strefovat. Dyt oni to fakt nemají lehký. Díky těm super technologiím se můžou ztrapnit i celosvětově, což se nám jen tak nepovedlo. Zobrazit komentář »

Vyměňte staré za mladé 1.

7.11.15 17:00

@Veroniq pak jsou tu i výprodeje, různé akce ( např. Lidl) atd. Prostě pokud nepřijmeme premisu, že chudí lidé musí chodit nazí, pak je to, co si na sebe oblečete otázka stylu ničeho jiného. Existuje oblečení různé kvality, různé ceny od různých výrobců a toto oblečení je prodáváno ve všech stylech napříč všemi temito cenovými kategoriemi. PS: K těm sekáčům, no, ono možná je někomu do hlavy vštěpováno, že oblečení ze sekáčů je odporné (i mně bylo), ale když se ocitnete na prahu chudoby a zjistíte, že v sekáči na váhu seženete slušné šaty za 30 kč a svetr za 40kč najednou svůj postoj přehodnotíte. Protože i ve výprodeji byste za ty věci dala minimálně 200kč a pokud jste opravdu chudá, je to pro Vás dost peněz, víte? Upřimně, já mám kvalitní materiály a nové oblečení ráda a ráda si je ted, když mi to moje situace dovoluje dopřeju. Ale kdybych se opět dostala do podobné situace v jaké jsem byla v průběhu studia, budu pragmaticky volit nejlevnější řešení a v té době to byl prostě sekáč. Pokud se dostaneme opravdu do stavu dlouhodobého finančního nedostatku, přestane být fajnovka a přijmete i ty možnosti, kterými jste dřív opovrhovala. Nějaké přesvědčení vůbec neřešíte. Pokud jste to ještě nikdy nezažila, znamená to, že jste v té situaci ještě nebyla. span classsmallPříspěvek upraven 07.11.15 v 17:02/span Zobrazit komentář »

Vyměňte staré za mladé 1.

7.11.15 16:40

@A666 upřimně taky jsem si myslela, že na MP chodí lidé, kteří se i o stylistiku zajímají, ale tyto diskuze ukazují, že tomu tak není. Mimimálně si myslím, že jde o nepochopení smyslu článku (o nikom si mimochodem nemyslím, že je ignorant), protože článek nikoho neháže do jednoho pytle s riflaři v divadle. Článek pouze poukazuje na to, jaké prvky patří do klasického/městského stylu v případě, že tento styl vyznáváte. A jaké tam naopak nepatří. I ty kritizované boty by mohly být součástí stylu např. ležérního nebo naturálního, ale ke klasickému (elegantnímu) prostě nejdou. A to, že si to velké množství žen plete a není si toho vědomo pravda je. Obzvlášt to trkne do očí právě na těch oficiálních akcích. A vzhledem k tomu, že Ada ukazuje i adekvátní nízkopodpatkovou a bezpodpatkovou variantu, myslím, že článek by přínosný pro mnoho lidí mohl být. Myslím, že Adina poznámka o obecném stylu byla hodně neštastná, ale jinak za mě OK. To, že si to někdo vstáhnul na sebe tak, že on chudák, který o sebe v rámci možností pečuje, je házen do stejného pytle s modními ignoranty není chyba. A neukazuje to na nic jiného, než pouze a jenom na to, jak je v našem prostředí stylistika podcenovaná a že v ní naše ženy nemají absolutně jasno. Jinak by se tu nikdo neurážel ani dotčeně nereagoval. Taky si vůbec nemyslím, že by byla ostuda přiznat, že jsem občas nějaké oblečení nevychytala. Stává se to každému a žádný učený z nebe nespadl. Taky bych se rozhodně já osobně nad nikým jiným nepohoršovala jenom proto, že obuv ten den nevychytal atd. Ale prostě já už jsem taková nátura, at dělám co dělám, chci se v tom zdokonalovat, zjištovat, co je nového, posunout se, poučit se, proniknout hlouběji a ne jenom zabřednout do jistých vod a už se nehnout. A běda, když někdo naznačí, že ty moje vody nejsou dokonalé. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli AnaKarenina zprávu   Přidat uživatele AnaKarenina do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek